Görümcemin eşimi aptal yerine koyması :(

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Kocaman kadin ister sevgilisiyle gezer ister tatile gidip seks yapar onun derdi ne size yada abinize dusmez. Evlenmek icin namaz sart kosmalar fln ne sacma bir aile. Kadin da yalan soyleyerek isini goturuyor butun bu baskidan. Hirsizlik olayina gelirsek kurumsal bir yerde calisiyorsa bunu yapamaz artistlik icin yalan atiyor olabilir. Cunku teftis gibi bi durumda direkt patlar. Cok rahatsizsaniz kurumunu arayip gizliden sikayet edebilirsiniz. Milleti birbirine dusurene kadar gercek bir aksiyon almis olursunuz.

merhaba önceki mesajlarımda saçma sapan şartlar koyan namaz vs gibi anne babasına karşı onları ne kadar desteklediğimden bahsettim , tatile gitmesine de ben yardımcı oldum ve idare ettim. sadece çocuğun meselesini söyledim çünkü hırsız ve ben buna susamıyorum, milletin parasını cukkalıyor ve kocamı amaaan ruhu bile dıuymaz diyerek saf yerine koyuyor.

ayrıca yine önceki mesajlarda görümcem ile hırsızlık konusunda tartıştığımızdan bahsettim, devam ettiği için hırsızlığa eşime söyledim. bu para söğüşleme işi 3 aydır devam ediyor ve hala ederse mecburen şilayet edeceğiz , asla sindiremiyorum

Adamın sanal cüzdan bakiyelerinden bonus çaldığını öğreneli ne kadar oldu ? Neden çalıştığı kuruma şikayet etmediniz ?
3 aydır biliyorum ve uyarıları yapmama rağmen görümceme çocuk devam etti, en son 8 gün önce yaptı bende eşime dayanamayıp söyledim. şikayet etmeyi çok istiyorum ama bu görümcemin hayatını tamamen mahveder ve evlenme ihtimalleri yok olur, ailesi zaten istemiyor birde hapise girse biter. insanların emekleri ve görümcemin hayatı konusunda karar veren kişi olmak durumunda kalmak istemiyorum. yaptığına son vermesi temennim..

Tatil konusundan öncesinde haberiniz var mıydı ?

Bu konuda en başından bilerek sustuysanız , suç ortaklığı yaptıysanız ; adam şimdi abi'ye saf da der , daha ağırını da söyler ve gün olur bu kabak sizin başınıza patlar.

Çocuğun hangi kurumda çalıştığını biliyor musunuz ? İlgili kurumu arayıp durumu ihbar ettiniz mi ?

Adamın sanal hırsızlık yaptığını ve insanların kart bilgilerine erişim yaptığını bilerek susmanız yanlış.
merhaba tatil konusundan haberdardım ve tatile gitmeleri için yardımcı oldum fakat abisinin hatası kardeşini 5 gün boyunca aramaması oldu, tamam ben ortak oldum ama abisinin saf damgası yemesinin sebebi bu maalesef. artık sadece çocuk değil görümcem de abisini aptal yerine koyuyor ve tek destekçisi abisi :KK43:

çalıştığı kurum bir acenta, sisteme dahil olan insanlara hediye bonuslar veriyor şirket ki bonuslar %20 civarında yani az bir mikar değil. çocuk sisteme dahil olanları bonus konusunda bilgilendirmiyor, bonustan habersiz müşterilerin cüzdanlarından kendi soğuk cüzdanına aktarıyor ve zaten kendisi bu sistemleri ayrıca denetleyen, konumunda güvenilir biri. bu iki mesele bir araya gelince maalesef eşime patlamış oldum işte :KK43:

