Göğüs Büyütme Ameliyatı Sürecim

kızlar ben ameliyat olalı 5 gün oldu sol göğsümde agri yok denecek kadar az ama sag göğüs üstümde gerilme ve agri var sizde de böyle farklar oldu mu

kızlar ben ameliyat olalı 5 gün oldu sol göğsümde agri yok denecek kadar az ama sag göğüs üstümde gerilme ve agri var sizde de böyle farklar oldu mu
İyileşme farklı olabiliyormuş.
Ben de 5. Haftanın içindeyim.
Ara ara farklı tarafta ağrılar oldu.
İlk zamanlar boyutlarda bile değişiklik olabiliyormuş

10 gün sonra 1 ayim dolacak benimde. Benim dr her şeye karşı korse falan hiç bir şey takmadım. Mesajda yok. Sadece sabah aksam üstüne yatmam zorunlu 20 dk.

10 gün sonra 1 ayim dolacak benimde. Benim dr her şeye karşı korse falan hiç bir şey takmadım. Mesajda yok. Sadece sabah aksam üstüne yatmam zorunlu 20 dk.
Çok ilginç çünkü benim doktorum üstüne yatmayı yasakladı.
Eşinle ilişkinde de göğüs üstüne çok baskı olmasın dedi

Yahu korseye nasıl alıştıniz, bir ben hiç alısamadim demekki. Ben ilk haftalarda bile gece uykumda önden dügmeleri açıp yatmişim kaç kere. Gece sıktığını farkediyordum ama uykumun icinde açıp kapatmayi unutup dalmişim.
Dr 3 hafta dedi ben 3.haftayi tam doldurmadan geceleri biraktim takmayi.
Korsenin yapısı ile alakalı olabilir kimi çok sıkı kimi orta sıkılıkta ya benimki hiç bunaltmadı önden fermuarlıydı rahattı. Şimdi tabi takamıyorum o yazdığımda arıyordum da şimdi ince askılı lambada denilen sütyenden takmaya başladım rahatlık var başka bir şey görmüyor gözüm 😄

Şu balenli balensiz olayını da anlayamadım.
Alttan olan iskelet demirler değil mi balen, bazı doktorlar demirli veriyormuş, bazısı uzak dur diyor.
Ben de dün gündüz alttan ince demiri olan bir sütyen taktım, şimdi okuyunca da korktum.
Benim doktorum sütyen konusunu serbest bıraktı.
İlişki olayına başladık 10 gün sonrası da ben şöyle rahat rahat, kısıtlama olmadan ne zaman oluyor onu merak ediyorum 🫢
Korseyi çıkarmıyordum, dün gece ilk defa çıkardım ama üzerlerine baskı oldu mu diye de tedirgindim hep, geçmek bilmedi zaten şu son bir ay😅
Baskı derken baya baya üstten bastırıp ittirmek herhalde değil mi
Ya her doktorun yoğurt yiyişi farklı sanırım 😄 balen dediği alttan demirli olanlar , balensiz kullanmak gerekiyor dediği altta demir olmayan ama sağda solda dikine göğsü ortaya itecek olan kenar demirlerin olması gerekiyormuş yani benim doktorum böyle önerdi. Balensiz denilen öyleymiş. Dikiş yerin göğüs altındaysa demir orayı tahriş edebilir ve bir süre sonra iyileşmeyi geciktirebilir diye olabilir. Ben baya dikkat ettim dikiş yerim bembeyaz oldu kapandı hiçbir şey kalmadı düz çizgi beyaz. Tabi hala demirli sütyen takmıyorum. Haftaya kontrolüm var bakalım ne diyecek.
Baskı dediği baya üzerine birisinin yatması veya senin yüz üstü şekilde yatakta yatman gibi bir durum. Yani mıncıklamaktan ziyade üzerine basılı kalınacak bir pozisyonda bulunmak zararlı silikonun yapısını riske atıyormuş ilk 3 ay. Öyle denildi bana. 2.5-3 ay yüz üstü yatma göğsüne baskı alma denildi

