Görümcemin eşimi aptal yerine koyması :(

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Görümcesi burda gelip konu acsaydi. Biriyle beraberim ailem istemiyor, ama abim destekliyor, yengemin de haberi var bana yardimci. Ailem cok tutucu her konuda, ama abim bana güveniyor. Ben yinede arkasindan is ceviriyorum. Ve beraber oldugum kisi bazen baskalarin bonusunun (yaprak dökümündeki sevket) üstüne geciriyor blabla diye konu acsa acaba tepkiler ne olurdu cok merak ediyorum. Kimse aferim ne iyi yapiyorsun arkanda duran tek insani satmakla ve hirsizla beraber olmakla demzdi. Hatta herkes aklini basina topla derdi ama yenge konuyu acinca onun adi kiskanca cikartiliyor. Yengenin tek sucu bastan fazla yüz vermesi olmus. Görümcesi tam "bakireydim ondan önce, evlenecektik ama hapise düstü. Bundan sonra ne yaparim" diyecek cinsten. Uzak dursun
+1

Aynen öyle. Kafanin rahat olmasini istiyorsan bilmeyeceksin görmeyeceksin. Bende bu iliskide kiskanilacak gram birsey görmedim. Konu sahibinin esi tanimadigi etmedigi adamin arkasinda durmakla hata etmis. Birak onlar cabalasin ikna etmek icin. Hic karisma
Aynen öyle görümcenin kıskanılacak neyi var da kıskansın konu sahibi. Yalan dolan hayatını mı kıskanacak. Aklı varsa daha karışmaz kendi huzuru kaçacak kimsede nasıl da vaktinde destek oldun demeyecek.

Ailede tuhaf sende..

Namazi
Insan kendisi icin kilar ne demek evlenmek icin😐😂 ee o zaman evlenince kilmasina gerek yok oyle mi😐😂

Bence abiside sende karismamaliydiniz, girusurse kendiai gorusseydi gorumcen, sizene..

Buarad bak abisi iyi niyet gostermis ama baya kotuye kullaniyolar.. abinde saf mi ne😐🙄 el ele tutusmakla namazin ne ilgisi var? Namaz kilanin nefsi yok mu😐🙄

Buarada bence bu herif baya pislik biri…gorumcenlede evlenmez zaten…hele hele bu kadar apacik hak yiyen etik olmayan seyleri yapan birinden ben korkarim.

çocuğa kefil olduk biz ailesine karşı, abisi olarak destekledi ki bu çok güzel bişe... sonucunda ise aptal yerine koydu ve insanların parasını çalıyor. normalde tabiki ilgilendirmez ama ben bu insana kefil isem davranışları beni illgilendirir

Eşiniz umursamamış bile adamın hırsızlık yapmasını. Bize ne deyip geçmiş.
Siz görümcenizin hayatını yönetmeye çalışacağınıza önce kendi kocanıza bakın bence.

çocuğa kefil olduk biz ailesine karşı, abisi olarak destekledi ki bu çok güzel bişe... sonucunda ise aptal yerine koydu ve insanların parasını çalıyor. normalde tabiki ilgilendirmez ama ben bu insana kefil isem davranışları beni illgilendirir
Ben kardesime bile
Kefil olamam tanimadiginiz etmediginiz bir dolandiriciya kefil olmussunuz😐 ne alaka? Gecmis olsun ne diyelim

Tüm sayfaları okumadım arada sorulduysa kusura bakmayın ama ben şunu anlamadım.
Diyorsunuz ya oğlanın eşimi saf yerine koymasına bozuldum.
Eee aylardır görümcenizi idare ederken siz de eşinizi saf yerine koymuş olmadınız mı?

