Göktuğ bebegimize ilik ariyoruz...

Göktug bebek ve diğer bebekler icin kızılaya gidip kök hücre bagışcı olacakmiyiz?

• Ankete Katılan
    10
  • Anket Kapalı .
Sanırım bir Ankara'da bir de İstanbul'da varmış ilik bağış merkezi. Ama bazı yerlerde bu testlerin son derece pahalı olduğu ve genel sağlık sigortası kapsamına girmediği yazıyor. Bilen aydınlatabilir mi? Ben giderim İstanbul'dakine. Genel anestezi ile yapılıyormuş sanırım, sorun değil keşke uysa da versem :KK43:
Cnm kizilay da bu islemi parasiz yapiyorlar. Sokakdan gecen herkes isteyen herkes sartlara uymasi kosuluyla butun ilelrdeki kizilay kan merkezinde kan verip bagisci olabilir. Bayiltarak da yapiyorlar.bu islemi cok basit bir islem korkulacak bir.sey yok yeter ki uysun bebeklsrimiz kurtulsun

Benim kan değerlerim normal değil 4 sene evvel kan bağışımı kabul etmemişlerdi. Sonra senelerce hematolojiye gittim ilikten şüphelenildi kemik iliği alındı . Keşke ben de bağış yapabilsem bir canlıya hayati konuda destek olmak kadar güzel bir şey var mı?
Çok güzel bir duygu olsa gerek ...
Ayrıca bir gün aynı şekilde bizim de ihtiyacımız olabilir bunu düşünürsek bu konuda daha cömert olabiliriz.
Rabbim tüm hastalara şifa versin (amin)

Cnm kizilay da bu islemi parasiz yapiyorlar. Sokakdan gecen herkes isteyen herkes sartlara uymasi kosuluyla butun ilelrdeki kizilay kan merkezinde kan verip bagisci olabilir. Bayiltarak da yapiyorlar.bu islemi cok basit bir islem korkulacak bir.sey yok yeter ki uysun bebeklsrimiz kurtulsun

Peki kan verirken kulak deldirme, piercing gibi işlem yaptıranlardan kan almıyorlar. Bunda da öyle bir zorunluluk var mı?

Allah acil şifa versin yavrucuğa inşallah en kısa zamanda bulunur. Benim durumum şartlara uymuyor malesef. Doğum yapalı 8 ay oldu.

Şurda gördüğüm en güzel konu. Tek yapmanız gereken kızılaya gidip 3 tüp kan vermek , eğer ilik uyumu olursa da korkuttukları kadar bir bağış sıkıntısı yok , size aşı yapıyorlar ve kan bağışlar gibi ilik bağışlıyorsunuz damarlarınız uygunsa.
Düzenli kan bağışlıyorum , hem dinç hissediyorum hem de kızılaydan gelen 3 kişinin hayatını kurtardınız mesajını görünce o kadar mutlu oluyorum ki anlatamam

Simdi bir sey soracagim cehaletime verin.
Yapmam gereken kizilaya gidip kok hucre bagiscisi olucam diyip 3 tup kan vermek mi? Goktug bebege uyuyor mu diye ben mi sorucam yoksa biz kani veriyoruz onlar bir havuzdan ihtiyac sahipleriyle uyusan varsa bizi arayip xxx kisiyle uyumlusunuz gelin islemleri yapalim mi diyorlar. Lutfen elestirmeyin bilmiyorum diye. Zaten ben dogum yaptim veremem ama etrafimdan yonlendiririm. Isyerimde 20 kisilik bir ekibim var onlari yonlendiririm esimi de arkadaslarimi yonlendiririm.

