Göğüs büyütme silikon

prof. dr. ufuk bilkay dan başkasını tavsiye etmiyorum.bence bi kendisine muayene olmadan karar vermeyin bence

Arkadaşlar merhaba yardımınıza ihtiyacım var
silikon yaptırmaya karar verdim bu konuda Tunç Tiryakinin bir numara olduğunu duyuyorum aranızda Tunç Tiryaki'de silikon yaptıran var mı acaba?

Tunç Tiryaki'yi bilmiyorum ama sana Doç.Dr.Serkan Yıldırım'ı kesinlikle tavsiye ederim.Benim göğüslerim çok doğal oldu izlerim de belli belirsiz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar, konuyu bir süredir araştırıyorum. Hangi keside ne tip operasyon yapılabileceğinden tutun, hangi operasyonun bana ne kazandırıp, ne kaybettireceğini vs. pek çok şeyi araştırdım. Tatile çıkarken bile bölgeyi araştıran, satın aldığım şeylerin içeriğini tek tek okuyan biri olduğumdan, kendi vücuduma yaptıracağım şeyin tüm ayrıntılarını, çok iyi öğrenmek isterim.

Önce Dr. Eser Aydoğdu'a gittim. Göğüslerime baktığında gördüğü tek sorun oldu, o da göğüs kafesimle ilgili (ameliyatı engelleyecek bir bozukluk değil). Giydirdiği bir sutyenin içine 250 cc protez yerleştirip, nasıl diye sordu. Yapıma yakışacak protez boyutu konusunda doktora güvenmek isterim ama koydukları, gözüme çok büyük geldi. Ben göğüs kafesi dar ve kemikli, minyon bir bayanım (boy: 1.68 kg: 51). Açıkçası, çok büyük göğüsün, kadını basit gösterdiğini düşünürüm. Emzirdiğim için göğüslerimin içi boşaldı, zaten eskiden de küçüktüler ama dikliği kaybolunca kötü bir görünüm aldı. Tek istediğim, "silikonum" diye bağırmayan, doğal görünümlü göğüslere sahip olmak.

Ertesi gün Dr. Cem Payaslı'yı ziyaret ettim. Göğüslerime baktığında, gördüğü pek çok sorun oldu. Anlayabilmem için, tek tek bana ölçerek gösterdi. İçlerinden sadece 2'sini söylemem gerekirse; ilki, göğüslerimden birinin, diğerinden 1 cm aşağıda olması. İkincisi; bir göğsümün, göğüs arasından diğerine göre, 2 cm uzakta olmasıydı. Eğer bunları dikkate almayan bir doktorla ameliyata girmiş olsaydım, yukarıda kalan göğsüm, silikonu daha da yukarı çekecek ve meme başını aşağı itecekti ve uzakta kalan göğsümün mesafesi daha çok açılacaktı. Hatta kendisine böyle bir ameliyatla gelen hastanın göğüs fotoğraflarını da gösterdi. Gerçekten kötü. Müdahaleyle bozulmuş bir şeyi yine müdahaleyle düzeltmenin zor olduğunu biliyorum ama Cem Bey, çok düzgün hale getirmiş. Pek çok fotoğraf gördüm. Erkek gibi, hiç meme dokusu olmayan göğüsler, sarkmış, emzirmiş göğüsler, asimetrik göğüsler. Hepsinin son hali idealdi.

Bana büyük silikon takmanın, vücuduma haksızlık olacağını söyledi. Aynı şekilde düşünmemiz beni mutlu etti. Ben sağlıklı, spor bir görüntü istiyorum. Göğüs büyütmenin sadece silikonu takıp, dikişi kapatmaktan ibaret olmadığını, doğru tespitler yapılmazsa, eski halimizi özletecek sorunlar yaşayabileceğimizi, düşünmemiz gereken son şeyin, takılacak protezin ebadı olduğunu çok net gördüm. Zaten Cem Bey, sutyenin içine silikon yerleştirip, "nasıl oldu?" diye sormuyor. Oraya yerleştireceği protezin, göğsün içinde çok daha küçük görüneceğini anlatıyor. Elbette aklında ortalama bir ebat beliriyor ama zaten, ameliyat esnasında denenenlerden, ideal olan protezin, "beni tak!" diye bağıracağını söylüyor. Son hastası olduğumdan 1,5 saatini bana ayırabildi. Çok ilgilendi ve bilgi açlığıma kayıtsız kalmadı. Vücut ve kaburga yapıma göre, dual plan yapacağını ve bunu yaparken kullanacağı, benim yapıma özel olan yöntemi anlattı. Olabilecek ihtimallerin en kötüsünden başlıyor anlatmaya. Sizi umuda boğmuyor, işi pazarlamıyor. Sonra sonra görüyorsunuz göğüs altı kesisiyle protez taktırıp da esmer tenli olduğu halde gerçekten zor görünen izlere sahip bayanları. Asistanı da çok ilgili bir bayan. Erkeklerin yazdığı yazılar okumuştum. Silikonlu göğsün soğuk olduğuna ve ele geldiğine dair. Asistanının protezini, göğüs altından bile dokununca hissetmedim ve soğukluktan eser yoktu. Cem Bey yine kötü ihtimalden başlayıp, hissedilir demişti ama sonra, her göğüs dokusunda farklı sonuçlar alınabileceğini açıkladı. Şimdiye dek, hiçbir hastam soğukluk nedeniyle bir şikayette bulunmadı dedi.