Ne sen ne eşin görümcene destek olmayın artık eşine açık açık anlat bunları tatil vs karışma ama destek te olma
çocuğun bu fikir ve yaptığı para aktarma meselesinden sonra arkalarını hiç kollamadım bunu da görümceme belirttim, artık dedim sizi özellikle kollamayacağım. tatil meselesi de zaten asla kimseye söylemem, mezara kadar sırrımız bu. ona kötülük yapınca elime bişe geçmez. hem suç ortağıyım zaten tatil işinde

zaten yaptığım hatanın farkındayım ve eşim de kardeşini güden bir kafada değil, zaten tatil meselesini falan asla söylemedim. dediğim tek şey ben geç dönücem diyen kardeşine en azından bi abicim kiminlesin dememesii... ki bu önceden beni rahatsız etmiyordu ama aptal yerine konuyor, kendini ahlaklı diye tanıtan güven kazanan çocuk hırsız ve amaaaan ruhu bile duymaz onun diyor. dediğim gibi farkındayım ama üslubunuz aşırı kaba
E tabii birilerinin üslubu kaba siz ortalığı karıştırın sizinkisi hata ,bile bile yapılan şeyler hata olamaz bunları geçin kimse aptal değil bal gibide kıskanıyorsunz ... yaptıklarınız çok ayıp utanın

E tabii birilerinin üslubu kaba siz ortalığı karıştırın sizinkisi hata ,bile bile yapılan şeyler hata olamaz bunları geçin kimse aptal değil bal gibide kıskanıyorsunz ... yaptıklarınız çok ayıp utanın
kıskanıyor olsam tatile gitmeleri için , çocuğun eşimle tanışması için neden yardımcı olayım hanımefendi? neden destek olayım ? o beni aile içinde destekler gerekse ben onu desteklerim..

rahatsız olduğum şey sevgilisinin hırsız olması ve eşimi aptal yerine koyması ki eşim en büyük destekçisi onların. bunu kısançlık olarak yorumlamakta ne bileyim :) kendiniz gibi sanıyorsunuz herkesii

merhaba tatil konusundan haberdardım ve tatile gitmeleri için yardımcı oldum fakat abisinin hatası kardeşini 5 gün boyunca aramaması oldu, tamam ben ortak oldum ama abisinin saf damgası yemesinin sebebi bu maalesef. artık sadece çocuk değil görümcem de abisini aptal yerine koyuyor ve tek destekçisi abisi :KK43:

çalıştığı kurum bir acenta, sisteme dahil olan insanlara hediye bonuslar veriyor şirket ki bonuslar %20 civarında yani az bir mikar değil. çocuk sisteme dahil olanları bonus konusunda bilgilendirmiyor, bonustan habersiz müşterilerin cüzdanlarından kendi soğuk cüzdanına aktarıyor ve zaten kendisi bu sistemleri ayrıca denetleyen, konumunda güvenilir biri. bu iki mesele bir araya gelince maalesef eşime patlamış oldum işte :KK43:

3 aydır biliyorum ve uyarıları yapmama rağmen görümceme çocuk devam etti, en son 8 gün önce yaptı bende eşime dayanamayıp söyledim. şikayet etmeyi çok istiyorum ama bu görümcemin hayatını tamamen mahveder ve evlenme ihtimalleri yok olur, ailesi zaten istemiyor birde hapise girse biter. insanların emekleri ve görümcemin hayatı konusunda karar veren kişi olmak durumunda kalmak istemiyorum. yaptığına son vermesi temennim..

Görümcenizin aşk hayatı ve menfaatleri sizin gözünüzde her şeyin üzerinde yani.

Çalınan sizin paranız olsa , yapan kişinin bulunmasını ve başka insanların da zarar görmemesini isterdiniz.

Şimdiyse bu hırsızlığa suç ortaklığı yapıyorsunuz.

Hırsızlığı kuruma bir an önce bildirin ki , bu adam bir başka kuruma geçiş yaparak orada da aynı hırsızlığı yapmasın ; sektörden uzaklaştırılsın.

Yeni bir tatil için yeniden işbirliği yapmayın. "Kızlarla tatile gideceğim" yalanını söylemeye kalkmamasını kendisine söyleyin.

rahatsız olduğum şey sevgilisinin hırsız olması ve eşimi aptal yerine koyması ki eşim en büyük destekçisi onların. bunu kısançlık olarak yorumlamakta ne bileyim :) kendiniz gibi sanıyorsunuz herkesii

Adam hırsız ancak siz hala susuyorsunuz , öyle mi ?

