Gömlek ütü tutmuyor...

hihoyyytmerhaba arkadaşlar.bizim ütü şu hazneli olanlardan.haznenin içine bir miktar çamaşır yumuşatıcısı koydum ve üzerine tamamen su koyarak kapağı kapattım.o su zaten haznenin içinde kaynıyo buhar yapması için.sonuç gerçekten güzel oldu.çamaşırlar artık daha kolay açılıyor.paylaşmak istedim

gerçekten yaaa bende farketttim geçen gün söylendim kendi kendime hemde markalı gömlek diye...
Eşimin kiğılı marka gömleği bir türlü ütü tutmuyor...Demek bu dertten kadınlar çok varmışşşş..

tam kurumamışken ütülüyorum bende yine zor tabi ama kuru halından daha kolay açılıyor

arkadaşlar marlka gomlekler malesef utu tutmuyor cunku yuzde yuz koton oldukları ıcın.hatta ben magaza satıs elemanına sormustum oda ole solemıstı.geçen gun kıgılı magazasında utu ıstemeyen gomlek gordum yenı cıkmıs gomlegı yıkayıp askıda kurutuyosunuz okadar.yanı utu ıstemıyormus fıyat olarak da 60 cıvarı ama benım pek ıcıme sınmez kı ya şole jılet gıbı olmalı ben cozumu yuksek buharlı utu alarak buldum gayet ıı onerıırım bıraz pahalı bı utu ama deger bence :)

ewt ya bizim gömlekler de ütü tutmuyor deli ediyor ben de buhara tutuyorum

hihoyyytmerhaba arkadaşlar.bizim ütü şu hazneli olanlardan.haznenin içine bir miktar çamaşır yumuşatıcısı koydum ve üzerine tamamen su koyarak kapağı kapattım.o su zaten haznenin içinde kaynıyo buhar yapması için.sonuç gerçekten güzel oldu.çamaşırlar artık daha kolay açılıyor.paylaşmak istedim

bunu ben de düşünmüştüm ama bana su haznesinde kalıntı bırakırsa temizlenmez gibi geliyor,tortu kalmıyor mu?

ben şu sonuca vardım kızlar,iyi marka gömlekler ütü tutmuyor
eşimin abbate-kiğili-sarar gömleklerini yarım saatte ütülüyprum ve hemen bozuluyor
diğer sıradan marka gömlekleri 5 dk ütülüyorum ve bozulmuyor
sana katiliyorum canim.sararin gömlekleri cok zor ütüleniyor.kazik gibi oluyor,nedense

şirinevlerde cobolt isimli bir gömlek mağazası var,tavsiye ederim.jilet gibi oluyor ve çok şık modelleri var.sarar marar hikaye,resmen odun gibi duruyorlar.

Marka çok önemli kızlar. Pahalı mal iyi mal demek değil benim 5-10 liraya aldığım gömlekler var %100 koton duruşu dikim kalitesi modeli bile o pahalı gömleklere göre o kadar güzel ki en ufak detayı bile bir başka görmeniz lazım fakat mağaza kapanmış. Sürekli eşimde onları giydiğinden eskidi yenisini de bulamıyorum. Markalı gömlekler ütü tutmuyor. Mesela Centonenin gömlekleri de çok ucuz ama %100 koton olanlar ütü tutmuyor oradan alınca biraz karışık olanlardan alıyorum. Ellediğiniz zaman daha ince ipek gibi olan gömlekler ütü tutuyor.

Bu gömlek konusuna bende çok takılmışş durumdayım yaka ütüliyemiyorum sanırımm iki tarafa kayıyor yakalar:26:

ben çamaşırları sıvı deterjanla yıkamaya başladım;acaip farketti;ütü çok kolaylaştı yumuşatıcı kullanmıyorum ve 80 derece sıcaklıkta yıkıyorum;ütü banamısın demiyor artık.Ama tabi yine de ekliyorum %100 pamuk gömleklerden uzak durun.

yenilgiyi kabul edip verdim eşimin ütü tutmayan gömleklerini. Verdim dedğimde sokakta ağaçların etrafında demirler olur ya onalara astım ihtiyacı olan alsın. Poşetle koyuyordum bir kaç geri zekalı poşetleri açıp yollara saçmışlardı kıyafetleri artık böyle yapıyorum.

ya ben cobolt alıyoruz artık demiştim ya;ama bu markanın gömleklerinin yakaları iki yıkamada acaip oldu;böyle sankji içindeki tela çekti gibi;yüzeyi pütür pütür;ütü süper ama yakalar ı ıh

ya ben cobolt alıyoruz artık demiştim ya;ama bu markanın gömleklerinin yakaları iki yıkamada acaip oldu;böyle sankji içindeki tela çekti gibi;yüzeyi pütür pütür;ütü süper ama yakalar ı ıh

hata bendeymiş,iyice sıcak ütü basında düzeldi yakalar:)

%100 coton gomlek yuzunden bu hafta buhar kazanli utu aldim. bayagida kuvvetli utu ama yine banamisin demedi. sanki azicik zamandan farketti. kesinlikle gomlekleri pazardan falan almak lazim. onlar super oluyor. artik yari yariya polyester olanlara bakacagim.

Kayin validem carsaflarimi kaynakta yikamis makinadan çıkınca top gibiydi çarşaflar herseferinde ütülüyorum ama cikmiyo:KK70: tecrübeli olanlar yardimci olabilirmi lütfen :dua:.

X