Göğüs bölgesi kıllanma

kendinisevmek

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
27 Ocak 2021
1
0
22
arkadaşlar ben 2 sene önce lazer epilasyona başladım tüm vücuduma. Yüzümde sadece favorilerde olan tüyler boğazıma kadar yayıldı. (şuanda iğneli epilasyon yaptırıyorum) Vücudumda da mesela karın bölgesinde ince ama sık tüylenme artışı oldu. Göğüs bölgeme yaptırmadığım halde orada da gözle görülür tüylenme oldu. Belli belirsizdiler ancak ben sarartıcı sürdüm ve ondan sonra belirginleştiler. V yaka bir şey giyemiyorum. Kalın kıl şeklinde değiller ama belli oluyor. Herhangi erkeksi hormonum yok her şeyim normal ancak polikistikover hastalığım varmış bunun için doğum kontrol hapı kulanıyorum 3 aydır. Lütfen böyle bir şey yaşadıysanız, tüylenme azalması dökülmesi için herhangi bir bilginiz varsa paylaşır mısınız ? Koltukaltı, bacak gibi bir bölge olsa kolaylıkla alınır ama kızlarda normalde tüy olmaması gereken yerde tüy olunca insanın tüm özgüveni çöküyor. :KK43:((

arkadaşlar ben 2 sene önce lazer epilasyona başladım tüm vücuduma. Yüzümde sadece favorilerde olan tüyler boğazıma kadar yayıldı. (şuanda iğneli epilasyon yaptırıyorum) Vücudumda da mesela karın bölgesinde ince ama sık tüylenme artışı oldu. Göğüs bölgeme yaptırmadığım halde orada da gözle görülür tüylenme oldu. Belli belirsizdiler ancak ben sarartıcı sürdüm ve ondan sonra belirginleştiler. V yaka bir şey giyemiyorum. Kalın kıl şeklinde değiller ama belli oluyor. Herhangi erkeksi hormonum yok her şeyim normal ancak polikistikover hastalığım varmış bunun için doğum kontrol hapı kulanıyorum 3 aydır. Lütfen böyle bir şey yaşadıysanız, tüylenme azalması dökülmesi için herhangi bir bilginiz varsa paylaşır mısınız ? Koltukaltı, bacak gibi bir bölge olsa kolaylıkla alınır ama kızlarda normalde tüy olmaması gereken yerde tüy olunca insanın tüm özgüveni çöküyor. :KK43:((
Merhaba bende de polikistikover vardı. Aynı zamanda hirsutizm vardı. Doktorum 6aylık bir tedavi başlattı hormon sonuçlarım düzelince epilasyona başladım. Şöyle söyliyim hormonlarınızı düzene koymadan epilasyondan verim alamazsınız. Ben tedavi süresince doğum kontrol hapı kullandım tüylerim azaldı ve inceldi ama kesin sonuca epilasyon ile varacağım :)

arkadaşlar ben 2 sene önce lazer epilasyona başladım tüm vücuduma. Yüzümde sadece favorilerde olan tüyler boğazıma kadar yayıldı. (şuanda iğneli epilasyon yaptırıyorum) Vücudumda da mesela karın bölgesinde ince ama sık tüylenme artışı oldu. Göğüs bölgeme yaptırmadığım halde orada da gözle görülür tüylenme oldu. Belli belirsizdiler ancak ben sarartıcı sürdüm ve ondan sonra belirginleştiler. V yaka bir şey giyemiyorum. Kalın kıl şeklinde değiller ama belli oluyor. Herhangi erkeksi hormonum yok her şeyim normal ancak polikistikover hastalığım varmış bunun için doğum kontrol hapı kulanıyorum 3 aydır. Lütfen böyle bir şey yaşadıysanız, tüylenme azalması dökülmesi için herhangi bir bilginiz varsa paylaşır mısınız ? Koltukaltı, bacak gibi bir bölge olsa kolaylıkla alınır ama kızlarda normalde tüy olmaması gereken yerde tüy olunca insanın tüm özgüveni çö

çok rahatsız oluyorsanızo bölgelerinize de iğneli epilasyon yaptırın bence.muhtemelen biraz geç iyileşirler ama kesin çözüm olur.

