Gorumcem

Bence hic kotu dusunme iyi niyetle dusunulmus heves etmis icinden gelmis haa keske ne dusunuyorsunuz benim boyle bi niyetim var diye soraydi iyiydi ama herkes bir degil iste
Evet kesinlikle haklisin. Bari bir fikir sorsaydi da iste boyle degisikler :) esime yine de soyledim ben istiyorsan izin ver yapsinlar napacaklarsa dedim yok dedi. Eh canin bilir kardes senin dedim ben de icimden

Doğumgünü için sadece sizi davet etse olabilirdi bence, makul bir teklifti. Ama sizin çoçuğunuzun partisine kendi kafasına göre insanları davet etmesi benim hoşuma gitmezdi. Ben onay vermezdim. Gidemeyeceğimizi söylerdim.
Ek: Son güne kadar eşine söylememe önerisi de hiç hoşuma gitmedi.

Doğumgünü için sadece sizi davet etse olabilirdi bence, makul bir teklifti. Ama sizin çoçuğunuzun partisine kendi kafasına göre insanları davet etmesi benim hoşuma gitmezdi. Ben onay vermezdim. Gidemeyeceğimizi söylerdim.
Ek: Son güne kadar eşine söylememe önerisi de hiç hoşuma gitmedi.
Evet onu ben de kabul ederdim, hani dese ki bize gelin veya disarida bulusalim kutlayalim tamam diyecegim. Ama kimin gelecegi belli olmayan bir sacma parti gercekten anlamsiz. Dolduracaklar kendi tanidiklarini ben de agac kovugundan gelmis gibi bir koseye ilisiverecegim:KK66:

Gorumceniz kac yasinda ilk yegeni mi yani ilk defa halaligi onda tatmissa bu sevincle yapilmis masumane bir teklif gibi geldi bana. ha tabi sizinde onayinizi ve isteginizi de goz onune alsaydi daha iyi olurdu ama supriz diye pattadanak yapmamis bari.
Ama cidden merak ettim gorumceniz kac yasinda bi de bekar mi evli olsa en onemli onun cocugu olurdu sizinki ikinci planda kalirdi tahminime gore bekar.

Arkadaslar merhaba
Her zaman dogru sekilde bana akil verdiginiz icin tesekkur ederim oncelikle. Sayenizde daha olumlu dusunebiliyorum cogu konuda.
Bu seferki derdim gorumcem. Kendisiyle hic problem yasamadik cunku ben hep belli bir mesafede durmayi tercih ettim. Bilmeyenler icin aile hakkinda kisa bir ozet geceyim. Esimin anne babasiyla gorusmuyoruz. Kv 11 aylik oglumu daha hic gormedi. Kpi de ben uzaklastirdim diyebilirim cunku oglumu her gordugunde kvye nisbet yapiyordu ve kavgalar cikiyordu sonra yine esimle ben ugrasmak zorunda kaliyorduk.
Bir ay sonra oglum 1 yasina giriyor. Gorumcem bugun aradi ve oglum icin dogum gunu partisi yapmayi planladigini soyledi. Ben istemedigimi soyledim. Esimle de daha onceden konusmustuk ve yapmayacaktik cunku. Gorumcem israrla yapmak istiyor. Abimin son dakikaya kadar haberi olmazsa sorun cikmaz diyor.
Bu durum bana cok sacma geldi. Kendi oglumun dogum gunu partisini bir baskasi yapacak, kendisine gore davetlileri cagiracak ben de misafir olarak oglumla gidip oturacagim, sizce de mantiksiz degil mi?
Gorumceme kacma amaciyla o tarihlerde sehir disinda olacagimi da soyledim. Ya neden bu kadar gereksiz yere israrci bu aile anlamiyorum. Yanlis mi dusunuyorum? Bana akil verebilirseniz cok sevinirim. Olumlu veya olumsuz tum yorumlariniza acigim, tesekkurler
içinden gelmiş yapmak istemiş böyle birşeyi benden yapmak isterdim ama abimin eşi yanaşmazsa tabiki ısrar etmezdim kötü niyetli olduğunu düşünmüyorum görümcenizin kayınpeder ve kayınvalideyle görüşmemenizden dolayı sıkıntı çıkarmaması güzelmiş maşallah bu yönü bile iyi niyetli biri olduğunun göstergesi bence