Af buyurun ama amiyane tabirle durumunuz tam olarak şu:
Vaktiyle yediğiniz hurmalar şimdi sizi tırmalar…

ben görümcemi sevdiğim için bunları idare ettim,
Ders almışsınızdır umarım. Niye birilerini idare ediyorsunuz ki? Başına bir iş gelse veya pişman olunacak bir şey yapsa siz de sorumlusunuz.
yaklaşık 500 küsür kişinin parasından bahsetti. çocuk ay sonlarında bunu yapıyor
Ben devlete şikayet ederim bunu Cimer'den. Gözünün yaşına bakmam. Alenen siber suç işliyor. Bu olaya göz yumuyorsunuz.

Yorumları okumadım ama soruda gördüğüm kadarı ile koskoca kızın yaşantısına abisinden anne babasına herkesin yüzde yüz söz hakkı ile karışılıyor gibi geldi bana... Eşinizede böyle karışıyor muydu ailesi, yada belki sizinde eksiğiniz yanlışınız vardı aileye göre görmezden gelindi bunlarda olabilir. Yani abisinin evi yolu ayrı kız sizi arkadaş görmüş sırdaşlık etmiş ama bu abisinin hayatına burnunu sokma hakkı olduğu anlamına gelmez. Ailesi de bi yere kadar. Kocaman kız yani kime ne? Ha şunu da diyeyim ben de söylerdim o lafı sevgilimin ya da eşimin her şeyine, ilişkisine karışan bir ailesi olsaydı bu kadar büyütecek bunu dert edecek ne var bu lafta anlamadım açıkcası.

abii ciddimisiniz ne demek sana ne?? bu dolanddırıcı adam aileye gircek kadınında yaınında olcak sürekli huzursuzluk olaylarla uğrascak belkide bu damat yüzünden. ayrıca ister kardeşi isterse anası babası olsun kimse kocamı salak yerine koyamaz ben olsam çok daha önceden uyarırdım. elin adamı gelcek benim kocamın güvenini kullanıp bide laf edecek. yok ya. kızlar siz böyle durumları normal görüp karışmak istemeyebilirsiniz kocanıza laf gelmesi salak yerine konmasıda umrunuzda olamyaabilir ama karşı çıkanada sanane demek hahaha :d
kıskanç ve laf taşıyan bi tip olsa şimdiye kadar 1e 10katar ortalıgı karıstırırdı zaten ne alaka kadın suçlu gibi saydırmıssınız.. sanki konu dış kapının mandalıda ondan karışma diyonuz. aileye katılıp herkesi dolandırıncada sanane dersiniz heralde :KK70: konu sahibi banlandı galiba ama okuyosanda hiçbişeyden korkma. millet susmaya bana dokunmayan yılan bin yaşasına alışmış tabi. burda sizde suç yok herkesin arkasından iş çeviren görümce ve hırsız damat suçlu

Onların ne yaşadığı sizi ilgilendirmez. namazıydı şusuydu busuydu erkek arkadaşı ile ne yapıyor abiniz ne kadarını biliyor sizi ilgilendirmez. Onlar yetişkin birer insan. Ancak eşinize söyleyin bu konuştuklarınız kesinlikle sizin aranızda kalsın yoksa siz kötü duruma düşersiniz.

Gün gelir sen kötü olursun ne karısıyorsun ki ? Benim görümcem de bekarken bulusmalara benden beri gitmek istiyordu evden rahatla cikamiyordu leylos mustafayla bulusacam sizden alacak bir iki dedi ayni sekil baska sehre gittigini söyledi idare etmemi istedi valla senin yuzunden abinle kotu olamam seviyorum seni iyisin hossun ama abinle aramiz bozulur kusura bakma dedim yapmadi bir daha.Eve gelene kadar tabiri caizse kabuksuz yumurtluyordum cahillik eder kacar leylos biliyordu zaten der canak tutmus gibi olurum diye.

Görümcenin sevgilisi aleni hırsızlık yapıyor. Bu berbat bir durum ve istenmemesi için tek başına yeter zaten. Ancak görümcenin hayatına müdahale edemezsiniz yani izin vermez böyle bir şeye.

Ayrıca Eşiniz gerçekten çok saf. Namaz kıldığı için mesafeli durduğunu düşünen bir şahıs saflıkta Nirvana’ya ulaşmıştır.

