Gönüllü şarka gitmek

Tabi ki hayır bunu da önceki sayfalarda yazdım. Pandemi etkisi, ilk başlarda farklı okullarda dönem dönem çalışmam. Ortam olarak arkadaş edinemedim diyebilirim bu seneye kadar. Herkesin ailesi var veya okul geneli benden 8-10 yaş büyük kendilerine göre dostları arkadaşları var. Eşimin iş arkadaşları ile de çok bir görüşme olmadı, korona araya girince zaten kimse kimseye gitmedi. Ve pahalılık da bizim için sorun çünkü biraz metroya yakın ev baksan 1 trilyon 400 bin dediler mesela. Yani uzaktan ev alamayiz Bursa trafiğini düşünürseniz. Ve bu fiyatlar hiç düşmüyor. Arkadaşım Adana'nın en güzel yeri sayılabilecek bir yerden 2 sene önce sıfır bir daire aldı çocuk parkı var sitenin 368 bin. O sene Bursa'da 30 yıllık evlere 500 bin yazıyorlardı. Şu anda orda da arttı ama Bursa'ya göre nispeten daha ucuz. Ailem de orda en büyük etken. Çok özlüyorum memleketimi.
Ben Gaziantep’te yaşadığım için Bursa bile ucuz geliyor ama haklısınız evet. Zamanlama sıkıntılı olmuş. Yoksa Bursa en yaşanılacak yerlerden biri aslında.

Doğu büyümedi gözümde bu 1, sadece bir düzen kurduktan sonra onu bozup tekrardan gitmek zor geldi. Tüm sayfaları okursanız özellikle Cizre'yi çok sevdiğimi de yazdım. Hatta bugün bile konuştuk sistem değişikliği durumu açıklanmış haberde eşim yazabilirim dedi. Ayrıca eşimin işinden dolayı tereddüt ediyorum. Kamyonla polis noktasına terör saldırısı olduğunda 22 şehidimiz oldu ve o saldırı günü eşim oraya gitmekten son anda vazgeçtim dedi. O enkazdan arkadaşlarını çıkardı .. 4 ay silah sesleri ile yaşadı orda. Bir roket zırhlı araçlarını teğet geçti, bir kez de eyp patlatıldı olduğu zırhlı aractayken.
Bunca olay üzerine o yine de kalalım mi diye sordu bana ama evet diyen ben olmak istemedim. Evet deyip de başına bir şey gelseydi kendimi suçlardim Allah korusun.
Ayrıca görevimi ordayken hiçbir zaman gönülsüz yapmadım. Hendekler geçip örgüt üyesine izahat verip öğrencilerimi de teslim ettim ailelerine. Silah sesi duyunca ağlayan öğrencimi de güldürmeye çalıştım okuldayken.
Her şeye rağmen asla unutmadım ne öğrencilerimi ne velilerimi. Saygıyı ve sevgiyi en çok orda tattım mesleki olarak.
Bana mesleğin zorluğundan bahsetmeyin lütfen.benim eşimde asb 5 yıl Diyarbakır’da en kötü zamanında çalıştı özellikle surda görev yaparken girdikleri evlerde çatışma için yer ararken tlfnda terörist sesini ben dahi duyuyordum.o Diyarbakır’ın göbeğine kadar karının içinde dağdan inmezdi hatlar bi hafta kesilmiş ulaşım asla yok.Ama asla hiç bi zaman doğusunu batısını konuşmadık bi işe başlarken bazı şeylerin bilincinde olarak başladığımız için yük olmuyor.beni sorarsanız sen evdesin tabi sana her yer güzel olur derseniz hayır değilim yazılım uzmanıyım sabahlara kadar kodlamalarla uğraşmalarım bitmez.ikimizin de işimizle ilgili bi şikayetimiz asla olmadı başkalarından aile planlaması önerside istemedik 😵‍💫 sizin kendi hayatınıza başkasının verdiği öneriyle mi devam edeceksiniz?yaşayan sizsiniz burdakiler ne kadar yorum yaparsa yapsın size uygun olan cvp sonuçta sizdedir degil mi

Doğu neden bu kadar gözünüzde büyüdü.bi öğretmen olarak şark görevlerini seve seve gönüllü yapmanızı dilerdim.yada istemiyorsanız puanlarınızı yüksek tutup hiç gitme şeyiniz olmasaydı
Polislik ve puanının ne ilgisi var

Doğu neden bu kadar gözünüzde büyüdü.bi öğretmen olarak şark görevlerini seve seve gönüllü yapmanızı dilerdim.yada istemiyorsanız puanlarınızı yüksek tutup hiç gitme şeyiniz olmasaydı
Puanla mi? Emniyette oyle bir uygulama yok yalnız 😂

