görümce belası

Asel21

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
25 Nisan 2018
566
745
Merhaba arkadaşlar,
Nişanımıza düğünümüze bile gelmeyen bi görümce var sözde abisine kırgınmış çokta önemli değil kendini en başta gösterdi zaten,sonrasındada beni hiç aramadı watsaptan cuma mesajı atardı binde bir, oda ben sitem edene kadar ( sitemimin sebebide hiç aramayıp kafasına estiğinde resimli bi mesaj atması )bir sürü sorun yaşadım sağlık sorunu vesaire hepsinden haberi var farklı illerde yaşıyoruz bu arada ailesiylede, abisine olan kırgınlığıda herşey bittikten sonra geçti bianda arada çaldırır o arasın diye yada watsaptan yazar.(bize gelince dakikası yok )Hanımefendi üniversite okuyodu ailesi ve bizden başka bir ilde ,okulu bitti,Ailesinin yanına dönücek aileside çok baskıcı.Onların yanına dönmemek için bizim yaşadığımız ilde iş bulmaya çalışıyor şaka gibi....ve inanamıycaksınız aileside onunla aynı düşüncede .Bunu duyduğumdan beri sinirlerim tepemde ,eşime asla istemediğimi söyledim.Benimde bir düzenim ,özelim var.zaten çalışıyoruz birbirimizi zor görüyoruz.Eşimde ben sana böyle bişey demedim dedi geçiştirdi ,bende bu konudaki düşüncemi bil o zaman dedim doğal olarak gerildik. Bu kadar yüzsüzlük olmaz işi düşünce biz aklına geldik, gitsin ailesinin yanına ben ona bakamam benmi doğurdum banane haksızmıyım kızlar çok canım sıkkın çok ..

güncelleme

ben watsaptan yazdım görümceye ,bana cevap vermedi
şimdi kv aradı x e yazmıssın beni aradı orası benim oğlumun onunda abisinin evi bu kadar okudu emek verdi büyükşehirde çalışıcak,
zaten abisi bizde kalır diyor ortalığı bulandırma huzurumuzu kaçırma dedi bağırdı çağırdı ve telefonu kapattı yüzüme

eş,mle konuştum kardeşini tek bırakamaycağı buraya geleceğini burda kalacağını ,iş bulamazsada kpss ye burda hazırlanıp kursa gideceğini,tercih yaparken burada yerleşme şanısının daha fazla olduğunu söylüyor bir baba gibi kzıının bütün gelecek planlarını yapmış,ama ben bu kızın annesi değilim bunu hiç hesaba katmamış,benim fikrimi alma gereği bile duymadan hatta ben sorduğumda beni geçiştirerek başından savdı,hepsi planmış meğer.

bizim düzenimiz ,özelimiz hiçbir şekilde zarar görmicekmiş,hatta bana yardımcı olucakmış kardeşi benim için daha iyi olurmuş,

bende bu şekilde asla yaşamayacağımı,ailemin yanına gideceğimi söylediğimde ,demekki ben zaten bahane arıyomuşum gitmek için diyo inanabiliyomusunuz

kardeşinide al yanına hatta anneni babanıda hep birlikte oturun
keşke benim günahıma girmeseydiniz dedim sabah kıyafet olarak eşyalarımı aldım çıktım işyerindeyim şuan ailemin yanına gidicem

ailemde konuyu öğrenince çok kızdı sinirlendiler öyle şeymi olur diye ama 2 tarafı yüz göz etmedim buna izin vermedim
bana tamam gelmicek evine dön dedi eşim bende artık eski gibi olamayacağını istemediğimi söyledim
sonra pazar günü evime gittim anahtarım var bikaç parça kıyafet falan alırım diye hepsini alamamıştım
daire kapısının önüne geldiğimde eşimin sesini duydum ailesiyle görüntülü konuşuyor biraz dinledim ,aman kurtulduk gün bizim artık diyo kv ,biz geliriz seni tek bırakmayız diyo eşimde başımın üstünde yeriniz var diyo
kendini bişey sanıyo sanki dünyada tek o var dedi bende girdim içeri şok oldu tabi kapattı telefonu tek kelime etmedim odaya girdim allak bullak olmuştum planladığım şeyleride alamadım
eşimde bana açıklama yapmaya çalışıyo aklı sıra ben duyucağımı duydum dedim sakın konuşma ailenle mutlu mesut yaşa
ahım yakanda olucak bunu bil Allah görüyor yaşananları haklıysam elbet karşılığını görüceksin dedim ve çıktım bir dahada konuşmadık