Sonra yaşanan bir olayda insanlar yana yakıla görgü tanığı arıyor. Görgü tanıkları da ; nasılsa zarar gören kendileri değil diye forumlarda vicdanını rahatlatmaya çalışıyor.

Adam hırsız ancak siz hala susuyorsunuz , öyle mi ?

Sonra yaşanan bir olayda insanlar yana yakıla görgü tanığı arıyor. Görgü tanıkları da ; nasılsa zarar gören kendileri değil diye forumlarda vicdanını rahatlatmaya çalışıyor.
önceki konuşmalarımda hırsızlık konusunun beni ne kadar etkilediğinden bahsettim.. ve görümcemle bu konudaki tartışmamızdan. eşime söylediğim ilk şey zaten hırsızlık meselesi oldu , söylediğimle gurur duymuyorum tabii. şikayet deyince benim aklıma polis gelmişti ama dediğiniz gibi kurumu arayıp şikayet edersem benim ettiğim anlaşılmaz üstelik mesele çözülmüş olur. kurum zaten lekelenmemek için bu kişiyi derhal uzaklaştırır diye düşünüyorum. fikriniz için çok teşekkür ederim , bana en çok siz yardımcı oldunuz.

Eşinden bir şey saklamıyor oluşun ve onu korumacı tavrın güzel ama yetişkin bir kadının hayatına ve tercihlerine ailenin özellikle de senin karışman hiç hoş değil. Görümcen söylediğine göre senden büyük hayatını yönlendirebilecek durumda iyi ya da kötü tercihini yapmış ve yaşayacaklarını kabul etmiş. Bir de şu namaz meselesine vurgu yapman garip belki görümcen namaz kılmak istemiyor? Belki baskı altında olduğu için olmadığı bir kişi gibi davranmak zorunda kalıyor bunu eleştireceğine kızın içinde kalmış bazı şeyleri yaşıyor olmasını eleştiriyor olmanı anlamlandıramadım sen de bir kadınsın daha farklı yaklaşman gerekirdi. Ne demek evlenmek istiyorsan namaz kılacaksın haha nedir bu ya ve senin bunu normal görmen nedir?

Bence gorumceni idare etmeyi bırak. Hatalarıyla dogrulariyla kendi yaşasın görsün. Attığın her adım senin kocanla arani bozar.

Bırak ne yaparsa yapsın. Abisiyle ailesiyle arasına girme. Hiç karışma. İnan sen suçlu çıkarsın.

Para olayına gelince zaten uyarmissin. O bilmiyor mu, "kul hakkıyla gelmeyin bana" sözünü. Tabi ki biliyor. Demek ki haram hoşuna gidiyor. Buna da karışma.

İlla bunların karşılığını alacak. Yok yere kötü yenge konumuna düşme. Başın ağrımasın yok yere.

Şimdi ben görümcenizi ailenin suyuna gidip kendi yoluna bakması konusunda aşırı haklı buldum. Maalesef Türk kadını tüm hayatına müdahale edildiği için bunlara mecbur kalıyor. İnançlı değilse de evde sorun çıkmasın diye namaz kılıyor. Kendini farklı gösteriyor bir şekilde. Kendisi bu şekilde mutluysa eşinizin kandırılıyor olması çok önemli değil. Çünkü eşiniz de zaten kandırılmayı istiyor. Kızkardeşinin yetişkin bir birey olduğunu ve kendi hayatı olduğunu kabul etmiş ama toplum tarafından kendisine yüklenen bazı görevler sebebiyle o da hafiften ilgileniyormuş gibi yapıp etrafa benim kardeşim yapmaz imajı çiziyor. Kız arkadaşlarla tatile gitme meselesine inandığını hiiiiiç düşünmüyorum.
Siz bir kadın olarak eşiniz hakkında ruhu duymaz gibi bir cümle kurulmasına içerlemişsiniz. Keşke siz de duymasaydınız. Eşiniz gibi kandırılsaydınız. Neticede herkes kendi hayatını seçimlerini yaşayacak.
Eşinizle çok gereksiz bir diyaloğun içine düşmüşsünüz. Bence konuyu toparlamaya bakın.

