Görümce

civcivsin

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
31 Ocak 2021
1.356
1.228
26
Kızlar biliyorsunuz ilk hamile olunca buraya yazdım kürtajı da öyle mecburen olmak zorunda kalbim ilk gebelik bebeğin, kalbi durmuş çok üzüldüm normal olarak düşük tehlikem hep vardı ve görümce aram çok çok iyiydi ailemden de uzaktım görümcem den bir şey beklemedim yani yemek yardım tarzı ama 1 ay tehlike boyunca bir kez aradı sadece oda yanına gelecektim ama işim var dedi ararım sonra dedi.. Bebeğin kalbi durduğunda nedenini sormak için bir kez aradı ağlıyordum zaten açıklamak istemedim doğal olarak açmadım kaynanam hep kızım çok yoğun dedi tadilat işi bu arada ama diğer arkadaşlarına pastalar yaptı ziyaretler hep gördüm zoruma gitti çünkü gerçekten aramız iyiydi bu saatten sonra bebeğim öldü arayıp ilgi gösterse ne yazar diyorum belli bir süre gerçekten görmek istemiyorum belki psikolojik yeni oldu diye.. Yanlış mı düşünüyorum aramız iyiydi cidden ki diyelim beni sevmiyor kardeşinin çocuğuydu ya insan bir saat bile olsa görmeye gelemez mi gelmedi onu bırak bana bir geçmiş olsun yazmadı.. Sizce ben mi depresyona girdim kuruluyorum bi annem bi yaşlı anneannem geldi hep kaynanam gelecem dedi yazmıştım bilirsinz hatta çok karışır strese girdim dedim hep stres oldum.. Ama yine gelmedi oda dedi ev tadilatı var bitsin öyle gelirim dün yengem düşük olunca duydu oğlunun çocuğunun düşük tehlikesi var ev tadilatı kaçtı mı dedi bilmiyorum salağım galiba ben iyi niyetli düşündüm eşime annem bi kez keşke ablan bi kez gelseydi dedi ablamla uğraşmayın dedi dün narkoz etkisi il bennde kırıldım dedim haklısın diyor bilmiyorum ne yapmalıyım o yetmez gibi kaynanam göz kalemi çekmiş ben ağlıyorum kalemim aktı diyor iyi beslenmen lazım diyor belki şuan hassasım diye böyle oldu bilmiyorum kız kardeşim yok sizler den akıl beklerim bir de dediğim gibi eşim izin alacak kaynanam dün yine gelin dedi kanamam zaten var 2 gün kabul etmiştim siz de yazmıştınız ana şuan asla gitmek istemiyorum sadece annemle kalmak istiyorum tatilde sizce eşime direkt böyle diyim mi açıkçası artık kaynanam kırılsın bugüne kadar hiç ağzımı bile açmadım ne yapsa ama bebeğin ölümü bağı kesti sanki çok korktum etkilendim üstüne kaç saat aç kalınıyormş çok açtım gitti eşime yemek getirdi oda da yediler acımıştır hakkı dedim ama insan makyaj yapmaz bari farkta etmezdim kalem aktı diyene dek ne diyorsunuz ben mi abartıyorum gerçekten düşünemiyorum neden beni buldu bilmiyorum korkuyorum yoruldum

Buna bozulacak sın biliyorum ama
İlk gebeliğin kaybettiğin için çok acı cekiyorsun ama bir cok insan düşük için sadece tıbbi olay olarak görüyor ve duygusal Bi durumu olmuyor. Kv görümce de böyle demek ki. Elbette araması gelmesi gerekiyordu ama inan aradan zaman gecsin şu duygu yogunlugunu sen de unutacaksın.

Benim görümcem de gebeliği i öğrendi hayırlı olsun bile demedi (kac kez yüzyğze gelmiştik) doğunca, aramadı düşün aynı sehir deyiz gelmedi aramadı bile. Ne yapayım o tuhafsa. Zaten normal olsa normal insan davranışı sergiler.

Son düzenleme:
Buna bozulacak sın biliyorum ama
İlk gebeliğin kaybettiğin için çok acı cekiyorsun ama bir cok insan düşük için sadece tıbbi olay olarak görüyor ve duyulan Bi durumu olmuyor. Kv görümce de böyle demek ki. Elbette araması gelmesi gerekiyordu ama inan aradan zaman gecsin şu duygu yogunlugunu sen de unutacaksın.
Kinci birisi asla değilim ama annesi hep kızım çok yoğun dedi ama herkesin çocuğuna pasta yaptı, oyunlara, düğünlere gitti zor durumda olan ben ortada kaldım ne diyim inşallah unuturum ama işte belli bir süre görmek istemiyorum nedense ikisini belki bardağı damlatan son damla denir ya o oldu😔 inşallah geçer kuzum

Beklentiyi düşük tutmak her zaman mutluluktur. Onlar sizin anneniz, ablanız değiller, sizinle beklediğiniz kadar yakın olmayabilirler. Siz de onlardan bu ilgiyi yakınlığı beklememeye şartlayın kendinizi bence. Yoksa daha çok üzülürsünüz.