konuşmak için evime gittim
çok kötü şeyler oldu biz birbirimize girdik ben tektim ama kv görümcede ordaydı gittiğimde
beni iterek evden çıkarmaya çalıştı kv eşim hiçbişey söylemedi
elini çek üzerimden diye bağırdım ,görümcede sen kimsin anneme bağırıyosun diye üzerime yürüdü
kim çağırdı bilmiyorum polis geldi
şikayetçi oldum ben ,onlarda oldu
darp raporu aldım ben
rezillik başka hiçbişey değil
ben bunlarla uğraşamıycam kızlar
davayıda dün açtık babamla

Son düzenleme:
Yahu aramıyor diye dert yanıyorsunuz gelmeye niyet edince de naz yapıyorsunuz.
Belliki abisinin evlenmesini kabul edememiş ergen haller. Bi salın sizde o zaman.
Eşinizi de saçma sapan germeyin ortada henüz bişey yok belki ayrı eve çıkacak. Hadi size gelecek diyelim tavrınızı koyarsınız kabul edemem diye kayınvalidenize eşinize veya kendisine söylersiniz bitti gitti bu kadar büyütmeye gerek yok.

Gayet iyi yapmışsın. Baştan bilsin eşin istemediğini. Cesaret edemez söylemeye gelsin mi diye. Hanıma bak ya düğününe gelmediğin kadının evinde yaşayacak bir de. Oldu.

Yahu aramıyor diye dert yanıyorsunuz gelmeye niyet edince de naz yapıyorsunuz.
Belliki abisinin evlenmesini kabul edememiş ergen haller. Bi salın sizde o zaman.
Eşinizi de saçma sapan germeyin ortada henüz bişey yok belki ayrı eve çıkacak. Hadi size gelecek diyelim tavrınızı koyarsınız kabul edemem diye kayınvalidenize eşinize veya kendisine söylersiniz bitti gitti bu kadar büyütmeye gerek yok.
İyi de kadın benim ne iyi günümde ne kötü günümde aramadı sormadı gelmedi diyor sonra yüzsüz gibi gelip evine yerleşebilme ihtimaline sinirlenmiş bence haklı.

Evinizde kalmasini istememeniz normal, ben aram iyi olsa bile istemem oyle birsey.

Ama geri kalan aramiş, gelmiş gelmemiş fazla kafaya takiyorsunuz dugun bir tek sizin dugununuz degil abisinin dugunu ve sizinle bir kan bagi yok, onlar takmiyorsa sana noluyor yani? Hele ara mesaj at diye sitem etmeniz ayri gereksiz, atsa ne kazaniyorsunuz?

İyi de kadın benim ne iyi günümde ne kötü günümde aramadı sormadı gelmedi diyor sonra yüzsüz gibi gelip evine yerleşebilme ihtimaline sinirlenmiş bence haklı.
Kötü günümde aramadı demedi ki aramıyor arada bir mesaj atıyor dedi arada bir mesaj atmasına bile sinirlenmiş. Kimse kimseyi aramak zorunda da değil zaten. Ben görümcemleri aramıyorum onlarda beni aramıyo bana da daha 3 sene olacak gelmediler. Çok da umurumda değil 😂

Ayrıca her ihtimal üzerinden eşimizle tartışma çıkarırsak evde ne huzur kalır ne sukunet. İstememekle haklı herkes kendi evinde rahat ve mutlu ama bunu o kesin olarak taşınmak istediğinde söyler yüzlerine olup biter. Şimdi durduk yere huzuru kaçtı gerildi. Ortada kesinliği bulunmayan bişey için.

