GÖRÜMCEMi Anlayamadım

okibur

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Mart 2014
217
63
Merhaba ben 2 yıllık evliyim evliliğimin ilk yılı bebek düşünmedik sivilce tedavisi gördüm o bitti derken bir kistim çıktı onu tedavisi oldum şuan çok şükür eşiminde benimde sorunumuz yok.yaklaşık 8 aydın bebek istiyoruz görümcem bu yaşadıklarımıza Şahitti ve ilk çocuğu 7 yaşında oda benımle aynı anda bebek istemeye başladı neden beni beklediğine anlam veremedim.Neyse olur neden olmasın dedim tabi bu arada kayınvalidem filan çocuk konusunda sürekli birşeyler söylüyordu bize .Neyse üç gün önce görümcemi aradım bana bişi anlatmadı ertesi gün eşime yazmış yiğenleri çifteliyorsun diye eşimde sevinmiş aramış haliyle eve geldi bana da dedi bende çöm sevindim ama bana da söylemesini isterdim bende bir taraftan bir burukluk yaşadım tabi eşimle sarıldık ettik teselli etti beni .sonra ertesi gün Aradım görümcemi tebrik için teli kapalıydı sonra kayınvalidemi aradım tebrik ettim ablam yazmış öyle öğrendim dedim .kayınvalidem dediki o evde test yapmış kendı kendıne pozitif çıkmış daha bugün hastaneye gitti dedi .benım anlamadığım neden hemen erkek kardeşine bir ay olmadan söyler bir abla bu normal mi kardeşi çocuk için üzülürken

Bence art niyet aramayın. Siz duygusal bir süreçten geciyorsunuz o yüzden alıngan olmuş olabilirsiniz. Söylemese bu kez yine darilirdeniz, zamanlama konusunda da bu işler kısmet nasip işleri aynı dönem çocuk dusunmenizarar tesadüf bence.

Kendinize dert yaratıyorsunuz. Eltimi hamileyken il öğrenen eşim oldu. Kaynım ilk abisine müjde vermişti. Ne var bunda.

Yanlış anlamayın ben gerçekten çok sevindim evet kardeşine anlattı benımle bir kardeşide üzüldü ağladı. empati kurmaya çalışıyorum ben daha bir ay olmadan kimseye heleki abime söylemeye çekinirdim anneme söylerdim annem anlatırdı .kayıncalideyle konuştum o bile şaşırdı hemen söylediği için

Peki siz neden hem görümceyi hem Kv yi aradınız

Bana söylenmedi deyip aramamanız lazımdı bence

Hadi görümceyi tebriğe aradınız onunla konuşamayınca neden Kv yi aradınız

Duygusal yaklaşmayın Bebek olayını çok takmayın sağlıkla siz de çocuğunuza kavuşursunuz umarım

Size göre nispet yapıyor olabilir mi?
Öyleyse hastalıklı bir bakış açısı görümce hanım iyi değil
Sizdeki bu şekilde bir izlenim hiç yoktan oluştuysa iyi değilsiniz
aileye yeni bir birey katılıyorsa bunu en yakınların la paylaşmaktan daha doğal ne olabilir

Merhaba ben 2 yıllık evliyim evliliğimin ilk yılı bebek düşünmedik sivilce tedavisi gördüm o bitti derken bir kistim çıktı onu tedavisi oldum şuan çok şükür eşiminde benimde sorunumuz yok.yaklaşık 8 aydın bebek istiyoruz görümcem bu yaşadıklarımıza Şahitti ve ilk çocuğu 7 yaşında oda benımle aynı anda bebek istemeye başladı neden beni beklediğine anlam veremedim.Neyse olur neden olmasın dedim tabi bu arada kayınvalidem filan çocuk konusunda sürekli birşeyler söylüyordu bize .Neyse üç gün önce görümcemi aradım bana bişi anlatmadı ertesi gün eşime yazmış yiğenleri çifteliyorsun diye eşimde sevinmiş aramış haliyle eve geldi bana da dedi bende çöm sevindim ama bana da söylemesini isterdim bende bir taraftan bir burukluk yaşadım tabi eşimle sarıldık ettik teselli etti beni .sonra ertesi gün Aradım görümcemi tebrik için teli kapalıydı sonra kayınvalidemi aradım tebrik ettim ablam yazmış öyle öğrendim dedim .kayınvalidem dediki o evde test yapmış kendı kendıne pozitif çıkmış daha bugün hastaneye gitti dedi .benım anlamadığım neden hemen erkek kardeşine bir ay olmadan söyler bir abla bu normal mi kardeşi çocuk için üzülürken