Merhaba arkadaşlar , göğüs büyütme ameliyatı olmadan önce bana yardımcı olsun diye bu sitede çok fazla gezindim. Bazen içim rahatladı bazen çok korktum ama sonunda o ameliyatı oldum. Tam olarak ameliyatımdan sonra 3. Günümdeyim. Zoru atlattım diye umuyorum.
Öncelikle okuduklarınız ne kadar etkiler bilmiyorum ama benim okuduklarım ve yaşadıklarım arasında fark var bu da kişinin vücut anatomisi ile alakalı. Herkesin vücudu aynı tepkiyi veremiyor.
Öncelikle 1.64 boyunda 50 kiloyum.
Kas altına mentor marka yuvarlak silikon taktırdım. Doktorum yuvarlak olmasını önerdi ve başta çok yuvarlak gelse de zamanla aşağıya inip göğüs altında daha toplu görüntü sağlayacağını söyledi. Doktorunuza güvenmeniz çok çok önemli.
Ameliyat günü o kadar stresli olmama rağmen inatla sakinleştirici istemedim. Ameliyathaneye indiğimizde 2 dk bile beklemeden odaya alındım ve narkoz verildi. Doktorumun elimi tutup sakın korkma ben yanındayım ve her ne olursa olsun hiç yanından ayrılmayacağım dediğini hatırlıyorum. Sen güzelce uyu bitanem demişti sonrası yok uyumuşum. Ameliyatım toplamda odaya çıkartılışıma kadar 3 saat sürmüş. Uyandığımda kıpırdayamıyordum ama öyle göğsümde taş var gibi de hissetmedim. Ever bi gerginlik var ama o da rahatsız edici değil. Beni çok sıkıntıya sokan direnlerdi. Direnlerin olduğu yerler çok ağrı yaptı - dayanılır derecedeydi fakat o rahatsız ediyordu.
Baştan söyleyeyim yanında çok rahat edebileceğiniz bir refakatçi seçin kendinize. Çünkü ilk gece su ve yemek yemeye başlattıklarında narkozu atmak için sürekli lavaboya gitmek istiyorsunuz. Pijamanızı kendiniz indiremiyorsunuz direnler ağrıyor ve zaten kollarını asla kullanma diye tembihleniyorsunuz. Daha sonra antibiyotik serum ve ağrı kesici serum olarak 2 ayrı serum takılıyor ameliyattan 5 saat sonra yürümem istenildi. Hemşireler çok tatlıydı koluma girip direnlerimi tuttu ve 5 tur attık koridorda. Eğer ki o an baş dönmesi mide bulantısı yaşarsan kötüymüş narkozu atamamış oluyorsun ama bende çok şükür olamdı. Sadece yoruldum yeterli nefesi alamadığım için. Sonra yatırdılar yatmak işkence gelse de o ağrı 3-4 saniye içinde geçiyor.
Ertesi gün yani ameliyat sonrası 1. Gün benim doktorum ameliyat saatimi dolduracak şekilde bekledi çünkü 12 de çıkış verilecek denilse de akşam 4 te geldi. Benim ameliyatım da 4 te bitmişti. Direnleri çıkartması iğrençtiiii. Acı yok ama çıkartılırken hissediyorsun kusacak gibi oluyosun o benim hassasiyetimden ama acı yok. Çıkardığında fışkırır gibi köpük sesi geldi ama hemen bandajladı doktorum. Daha sonrası korse takıldı. Korse ölçüm 85 beden aşırı sıkmıyor ama altlardan sargı bezi koydu ondan acımıyor olabilir.
Sağ göğsüme 375 Cc , sol göğsüme 360 CC takılmış. Benim sağ göğsüm bir tık küçüktü. Dengelemek için böyle yapmış.