Sizinle aynı evde kalacağı kesin bir durum değil anladığım kadarıyla o şehirde yaşamak istiyor sadece. Evinizde istememekte haklısınız herkesin kendi evi kendi düzeni. Onun haricinde haklı olduğunuz tek bir konu göremedim. Neden bu kadar anlam yükleyip, abartıp, kendiniz için durumu zorlaştırdığınızı hele hiç anlamadım. Sizi her gün arasa da görümce belası bıktım her gün arıyor diye konu açardınız. Düğününe gelmemesine neden takıldınız çok mu büyük bir eksiklik sizin için görümcenizin olmaması? Resimli mesajları sadece size atmıyor, toplu yolluyordur. Çok mu önemli sizi arayıp aramaması? Kendi kendinize sorun yaratmaya yer aramışsınız resmen.

Üni.yi yeni bitirmiş kaç yaşında görümceniz? Umarım 21 22 yaşında ergenle düğünüme gelmedi, beni aramadı diye evcilik oynamıyorsunuzdur. Çünkü komik.. Kendi abisiyle olan iletişimi sizi bağlamaz. Düğün tek sizin değil.

Sizin evinize yerleşecekse de haklısınız istememekte. Açıkça söylemeniz iyi olmuş.

Böyle kaçak dövüşerek, eşinize ben istemiyorum diyerek olacak işler değil.
Bende sorunlar yaşadım. Fakat büyük görümcem Allah için beni hiç bir daha rahatsız dahi etmedi. Hakkını yiyemem. Görüşmüyorum ama yaşanan olaydan sonda beni hiç ama hiç rahatsız etmedi.
Küçük görümcem farklı bı yapı da ona açık açık açık söyledim. Hiç de bir kişiyi aracı tutarak da laf getirip götürtmedim.
Yüzüne söyledim.
Bir iki derken oda çekti elini ayağını.

Sizde görümcenize açık açık söyleyeceksiniz. Sizinle yaşamak isterse yaşayamayacağını, yazdığınız yaşanmışlıktan dolayı da sizin mesafeyi uygun gördüğünüzü söyleyin.

Ailelerin işine geliyor çünkü, ay ben de çok enteresan bı olay yaşadım.
Hiç lafınızı esirgemeyin.

Kimse kimsenin hayatına safra olmasın kardeşim insan yeri geliyor kocasını çekemiyor evde bu konuda net olun aman aram bozulacak beni kötü bilecekler diye düşünmeyin siz onu evinize alsanızda kötü olacaksınız almasanızda çektiğiniz sıkıntı yanınıza kâr kalacak

Aklıma geldi.. Abimin yaşadığı şehire gidince halamda kalırdım.. Yengemde sadece o şehire gitmiş olmama rağmen (orda doğup büyüdüm) sinirlenir kurtulamadk senden derdi 😂😂😂 Seninki de o hesap galiba bulunduğum şehre bile gelmesin hesabı 😁😁 Abisiyle arasındaki sorunu biliyor musunuz? Belki de gerçekten abisiyle görüşmek istemeyecek kadar büyük sorunlar yaşadı ve bu durum ister istemez size.de yansıdı.. Geniş.pencereden bakmak lazım diye düşünüyorum.. Tam olarak neler olduğunu bilmiyoruz .. Emin olun sizinle yaşamaz sizinle bir araya bile gelmez kesin olmayan kesitlerle kendinize dert aramayoın

Kazık kadar kıza siz niye bakasınız? İzniniz olmadan gelip evinize yerleşecek değil herhalde. Böyle bir şeye yeltenirse gereken tepkiyi verirsiniz. Ama kızın sizi aramak sormak gibi bir sorumluluğu yok ki. İster arar, ister aramaz. Beklentiye girmeniz hata. Ha ona göre mesafeli bir ilişki kurarsınız, yapacağınız budur yani, böyle kinlenmek yerine. Sizin şehrinizde iş bulursa, yardım isterse, bunu düşünmesi gereken kişi de eşiniz. Kardeşi olarak yardım etmek isteyebilir. Sizi etkileyen bir durum olmadığı sürece bir sorun yok bana göre.

O sizin değil abisinin düğününe gelmemiş. Abisiyle ilişkisi de sizi ilgilendirmez. Evinizde istememenizi kesinlikle anlıyorum ama anladığım kadarıyla öyle olsun diyen de yok bu sizin kendi kendinize girdiğiniz trip. Havadan nem kapıp kendi kendinizi sinirlendirmişsiniz. Değişik

X