Görümce için arada kalan eş

Primaya

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
27 Kasım 2020
1.366
353
25
Hanımlar başlık biraz uyumsuz olmus galiba konuma gelince. Eşimle görümcem geçen sene sevgilisi için küstüler sebebi şuanki nişanlısı patavatsızın terbiyesizin tekiydi eşim görümceme tercih yaptırmadı ama o gitti nişanlısını secti abisiyle küstü. Benim aslında herkesle aram iyidir ama kaynanam eşimle görümcem konusmadikları için bana tavırlılar eşim kayınvalideme kızsın benim doldurduğumu düşünüyor görümcemle aramda hiçbir sorun olmamasına ragmen benimle konusmıyor yüzüme bakmıyor ona havlular işledim teşekkür bile etmedi. 2 düşük yaptım hayırlı olsun bile demedi daha biresürü şey. Kayınvalidemde görümcem de beni hep dışlıyor biyere gittiğimizde ben yokmuşum gibi davranıyor hatta kaynanam eşime rabiaya yengenler mağna verdi ayıpladılar dmeiş sebebi de herkese "acık sözlü oldugunu zannedip aslında boş konusan insanlar cevremde yağmur gibiler" paylaşımını yaptığım için. Ne demek beni şikayet ediyorsun ben onu herkese açık paulastım. Bu yüzden artık onların yanına gitmek istemiyorum eşim tek erkek oldugu için her iş ona kalıyor o da sürekli yanlarına gidiyor ben gitmek istemediğim için sürekli sorun oluyor eşim çok üzülüyor ama ne yapayım hep beni ezik duruma sokuyorlar. Gelelim konuma görümcem nikahıma bile gelmedi benim çeyiz sermmeme ben haftalar önce arayıp çağırdım ama o sadece kapıya geldi nişanlısıula gezmeye gitti. Kayınvalıdem eşime 2 hafta önce söylemiş kardeşinin çeyizi götürülecek haberin olsun diye dün de kayınvalidemlerden gelirken ayak üstü kayınvalidem ceyiz seriilicek gelirsin dedi bende hayırlısı olsun dedim bugün eşimi arayıp cumartesi gelirsin dedi hayır ben bu kadar mı önemsizim ben görümceme arayıp haber verdim bilmiyomuş gibi aramız da sorun olmadıgı halde benim yüzüme bile bakmıyor aramadı haber verip cagırmafı son gün gelmiş Kayınvalıde bana ayak üstü söylüyor sankı oğlu sericrk ceyizi ben gitmek istemediğimi söyledim eşimde araları kötü olmasına ragmen gider annemlerin orda bulunur ceyız cıkartırken bekleriz sonra evimize geliriz diyor ama ben çok kırıldım herkesin haberi günler öncesinden varken ben sonngün ayak üstü haber verildim siz olsanız ne yapardınız eşim çok üzülüyor 😔 fikir verin lütfen

Hepsini okuyamadım, paragraf olmayınca zor geldi.
Ama konuyu anladım, görümceniz ve kayınvalidenizle mesafeli olmanız ne güzel işte.
Birçoğumuzun bulamadığı fırsatı bulmuş bunuyorsunuz bence.

Hepsini okuyamadım, paragraf olmayınca zor geldi.
Ama konuyu anladım, görümceniz ve kayınvalidenizle mesafeli olmanız ne güzel işte.
Birçoğumuzun bulamadığı fırsatı bulmuş bunuyorsunuz bence.
Yok şöyle ben onlara çok iyi olmaya çalıstıgım halde onlar mesafeli beni dışlıyor ben hep yanlarına gidiyorum ama artık gitmek istemiyorum görümcemin çeyiz setmesine bile capırmadılar son gün ayak üstü haber verdi kayınvalidem ben gitmek istemiyorum eşim çok üzülüyor gitmelimiyim diye fikir almak istedşm

Yok şöyle ben onlara çok iyi olmaya çalıstıgım halde onlar mesafeli beni dışlıyor ben hep yanlarına gidiyorum ama artık gitmek istemiyorum görümcemin çeyiz setmesine bile capırmadılar son gün ayak üstü haber verdi kayınvalidem ben gitmek istemiyorum eşim çok üzülüyor gitmelimiyim diye fikir almak istedşm
Ama son gün değil ki cts ye daha cok var.
Kayınvalide e deseydin ya kızın benim çeyiz sermeme gelmediğinde onu neden zorlamazdın şimdi beni zorluyorsun diye. Tabi eşin hem sınır koyup hem seni öne sürüyor hatalı olan eşin.

