Görümcemin müstakbel kayınvalidesi

Nezaman ayaklarinin uzerine saglam basan, nisanli yani mustakbel es ile kararlar alip istisehare yapan kadinlar olacagiz ey turk kadini...!!
Bu ne ya elti gorumce kaynana
Herkes haddini bilsin
Bilmiyosada o ortamda bulunma zaten..
Bermuda şeytan üçgeni mübarek illa ki birinden çekiyor bu kadınlar

Madem kendi ödeyecek ne diye nişan alışverişi oyunu oynuyor.
Gitsin canı ne istiyorsa alsın kendine, sanki kv alıyormuş gibi onu yanında gezdirip bir de onu giydiriyor.
Böyle uyanık insanlarla, çayın sıcağını bahane edip kin kusanlarla evlilik olmaz.
Arkasına bakmadan kaçsın. Anne babası kızarsa da kızsın. Evlenmek istemiş olabilir ama herkes hata yapar.
Üstelik nişanlılık tanıma sürecidir.
k validemler biraz geri kafalılar nişanı attırmazlar görümcem atmak istese bile ya da kabul edip ömür boyu başına kakarlar

Ailevi ilişkiler de kaynana görümce vs eşinizin elinde eşiniz bu köprüyü kurması lazım 3 senedir evliyim eşim asla ailesi ile beni u aradaki dengeyi saygı yoluyla sağlıyordu hala saygı var bir gün laf söz olmadı Allah’a şükür ama dediğim gibi eşiniz dikkat etmesi lazım

Görümcemle 2 saattir telefonda konuşuyorduk iftar vakti gelince kapattık açıkçası ne diyeceğimi bilemedim ben ne tavsiye vereceğimi de 😥 Görümcem c.tesi yasakları çıkmadan önce nişanlandı her şey gayet güzeldi aslında ama her şeyi içine atmış 1 buçuk 2 ay önce aile tanışması olmuştu görümcem çay ikramı yapmış mutfağa döndüğünde müstakbel kayınvalidesini arkasında bulmuş kadın biraz gülümser biraz alaycı bir tavırla bu çay soğuk ısınınca doldurursun demiş bardağı tezgahın üzerine bırakmış gitmiş ilk defa geldiği evde bunu demesi zoruma gitti ama ses etmedim dedi.Kendisinden 3 yaş büyük eltisi varmış ona yenge demiyormuş ismiyle hitap ediyormuş k validesi eltine yenge de diye kızı darlayıp nişanlısını fitliyormuş yenge demiyor diye.Nişan alışverişinde hangi mağazaya gitseler k.valide hanım kendine de bir şeyler almış borçları bir ödeyecekler diye nişanlısının kredi kartından yapmışlar alışverişi görümcem her ay nişanlısına para verip bitireceklermiş ben k.valideme de abiye almak eşarp almak zorunda mıyım kartla alınıyor ama her işin içinde yok zamanda evine tadilata kalkışmış sırf zevkine yok yerden masraf çıkarıp nişanlıma ağlanıyor onu isterim bunu isterim diye diyor benden fikir istedi ne diyeceğimi bilemedim ahh benim ahım senden çıkıyor annen bana ettiğini sende buldu dememek için kendimi zor tutuyorum.Diyor ki ileride sorun yaşar mıyız sence içini çürütmemek için polyannacılık oynadım ama nedir sizce görünen ? nasıl engel olabilir ? Kayıvalidemlere anlatamıyormuş sen kendin istedin kendin nişanlandın diyecekler diye

keşke size de anlatmasaymış boşuna demiyolar
"derdini duşmanına söyleme, içinden sevine sevine dışından "la havle" çeker" diye. insanlara neden can sıkıntılarımı anlatmıyorum sorusunun cevabısınız.
içteniçe mutlu olup, dıştan da "ay yazık kıza acaba ne yapsa" diyosunuz.
umarım görumcen için ne hayal ediyorsan aynısını yaşarsın:) eğer guzel dileklerin varsa senin için dua bu.

Nişanlısının tavrı ne bu konuda.
Anne alışveriş yapacaksa bile gelinin yanında mı yapılır me kadar basit bir hareket.
Erkekler bu noktada dur diyebilmeliler.
Kıza kendi alması gerekirken bir de kızcağıza kıyafet aldırması çok saygısızca. Gelenek desen geleneğe de sığmıyor.
Kayınvalidecilik oynamak isteyecek ama kendisi eşinin sevgilisi olsun anne rolünü mecbur üstlenecek. Biz kadınların en büyük hatalarından biri eşimizin annesi rolüne bürünüyoruz, kayınvalideler oğullarının eşi pozisyonuna geçiyor. Naz mı naz yapsın, anlayış mı onu göstersin.

"derdini duşmanına söyleme, içinden sevine sevine dışından "la havle" çeker" diye. insanlara neden can sıkıntılarımı anlatmıyorum sorusunun cevabısınız.
umarım görumcen için ne hayal ediyorsan aynısını yaşarsın:) eğer guzel dileklerin varsa senin için dua bu.

Tam tersi olmamış mı? Kayınvalidesi zamanında düşünmeden, empati kurmadan geline yapmış şimdi de kızı çekiyor. Aslında içten içe sevinmekten ziyade eden bulur sözünün tecellisi bence.

Teşekkür ederim inanın tek kötü bir temennim yok ufak tefek şeyler dışında bir sorunum da olmadı kendisiyle kötülüğünü istemem onun üzülmesi bana ne çıkar sağlayacak herkes kendi yuvasında huzurlu olsun isterim o çekince ağlayınca ben lohusalıkta yaşadıklarımı unutacak mıyım ya da zaman geriye saracak mı hayır

Nişanlısının tavrı ne bu konuda.
Anne alışveriş yapacaksa bile gelinin yanında mı yapılır me kadar basit bir hareket.
Erkekler bu noktada dur diyebilmeliler.
Kıza kendi alması gerekirken bir de kızcağıza kıyafet aldırması çok saygısızca. Gelenek desen geleneğe de sığmıyor.
Kayınvalidecilik oynamak isteyecek ama kendisi eşinin sevgilisi olsun anne rolünü mecbur üstlenecek. Biz kadınların en büyük hatalarından biri eşimizin annesi rolüne bürünüyoruz, kayınvalideler oğullarının eşi pozisyonuna geçiyor. Naz mı naz yapsın, anlayış mı onu göstersin.
bizde şey var sevince her şeye katlanıyoruz

Tam tersi olmamış mı? Kayınvalidesi zamanında düşünmeden, empati kurmadan geline yapmış şimdi de kızı çekiyor. Aslında içten içe sevinmekten ziyade eden bulur sözünün tecellisi bence.
konular birbirine o kadar benziyordu ki hem tecelliyi gördüm hem de suçsuz birinden bunun çıkmasına üzüldüm sonuçta o annesinin yaptıklarından sorumlu değil

Ailevi ilişkiler de kaynana görümce vs eşinizin elinde eşiniz bu köprüyü kurması lazım 3 senedir evliyim eşim asla ailesi ile beni u aradaki dengeyi saygı yoluyla sağlıyordu hala saygı var bir gün laf söz olmadı Allah’a şükür ama dediğim gibi eşiniz dikkat etmesi lazım
öyle eş de çok nadir bulunur herhalde

X