Bana mesleğin zorluğundan bahsetmeyin lütfen.benim eşimde asb 5 yıl Diyarbakır’da en kötü zamanında çalıştı özellikle surda görev yaparken girdikleri evlerde çatışma için yer ararken tlfnda terörist sesini ben dahi duyuyordum.o Diyarbakır’ın göbeğine kadar karının içinde dağdan inmezdi hatlar bi hafta kesilmiş ulaşım asla yok.Ama asla hiç bi zaman doğusunu batısını konuşmadık bi işe başlarken bazı şeylerin bilincinde olarak başladığımız için yük olmuyor.beni sorarsanız sen evdesin tabi sana her yer güzel olur derseniz hayır değilim yazılım uzmanıyım sabahlara kadar kodlamalarla uğraşmalarım bitmez.ikimizin de işimizle ilgili bi şikayetimiz asla olmadı başkalarından aile planlaması önerside istemedik 😵‍💫 sizin kendi hayatınıza başkasının verdiği öneriyle mi devam edeceksiniz?yaşayan sizsiniz burdakiler ne kadar yorum yaparsa yapsın size uygun olan cvp sonuçta sizdedir degil mi
Sabahlara kadar şehrin sokaklarında mı kodlama yapıyorsunuz.

Ne alakası var hanımefendi? Polislere iki kere şark gelir. Karar vermemiş, ne zaman gideceklerini planlamak istemiş ve kararsız kalmış olabilirler. Kadın ben asla şarka gitmem mi demiş? O zaman siz bütün memuriyetinizde kalsaydiniz şarkta.

Elbette ki kararı verecek olan benim, konuyu açan da benim bence siz farklı bir taraftan algıladığınız için benim anlatmak istediğimi anlamadınız. Fikir veremeyeceğinize göre de yargılama hakkınız yok diye düşünüyorum. Zira diğer yorum yapanlar şu şöyledir, bu daha iyi olabilir veya acele etmeyin diye fikir veriyor. Siz ise yok doğuya gönüllü değilsiniz öyle beklemezdim dediniz. Açıklama yapıyorum meslek zorluğu olarak algılıyorsunuz. Benim anlatmak istediğim zorluğundan ziyade yani onları yaşadım size göre sudan olaylar olabilir ama benim için o dönemde zordu ve buna rağmen orayı sevdiğimi de belirtiyorum ama hala kendi anladığınızı anlatıyorsunuz.
Yani uzatmaya da çok gerek yok, fikirlerinize saygı duyuyorum ama benim için gereksiz kalıyor. Sağlıkla kalınız.

Bu sene sanırım öyle bir durum olmuş. Ama eşim başladığında dediğim gibi hemen çıkmıştı suan sarkta ikinci gorev yerimizdeyiz, hatta ben ilk gorev yerinde 10 sene calisanlari duydugum icin sok olmustum tayin çıkınca hicbir hazirligim yoktu evi esyalari toplamadan hazirliksiz yakalanmistim

O tam olarak biziz eşimin ilk görev yeri ve 10 senesi oldu ama göndermiyorlar neler denedik yok çocuk ilkokula başladı bu sene ne olacak bakalım en iyisi çocuklar okula başlamadan gidip gelmek

Diyarbakır dan 2 yil oldu geleli sana diyeceğim tek sey doguda egitim daha iyi korkma. Nere cikarsa hakkinizda hayirlisi olsun. Ama geldiginiz yere verilmeyecek haberiniz de olsun.

Polislikte bildigi yer olmasinin ne gibi faydasi var bilmiyorum. Amirler, komiserler herkes tayin görüyor. Herkesin yeri degisiyor. Bildigi yer olarak sokaklar mahalleler kaliyor sadece.

Ben tekrar ayni ilçede olmak istemezdim. En azindan il merkezi olsun. Artik cocuk var, hastane konusunda il merkezi avantajli. İlçelerde her branşın doktoru olamayabiliyor.

Simdi gidip çocuğun okulunda batiya donmeyi mantikli buldum.

Yalniz şunu soracağım, eşinizin ailesinin ikamet ettiği büyükşehre nasil atandınız?
2 yila kadar ataniliyordy artik imkansız. He gelen var nasil geliyor malum ama cok saglam bir bilgi veyim normal biri gelemez . Bu tayinde daha degisiklik okcak

Terörist sesi mi dinliyordunuz :KK70::KK70::KK70::KK70::KK70:
Yapmayın Allah aşkına ya .

O tam olarak biziz eşimin ilk görev yeri ve 10 senesi oldu ama göndermiyorlar neler denedik yok çocuk ilkokula başladı bu sene ne olacak bakalım en iyisi çocuklar okula başlamadan gidip gelmek
Bence siz daha şanslısınız ilk gorev yerinde uzun kaldiginiz icin uzun süreli bir dogu ilinde gorev yapip sonrada batida uzun kalırsanız ikinci sarka gitmezsiniz belkid e

X