İĞNELİ EPİLASYON YARDIM :(

krdlnssz

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
8 Aralık 2023
26
3
23
Merhaba pcos hastasıyım tüm vücudum sert ve siyah kıllarla dolu. Bu sene gittiğim güzellik merkezinde sadece bacaklarımdan fayda gördüm bitti gibi geri kalan yerler arttı ince tüyler siyahlaştı ve sertleşti. Gebzede oturuyorum ve çekmeköyde(istanbul) iğneli epilasyon yapan ve güvendiğim biri var 30 yıldır bu isi yapıyor,, hesaplarıma göre sırt göbek göğüs popo bölgesi yaptırırsam ayda 10bin tl ayırmam gerekiyor. Ayrıca gebzeden oraya gidiş 2.5 saat dönüş 2.5 saat , ayda 3 kere gideceğim ve her gittiğimde 4 saat işlem göreceğim, bu parayı ayırırsam kendim baya sıkışacağım rahat harcama yapamayacağım.saydığım bölgeleri iğneli yaptırınca geri kalanlar için normal lazere gideceğim ayrıca spora da gidiyorum ve nöbet usulü çalışıyorum bunca şeye nasıl yetişeceğim bilmiyorum. Sizce iğneliye başlayayım mı yoksa bacağımı bitiren merkeze 1 sene daha şans vermeli miyim..

Merhaba pcos hastasıyım tüm vücudum sert ve siyah kıllarla dolu. Bu sene gittiğim güzellik merkezinde sadece bacaklarımdan fayda gördüm bitti gibi geri kalan yerler arttı ince tüyler siyahlaştı ve sertleşti. Gebzede oturuyorum ve çekmeköyde(istanbul) iğneli epilasyon yapan ve güvendiğim biri var 30 yıldır bu isi yapıyor,, hesaplarıma göre sırt göbek göğüs popo bölgesi yaptırırsam ayda 10bin tl ayırmam gerekiyor. Ayrıca gebzeden oraya gidiş 2.5 saat dönüş 2.5 saat , ayda 3 kere gideceğim ve her gittiğimde 4 saat işlem göreceğim, bu parayı ayırırsam kendim baya sıkışacağım rahat harcama yapamayacağım.saydığım bölgeleri iğneli yaptırınca geri kalanlar için normal lazere gideceğim ayrıca spora da gidiyorum ve nöbet usulü çalışıyorum bunca şeye nasıl yetişeceğim bilmiyorum. Sizce iğneliye başlayayım mı yoksa bacağımı bitiren merkeze 1 sene daha şans vermeli miyim..
Merhaba canım çok geçmiş olsun
Popo bölgesine lazer gittiğin halde dökülmedi mi benimle belimde popomda göbeğimde çok fazla tüylerim var ben onlar için normal lazer epilasyon düşündüm
Göğüs bölgesini daha çok çoğaltıyor diye oraya iğneli epilasyon düşünüyorum
Seninde dediğin gibi hem masraflı olacak hem de çok yorulacaksın tek seferlik bir şey de değil bu göğüs bölgesine bence iğneli epilasyon yaptır ama diğer yerlere bence normal lazerden devam et
Bide geçen sene hangi lazer cihazını kullandılar
Alexanderın sert ve siyah kıllara etkisi daha yüksekmiş onu denemediysen onu dene derim bence birde normal IPL cihaz alabilirsin

Eğer gittiğin yer uzmansa, o paraya da zamana da değer.
Bir yılını veriyorsun ve tüm psikolojin düzeliyor, ömür boyu rahat ediyorsun.
Bir yil ne ki kapat kendini dışarıya, kurtul gitsin

Merhaba canım çok geçmiş olsun
Popo bölgesine lazer gittiğin halde dökülmedi mi benimle belimde popomda göbeğimde çok fazla tüylerim var ben onlar için normal lazer epilasyon düşündüm
Göğüs bölgesini daha çok çoğaltıyor diye oraya iğneli epilasyon düşünüyorum
Seninde dediğin gibi hem masraflı olacak hem de çok yorulacaksın tek seferlik bir şey de değil bu göğüs bölgesine bence iğneli epilasyon yaptır ama diğer yerlere bence normal lazerden devam et
Bide geçen sene hangi lazer cihazını kullandılar
Alexanderın sert ve siyah kıllara etkisi daha yüksekmiş onu denemediysen onu dene derim bence birde normal IPL cihaz alabilirsin
Ipl cihaz kılları sadece uyutuyor dedikleri için almıyorum bir de tek yaşıyorum sırt arka kollar falan ulaşamam oralarıma kendim yaparken, diod lazer kullanıyorlar gittiğim yer alex değil