Sizin de söz ağzınızdan çıkmış bir defa. Koruma amaçlı yapmışsınız, ben kötü bir niyet göremedim. Ancak saf eşiniz bunu pek anlayamamış.

Eşimin kız kardeşi diye, sırf eşimle evlendim diye tanıdığım, huyunu suyunu bilmediğim bir kıza neden bu kadar destek çıkayım. Neden görümce denen kişiyle en başından bu kadar içli dışlı olayım. Cidden şaşırıyorum.

Elimden geldiğince akıcı ve kısa yazmaya çalışacağım.. Haddim olmayan meselelere karıştım :KK43: 1 yıllık evliyim ve benden 3 yaş büyük görümcem var, aramız çok iyidir birbirimizi daima kollarız ve yardımlaşırız. O çalışıyor ben öğrenciyim bu yüzden bana bazen ev hediyeleri alır.. yani aramız iyi. Özel meselelrimizi de sıkça paylaşırız.
Konu şu ki görüştüğü biri var ve evlilik teklifi aldı ama kayınvalidemlerin gözü çocuğu pek tutmadı, içlerine sinmedi , zamanla analaşamayıp ayrılırlar diye saldırlar bunları ve memlekete gittiler. ama eşim kız kardeşine destek çıktı, sevgisine saygı duydu, çocukta eşime şöyle bir konuşma yaptı ' ben de bir abiyim , kendi kız kardeşime yapılmasını istemediğim şeyi bir başkasının kardeşine yapmam' bu cümle eşimde tabii güven oluşturdu ve bu yüzden görüşmelerine pek takılmıyor , nerde olduğunu bile arayıp sormuyor kız kardeşine. anne baba memlekete gidince bunlar daha da çok görüşmeye başladılar ve ben görümcemi sevdiğim için bunları idare ettim, zaten memlekette anne babasının telefonu çekmediği için arayıp kontrol etmiyorlar, eşim de kardeşine çok çok güvenir o da arayıp sormuyor, gece geç vakitlere kadar takılıyorlar . hatta tatile gittiler , tabiki kız arkadaşlarıyla gittiğini sanıyor eşim ve ailesi bu durumla asla sorunum yok , kimseye de söylemedim yalnız son 2 haftadır duyduğum 2 cümle yüzünden ben çok dolmaya başladım görümceme ve görüştüğü çocuğa karşı.

1. toplu oynadığımız bir oyunumuz var ve oyunda birbirimizi duyabiliyoruz. görümcem ve çocuk konuşurken aralarında yine tatil planı yaptılar ve nasıl ederiz vs derken çocuk şey dedi ' amaan abinin ruhu bile duymaz dert etme..' ben bunu duyunca çok üzüldüm, çünkü eşim onlara güvenerek pek sıkboğaz etmiyor ama onlar eşimin bu durumunu 'saflığa' yorumlıyorlar..

2. çocuğun işi sigorta ve parasal sistemlerden iyi anlayan biri, insanların online cüzdanlarından para sızdırdığını söyledi görümcem , tabi bunu masumane şekilde söyledi ' bonuslarını alıyormuşş!' bonus da insanların parası değil mi sonuçta? Görümcem bu insanı bize dürüst ,ahlaklı diye tanıttı ve biz bu yüzden ona destek olduk. kayınvalidemlerin istememe sebebi çocuğun pek varlıklı veya prestijli olmaması, eşim ise yeterki ahlak olsun dedi ve sahip çıktı, çokta güzel yaptı ama hem çocuğun bu davranışı hem eşim hakkındaki düşüncesi aşırı kin duyama sebep oldu.

