Görümcemin abisine beni şikayet etmesi

Ben zaten neden cevap yazdığımı belirttim.
Bu düşüncede yalnız değilim. Sizin gibi yapanlar tepki de aldıklarının farkına varmalılar ki sağdan baktı, solumdan geçti gibi şeylerle asıl yardım bekleyenlerin konuları kaynamasın.
Sorun açtığınız konu sayısı değil, olamaz da, sadece aynı konuyu açmanız.
Keşke dediğiniz kadar işiniz olsaydı, eften püften şeylere kafa yormazdınız.
Cidden çok mu önemsiz böyle şeyler ? Beni çok etkiliyor huzursuz ve aksi oluyorum. Birileri izin günlerimi nereye gittiğimin hesabını soruyor. Kahvaltı hazirlicaksın diye emir veriyor. Sonuç aynı yere çıksada farklı olay ve mevzular yaşıyorum ve bazen normal durumlarda bile yeter artık demek istiyorum. Bunu dememek içinde konu açıp soruyorum. Siz bu stresi bilemezsiniz. Ağliyordum hergün işe gideyim diye. İzin günüm gelmesin nolur yine bişey çıkıcak sormicaklar bana nereye düştüm Allahım kurtar diyordum. Yaptığımız yediğimiz herşeye yorum yapıyordu görümcem saçlarımı yoluyordum. Şuan daha iyi de olsam bu seferde koymuş olduğum mesafe şikayet ediliyor.

Cidden çok mu önemsiz böyle şeyler ? Beni çok etkiliyor huzursuz ve aksi oluyorum. Birileri izin günlerimi nereye gittiğimin hesabını soruyor. Kahvaltı hazirlicaksın diye emir veriyor. Sonuç aynı yere çıksada farklı olay ve mevzular yaşıyorum ve bazen normal durumlarda bile yeter artık demek istiyorum. Bunu dememek içinde konu açıp soruyorum. Siz bu stresi bilemezsiniz. Ağliyordum hergün işe gideyim diye. İzin günüm gelmesin nolur yine bişey çıkıcak sormicaklar bana nereye düştüm Allahım kurtar diyordum. Yaptığımız yediğimiz herşeye yorum yapıyordu görümcem saçlarımı yoluyordum. Şuan daha iyi de olsam bu seferde koymuş olduğum mesafe şikayet ediliyor.
Sen doğru olanı yapmışsın. Böyle böyle alışacaklar.

Aynı bina artı cahil insanlar. Bunların yaptığı her hareketi niye öyle niye böyle niye bekliyolar diye sorgulama artık. Şu insanlarla aynı apartmanda oturuyosan huylarını sularını kabul edip ona göre mesafeni koyacaksın. Onların hareketleri kendi kapasitelerine göre gayet normal. Senin en ufak şeye şaşırıp konu açman asıl anormal olan.
Aslında yaptıklarına şaşırmamaya başlamıştım ama kalkıpta abisine beni sorması hesap sorması pes dedirtti. 6 yıllık görümceyim böyle bişey görmedim.

Bence boşuna kafanıza takıyorsunuz.. Nasıl biliyorsanız öyle yaşayın.. Canınız isterse gidersiniz istemezse gitmezsiniz bu kadar basit ☺️

Ama tabi ki aynı binada oturduğunuz kv de görmezden gelemezsiniz o ayrı bir konu ama sizin olayınızda kötü bir durum yok bence. Sizin açığınızı falan da aramıyorlar sanki.. Ya da bana öyle geldi bilemiyorum
Canım nasıl isterse öyle yapıyorum ama sürekli laf söylüyorlar bu normal mi ? Yorgun oluyorum eve çıkıyorum neden durmuyorsunuz diyor yemeye çağırıyorum bi kaç hafta geçsin neden çağırmıyorsun diyorlar arıyorum sonraki hafta neden aramıyorsun diyorlar casus gibi giden kanarya mıydı diye abiye sormakta nedir cidden açık aramamak mı bu ? Ben evde oturcam diyip dışarıda çıkabilirim misafirim gelcek diyip iptal edebilirim evimden onlara ne ? Sürekli onlarla olayım istiyorlar benimde bir ailem vae.