Ben net'ten araştırmıştım daha önce, şimdi bir daha okudum. 2 tüp kan alınıyormuş önce bir kaç hafta evvelden. Test yapılıyormuş. Yani kan alımı uygunluk testi için. Eğer uyumlu isen leğen kemiğinden ilik çekiliyormuş. Ben korkmam sadece ayrıntıları öğrenmem gerekiyor.
Benim arastirdigim kadariyla legen kemiginden ilik cekilmesi eskidenmis. Simdi normal kan alir gibi aliniyormus. Daha kolay artik yani

Ben net'ten araştırmıştım daha önce, şimdi bir daha okudum. 2 tüp kan alınıyormuş önce bir kaç hafta evvelden. Test yapılıyormuş. Yani kan alımı uygunluk testi için. Eğer uyumlu isen leğen kemiğinden ilik çekiliyormuş. Ben korkmam sadece ayrıntıları öğrenmem gerekiyor.
Biz ılık vermedik kan örneği verdik. Önce kan örneği veriyorsunuz ve gönüllü havuzuna 10 yil boyunca kaydediliyorsunuz. Eğer sizin iliginiz bir hastaninkiyle uyusursa sizi arıyorlar kabul ederseniz bagış soz konusu oluyor. Kizilayin kan bagis merkezine gidip gönüllü olabilirsiniz. Kaç tup kan alındı net hatırlamıyorum ama (3 tupten fazla degildir) form doldurma dahil 5 dknizi almaz.

Simdi bir sey soracagim cehaletime verin.
Yapmam gereken kizilaya gidip kok hucre bagiscisi olucam diyip 3 tup kan vermek mi? Goktug bebege uyuyor mu diye ben mi sorucam yoksa biz kani veriyoruz onlar bir havuzdan ihtiyac sahipleriyle uyusan varsa bizi arayip xxx kisiyle uyumlusunuz gelin islemleri yapalim mi diyorlar. Lutfen elestirmeyin bilmiyorum diye. Zaten ben dogum yaptim veremem ama etrafimdan yonlendiririm. Isyerimde 20 kisilik bir ekibim var onlari yonlendiririm esimi de arkadaslarimi yonlendiririm.
Kok hucre bagiscisi olmak istiyorum diyceksiniz kizilaya gidip. 3 tup kan veriliyor. Sonrasinda ilik uyumu olunca.size.donus yapiyoruz kizilay araciligiyla. Elbetteki bebegimeze uymaz baskasina uyarsada aranirsiniz.

Arkadaslar Göktug yigit bebegimiz 4 aylik. ilık nakline ihtiyaci var.suanda tedavi oluyor. Iligi kan yapmadigi icin her ay kan veriliyor ama cok az bir zamanimiz var. Göktuğ bebek gibir cok bebegimiz var ve onlarda ilik bekliyor. Annelerimiz aglamasin. Evlatlarimiz üzülmesin. Sizlerde annesiniz Sizden ricam duyarli olup bu bebegimiz ve diger bebekler icin kizilaya gidip kök hücresi bağiscisi olmak... inaniyorum ki aranizdan duyarli insanlar cikacaktir.lütfen duyarli olalim ve etrafimizdakileride bagisci olmalari ve hayat kurtarmalari konusunda yönlendirelim...
Bagisci olmak icin gereken sartlar.
18 yasini gecmis 55 yasini gecmemis olmak. Kronik hastaliginin olmamasi ve uzun sure tedavi gerektiren ilaclar kullanmamis olmali.dogum yaptikdan sonra 1 yil gecmis olmali.pirsing yada dovme yaptiesikdan sonra 1 yil gecmis olmali. Yurt disina cikis yapanlar geri dondukden sonra 1 sene gecirmis olmali.kizilay merkezlerine basvurmaniz yeterli. 3 tup kan veriyorsunuz uymasi halinde kizilay aracikigiyla donus yapiliyor. Kabul ettiginizde diger asamalar.basliyor. bunslri kizilayda yetkilisinden.ogrenebiliriz.Eki Görüntüle 2000414

Ben bu bebeğe çok üzüldüm, hamileyim benden almazlar ama eşim verebilir. Direk onun adını vererek bağış yapabiliyor muyuz nerde yaşıyor

Rabbim şifa versin doğum yapalı 11 ay oldu ramazandan sonra ilk işim bu olacak.
İnşallah konuyu çok kişi gorur

X