Ben olsam yerinde elalemin agzıba laf vermemek için giderdim. Çünkü gitmezsen akrabalar vs ortamında uygunsuz olur.

Sırf eşinizin ailesi diye çok iyi anlaşacaksınız diye bir şey yok. Böyle bir çabaya girip boş yere canınızı sıkmayın.

Anladığım kadarıyla aranızda herhangi bir tartışma, saygısızlık vs olmamış. Bence gerektiği zaman eşinizle beraber gidebilirsiniz.

Sırf eşinizin ailesi diye çok iyi anlaşacaksınız diye bir şey yok. Böyle bir çabaya girip boş yere canınızı sıkmayın.

Anladığım kadarıyla aranızda herhangi bir tartışma, saygısızlık vs olmamış. Bence gerektiği zaman eşinizle beraber gidebilirsiniz.
Yok inanın ben kötü birşey hiçbi zaman demedim o yüzden oluyor zaten ben bilet demediğim için beni dışlıyor lar

Kuzum el onlar. Elin iyisi olmaz. Yaranamazsın.
Bırak, çağırmadılarsa gitme gidersen de eşinle git.

Ama son gün değil ki cts ye daha cok var.
Kayınvalide e deseydin ya kızın benim çeyiz sermeme gelmediğinde onu neden zorlamazdın şimdi beni zorluyorsun diye. Tabi eşin hem sınır koyup hem seni öne sürüyor hatalı olan eşin.

Ben olsam yerinde elalemin agzıba laf vermemek için giderdim. Çünkü gitmezsen akrabalar vs ortamında uygunsuz olur.
Evet haklsınız ama çoktan gidicek kişileri ayarlmaıslar eşime 2 hafta önce söylemiş bu yüzden son gün yazdım kayınvalideme ne desem ben sucluyum çunku ben aralarını bozuyorum gibi duşunuyorlar eşim beni koruyor ama onlar kafalarına koyduklarının peşindeler

Kuzum el onlar. Elin iyisi olmaz. Yaranamazsın.
Bırak, çağırmadılarsa gitme gidersen de eşinle git.
İnanın ki öyleymiş nşşanlıyken annemlerden cıkmazlardı yeni evliyken sirkeli arardı şimdi evde eşim işe gidince geceleri tek kalıyorum bir kere aramıyor

Yok inanın ben kötü birşey hiçbi zaman demedim o yüzden oluyor zaten ben bilet demediğim için beni dışlıyor lar
Olabilir böyle şeyler, dışlamıyorlardır ama frekansınız tutmamıştır. Bence kafanıza fazla takıyorsunuz. İnanın değmez.

istemediklerini belli ediyorlar net bir şekilde hala niye aynı ortama giriyorsunuzki. düğün-cenaze bir araya gelinir yeter. anlaşmak, samimi olmak zorunda değilsiniz onlarla. kim mana verirse versin. eşiniz arada kalmıyor, sizi arada bırakıyor. onun kardeşi ve annesi, aralarındaki bağ kopmaz ama sizi her şeyin içine sokmak zorunda değil.

çeyiz serme ne bilmiyorum ama kapıdan uğrayıp geçin. kalabalık olacaksa, insanlar arkanızdan konuşsun istemiyorsanız başkalarının yanında bi görünüp çekin kendinizi. birde lütfen kelimeleri doğru yazmaya özen gösterin. anlaması zor oluyor.

istemediklerini belli ediyorlar net bir şekilde hala niye aynı ortama giriyorsunuzki. düğün-cenaze bir araya gelinir yeter. anlaşmak, samimi olmak zorunda değilsiniz onlarla. kim mana verirse versin. eşiniz arada kalmıyor, sizi arada bırakıyor. onun kardeşi ve annesi, aralarındaki bağ kopmaz ama sizi her şeyin içine sokmak zorunda değil.

çeyiz serme ne bilmiyorum ama kapıdan uğrayıp geçin. kalabalık olacaksa, insanlar arkanızdan konuşsun istemiyorsanız başkalarının yanında bi görünüp çekin kendinizi. birde lütfen kelimeleri doğru yazmaya özen gösterin. anlaması zor oluyor.
Kusura bakmayın haklısınız. Dediklerinizi dinleyeceğim

Sen ağzınla kuş tutsan onlara yaranamazsın. Takma kafana bu kadar , böyle insanlara ne yaparsan yap yine sen kötü olursun. Madem mesafeli olmak istiyorlar sende mesafeni koy eşin olmadan görüşme .

X