Ipl cihaz kılları sadece uyutuyor dedikleri için almıyorum bir de tek yaşıyorum sırt arka kollar falan ulaşamam oralarıma kendim yaparken, diod lazer kullanıyorlar gittiğim yer alex değil
Peki atış yaptıkları halde popo bel göbek bölgen dökülmedi mi ya da azalmadı mı

Eğer gittiğin yer uzmansa, o paraya da zamana da değer.
Bir yılını veriyorsun ve tüm psikolojin düzeliyor, ömür boyu rahat ediyorsun.
Bir yil ne ki kapat kendini dışarıya, kurtul gitsin
Uzman olduğundan eminim sırf onun için yurtdışından falan gelenler var bir de halam 15 yıl önce onda işlem yaptırmış ve bir tane bile kılı yok..

O zaman düşünme bence, her gittiginde 3 saat filan yaptır.
Tüm vücut bitir
Kol bacak koltukaltı falan bu yerlere yaptırmayacağım her gittiğimde 4 saat falan kalmayı düşünüyorum ayda 3 kere gideceğim ayrıca piyasaya göre fiyatı çok uygun. Sırt göbek göğüs ve popoyu yaptıracağım en rahatsız eden yerler bunlar. Geri kalanı için sence lazer cihazı mı almalıyım yoksa geçen sene yaptırdığım yerde mi devam edeyim

Kol bacak koltukaltı falan bu yerlere yaptırmayacağım her gittiğimde 4 saat falan kalmayı düşünüyorum ayda 3 kere gideceğim ayrıca piyasaya göre fiyatı çok uygun. Sırt göbek göğüs ve popoyu yaptıracağım en rahatsız eden yerler bunlar. Geri kalanı için sence lazer cihazı mı almalıyım yoksa geçen sene yaptırdığım yerde mi devam edeyim
Lazer demek ömür boyu çile demek bence.
Kol alti çok çabuk bitiyor, onu da listeye al.
Kalan kol ve bacak için ise lazerle devam et, kalanları da seneye iğneli ile bitirirsin.
Zaten vücudun leke dolacak bir sene bile surebilir geçmesi

Merhaba Çekmeköy nerde yerin adı nedir acaba ? Alex olsaymış o daha etkili oluyormuş