Gorumceniz kac yasinda ilk yegeni mi yani ilk defa halaligi onda tatmissa bu sevincle yapilmis masumane bir teklif gibi geldi bana. ha tabi sizinde onayinizi ve isteginizi de goz onune alsaydi daha iyi olurdu ama supriz diye pattadanak yapmamis bari.
Ama cidden merak ettim gorumceniz kac yasinda bi de bekar mi evli olsa en onemli onun cocugu olurdu sizinki ikinci planda kalirdi tahminime gore bekar.
Gorumcem evleneli 6 ay oldu ,26 yasinda
Belki hevestendir bilemiyorum ama esasinda merasimi severler ailecek (esim haric :KK66: ) 6 ay icinde evlendi benim hamileligimin son zamanlariydi, yaptiklari merasimlerden neredeyse erken dogum yapacaktim :KK66: seviyor patirti gurultu

içinden gelmiş yapmak istemiş böyle birşeyi benden yapmak isterdim ama abimin eşi yanaşmazsa tabiki ısrar etmezdim kötü niyetli olduğunu düşünmüyorum görümcenizin kayınpeder ve kayınvalideyle görüşmemenizden dolayı sıkıntı çıkarmaması güzelmiş maşallah bu yönü bile iyi niyetli biri olduğunun göstergesi bence
Gorumcem iyidir evet aslinda, biz kendisini kp ve kvden ayri tutarak gorusuyoruz. Buyuk hatalari olmasina ragmen esim kendisine karsi bagislayici davrandi ,ben de zaten karismadim ama surekli gelip gitmek istemeleri ve gereksiz israrlari bazen beni cileden de cikariyor yalan degil :KK66:

Aslinda sorabilirim evet. Benle yuzgoz olamaz gorumcem, her zaman geride durmasini bilir. Bu seferki bu dangil dungulluk nerden cikti anlamadim. Her seyi anasi icin planliyor ya artik rahatsiz olmaya basladim ben. Oglani dugunune de goturmedigimiz icin studyoda foto cekimine cagirmislardi bizi dusun. Sanki kralice elizabethin geliniymisim gibi studyoda gorumce,esi ben oglum ve esimle foto cekindik:KK66: yine amac kvye o resmi gostermekti adim gibi eminim:KK66: ama bunu alavere dalavereyle yapmaya ne gerek var soyleseydi abisine abi annem cok uzuluyor bari elinde bir kare foto olsun dese yok demezdi esim.
Peki hic mi barisma ihtimaliniz yok.tabi bosuna kusmemissinizdir,kimbilir ne olmustur ama acaba pismanlar da onlar da mi planlatiyor bunu

Peki hic mi barisma ihtimaliniz yok.tabi bosuna kusmemissinizdir,kimbilir ne olmustur ama acaba pismanlar da onlar da mi planlatiyor bunu
Benim kizginliklarim var elbette, parasi yokken esimi insan yerine koymayip da simdi uzerine cullanmalari ve gercekten bizi seviyormus gibi davranmalarina sinirleniyorum. Esime ama hep soylerim sen git gorus canin istiyorsa,hatta bana da dersen ki dark ben artik anne babamla normal bir aile olmak istiyorum diye seni anlarim, ama bana bunu acik acik soylemen lazim. Ben de o a gore yasarim diyorum. Onceden bir yuz veresimiz geldi sonra basimizi alamadik bunlardan. Surekli bir taciz vs. Numaradan hasta olmalar, esimi cagirmalar gel biz kavga ettik ,gel bizi hastaneye gotur (bahsi gecen hastane evlerine 5 dk mesafede ama bizim onlara gitmemiz 40 dk) demeler. Gece 2-3-5 aramalar falan bunlar iliskiyi yipratan seyler. Ben de cileden ciktim ve esime buyur istersen gitmeye devam et ama sen devam ettikce azitacaklar dedim. Tercihini yap ya onlarin numaralarini cekersin ya da burada kalirsin gercekten lazim oldugunda yardimci olmaya gidersin dedim. Hic bir seyi dozunda birakmiyorlar. Bir ana babanin elbet evladina ihtiyaci olur ama numara yapmak niye? Bizi birbirimize dusurmek niye? Ben bunlara sinirliyim.

Kesinlikle haklısınız.
Neden benim çocuğumla alakalı kararı bir başkası versin ki.
Zaten çok yapmak istiyorsak kendimiz de yaparız.