O gün hastaneden çıktığımda arabaya bindiğimde bir sıkıntı yoktu ama virajlarda sanki silikonlar baskı yaptığından ağrı oldu. Eve geldiğimde arabadan inerken yine ağrı oldu. Geldiğimde direkt yattım 2 yastıkla. Ve o ağrı geçti. Ne zaman kalktım o zaman ağrıdı. Kollarını kullanma dediler kullanamadım zaten. 2. Gün kullanmaya başladım. Lavaboya gidince en azından kendim giyinebildim zorla da olsa.
Bol su içmek çok çok önemli ödem atmakta. Ve ben üzüm kompostosu içtim o da ödem attırıyor. Onun haricinde her geçen 12 saatte daha da fark edilir iyileşme oluyor.
Ben daha diren yerlerime pansuman yapamadım açmaya cesaret dahi edemedim bugün doktoruma gidip pansuman yapmasını rica edicem umarım sıkıntı yoktur.
Dayanılmayacak bir süreç yok. Sadece 2. Gece kendinize kızıyorsunuz çok pişman oluyorsunuz ne vardı rahat mı battı diyorsunuz :))) o da gece sağa sola dönemediğinizden sırtınız kollarınız ağrıdığı için tek başına kalkamadığınız için oluyor. Ama sonraki gün merak etmeyin o duygu gidiyor.
Şu an 3. Günümdeyim hala ağrı var ama nasıl diyeyim vücut hamlık yapmış gibi ağrı. Bayır yukarı çok koşmuş artık böyle pes edecekken inatla az daha koşarsınız da sonrasında vücut kasılır ya zonk eder öyle bir ağrı. Bu arada yatınca öyle oluyor da oturunca o geçiyor.
Narkozdan kaynaklı öksürme ihtiyacınız oluyor hırıltılı bir öksürük o çok zorluyor yalan yok öksürdükçe göğüslerin ağrıyor ama ona da dayanabilirsiniz.
Şimdiki aklım olsa yaptırır mıydım , sanırım yaptırmazdım. Ama belki de 5 gün sonra bu düşüncem değişir. Kesinlikle korkmayın öldürücü ağrılar yok.
Sabah 2 parol
Öğlen antibiyotik
Akşam 2 parol. Sadece bunları kullanıyorum bol su içiyorum.
Saatte 1 buz tutuyorum 15 dk boyuncaki göğsümün kenarlarına tutuyorum bi de 15 dk göğüslerimin üstüne tutuyorum.
Soranlar olmuş diye şu konuya da değineyim göğüs uçlarınız eskiye nazaran büyüyor genişliyor. Ve bende his kaybı olmadı bazılarında oluyormuş ama ilk gece doktor göğüs uçlarımı sıktı ah dedim aaaa hissediyor çok iyi dediler o günden beri de hissediyorum. Korse sütyende hafif hafif elimi gezdirdiğimde her yeri hissediyorum. Şu an sertler ama o da yumuşarmış 1 ile 4 ay arasında.
Şu direnlerin acısı ağrısı geçsin gerisini düşünmüyorum.
Korkmayın hiç. Yaptırmak istiyorsanız yaptırın. Ben 1 günde karar aldım aradım ve boşluk yok denildi sonra kendileri aradı 1 kişi iptal etti isterseniz alalım sizi diye. Önümde 8 gün vardı ilaç asla kullanmayın kırmızı yiyeceklerden meyvelerden uzak durun diyerek liste atıldı limon tarçın vs. Yasaktı. Tamam dedim çat diye 8 gün geçti aniden ameliyat oldum ve geçti giitti. Olacaksanız korkmayın mesajımı yazarken annemin yardımıyla kalktım ve oturmak için salona geldim. Kalktığımda her zamanki gibi 3-4 saniyelik zonklama oldu ve geçti şu an oturuyorum çok şükür bu halimize. Yaşadığım süreç bu umarım yardımcı olmuşturum 🙏🏽
Geçmiş olsun göğüs uçlarınızda tekrar küçülme oldumu acaba?

