göğsüm şişti:((

demircik

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
10 Şubat 2009
646
2
43
kızlar geçen gün akşamüstü sol göğsümün koltukaltıma doğru olan kısmında bir şişlik oluştu nasıl canım yanıyodu kolumu oynatamıyordum emzirdim birde pompayla sağdım devamlı termofor koydum fln yok geçmio dün gece yine pompayla sağıyordum baktım göğüs ucumda beyaz bi tabaka oluştu sildim resmen süt kaymağına benzer bişi ben sağdıkça çıktı hep sonrasında rahatladım ay çok ilginçti sonra hemşire bi arkadaşıma sordum meğer süt kanalım tıkanmış iyiki sağmışsın hep eğer ööle kalsaydı hastaneye bile yatardın dedi bende sizinle paylaşayım dedim eğer sizinde şişerse sağın ve bolca emzirin mutlaka çok önemliymiş bu şişlik valla çok canımı yaktı ama iki gün mahvoldum ya dokunamıodum bile neyseki geçti inşaallah olmas bi daha :sm_confused:

aynısı ilk doğum yaptığım zamnalarda bana da olmuştu.. hatta göğsüm kızarmıştı.. emzire emzire ucuz atlattım(

merhaba 35 gunluk bir bebegim var doktorun onerisiyle bebegim sarilik oldugu icinsutu 2 gunlugune kestimm ama gogsum sisti ve agri var ama ates ve kizariklik yok ne gibi onlem alabilirimm sanirim icinde sut kaldi ve agrinin ve sisligin sebebi de o cok agrim var onerilerinizi bekliyorummm

kızlar geçen gün akşamüstü sol göğsümün koltukaltıma doğru olan kısmında bir şişlik oluştu nasıl canım yanıyodu kolumu oynatamıyordum emzirdim birde pompayla sağdım devamlı termofor koydum fln yok geçmio dün gece yine pompayla sağıyordum baktım göğüs ucumda beyaz bi tabaka oluştu sildim resmen süt kaymağına benzer bişi ben sağdıkça çıktı hep sonrasında rahatladım ay çok ilginçti sonra hemşire bi arkadaşıma sordum meğer süt kanalım tıkanmış iyiki sağmışsın hep eğer ööle kalsaydı hastaneye bile yatardın dedi bende sizinle paylaşayım dedim eğer sizinde şişerse sağın ve bolca emzirin mutlaka çok önemliymiş bu şişlik valla çok canımı yaktı ama iki gün mahvoldum ya dokunamıodum bile neyseki geçti inşaallah olmas bi daha :sm_confused:

çok gecmis olsun canim. benim eltiminde olmustu oyle senin kadar sansli olamadi malesef
goguslerinden iltihap akti resmen.. canim ne aci cekmisti bebegini bile gozu gormeden acisindan..

bu annelik ne zor meslek yaaa

bazen benimde oluyor şişiyor acıyor sertleşiyor dokunamayorum ben bu yüzeden doktora gittim yok bişey dediler ve hala arad atekrarlıyopr şu an bile acıyor hafiften var ilk oldunda çok korkmuştum ama iki üç gün sonra geçiyro ılık duş çok iyi geliyor aklınıda bulunsun

sanırım mastitten bahsediyorsunuz bende de oldu bikaç gün önce..dr antibiotk verdi sağacaksın dedi.hani içine sıcak su konulan torbalar varya plastikten onla baya bi yumuşattım sonra da sağdım ağlaya sızlaya şükür normale yakın oldu.dikkat etmek lazımmış.geçmiş olsun

ahh ilk olduğunda nasıl korkmuştum, memede kitle hem de koltuk altında olunca, sonra görümcem bende de olurdu sağ yoksa hasta olursun ateşlenirsin dedi. biçok kez yaşadım sonra anladım ki bulgur yediğimde oluyor, şu an bulgur yemiyorum rahatım, yaşpasta da yaptı aynı şeyi. okuldayken de şişiyor ama emince yumuşayıveriyor, onun ağrısı bambaşka vallakafamçokkarıştı

Kızlar en önemlisi üşütmek ben ne zaman üşütsem göğsüm şişiyor. Sıcak banyoya girin sırtınızı iyice sıcak su ile ısıtın sütünüzü o sıcak banyoda sağın ve dökün sabaha rahatlamış şekilde uyanacaksınız. Bir de canınız gördüğünüz birşeyi çekmese bile ucundan azıcık alın tecrübeyle çok kez sabittir.

X