gebze de gittiğiniz yer neresi acaba

Merhaba nereye gidiyorsunuz ben de yaptırmak için güvenilir bir yer arıyorum

Merhabalar. Öncelikle geçmiş olsun. Herhangi bir hormon tedavisi görüyor musunuz bilimiyorum ama lazer ya da iğneli epilasyon sürecine girmeden önce öncelikle doktora gidip tedaviyi başlatmakta fayda var. Çünkü iğneli epilasyonda %100 sonuç alsak bile eğer hormonal bir dengesizlik var ise işlem yapılmayan bölgelerdeki kıllar hormonal değerlere göre zamanla sertleşip, koyulaşabiliyor. Zaten bir tedavi sürecindeyseniz sorun yok. Bazen bu konu atlanabiliyor o yüzden hatırlatmak istedim:) Bunun haricinde size önerim pcos hastası olduğunuz için ve hali hazırda sert ve kalın kıllarınız olduğu için kesinlikle iğneli epilasyon yaptırmanız. Çünkü zaten lazerin ince kılları uyandırma gibi bir özelliği varken bu riski göze almamalısınız. Biliyorum çok maliyetli, acılı ve zaman alan bir işlem ama iyileşme sürecine özen gösterildiği ve seanslara istikrarlı bir şekilde devam edildiği sürece sonuç almama ihtimaliniz yok. Ben lazere yakın zamana kadar çok şans verdim, farklı merkezlerde farklı cihazlarda lazer yaptırdım ama şimdi düşününce geçtiğimiz 6-7 senelik süreçte lazere yaptığım bu yatırımı iğneli epilasyona yapsaymışım en azından sonuç alır, yıllar sonra hala aynı dertten yanmazdım:KK43: Bacak, genital bölge ve koltuk altı gibi bölgelere lazer yaptırmak çok da riskli değil ama bel üstü bölgelere (koltuk altı dışında) hiçbir şekilde lazer vurulmamalı. İstediği kadar yeni teknoloji, yeni cihaz olduğunu söylesinler asla asla asla kanmayın ve yaptırmayın. Bunun dışında söylediğiniz bölgelere iğneli epilasyon yaptırmak evet maliyetli olacaktır ama hepsini aynı anda yaptırmak zorunda değilsiniz, sırayla imkan dahilinde yıllara yayarak yaptırabilirsiniz. Bu sayede sosyal hayatınızı da çok fazla etkilemezsiniz. Aciliyeti olan bölgelerle başlayarak o bölgelerin kılları azaldıkça yeni bir bölgeye başlarsanız hem daha önce işlem görmüş bölgeye daha iyi bir bakım yapıp iyileşme sürecini takip edersiniz ve sonrasında iz vb problem yaşamazsınız hem de maliyeti aylara hatta yıllara bölersiniz. Zaten tüm bu bölgelere aynı anda işlem yapmak çok zor sırt bölgeniz işlem gördüğünde yüz üstü uyuma ihtiyacı hissedebilirsiniz. Özetle lazere daha az maliyetli ve daha konforlu olduğu için bir kez daha şans vermemenizi önerdiğimi üstüne basa basa söylemek isterim. Gerekirse kıllarınız aynısı gibi kalsın ama lazer yaptırmayın en azından paranız cebinizde kalır, birikince iğneli yaptırırsınız:))

Merhabalar,
Nerdeyse 8-9 sene once Aleksandrit lazere basladim. Ve sonucu 5-6 seans sonra gordum. Eskiden aynı kil kokunden 4 kil cikardi) fakat suan hic bir yerimde cok sukurler olsun kil cikmiyor))) kendim Azerbaycanliyim orda daha ucuz ve daha kaliteli. Son 7 senemi istanbulda yasadim ama bayagiii uzun arastirmalar sonucu Istanbulda da hakki ile calisan bir iki yer buldum. Kim buz lazer oneriyordusa ve toplu para aliyordusa kesinlikle islem yaptirmuykrdum. Hatta yapmadan once mutlaka makineye bakuyordum:)benimde bu arada yumurtaliklarimda sizin sorundan var. Igneli epilyasyon ise daha pahali ve daha uzun surec. Aleksander lazer ise 2 ayda bir gidilir ilk 6 - seans. Sonradan ise yilda 2 kere yeter. Ama malesef çenemde hala az da olsa cikiyor. Ama sert degul ince kahve rengi. O da bi kac yerinde gozle gorulmeyecek derecede. Eskiden ole bi killiydimki popom gobegim dusunuyordum hayatta bitmez ama suan her kes purussuz vucudumu kiskanuyor:KK70: Aleksander lazere bu yuzden ne kadar tsk etsem de az

IMG_4545.jpeg

Bole atis yapan makine olmali. Kesinlikle baska makine olmasin . Basligina dikkat edin giderken. Bosuna para vermeyin digerlerine. Kendim dahi kime tavsiye etdiysem her kes duaci oldu.

Lazer demek ömür boyu çile demek bence.
Kol alti çok çabuk bitiyor, onu da listeye al.
Kalan kol ve bacak için ise lazerle devam et, kalanları da seneye iğneli ile bitirirsin.
Zaten vücudun leke dolacak bir sene bile surebilir geçmesi
vücudun leke dolacak demişsiniz yahu insanları neden korkutuyorsunuz? Evet iz etkiler arasında ama iyi bir bakım yapıp özen gösterdiğinizde iz kalma ihtimalini önemli derecede azaltıyorsunuz. Yazın gidip de güneş kremi sürmeden çıkarsanız(yüz için), krem kullanmayıp su değdirirseniz kusura bakmayın zaten iz kalır, insanları lütfen soğutmayın iğneliden.

X