Kızlar bugün 24.günüm ama tam olarak normale dönemedim. Kas altı 375 cc mentor protezim. Yorumları okuyorum çoğunluk normal hayatına erken dönmüş. Ben mi fazla hassasım anlamadım. Öksürmem ya da hapşırmam geldiğinde tutuyorum kendimi çünkü ağrı ve çok baskı hissediyorum. Tabiki önceki haftalara göre çok iyiyim ama omuz ve sırtımda çok ağrı oluyor. Alt kesi bölgelerinde içten gelen bir acı var hala. Ağrı kesici hiç kullanmıyorum ama arada bir kas gevşetici içiyorum.
Bir kişi sormuş meme uçlarım benim de ilk haftalarda aşırı çıkık, büyük ve şiş duruyordu. Şuan baya indi ama daha da inicektir. Hala ödem sorunum oluyor. Bir de sol memem sağa göre daha geç iyileşiyor gibi.

Kızlar bugün 24.günüm ama tam olarak normale dönemedim. Kas altı 375 cc mentor protezim. Yorumları okuyorum çoğunluk normal hayatına erken dönmüş. Ben mi fazla hassasım anlamadım. Öksürmem ya da hapşırmam geldiğinde tutuyorum kendimi çünkü ağrı ve çok baskı hissediyorum. Tabiki önceki haftalara göre çok iyiyim ama omuz ve sırtımda çok ağrı oluyor. Alt kesi bölgelerinde içten gelen bir acı var hala. Ağrı kesici hiç kullanmıyorum ama arada bir kas gevşetici içiyorum.
Bir kişi sormuş meme uçlarım benim de ilk haftalarda aşırı çıkık, büyük ve şiş duruyordu. Şuan baya indi ama daha da inicektir. Hala ödem sorunum oluyor. Bir de sol memem sağa göre daha geç iyileşiyor gibi.
24. Gün baya olmuş ama her kişinin iyileşme süreci farklı olabiliyor bu platformda çok okumuştum 1.5 ay 2 ay olup hala ağrı hissediyorum diyen. Ama 3. Gün normal hayata döneni de okumuştum. Bedeninle alakalı olduğunu düşünüyorum biraz da hassaslık varsa canı kıymetli denir ya 😇😇 çok fazla hassas davranma öksür hapşır bir kere iki kere yaptın mı ona da alışırsın korkma hiçbir şey olmuyor. Ben ameliyattan sonra burda bir iki kişi bilir hastalandım ve narkozu da kabullenemedim sanırım günlerce deli gibi öksürdüm. Öksürükten dikişlerimin atacağını bile düşünmüştüm aralıksız öksürük vardı. Çok şükür hiçbir şey olmadı. Öksürüğüm azaldı ama hala var astımla da kaynaklı astım hastayım. Biraz rahat bırak vücudunu. Hapşırmak ilk zamanlarda işkenceydi iki elimde göğüslerimi tutuyordum ama sonra vücut alışıyor ona da. Hiç korkma ve üstüne üstüne git çünkü 24 gün gayet uzun güzel bir süre. Bende göğüs altı 375 cc mentor taktırdım birisindeli öyle diğeri 350 cc miş. İki göğüs birbirinden farklı iyileşirmiş öyle demişti doktor gerçekten de öyle oluyor benim de sağ göğsüm çok yavaş iyileşti. Dikiş izlerim kalmadı ince beyaz bir çizik var o kadar ama dokununca tabi içerden biraz sızlama oluyor hele bi de hava yağmurluysa sızlama oluyor o da zaten 1 sene sürermiş yapcak bir şey yok diyip onu da kabullendik.
Ödem geçsin istiyorsan burdan bana arkadaşlar yardımcı olmuştu yaptım ve gerçekten fayda gördüm , ananas yiyebilirsin veyahut ananas suyu içebilirsin ananaslı içecekler tüketebilirsin ödeme en iyi gelmiş test ettim onayladım ve bi de nescafe çok iyi ödem atıyor narkoz atıyor onu da denedim ciddi fark ediyor deneyebilirsiniz. 3 ü 1 arada içtim ben. Göğüs uçlarınız hiçbir zaman ameliyat öncesi halinde olmazmış çünkü o da geriliyor göğüsle beraber büyüyor haliyle ama ilk çıkık ve şiş hali kalmayacak dediğim gibi rahat olun.
Benim de bugün : 36. Günüm