Nihayetinde tarihi belirledik. Cem Bey de, asistanı da çok ilgili ve yardımcı olmayı seven kişiler. Tüm muayeneler, hastane ve ameliyat masrafları, ameliyat öncesi göğüs filmi ve kan ölçümü gibi kontrollerin vs. vs. dahil olduğu, paket fiyat veriyorlar ve gerçekten içtenlikle yardımcı oluyorlar.

Göğüs büyütmek, sadece protez taktırmaktan ibaret olmamalı ve göğsü güzel göstermeli diye düşünüyorum.

Tekrar merhaba,
Ameliyat oldum. Çok güzel geçti. 2 hafta oldu, her şey yolunda. Bazı arkadaşların bahsettiği korkunç acıların hiçbirini yaşamadım. Dual plan (proezin bir kısmı kas altına gelecek şekilde) yapıldı. Direnler, hastaneden çıkarken çıkartıldı. İlk başlarda yürürken acımaması için yavaş hareket ettim. Oturup kalkarken kollarıma yüklenmemeye çalıştım. Kol hareketlerime dikkat ettim. Zorlanınca anlık acılar oluyor, geçiyor sonra. İlk hafta, ödemlerden ötürü göğüslerim çok büyüktü. Bu sebeplerden, ameliyatının anlaşılmasını istemeyen arkadaşların, 1 hafta işe gitmemelerini tavsiye ederim. Şimdi dışarıdan bakan kimse durumun farkına varmıyor. Çok doğal oldu, tam istediğim gibi. Zor bir ameliyattı, çünkü sadece protez takılmadı, göğüslerim arası mesafe daraltıldı ve göğüs uçlarımın yerleri değiştirildi. Şimdi çok estetik görünüyorlar. His kaybım azalıyor. Eşim bu ameliyata karşı olsa da, bana engel olmadı. Şimdi o da, bu halimin aslında çok daha iyi olduğunu söylüyor. Ayrıca, dışarıdan anlaşılmaması, doğal görünmesi en çok onu mutlu etti (ameliyata girmeden önce hep dolgulu sutyen kullanıyordum, fark anlaşılmadı).

Cevap verdiğiniz mesaja ne kadar şaşkınlıkla baktıysam, sizin sözlerinizi de o kadar hayranlıkla okudum. Gelecek hafta ameliyat oluyorum ve biraz bilgi edinmek, deneyimi olanların memnuniyet durumunu incelemek için siteye girmiştim. İnanın beklemediğim bir şaka gibi oldu bu. Benim doktorum, ellemek koşmak gibi dış unsurların sarkma, büyüme, küçülme, evrim geçirme gibi etkiler yapamayacağını söylüyor. Aklıma onu getirdi bu durum gece gece. Bir de minik göğüslü ve "evli" tanıdıklarıma üzülüverdim acaba "koca"ları hiç ellemiyor mu diye :)))

Siz
Cehalet bu olsa gerek...
Onun ki cehalette senin ki ne asıl cehalet din iman eksikliğinden gelir evlenmeden birlikte olmanın haram ve zinaya girdiğini bilmiyor musunuz?biride bu ülke ne zaman gelişecek demiş sizin gibi insanların düşüncesiyle gelişecekse kalsın hep geride siz milletin altına yatarken kendibizi çağdaşmı sanıyorsunuz Allah size akıl fikir versin aile terbiyesi almamış dinden imandan mahrum büyümüş zavallılarsınız

X