Ben hep sustum sesimi çıkarmadım abisyle konuşamalarına girmedim boğazımda düğümlendi kelimeler konuşamadım yeni gelinim daha ne denir ne söylenir bilemedim. Bi kere kayınvalidem ve kayınpederimle kızına gitmiştik eşim koluna taktı beni eve geçiyoruz annes bağırıyor öküz beklesene bizi diye yanında kocası var tek değil karı koca önden gidiyoruz yani değil mi ? Eşim kardeşi ve annesiyle çok laf dalaşına girmez az çok tahmin edersiniz çirkefleşiyorlar. Bak izin günümüz sabahın 9 buçuğunda kardeşi aradı böyle düşüncesiz. Yanlış mı gördüm diye tekrar okudum mesajları kanaryayı gördüm şimdi çalışcak demişlerdi yazmış eşimde yoo gitmedi işe demiş kardeşide kahvaltı yapıyorduk demiş eşimde kuaföre gidicek demiş o da hala ısrarla ee daha dün çalışcak dediler lan uğrasaydı yazmış. O kadar sinirliyim ki gördüğüm yerde beni mi takip ediyorsunuz demek istiyorum
Abisiyle konuşmalarına girmek degil bu,ama abisi sana ilgi gösterdi diye ölecek mi diye dalga geçiyorsa buna da girilir kusura bakma.Çok aşırı sessizsin bu mesafe degil, pasifize etmişler sindirmişler seni..ilerde biriktirip biriktirip patlarsın böylesi daha kötü olur.Kayinvaliden öküz bizi bekle diyince eşine yavaştan onları duymayacağı şekilde desene aşkım sana nasıl konusuyorlar böyle diye.Ilerde çocuğun olsa babasına öküz denilen bir ortamda çocuğun kimbilir nasil yetişir Allah korusun.Çok sinir bozucu...İyi böyle bir ailede bu çocuk onlara benzememiş.Ayrica evet bunlar seni takip ediyor acik arıyor sürekli takip edilmek insani boğar sıkar..Allah yardımcin olsun çok kötü bir aileye düşmüşsün senin tek problemin aile apartmanı olması degil bunlar uzak da olsa sana kök söktürürler ne kadar esin yeri gelince savunsa da senin soyleyemediklerin icinde biriktirdiklerin seni çok yıpratır

Sen doğru olanı yapmışsın. Böyle böyle alışacaklar.
İnanın o kadar çok samimiyim ve sıcak kanlıyımdır ki bu zamana kadar kimseye sesimi yükseltmemişimdir. Bende isterim onlarla otururum çay içerim çağırırım ama bunu isteyerek yapmam gerek sabahın 10 unda her izin günümde part çalışıyorken hadi gel x gelcek. Sonraki izin günümdede. Psikolojim bozuldu. Uyuyordum anne dedim anlamadı. Ne yapmalıydım ? Bi kere hadi meyse bayadır gitmiyorm dedim gittim 3 saattlik yolla misafirliğe götürdü. Bir de üstüne uğrasaydı diye muhabbet yapılmasına çok geriliyorum.

İnanın o kadar çok samimiyim ve sıcak kanlıyımdır ki bu zamana kadar kimseye sesimi yükseltmemişimdir. Bende isterim onlarla otururum çay içerim çağırırım ama bunu isteyerek yapmam gerek sabahın 10 unda her izin günümde part çalışıyorken hadi gel x gelcek. Sonraki izin günümdede. Psikolojim bozuldu. Uyuyordum anne dedim anlamadı. Ne yapmalıydım ? Bi kere hadi meyse bayadır gitmiyorm dedim gittim 3 saattlik yolla misafirliğe götürdü. Bir de üstüne uğrasaydı diye muhabbet yapılmasına çok geriliyorum.
İşte yolundan dönmeyip kararlı olacaksın. Başka yolu yok.