24. Gün baya olmuş ama her kişinin iyileşme süreci farklı olabiliyor bu platformda çok okumuştum 1.5 ay 2 ay olup hala ağrı hissediyorum diyen. Ama 3. Gün normal hayata döneni de okumuştum. Bedeninle alakalı olduğunu düşünüyorum biraz da hassaslık varsa canı kıymetli denir ya 😇😇 çok fazla hassas davranma öksür hapşır bir kere iki kere yaptın mı ona da alışırsın korkma hiçbir şey olmuyor. Ben ameliyattan sonra burda bir iki kişi bilir hastalandım ve narkozu da kabullenemedim sanırım günlerce deli gibi öksürdüm. Öksürükten dikişlerimin atacağını bile düşünmüştüm aralıksız öksürük vardı. Çok şükür hiçbir şey olmadı. Öksürüğüm azaldı ama hala var astımla da kaynaklı astım hastayım. Biraz rahat bırak vücudunu. Hapşırmak ilk zamanlarda işkenceydi iki elimde göğüslerimi tutuyordum ama sonra vücut alışıyor ona da. Hiç korkma ve üstüne üstüne git çünkü 24 gün gayet uzun güzel bir süre. Bende göğüs altı 375 cc mentor taktırdım birisindeli öyle diğeri 350 cc miş. İki göğüs birbirinden farklı iyileşirmiş öyle demişti doktor gerçekten de öyle oluyor benim de sağ göğsüm çok yavaş iyileşti. Dikiş izlerim kalmadı ince beyaz bir çizik var o kadar ama dokununca tabi içerden biraz sızlama oluyor hele bi de hava yağmurluysa sızlama oluyor o da zaten 1 sene sürermiş yapcak bir şey yok diyip onu da kabullendik.
Ödem geçsin istiyorsan burdan bana arkadaşlar yardımcı olmuştu yaptım ve gerçekten fayda gördüm , ananas yiyebilirsin veyahut ananas suyu içebilirsin ananaslı içecekler tüketebilirsin ödeme en iyi gelmiş test ettim onayladım ve bi de nescafe çok iyi ödem atıyor narkoz atıyor onu da denedim ciddi fark ediyor deneyebilirsiniz. 3 ü 1 arada içtim ben. Göğüs uçlarınız hiçbir zaman ameliyat öncesi halinde olmazmış çünkü o da geriliyor göğüsle beraber büyüyor haliyle ama ilk çıkık ve şiş hali kalmayacak dediğim gibi rahat olun.
Benim de bugün : 36. Günüm

Ya çok teşekkür ederim tavsiyeleriniz için. Benim yıllar önce bir omuzum çıkmıştı. Ameliyat sırasında da kollar uzun süre açık kaldığı için şuan omuz ağrım oluyormuş. Kollarımı tam kaldıramıyorum. Biraz da o yüzden zorlu geçiyor sürecim. Fizik tedaviye başlayacağım. Ödem için Bromelain içiyorum. Bir de kahve bağımlısıyım bunu duymam iyi oldu.
Benim özellikle ilk 4 günüm aşırı ağrılı geçti. Buradan okuyacak olanlar merak ediyorsa 5.günden itibaren ağrı kesici içmeden uyuyabileceğiniz bir süreç başlıyor. Tabi benim kas altı olduğu için de bu kadar ağrım olmuş olabilir. İlk günler keşke ameliyat olmasaydım diyordum gerçekten. Yakınlarımdan da kas altı yaptıranlar oldu ama benim kadar acı çekmediler. Mesela ablam 1 hafta sonra tatile gitti. Gerçekten kişiye göre çok değişiyor.

Ya çok teşekkür ederim tavsiyeleriniz için. Benim yıllar önce bir omuzum çıkmıştı. Ameliyat sırasında da kollar uzun süre açık kaldığı için şuan omuz ağrım oluyormuş. Kollarımı tam kaldıramıyorum. Biraz da o yüzden zorlu geçiyor sürecim. Fizik tedaviye başlayacağım. Ödem için Bromelain içiyorum. Bir de kahve bağımlısıyım bunu duymam iyi oldu.
Benim özellikle ilk 4 günüm aşırı ağrılı geçti. Buradan okuyacak olanlar merak ediyorsa 5.günden itibaren ağrı kesici içmeden uyuyabileceğiniz bir süreç başlıyor. Tabi benim kas altı olduğu için de bu kadar ağrım olmuş olabilir. İlk günler keşke ameliyat olmasaydım diyordum gerçekten. Yakınlarımdan da kas altı yaptıranlar oldu ama benim kadar acı çekmediler. Mesela ablam 1 hafta sonra tatile gitti. Gerçekten kişiye göre çok değişiyor.
Bende kas altı oldum ve evet 4 gün ağrılı sonrasında her geçen gün azalan bir ağrı ile süreç bitiyor. İnsanların yaraları bile normalde farklı iyileşme süreci gösterir. Sivilce bile kimi insanda 3 günde gider kiminde 1 haftada gider. Biraz bedenin iyileşme toparlama farklı olduğundan kaynaklanıyor. Ama geçecek hepsi. Bunlara değer diyebiliyoruz 😄

