Gebeliğe Hazırlık gonal f ve çatlatma ığnesi sonrası

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

serapyanlak

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
23 Şubat 2021
235
182
27
Merhabalar kızlar ben pko geçen ay femera denedim yumurtam gelişmedi bu ay final f 50 vuruldum yanında beş gün boyunca bir adet fenaya iki adet yumurta gelişli birisi 15 m diğeri 17 m di şubatın 21 de çatlatma iğnesi vuruldum 23 şubat kontrole gittiğimde yumurtam 20 ml olmuş ve hala çatlamamış? Çatlatma iğnesinden sonra yumurta çatlamazsa ikinci defa çatlatma iğnesi vurulmalıymıyım?

Merhabalar kızlar ben pko geçen ay femera denedim yumurtam gelişmedi bu ay final f 50 vuruldum yanında beş gün boyunca bir adet fenaya iki adet yumurta gelişli birisi 15 m diğeri 17 m di şubatın 21 de çatlatma iğnesi vuruldum 23 şubat kontrole gittiğimde yumurtam 20 ml olmuş ve hala çatlamamış? Çatlatma iğnesinden sonra yumurta çatlamazsa ikinci defa çatlatma iğnesi vurulmalıymıyım?
Buna doktorun karar verir diye düşünüyorum 🙈

Peki yumurta çatlamazsa ne oluyor tedavi yarıdamı kalıyor? Birde gelecek ay o kistemi dönüşüçek? kafam çok karşık nasıl bir yol beni bekliyor bilmiyorum ?siz gebemisiniz🤗 Uykusuz Koala Uykusuz Koala

Peki yumurta çatlamazsa ne oluyor tedavi yarıdamı kalıyor? Birde gelecek ay o kistemi dönüşüçek? kafam çok karşık nasıl bir yol beni bekliyor bilmiyorum ?siz gebemisiniz🤗 Uykusuz Koala Uykusuz Koala
Çatlar elbet diye düşünüyorum yani bu kısımda net bir bilgim yok ama çatlamazsa kist oluşma ihtimali olabilir gibi geldi şahsi düşüncem.
Evet hamileyim, her doktorun tedavi yürütme şekli farklı ben 2 adet çatlatma iğnesi vurmuştum mesela aynı anda. Doktorunuz kontrolden sonra ne söyledi size şuan ne aşamadasınız?

Özeldeki doktorum çok ilgili değil açıkcası çatlamadığını söyledim tekrar iğne vurayım mi dedim hayır dedi o yüzden sizden fikir alayım dedim iki tane iğne ti nasıl uyguladınız aynı andamı farklı günlerde mi Uykusuz Koala Uykusuz Koala

Aaa pardon aynı anda demişsiniz neden iki adet çatlama iğnesi kullanıldı sizde Uykusuz Koala Uykusuz Koala
Bir kere vurduktan sonra zaten birdaha olmaz diye biliyorum ama senin durumunda ne yapılması lazım bilemem malesef canım 😔
Ben neden 2 tane kullandım inan onu da bilmiyorum 🙈 dediğim gibi her doktor farklı yürütüyor süreci onların dediğinden çıkmamak lazım

Bir kere vurduktan sonra zaten birdaha olmaz diye biliyorum ama senin durumunda ne yapılması lazım bilemem malesef canım 😔
Ben neden 2 tane kullandım inan onu da bilmiyorum 🙈 dediğim gibi her doktor farklı yürütüyor süreci onla
Merhaba kac tane folikul vardi sayi fazla oldigundan olabilirmi

X