Belki sizi kırmak istemediği için size söylememiştir. Nisbet yapıyor gibi olmasın diye.
Kardeşine söylemesi de tuhaf değil yani kardeşi sonuçta paylaşmak istemiştir.

Esiniz neden uzuluyor bebek icin daha yeni istemeye baslamissiniz.

Birgun once test yapmamistir ertesi gun test yapmistir o zaman soylemistir dert aramayin.

Yanlış anlamayın ben gerçekten çok sevindim evet kardeşine anlattı benımle bir kardeşide üzüldü ağladı. empati kurmaya çalışıyorum ben daha bir ay olmadan kimseye heleki abime söylemeye çekinirdim anneme söylerdim annem anlatırdı .kayıncalideyle konuştum o bile şaşırdı hemen söylediği için

Sevindiniz ama uzulup agladiniz da...
Neyse, ben de hamile oldugumu ogrendigim gun abime ve kardesime haber vermiştim. Neden cekinsin ki ayip bir sey mi hamile kalmak? Oz kardes onlar birbirlerinden neden saklasinlar boyle haberleri.
Hem 1 ay sonra soylese ne degisecekti?
Muhtemelen o zaman da herkese soyledi bize soylemedi, nazar degdirmemizden mi korktu diye konu acacaktiniz.

Duygusal yaklaşmayın Bebek olayını çok takmayın sağlıkla siz de çocuğunuza kavuşursunuz umarım[/QUOTE
Eşim ara tebrik et dediği için aradım

Duygusal yaklaşmayın Bebek olayını çok takmayın sağlıkla siz de çocuğunuza kavuşursunuz umarım

Aslında ben hemen tebrik için aramayacaktım eşim aramam için ısrar etti o yüzden aradım telefonu da açmadı geri de dönmedi bana. Ben ve eşim hassas dönemdeyiz yoksa tabiki bu kadar kafaya takmazdım

Benim erkek kardesim de bana soylemıstı bizim de doğal yoldan olmuyor
Ben cok sevinmiştim hala olacagım diye
Ama snr düştü bebekleri

Bence görümcenin davranışında bir sıkıntı yok sonuçta o kardeşi, sen kardeşinin karisisin. Onunla paylaşmak istemesi gayet normal, senin abine söylemeye utanacak olman da senin yetişme tarzinla alakali ve tamamen senin sorunun.

Ayrıca senin bir sorunun daha, 7 yaşında çocuğu var da ben düşünmeye başlayınca o da çocuk düşünmeye başladı demişsin. Gorumcen de eşi de sana soracak değil ne zaman çocuk yapacaklarini? 1 sene önce de olsa, 1 sene sonra da olsa sen söyleyecek bir laf bulurdun bence. Vay ben tedavi oluyorum çocuk yapamıyorum görümce çocuk düşünüyormuş; sonra da vay ben 1 yıldır uğraşıyorum olmuyor görümce de nispet gibi çocuk dusunuyor hamile kaldı derdin. İstediği zaman istediği kadar çocuk yapabilir insanlar, istediği kişiyle de istediği zaman mutluluğunu paylaşır. Senin de olursa sen de ona haber verme ne vereceksin.

Ben bi problem göremedim olabilir yani brnce size bispet olsun die hamile kalmadı zaten allah verio allah alıo baksan ilk çocugu 7 yasında olmuş anca hazır olmuştur belki ii düşün kendini doldurma stres yapma senin de olucak inşşş

X