Ben de refakatçisiz ameliyat oldum
Dönüşte araba kullanmadım ama oturup yemek yedik, çay içtik.
Yalnız eve dönüşte kendimi çok yorgun ve ağrılı hissettim, biraz dinlenince rahatladım.
Ertesi gün oğlumu kalabalık bir hastaneye götürüp röntgen çektirdim
Sadece onun ertesi gün olan pazar günü evde dinlendim
Yeni haftada da her gün dışardaydım.
Evde olunca daha halsiz ve hasta hissediyordum.
18. Günüm bugün
Kas ustumü oldunuz lutfen yanıtlayın kafam cok karışık Dr kas ustu uygun goruyor ama cogunluk yaptıranlar kas altı öneriyor anlamadım bu bır secım meselesinden once dokuya göre karar alınır .Haftaya per. Gunu Olacagım 380 ve 425 arası konulabilir ama cok yapay durmasın dan korkuyorum(kas altımı) yaptırsam yaptırıp memnun kalanlar lutfen bilgiiiii 😔

Meme dokusunun büyüklüğüne bağlı olarak doktor karar veriyor aslında. Bana önce meme dokun yeterli kas üstü olabilir dedi ama sonra ameliyat günü kas altı olmasına karar verdi. İlk kontrole gittiğimde regl olduğum için biraz daha şişkin duruyordu memelerim sanırım ondan.
Sonra ben korktum kas altı zor oluyormuş diye ama ablam, teyzem ve kuzenim de kas altı oldular ve çok memnunlar. Ablam kesinlikle kas altı olmamı tavsiye etti. Ben de doktor bey onu uygun gördüğü için sonradan sevindim. Kas üstü daha iyi oluyor sanıyordum. İkisinin avantajları ayrı. Kas üstü yapıldığında daha az acılı oluyormuş ameliyat sonrası iyileşme süreci. Kas altı sonrası ilk 4 gün gerçekten çok kötü ama 5.güne kadar sabredince acılarda baya hafifleme oluyor. Kas altı meme protezinde yıllar geçse de protez hatları dışarıdan hiç belli olmuyormuş. Tabiki sizin kendi memeniz çok küçük değilse doktor kas üstü uygun görmüştür. Bir de memede sarkma olsa da daha geç ve minimal olduğunu söylüyorlar. Açıkcası kas üstü yaptıran çevremde olmadığı için onunla ilgili çok yorum yapamıyorum.
Kendi meme ölçünüz kaç ?
Bir de çok büyük mü istiyorsunuz 400 üstüne benim doktorum hiç sıcak bakmamıştı söylediğimde. Boyum uzun olduğu halde 375 yapıldı ve büyüklüğü gayet iyi. Umarım her şey istediğiniz gibi olur.

Merhaba bende ameliyat olalı 15 gün oldu. Sadece meme ucundan Hem dikleştirme hem de büyütme işlemleri yapıldı. Şu an her işimi yapabiliyorum bayada yumuşamaya başladılar ama biraz fazla mı iş yaptım anlamadım yada ödem atsın diye 4-5 gündür sabah akşam yeşil çay içiyorum ondan mı bilmiyorum sol göğsümün alt kısmında bide sağ göğsümün de meme ucuna doğru sarartı ve hafif morluk gördüm ve acayip kafama takıldı moralim bozuldu herhangi bir ağrı yada sertlik yok sizce hemotom olabilir mi :KK43: böyle bir şey hani az bir morluk sarartı yaşayıp da sonra dan geçen oldu mu? 15 gün sonra özellikle :KK43: bütün uykum kaçtı bu saatte ☹️

X