Abisiyle konuşmalarına girmek degil bu,ama abisi sana ilgi gösterdi diye ölecek mi diye dalga geçiyorsa buna da girilir kusura bakma.Çok aşırı sessizsin bu mesafe degil, pasifize etmişler sindirmişler seni..ilerde biriktirip biriktirip patlarsın böylesi daha kötü olur.Kayinvaliden öküz bizi bekle diyince eşine yavaştan onları duymayacağı şekilde desene aşkım sana nasıl konusuyorlar böyle diye.Ilerde çocuğun olsa babasına öküz denilen bir ortamda çocuğun kimbilir nasil yetişir Allah korusun.Çok sinir bozucu...İyi böyle bir ailede bu çocuk onlara benzememiş.Ayrica evet bunlar seni takip ediyor acik arıyor sürekli takip edilmek insani boğar sıkar..Allah yardımcin olsun çok kötü bir aileye düşmüşsün senin tek problemin aile apartmanı olması degil bunlar uzak da olsa sana kök söktürürler ne kadar esin yeri gelince savunsa da senin soyleyemediklerin icinde biriktirdiklerin seni çok yıpratır
Haklısın uzaktaykende aynılar. Bi kere gidince aramadım diye anneme şikayet etmiş aramadı beni diye. Anlamıyorum ya anlamıyorum neden böyleler ? Benden ne istiyorlar ? Ben öyle sesini çıkartan biri değilim yani kalkıpta ailesiyle aralarında muhabbete karışmadım ama keşke karışssaymışım. Eşim onların tam tersidir o yüzden eşime hep laf ederler. Çok yıpratıcı tabi ama annen nasıl konuşuyor dediğimde öylesne ya şaka der erkekler böyle değil midir? Hiç unutmam kaynanam bi kere karsını savunan bi akrabası için oğlum gibi değildir o salaktır karısına laf söyletmez dedi. Laf söylemesi hoşuna mı gidiyor yani ne çirkin ya. Eşimede kızamıyorum sorar bana herşeyi bardağı makineye koy dediğimde güler kızma tamam der. Narindir kırmak istemiyorum. Takip edilmek canımı sıkıyor ister izinliyimdir ister değilim kesin benim adıma plan yaptılar kanarya çalışcak dediler beni sürükleyemediler ondan sinirleri.

Canım nasıl isterse öyle yapıyorum ama sürekli laf söylüyorlar bu normal mi ? Yorgun oluyorum eve çıkıyorum neden durmuyorsunuz diyor yemeye çağırıyorum bi kaç hafta geçsin neden çağırmıyorsun diyorlar arıyorum sonraki hafta neden aramıyorsun diyorlar casus gibi giden kanarya mıydı diye abiye sormakta nedir cidden açık aramamak mı bu ? Ben evde oturcam diyip dışarıda çıkabilirim misafirim gelcek diyip iptal edebilirim evimden onlara ne ? Sürekli onlarla olayım istiyorlar benimde bir ailem vae.
E tamam işte bu gibi imalar konuşmalar üzerine sizde tepkinizi koyun.. Mesela görümcenize "kanarya nerde çalışıyor mu diye abine soracağına çok merak ediyorsanız bana sorabilirsiniz" deyin

Ya da size gidip gelme konusunda baskı ya da imalar birşeyler yaparlarsa "yeterince görüşüyoruz bana bu kadarı kafi bazen yalnız kalmak istiyorum" diyebilirsiniz.. Tartışmadan gayet rahat ve güleç tabela bunu yaparsanız hem sinir olacaklar hem de sizi suçlayamayacaklar😁

Benim demek istediğim boş yere kafanızı meşgul ediyorsunuz.. Lafınınızı tatlı tatlı iliştirip canınız ne istiyorsa o şekilde devam edin ☺️

E tamam işte bu gibi imalar konuşmalar üzerine sizde tepkinizi koyun.. Mesela görümcenize "kanarya nerde çalışıyor mu diye abine soracağına çok merak ediyorsanız bana sorabilirsiniz" deyin

Ya da size gidip gelme konusunda baskı ya da imalar birşeyler yaparlarsa "yeterince görüşüyoruz bana bu kadarı kafi bazen yalnız kalmak istiyorum" diyebilirsiniz.. Tartışmadan gayet rahat ve güleç tabela bunu yaparsanız hem sinir olacaklar hem de sizi suçlayamayacaklar😁

Benim demek istediğim boş yere kafanızı meşgul ediyorsunuz.. Lafınınızı tatlı tatlı iliştirip canınız ne istiyorsa o şekilde devam edin ☺️
Çok teşekkür ederim sağolun mesajları gördüğümü bilsin istemiyorum karıştımış konumuna düşmek istemem ama bana sorun bana sorsanız daha uygun diyeceğim umarım akşam söylerler yüzüme.
Sakin kalmalıyım sanırım sakince benimde işlerim oluyor demeliyim zamanla alışırım inşallaj 😍

X