Merhaba , şu metinde okuduğum hersey konunun özeti gibi malesef. Amacım sizi kırmak değil ama tatile gitmelerini sağlayarak hemde ailesinin tasvip etmeyeceğini bilerek! Eşinizin haberi olmadan yardımcı olduğunuzda üzgünüm ki siz de eşinizi aptal yerine koymuş oluyorsunuz. Adamın ruhu bile duymaz diye cesaretlendiren belki de sizin bu desteginizden haberdar olmasıdır.
Su saatten sonra sizin ne olumlu ne olumsuz bir tutum içinde olmamanız gerekir. Eşiniz ona iftira attığınızi bile düşünebilir. Bazen bir musibet bin nasihatten iyidir. Herkes başkasının aklıyla tecrübe yaşamıyor. Size güvenip anlattığı konularda gerekli uyarıları yapıp geçin. Sizden bir daha destek istediğinde eşinize karşı bunu yapmaktan rahatsız olduğunuzu iletip konunun dışında kalın. Bir gün ortaya çıkarsa şayet hem yardım eden hem şikayet eden durumunda tek suçlu olarak kalabilirsiniz.dikkatli olun

Eşinden bir şey saklamıyor oluşun ve onu korumacı tavrın güzel ama yetişkin bir kadının hayatına ve tercihlerine ailenin özellikle de senin karışman hiç hoş değil. Görümcen söylediğine göre senden büyük hayatını yönlendirebilecek durumda iyi ya da kötü tercihini yapmış ve yaşayacaklarını kabul etmiş. Bir de şu namaz meselesine vurgu yapman garip belki görümcen namaz kılmak istemiyor? Belki baskı altında olduğu için olmadığı bir kişi gibi davranmak zorunda kalıyor bunu eleştireceğine kızın içinde kalmış bazı şeyleri yaşıyor olmasını eleştiriyor olmanı anlamlandıramadım sen de bir kadınsın daha farklı yaklaşman gerekirdi. Ne demek evlenmek istiyorsan namaz kılacaksın haha nedir bu ya ve senin bunu normal görmen nedir?
merhaba teşekkür ederim cevabınız için.. önceki mesajlarımda evlilik için namazın şart koşulmasının ne kadar saçma olduğuna vurgu yapmıştım. namaz kişi kendi istediği takdirde yapacağı bir ibadettir. ailesi böyle bir şey şart koşuyor işte zaten ben ailesinin bu baskısına rağmen görümceme destek oldum ve sevgilisi ile görüşmelerine yardımcı oldum. namazı başta söylememin sebebi eşimin namaza dayanarak kardeşini aramaması, kardeşim namaz kılıyor zaten allah korur diyor çok sevimli ama abi olarak 5 gün boyunca onu hiç aramadı :) ben eşimin güvenini sağlayan kişinin hırsız olmasından ve eşimş aptal gibi görmesinden rahatsızım, vakit geçirmelerinden ne hakla rahatsız olabilirim ki. tatile gitmelerine bile destek oldum görümcem yeterki mutlu olsun diye. ama bu kada müdahil olmamak gerekiyormuş

Merhaba , şu metinde okuduğum hersey konunun özeti gibi malesef. Amacım sizi kırmak değil ama tatile gitmelerini sağlayarak hemde ailesinin tasvip etmeyeceğini bilerek! Eşinizin haberi olmadan yardımcı olduğunuzda üzgünüm ki siz de eşinizi aptal yerine koymuş oluyorsunuz. Adamın ruhu bile duymaz diye cesaretlendiren belki de sizin bu desteginizden haberdar olmasıdır.
Su saatten sonra sizin ne olumlu ne olumsuz bir tutum içinde olmamanız gerekir. Eşiniz ona iftira attığınızi bile düşünebilir. Bazen bir musibet bin nasihatten iyidir. Herkes başkasının aklıyla tecrübe yaşamıyor. Size güvenip anlattığı konularda gerekli uyarıları yapıp geçin. Sizden bir daha destek istediğinde eşinize karşı bunu yapmaktan rahatsız olduğunuzu iletip konunun dışında kalın. Bir gün ortaya çıkarsa şayet hem yardım eden hem şikayet eden durumunda tek suçlu olarak kalabilirsiniz.dikkatli olu
çok teşekkür ederim zarif üslubunuz ve fikirleriniz için.. öyle yapacağım :KK43:

