Göğüste yanma hissi

IntheStarss

Üye
Kayıtlı Üye
9 Ocak 2023
309
97
21
Bu aralar reflüm var fazla nefes verirken göğsümde yanma boğazımda yakıcı bi gaz oluşuyor bu reflüyle mi alakalı göğsümün ortasında biraz da ağrı oluşuyor korkuyorum

Bu aralar reflüm var fazla nefes verirken göğsümde yanma boğazımda yakıcı bi gaz oluşuyor bu reflüyle mi alakalı göğsümün ortasında biraz da ağrı oluşuyor korkuyorum
reflü ile alakalı, eğer korkunuz varsa acile gidin EKG çekip bakarlar
ama troponinde bakarlar muhtemelen yani bir kaç saat orada beklersiniz .
ama kalbinizde bir sorun varsa o 'bu aralar ' olmaz daha anlık ve hızlı gelişir.
'bu aralar ' ise refludur.

reflü ile alakalı, eğer korkunuz varsa acile gidin EKG çekip bakarlar
ama troponinde bakarlar muhtemelen yani bir kaç saat orada beklersiniz .
ama kalbinizde bir sorun varsa o 'bu aralar ' olmaz daha anlık ve hızlı gelişir.
'bu aralar ' ise refludur.
Bugün çektirdim ekg sinüs aritmisi çıktı holter takılacak ama doktor ciddi bir şey yok diyo nefes alırken yakıcı his geçtiği için kalbe bağlamamaya çalışıyorum

Bugün çektirdim ekg sinüs aritmisi çıktı holter takılacak ama doktor ciddi bir şey yok diyo nefes alırken yakıcı his geçtiği için kalbe bağlamamaya çalışıyorum
o dediğiniz şey ciddi bir yanma yapmaz zaten , onunla alakasi yok ,
reflü yanma ağrı ciddi rahatsızlık yapabilen bir şey.

Lise sonda başladı benim. Nefes alırken sol tarafıma ağrı saplanıyordu, ben de nefesimi tutuyordum. Gıdım gıdım nefes alıp normale dönmesini bekliyordum. Göğsümün ortasında da ağrı olurdu. Sadece bir kere kalp mi diye korktum. Covid idim o zaman. Sonra panikleyince silsile sonrası gaz olduğunu fark ettim.

Midenizde sorun varsa tedavi olun.

X