GÖRSELLİ SORUDUR hassas olanlar girmesin kan var.

Hamileyken adet olma olayını sordu konu sahibi. Lekelenme veya yerleşme kanaması demedi
Evet adet dönemim zaten ama rengi böyle olmazdı üstüne görme olabilir mi diye merak ettim
Üstüne görme; regl döneminden 2-5 gün önce başlayarak leke şeklinde pembe ya da kahverengi tonlarda olan kanamalardır. Hamilelikte üstüne görmenin bilimsel adı da yerleşme kanaması olarak bilinir. Bu terim halk arasında üstüne görme olarak kullanılır. Yerleşme kanaması yaşayan kadınlarda gebelik olduğu anlaşılmaz.

Üstüne görme; regl döneminden 2-5 gün önce başlayarak leke şeklinde pembe ya da kahverengi tonlarda olan kanamalardır. Hamilelikte üstüne görmenin bilimsel adı da yerleşme kanaması olarak bilinir. Bu terim halk arasında üstüne görme olarak kullanılır. Yerleşme kanaması yaşayan kadınlarda gebelik olduğu anlaşılmaz.
Evet ben de bu şekilde okudum. Reglime de henüz 4-5 gün var o yüzden şüphelendim ama tabii adet öncesi lekelenme de olabilir bilemiyorum

Yerlesme kanamasi bende oldu adetimden yaklasik bi hafta once. Ama hep parca parca yani adetinizin son gunu gecip ped takmayip devam edersiniz ya ama bitti dedikten sonra bile pit pit damlamis olur bisiler oyle oldu bende yerlesme kanamasi. Hemen test yapmayin negatif cikabilir. Bende oyle oldu cunku.

Benimde regl dönemimde boyle bir kahverengi kanamam olmuştu 2 gün sonra bitti. 1 hafta sonrasinda da kan tahlili yaptırdığımda 5 haftalık hamile olduğumu öğrendim. Eğer 2 güne azalıp biterse hamile olabilirsiniz.

X