gelelim olayın patlamasına.. bugün yine dışardalardı , görümcem geç gelicem bugün dedi kapattı, eşim hiç sormadı tabiki abicim neredesin vs diye. Bende dedim ki , en azından bi ara neredesin abicim de tatlı bir dille, kendini hatırlat ki , kardeşini düşünen bir abisi olduğunu hatırlasın. ( şuana kadar hiçbir şeyden haberi yok çünkü eşimin, ben içimde bayağı biriktirdim) eşim de ne demeye çalışıyorsun , ben yetersiz bir abi miyim? dedi. bende para meselesinden bahsettim sadece, çocuğa güvenim kırıldı dedim, o da bu kız kardeşimi ilgilendirir kendi tercihi böyle biriyle evlenmek istemesi dedi. karışma bu işlere dedi bende dayanamadım , çocuk senin pasif bir kişiliğin olduğunu düşünüyor dedim.. bunu dememle aşırı sinirlendi , bana değil tabiki ama yarın görümcemle konuşursa çok mahcup olacağım. aşırı pişmanım , biliyorum haddim değil :KK43: ne yapmam lazım hiç bir fikrim yok.. ayrıca görümcem ailesi varken namaz kılan biri çünkü kayınvalidem evlenmesi için namazı şart koştu, onlar gittiğinden beri kılmıyor ki bu asssla beni ilgilendiren bir mesele değil, ama bu davranışı yüzünden eşim 'kız kardeşim namaz kılan bi kız el ele bile tutuşmuyorlardır ' diye düşünüyor ama onlar başbaşa tatildeler. bana da diyor ki kivili kendine gel benim kız kardeşim namazında niyazında kız, Allah onu kötülüklerden korur.. tabi orası öyle ama beni üzen eşimin bu güvenine rağmen aptal yerine konulması.. ayrıca çocuğun kurnaz ve hırsız tutumu.
hem ben sadece kardeşini arayıp kendini hatırlat dedim , asla ifşa etmedim veya eve giriş çıkışına dikkat et demedim ki demem de yani, ben mutluluğunu isterim kötülüğünü değil.
bence cok karismamaya calis, sonucta gorumcenden sorumlu degilsin. ama cocuk cok tekin birine benzemiyor, gorumcen de cok olgun degil gibi. ayrica esin de yanlis davraniyor. insan yakini olan kisiye "yureginin goturdugu yere git" tarzi soft yaklasimlar yapmamali, akilli seyler soylemeli. kayinvaliden ya da kayinpederinle diyalogun nasil? ben olsam bir kere kendi cekincelerimi soylerim, sonra karismam. gerci kiz kotu evlilik yaparsa sizin de huzurunuz etkilenir.... cok zor durum.

abii ciddimisiniz ne demek sana ne?? bu dolanddırıcı adam aileye gircek kadınında yaınında olcak sürekli huzursuzluk olaylarla uğrascak belkide bu damat yüzünden. ayrıca ister kardeşi isterse anası babası olsun kimse kocamı salak yerine koyamaz ben olsam çok daha önceden uyarırdım. elin adamı gelcek benim kocamın güvenini kullanıp bide laf edecek. yok ya. kızlar siz böyle durumları normal görüp karışmak istemeyebilirsiniz kocanıza laf gelmesi salak yerine konmasıda umrunuzda olamyaabilir ama karşı çıkanada sanane demek hahaha :d
kıskanç ve laf taşıyan bi tip olsa şimdiye kadar 1e 10katar ortalıgı karıstırırdı zaten ne alaka kadın suçlu gibi saydırmıssınız.. sanki konu dış kapının mandalıda ondan karışma diyonuz. aileye katılıp herkesi dolandırıncada sanane dersiniz heralde :KK70: konu sahibi banlandı galiba ama okuyosanda hiçbişeyden korkma. millet susmaya bana dokunmayan yılan bin yaşasına alışmış tabi. burda sizde suç yok herkesin arkasından iş çeviren görümce ve hırsız damat suçlu
ben abiye kizdim aslinda, kardesini cok onemsiyor gibi gelmedi.