Merhaba bende de polikistikover vardı. Aynı zamanda hirsutizm vardı. Doktorum 6aylık bir tedavi başlattı hormon sonuçlarım düzelince epilasyona başladım. Şöyle söyliyim hormonlarınızı düzene koymadan epilasyondan verim alamazsınız. Ben tedavi süresince doğum kontrol hapı kullandım tüylerim azaldı ve inceldi ama kesin sonuca epilasyon ile varacağım :)
Merhaba ya bendede bacaklarim gogus bolgem bikini bolgesi yuzum yani cenemde tuylenme var 1 yildir hangi doktora gidecegimide bilmiyorum hormon bozuklugu olabilir mi bende tiroid cikti o mu yapiyor kadin dogumami gitmem lazim

Merhaba, bende de pco vr fakat kıllanma neredeyse hiç yok. Her pco lu farklı belirtiler yaşayabiliyor. Herkesteki seyri farklı. Bahsettiğiniz bölgedeki kıllanmalar pco belirtisi. Doğum kontrol hapları eski haline geri döndürmüyor fakat yenilerin çıkmasını engelliyor. Kilonuza dikkat edin, insülin direnciniz olup olmadığını öğrenin varsa tedavi ettirin, regl döngünüzü mutlaka takip edin, düzeni bozulduğu anda kadın doğum dr ile koordine olun ve son olarak çocuk sahibi olmakta bazen güçlük olabiliyor bu sendromda eğer evliyseniz gözden geçirip/dr kontrolünde olun, değilseniz diğer kriterleri takip etmeniz, kontrol altında tutmanız yeterli olacaktır. Üzülmeyin, tüylenme lazer ile çözümlenen bir sorun, ayrıca doğum kontrol hapını ve kıllanma sorununu kadın doğum dr kontrolünde yürütmenizi tavsiye ederim. Kendinizi ve bedeninizi artık hep takipte olmalısınız.

Merhaba, bende de pco vr fakat kıllanma neredeyse hiç yok. Her pco lu farklı belirtiler yaşayabiliyor. Herkesteki seyri farklı. Bahsettiğiniz bölgedeki kıllanmalar pco belirtisi. Doğum kontrol hapları eski haline geri döndürmüyor fakat yenilerin çıkmasını engelliyor. Kilonuza dikkat edin, insülin direnciniz olup olmadığını öğrenin varsa tedavi ettirin, regl döngünüzü mutlaka takip edin, düzeni bozulduğu anda kadın doğum dr ile koordine olun ve son olarak çocuk sahibi olmakta bazen güçlük olabiliyor bu sendromda eğer evliyseniz gözden geçirip/dr kontrolünde olun, değilseniz diğer kriterleri takip etmeniz, kontrol altında tutmanız yeterli olacaktır. Üzülmeyin, tüylenme lazer ile çözümlenen bir sorun, sadece kendinizi ve bedeninizi artık hep takipte olmalısınız.
Merhaba tiroid yapiomu peki tuylenme hormon bozulugu sivilce

Merhaba tiroid yapiomu peki tuylenme hormon bozulugu sivilce
Merhaba, inanın tiroid ile alakalı bilgim yok. Ama bir kadın doğum doktoru ve dahiliyeye giderek tüm desteklere başlamış olursunuz. İhmal etmeyin, korkmayın da. Her şeyin çözümü var, tıp çok ilerledi. Sadece farkındalığınız hep olsun.

Merhaba ya bendede bacaklarim gogus bolgem bikini bolgesi yuzum yani cenemde tuylenme var 1 yildir hangi doktora gidecegimide bilmiyorum hormon bozuklugu olabilir mi bende tiroid cikti o mu yapiyor kadin dogumami gitmem lazim
Benim küçüklükten gelme hormon bozukluğu var. Doktorum hormon düzeylerimi doğum kontrol hapı ile düzenledi. Düzeldi de ama ilk defa tiroidim yüksek çıktı bu sefer bunun için tedavi almaya başladım. Kıllanmanın birçok sebebi olabiliyor. Endokrinolojiye gidip kıllanma sebebini öğrenmeniz daha doğru olur. :)

Benim küçüklükten gelme hormon bozukluğu var. Doktorum hormon düzeylerimi doğum kontrol hapı ile düzenledi. Düzeldi de ama ilk defa tiroidim yüksek çıktı bu sefer bunun için tedavi almaya başladım. Kıllanmanın birçok sebebi olabiliyor. Endokrinolojiye gidip kıllanma sebebini öğrenmeniz daha doğru olur. :)
Sordum onunla alakasi yok dedi doktor ama 100 luk hap verdi

X