Göğüs küçültme ve karın germe ameliyatı

turkuazlove

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Aralık 2013
22
4
Arkadaşlar merhaba
Nisan 9 da karın germe ve göğüs küçültme ameliyatı olacağım. Size tecrübe etmiş arkadaşlara sorularım olacak, yardımcı olursanız sevinirim.
1- Karın gerdirme ağrı acısı sezaryenle aynı mı?
2- 2 haftadır diyetteyim ve kendimi bitkin hissediyorum. Ameliyata olumsuz bir etkisi olurmu (sadece karbonhidrat tüketiyorum ve akşam yemeği yemiyorum)
3- 10 gün sonra işe başlamam gerekiyor. Masa başı çalışıyorum. Bu mümkün mü? Uzanma ihtimalim yok.
4- Son 1 hafta kaldı uyumadan önce duphalac şurup içiyorum. Sizde kullandınız mı?
5- Göğüs dokusu karın gerdirme ye göre daha hızlı iyileşiyormuş doğru mu?

Şimdiden teşekkür ederim

Ben size karın germeyi anlatıyim ben 1,5 ay oldu olalı iyilesme süreniz karın germede 4 hafta suruyor. Eskisi gibi tek basınıza cıkmanız eski haliniz gibi rahatca yani tam tamıma 4 hafta bitmis olması lazım. Calısıyor olmanız kotu ama masa basıymıs o zaman bsy olmaz sandalyede oturabiliyrsunız rahat bi sekilde. Ama ara ara kalkıp yıruyun kan dolasımınız icin. Benim amelytrn cktgm gibi ck ktu agrım oldu asırı ama hemen serumlarla gecıyor . Belki sizin olmaz sonrasında hic agrım olmadı sadece uyuma seklinden sızlıyo acıyo. Ve tavsiyem dikis acılmaması icin asla dik durmayın 14 gün sonra dik durun deseler bile siz yine de dikis kaynaması 20 gün . O süreye kdr kmseyi dinlemeyin dik durmayın egik yuruyun.

Ve beslenmeniz daha cok diyet degil vitaminli olsun bagısıklıgınıı kuvbetlendircek sekilde meyvenizi sebzenizi yiyin güzel beslenin dyettense

Ameliyata 10 gün kala asla sarımsak zencefil yesil cay bitki cayları ilaçlar vs kullanmayın kanamanız olur. O surubu kim verdi size doktorumuzum hbri varmı ictiginizden amlytta kanama yapabilir zararlı öyle seyler

Arkadaşlar merhaba
Nisan 9 da karın germe ve göğüs küçültme ameliyatı olacağım. Size tecrübe etmiş arkadaşlara sorularım olacak, yardımcı olursanız sevinirim.
2- 2 haftadır diyetteyim ve kendimi bitkin hissediyorum. Ameliyata olumsuz bir etkisi olurmu (sadece karbonhidrat tüketiyorum ve akşam yemeği yemiyorum)
3- 10 gün sonra işe başlamam gerekiyor. Masa başı çalışıyorum. Bu mümkün mü? Uzanma ihtimalim yok.
4- Son 1 hafta kaldı uyumadan önce duphalac şurup içiyorum. Sizde kullandınız mı?

Şimdiden teşekkür ederim
Ben bir ay once karin germe oldum sezeryanda tek basima yataKtN kalkmam yardimsiz bir hafta sonra oldu ama karin germede ertesi gun kalkabildim yardimsiz ben yeni yeni dik yurumeye ve kendi mi ıyi hissetmeye basladim basit bi ameliyat degil ama dayalmiyacak kadarr acilida degil cok istiyorsaniz ameliyat sonrasi okadar mutlu hissediyosunuzki acilarin gececegini dusunup sabrediyosunuz ve cok agri hissetmeiyosunuz

Ben 18 yaşındayım çocukluğumda ve ergenliğimde çok kiloluydum göbeğim kaldı öylece çatlak ve sarkık. Sizce evlenip doğum yaptıktan sonra mı yaptırmalıyım bu ameliyatı?

Arkadaşlar merhaba

Şimdiden teşekkür ederim
Oldunuz mu ameliyat?

X