Benim kizginliklarim var elbette, parasi yokken esimi insan yerine koymayip da simdi uzerine cullanmalari ve gercekten bizi seviyormus gibi davranmalarina sinirleniyorum. Esime ama hep soylerim sen git gorus canin istiyorsa,hatta bana da dersen ki dark ben artik anne babamla normal bir aile olmak istiyorum diye seni anlarim, ama bana bunu acik acik soylemen lazim. Ben de o a gore yasarim diyorum. Onceden bir yuz veresimiz geldi sonra basimizi alamadik bunlardan. Surekli bir taciz vs. Numaradan hasta olmalar, esimi cagirmalar gel biz kavga ettik ,gel bizi hastaneye gotur (bahsi gecen hastane evlerine 5 dk mesafede ama bizim onlara gitmemiz 40 dk) demeler. Gece 2-3-5 aramalar falan bunlar iliskiyi yipratan seyler. Ben de cileden ciktim ve esime buyur istersen gitmeye devam et ama sen devam ettikce azitacaklar dedim. Tercihini yap ya onlarin numaralarini cekersin ya da burada kalirsin gercekten lazim oldugunda yardimci olmaya gidersin dedim. Hic bir seyi dozunda birakmiyorlar. Bir ana babanin elbet evladina ihtiyaci olur ama numara yapmak niye? Bizi birbirimize dusurmek niye? Ben bunlara sinirliyim.[/QUOTE
Benim kizginliklarim var elbette, parasi yokken esimi insan yerine koymayip da simdi uzerine cullanmalari ve gercekten bizi seviyormus gibi davranmalarina sinirleniyorum. Esime ama hep soylerim sen git gorus canin istiyorsa,hatta bana da dersen ki dark ben artik anne babamla normal bir aile olmak istiyorum diye seni anlarim, ama bana bunu acik acik soylemen lazim. Ben de o a gore yasarim diyorum. Onceden bir yuz veresimiz geldi sonra basimizi alamadik bunlardan. Surekli bir taciz vs. Numaradan hasta olmalar, esimi cagirmalar gel biz kavga ettik ,gel bizi hastaneye gotur (bahsi gecen hastane evlerine 5 dk mesafede ama bizim onlara gitmemiz 40 dk) demeler. Gece 2-3-5 aramalar falan bunlar iliskiyi yipratan seyler. Ben de cileden ciktim ve esime buyur istersen gitmeye devam et ama sen devam ettikce azitacaklar dedim. Tercihini yap ya onlarin numaralarini cekersin ya da burada kalirsin gercekten lazim oldugunda yardimci olmaya gidersin dedim. Hic bir seyi dozunda birakmiyorlar. Bir ana babanin elbet evladina ihtiyaci olur ama numara yapmak niye? Bizi birbirimize dusurmek niye? Ben bunlara sinirliyim.
Esiniz istemedikten sonra siz ne yapabilirsiniz aile onun ailesi tabi.

Neye karar verdin darkmore darkmore

Gorumcenin kötü niyetli olmadığını sanıyorum.
Uzun zamandır görüşmüyorsanız belki iyi bir şeyler olması adına adım atmak istemiş olabilir.

Yapılabilir aslında ama sadece sizinle. Kendi tanıdıklarını çağırması gereksiz olur. Anne ve babası gelmemesi şartıyla yeğenine bir parti hazirlayabilir :) sen de uğraşmamış olursun.

Hayırrrrr hele de ilk doğumgünü asla kabul etmem küserse küssün valla. Acaba sizin yapamayacağınuzı mı düşünüyor

Hayırrrrr hele de ilk doğumgünü asla kabul etmem küserse küssün valla. Acaba sizin yapamayacağınuzı mı düşünüyor

Neye karar verdin darkmore darkmore

Gorumcenin kötü niyetli olmadığını sanıyorum.
Uzun zamandır görüşmüyorsanız belki iyi bir şeyler olması adına adım atmak istemiş olabilir.

Yapılabilir aslında ama sadece sizinle. Kendi tanıdıklarını çağırması gereksiz olur. Anne ve babası gelmemesi şartıyla yeğenine bir parti hazirlayabilir :) sen de uğraşmamış olursun.
Kafkacim bu sabah esimin teyzesinin ogluna ugradik bir is icin, baktik onlar da soruyor oglanin dogum gununde gelecez falan diyorlar. Esim dedi ki biz sehir disinda olacagiz parti vs yok. Baska bir zaman gorustugumuzde pasta alir kutlariz dedik. Bir de gorumcem bu insanlari belli ki ayarlamis hep beraber dolusup bize gelecekler, gorumcenin de ayarladigi parti o kadar olur zaten :KK66: ev benim oglan benim ama parti adi altinda cagiracagi insanlar kendisinden :KK66: biz o yuzden istemiyoruz benim elaleme yemek yapacak ve de arkalarindan temizlik yapacak hic halim yok inan. Dogum gunu icin cekirdek aile olarak bir yerlere gideriz, bir aksam yemegi yer nice yillara deriz biz bize diye dusunduk. Kimseyle birlikte sevmedigim kutlamalari yapmaktan iyidir

Benim yapamayacagimi birak yapmayacagimdan o kadar emin ki abla sen ne dusundun napacaksin benim aklima da sunlar geldi hadi sana yardim edeyim falan demiyor yani. Direkt olarak ben soyle yapicam ne demektir yahu? Cocuk esirgeme kurumundaki bir cocuga git yap bari hayra gecersin diyesim geliyor. Dun bu kadar sinirli degildim bugun bana geldiler bir seyler :KK66: ben yapmak istedigim zaman yaparim zaten kime ne?

X