Bebeğiniz için çok üzüldüm, ama hayırlısı böyleymiş demek ki. İlk gebeliklerin %30u düşükle sonuçlanıyor demişti doktorum, ikincide sağlıkla devam eder umarım.

Kinci birisi asla değilim ama annesi hep kızım çok yoğun dedi ama herkesin çocuğuna pasta yaptı, oyunlara, düğünlere gitti zor durumda olan ben ortada kaldım ne diyim inşallah unuturum ama işte belli bir süre görmek istemiyorum nedense ikisini belki bardağı damlatan son damla denir ya o oldu😔 inşallah geçer kuzum
Deseydin kaynanana herkese pasta tasıdı gercekten cok yogun diye. Ya da boşver inan Allah görüyor. Bizimkiler de... Çok iyidir dedi durdu ben nedense göremiyorum. Şimdi çocuklarıma halanızı arayın demiyorum ben de. Bir normal halaları daha var. Arar konuşurlar gelir Gideriz ama o aramayan halayı ben de aramıyorum. Demek ki tercihi buymuş.

Bende kürtaj olmak zorunda kaldım ve inan kimse gelsin ya da telefon etsin istememiştim. Onlarla uğraşacak enerjim yoktu. Zaten ben üzgünüm bir de insanlar bana üzülme ağlama bir daha çocuğun olur falan diye teselli etmeye çalıştıklarında cidden sinir oluyorum. Hiç gerek yok.
Bir de aile bağlarımızla sanıyoruz ki herkes bizimle aynı duyguları paylaşmalı ya da bize yardımcı olmalı.
Bence kimsenin böyle bir zorunluluğu yok kayınvalidenin de görümcenin de. Haa insanlıklarından yapar bir şeyler getirirler o ayrı mesele ama gerçekten kimsenin böyle bir zorunluluğu olmadığını düşürdün belki insanlara kırgınlığın biraz olsun hafifler.

öncelikle yasadiklariniza uzuldum, En kısa surede yeniden bebek sevinci yaşayın insallahhh..
konuya gelince, birakin aile iliskisini Covid olan komsumun kapısına yemekler bıraktım. zor gunde destek olunmayacaksa ne zaman olunacak. 1 dk aranmayacak kadar kimse yogun degil bu hayatta...net.
zor gününüzde destek olmayanlar iyi gününüzde de olmayabilir.
benim gecen ay bi sağlık sorunum hastaligim cikti. görümcem ben uzulmeyim diye esimi arayıp bilgiler aldi. beni konuşturup üzmemek adına.
aramasa gozumden düşerdi. onun zor günlerinde de ben olmazdım.
ama bunlara asiri kafa yorup evliliğinizi de yıpratmayın derim.

e aradıgında acmamıssınız
oda konusmak ıstemıyorsunuz dıye ustune dusmemıs belkı yaranı kanatmak ıstememıstır

bırde samımıydık demıssınız hayırdır bır sorun mu var kotu gunumde yanımda olmadın merak ettım dıye de sorabılırsınız cok samımı ınsanlar bırbırıne sorabılır

ılk 3 ay dusuk tehlıkesıyle gecer ya da kımyasal gebelık dıs gebelık kendılıgınden kalbın durması gıbı durumlar sık yasanır ılk 3 ay genelde her an hersey olabılır ve buna gayet normal bakarlar

hatta sız doktorunuza huzunlu gorundugunuzde aynen su cumleyı kurar
saglıklı olsa boyle bırsey yasanmazdı saglıksız olunca vucut kendısı atmak ıstıyor dıyecektı

saglıkla yıne gebe kalırsınız yıne olur sakin olmaya calısın
gorumceyle de ıcınızden gelmıyorsa gorusmeyın mesafe koyun