Elimden geldiğince akıcı ve kısa yazmaya çalışacağım.. Haddim olmayan meselelere karıştım :KK43: 1 yıllık evliyim ve benden 3 yaş büyük görümcem var, aramız çok iyidir birbirimizi daima kollarız ve yardımlaşırız. O çalışıyor ben öğrenciyim bu yüzden bana bazen ev hediyeleri alır.. yani aramız iyi. Özel meselelrimizi de sıkça paylaşırız.
Konu şu ki görüştüğü biri var ve evlilik teklifi aldı ama kayınvalidemlerin gözü çocuğu pek tutmadı, içlerine sinmedi , zamanla analaşamayıp ayrılırlar diye saldırlar bunları ve memlekete gittiler. ama eşim kız kardeşine destek çıktı, sevgisine saygı duydu, çocukta eşime şöyle bir konuşma yaptı ' ben de bir abiyim , kendi kız kardeşime yapılmasını istemediğim şeyi bir başkasının kardeşine yapmam' bu cümle eşimde tabii güven oluşturdu ve bu yüzden görüşmelerine pek takılmıyor , nerde olduğunu bile arayıp sormuyor kız kardeşine. anne baba memlekete gidince bunlar daha da çok görüşmeye başladılar ve ben görümcemi sevdiğim için bunları idare ettim, zaten memlekette anne babasının telefonu çekmediği için arayıp kontrol etmiyorlar, eşim de kardeşine çok çok güvenir o da arayıp sormuyor, gece geç vakitlere kadar takılıyorlar . hatta tatile gittiler , tabiki kız arkadaşlarıyla gittiğini sanıyor eşim ve ailesi bu durumla asla sorunum yok , kimseye de söylemedim yalnız son 2 haftadır duyduğum 2 cümle yüzünden ben çok dolmaya başladım görümceme ve görüştüğü çocuğa karşı.

1. toplu oynadığımız bir oyunumuz var ve oyunda birbirimizi duyabiliyoruz. görümcem ve çocuk konuşurken aralarında yine tatil planı yaptılar ve nasıl ederiz vs derken çocuk şey dedi ' amaan abinin ruhu bile duymaz dert etme..' ben bunu duyunca çok üzüldüm, çünkü eşim onlara güvenerek pek sıkboğaz etmiyor ama onlar eşimin bu durumunu 'saflığa' yorumlıyorlar..

2. çocuğun işi sigorta ve parasal sistemlerden iyi anlayan biri, insanların online cüzdanlarından para sızdırdığını söyledi görümcem , tabi bunu masumane şekilde söyledi ' bonuslarını alıyormuşş!' bonus da insanların parası değil mi sonuçta? Görümcem bu insanı bize dürüst ,ahlaklı diye tanıttı ve biz bu yüzden ona destek olduk. kayınvalidemlerin istememe sebebi çocuğun pek varlıklı veya prestijli olmaması, eşim ise yeterki ahlak olsun dedi ve sahip çıktı, çokta güzel yaptı ama hem çocuğun bu davranışı hem eşim hakkındaki düşüncesi aşırı kin duyama sebep oldu.