Görümce nin hiç bir durumuna karışma ucu sana dokunur evliliğin biter aklın varsa tek kelime dahi etme kimseye de bir şeyi anlatma yada ispatlama gereği duyma bu insanlar seni anlamazlar benim tek tecrübem eşimin ailesi ve akrabası kim olursa olsun uzak durcağn hele de bunlar kurnaz insanlarsa seni çok rahat kocadan soguturlar. Eşinin meselesi bırak onlar halletsinler zaten bu dediklerinde eşin bile seni haklı görmemiş. Ayrıca görümcenin hayatı kimle naparsa yapsın anası babası sen değilsin bırak onlar düşünsünler konuştun an evliliğin emin ol büyük zarar görcek

Şimdi ben görümcenizi ailenin suyuna gidip kendi yoluna bakması konusunda aşırı haklı buldum. Maalesef Türk kadını tüm hayatına müdahale edildiği için bunlara mecbur kalıyor. İnançlı değilse de evde sorun çıkmasın diye namaz kılıyor. Kendini farklı gösteriyor bir şekilde. Kendisi bu şekilde mutluysa eşinizin kandırılıyor olması çok önemli değil. Çünkü eşiniz de zaten kandırılmayı istiyor. Kızkardeşinin yetişkin bir birey olduğunu ve kendi hayatı olduğunu kabul etmiş ama toplum tarafından kendisine yüklenen bazı görevler sebebiyle o da hafiften ilgileniyormuş gibi yapıp etrafa benim kardeşim yapmaz imajı çiziyor. Kız arkadaşlarla tatile gitme meselesine inandığını hiiiiiç düşünmüyorum.
Siz bir kadın olarak eşiniz hakkında ruhu duymaz gibi bir cümle kurulmasına içerlemişsiniz. Keşke siz de duymasaydınız. Eşiniz gibi kandırılsaydınız. Neticede herkes kendi hayatını seçimlerini yaşayacak.
Eşinizle çok gereksiz bir diyaloğun içine düşmüşsünüz. Bence konuyu toparlamaya bakın.
evet durum aynen böyle.. bende görümcemin mutlu olduğunu bildiğim için onu idare etmek istedim, görüşmelerine kolaylık sağladım.. eşime söylemekle hata ettim çocuğun yaptığını neyse ki çabuk celallenen biri değil, kendi tercihi ben sadece yarın arayıp uyarabilirim dedi. pasif kalmak zorundayım , kocaman kızın hayatına karışamam dedi. eşim kötü niyetli olmadığımın farkında sadece kendisi de içerlendi yetersiz hisetti korumacılık konusunda onun için çok üzgünüm. dilimi arı soksaydı

Görümce nin hiç bir durumuna karışma ucu sana dokunur evliliğin biter aklın varsa tek kelime dahi etme kimseye de bir şeyi anlatma yada ispatlama gereği duyma bu insanlar seni anlamazlar benim tek tecrübem eşimin ailesi ve akrabası kim olursa olsun uzak durcağn hele de bunlar kurnaz insanlarsa seni çok rahat kocadan soguturlar. Eşinin meselesi bırak onlar halletsinler zaten bu dediklerinde eşin bile seni haklı görmemiş. Ayrıca görümcenin hayatı kimle naparsa yapsın anası babası sen değilsin bırak onlar düşünsünler konuştun an evliliğin emin ol büyük zarar görcek
evet eğer eşim çabuk celallenen bir tip olsaydı mahvolmuştu ortalık, neyse ki sakin ve beni uyardı kibar bir dille.. sen karışma o kocaman kız kendi tercihi. hatasını görürsen uyar ama bana bahsetme dedi. çok çok büyük bir mesele olmadığı sürece bilmek istemiyorum dedi. bir daha da ölsem böyle işe bulaşmam.. teşekkür ederim cevap için

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X