Deseydin kaynanana herkese pasta tasıdı gercekten cok yogun diye. Ya da boşver inan Allah görüyor. Bizimkiler de... Çok iyidir dedi durdu ben nedense göremiyorum. Şimdi çocuklarıma halanızı arayın demiyorum ben de. Bir normal halaları daha var. Arar konuşurlar gelir Gideriz ama o aramayan halayı ben de aramıyorum. Demek ki tercihi buymuş.
Diyemedim vallahi kırmayım yine de insanları dedim ama eşim eskisi gibi çok görüşmek isterse kabul etmeyeceğim ona söylerim ama aynen öyle Allah görüyor araması bile önemli değil bir mesaj atardı insan kimin başına bir dert gelse yardım eder biz böyle gördük ne diyim Allaha bıraktım zaten kimin ahı kimdeyse benim için bile geçerli Rabbim bana da yine nasip etsin inşallah 😔🤲

e aradıgında acmamıssınız
oda konusmak ıstemıyorsunuz dıye ustune dusmemıs belkı yaranı kanatmak ıstememıstır

bırde samımıydık demıssınız hayırdır bır sorun mu var kotu gunumde yanımda olmadın merak ettım dıye de sorabılırsınız cok samımı ınsanlar bırbırıne sorabılır

ılk 3 ay dusuk tehlıkesıyle gecer ya da kımyasal gebelık dıs gebelık kendılıgınden kalbın durması gıbı durumlar sık yasanır ılk 3 ay genelde her an hersey olabılır ve buna gayet normal bakarlar

hatta sız doktorunuza huzunlu gorundugunuzde aynen su cumleyı kurar
saglıklı olsa boyle bırsey yasanmazdı saglıksız olunca vucut kendısı atmak ıstıyor dıyecektı

saglıkla yıne gebe kalırsınız yıne olur sakin olmaya calısın
gorumceyle de ıcınızden gelmıyorsa gorusmeyın mesafe koyun
Açmadım çünkü tam haberi aldım aradı zaten kötüydüm ama dün bi saat bile olsa gelebilir diye düşündüm inşallah kalırım ilk ya belki ondan böyle oldum bi de kaynanam hep savununca tam doldum belki çünkü kızını sormuyorum ama hep işi var diyor halbuki paylaşımlar yapıyor yok sormam artık isteyen eli kanda olsa gelirdi ne diyim ya da şuan ben çok doldum canım bilemiyorum

Ayıp etmiş yarın birgün onun da bir sıkıntısı olursa aynı alakayı gösterirsin olur biter herkes ederi kadar

Açmadım çünkü tam haberi aldım aradı zaten kötüydüm ama dün bi saat bile olsa gelebilir diye düşündüm inşallah kalırım ilk ya belki ondan böyle oldum bi de kaynanam hep savununca tam doldum belki çünkü kızını sormuyorum ama hep işi var diyor halbuki paylaşımlar yapıyor yok sormam artık isteyen eli kanda olsa gelirdi ne diyim ya da şuan ben çok doldum canım bilemiyorum
kızını tabıkı savunacak buna kızmayın
işi var demesı bahane bunu zaten bılıyorsunuz
herkese hakettıgı degerı verın
aranız samımıymıs kendınızı kotu hısseetıgınızde nasıl oldugunuzu sormamıs bırseye ıhtıyacın var mı dememıs
o zaman sızde gorusmeyın
aslında sandıgınız kadar buyuk bır mesele degıl
altı ustu gorumce evlendıgınız ıcın akraba oldugunuz bırı sadece
kendı akrabalarınızla sureklı gorusmuyorsunuz esınızın tarafından bırı bosversenıze hayatınızda olsa neee olmasa ne takmayın onu mesafelı durun

Geçmiş olsun.
Eşiniz yanınızda size en büyük destek olması gereken kişi O dur.Annesi kardeşi aramadı ilgilenmedi ise kendilerine yakışanı yaptıklarını düşünün ve önemsemeyin.

valla terbiyesizlik ikisinin de yaptığı
eşin mi dedi ablama bir şey söyleme diye orasını anlamadım o da ayrı bir tuhaf -hatta başka bir şey söyleyecektim ya neyse-
ne eşin adam gibi adam ne kayınvaliden ne görümcen
beklentiyi düşük tut demişler ama ölüme dirime hastalığıma gelmeyecekse başlarım hepsine derim lafımı sokarım kimseyle de görüşmem. ablasına da diyeceğimi derim eşime de "beklentini düşük tut ben böyleyim" derim.
beklentiyi düşük tut diye diye kendimizi de ezdirecek değiliz

Bende bebeğimi kalbi durduğu için kaybettim. Ne kv ne görümce geldi... eşim tek başına kaldı. Bir o yana bir bu yana koşturdu sadece benim ailem vardı Hatta kaybettiğim için beni suçladı eşimin annesi ablası hatta tüm sülalesi...çok stresli işte calismammis sebep...ama ben onları takmıyorum bile ben eşime eşim bana sarıldı sizde öyle yapın...

Ha bu arada ben ölü doğum yaptığında KV dem 5 gün sonra aradı. Hiç umursamadım. Eşim olmasa arada hiç aramazdi eminim. Zerre umrumda olmadı inan.

Değer vermedigim insanların ne yapıp yapmadığını beni hiç ilgilendirmiyor.

X