gelelim olayın patlamasına.. bugün yine dışardalardı , görümcem geç gelicem bugün dedi kapattı, eşim hiç sormadı tabiki abicim neredesin vs diye. Bende dedim ki , en azından bi ara neredesin abicim de tatlı bir dille, kendini hatırlat ki , kardeşini düşünen bir abisi olduğunu hatırlasın. ( şuana kadar hiçbir şeyden haberi yok çünkü eşimin, ben içimde bayağı biriktirdim) eşim de ne demeye çalışıyorsun , ben yetersiz bir abi miyim? dedi. bende para meselesinden bahsettim sadece, çocuğa güvenim kırıldı dedim, o da bu kız kardeşimi ilgilendirir kendi tercihi böyle biriyle evlenmek istemesi dedi. karışma bu işlere dedi bende dayanamadım , çocuk senin pasif bir kişiliğin olduğunu düşünüyor dedim.. bunu dememle aşırı sinirlendi , bana değil tabiki ama yarın görümcemle konuşursa çok mahcup olacağım. aşırı pişmanım , biliyorum haddim değil :KK43: ne yapmam lazım hiç bir fikrim yok.. ayrıca görümcem ailesi varken namaz kılan biri çünkü kayınvalidem evlenmesi için namazı şart koştu, onlar gittiğinden beri kılmıyor ki bu asssla beni ilgilendiren bir mesele değil, ama bu davranışı yüzünden eşim 'kız kardeşim namaz kılan bi kız el ele bile tutuşmuyorlardır ' diye düşünüyor ama onlar başbaşa tatildeler. bana da diyor ki kivili kendine gel benim kız kardeşim namazında niyazında kız, Allah onu kötülüklerden korur.. tabi orası öyle ama beni üzen eşimin bu güvenine rağmen aptal yerine konulması.. ayrıca çocuğun kurnaz ve hırsız tutumu.
hem ben sadece kardeşini arayıp kendini hatırlat dedim , asla ifşa etmedim veya eve giriş çıkışına dikkat et demedim ki demem de yani, ben mutluluğunu isterim kötülüğünü değil.
Aman yaa görümcenizle ne diye bu kadar içli dışlısınız ki. Ben evlensem aradaki mesafeyi hep korurum.Sevgili konularına dahil olmam.eşimi de dahil etmem.napıyorsalar yapsınlar bırakın anne babası düsünsun.yoksa zamanı gelince üzülen siz olursunuz.Değmez ...

Adam parasal mevzuda şerefsiz orda haklısınız ama ilişkileri bazında ben sizi iyi niyetli bulmuyorum.
Eşiniz hoşgörülü yaklaştıkça siz gaz vermişsiniz.
Kardeşini ara
Ama sevgilisi para sızdırıyor
Ama seni pasif buluyor

Adım adım resmen eşinizi işlemiş ve gaza getirmişsiniz. O sinirlenmedikçe siz coşmuşsunuz.

Ben size hak verdim. Adam resmen dolandırıcı herkesi de aptal yerine koyuyor. Bunu söylemek tabii ki üzerinize vazife çünkü siz güvenip destek olmuşsunuz ama işin renginin başka çıktığını gördüyseniz desteğinizi de çekmelisiniz.

Herkesin kızdığı da bu zaten. Konu sahibi ikiyüzlü davranıyor. Kimseye belli etmeden suç duyurusunda bulunmamış, bu hırsızı ihbar etmemiş, görümcesi ailesine yalan söylerken bizzat konu sahibinden destek almış. Kocamı salak yerine koyuyorlar derken düşünmüyor ki; onlara bu imkanı ben verdim. Ben görümcem için yalanlar söylediğim, eşimi salak yerine koyduğum için onlar bu cesareti buldu demiyor. Karısı abine yalan söylüyorsa biz niye söylemeyelim demişler. Benim sayemde benim sayemde diyor bir de. Ben kocama yalan söyleyip salak yerine koyuyorsam başkasına da yapamazsın diyemem.

Görümce kendi kontrolünden çıktığı için rahatsız olmuş, egosu sarsılmış. Benimle ailemin yanına geliyor demiş ama kız sevgilisiyle tatile gitmiş. Hem kendi ailesi, hem eşinin ailesi, hem de kocasına yalan söylemiş. Görümce bir kaza geçirse veya başına bir iş gelse üç aile birbirine girecek.

Abisi öğrenmiş karışma demiş, ailesi namaz kılıyor diye ses etmemiş peşine düşmemiş kızlarının. Bu konudaki herkes tuhaf. Bana göre yapılması gereken görümceyle konuşup "benim ahlak anlayışıma prensiplerime ters, bu kişiyle hiç bir koşulda aynı ortamda bulunmak istemiyorum, hırsızlık hırsızlıktır" demeliydi. Ben seninle ilgili herhangi bir konuya dahil olmak istemiyorum lütfen bundan sonra aile ortamları dışında görüşmeyelim demeliydi. Niye gidip yüzyüze konuşmak varken abiye ispiyonluyor.

Namaz Allah'a olan borçtur ne alaka anlamadım. 🙁

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X