Görümcemin müstakbel kayınvalidesi

Görümcemle 2 saattir telefonda konuşuyorduk iftar vakti gelince kapattık açıkçası ne diyeceğimi bilemedim ben ne tavsiye vereceğimi de 😥 Görümcem c.tesi yasakları çıkmadan önce nişanlandı her şey gayet güzeldi aslında ama her şeyi içine atmış 1 buçuk 2 ay önce aile tanışması olmuştu görümcem çay ikramı yapmış mutfağa döndüğünde müstakbel kayınvalidesini arkasında bulmuş kadın biraz gülümser biraz alaycı bir tavırla bu çay soğuk ısınınca doldurursun demiş bardağı tezgahın üzerine bırakmış gitmiş ilk defa geldiği evde bunu demesi zoruma gitti ama ses etmedim dedi.Kendisinden 3 yaş büyük eltisi varmış ona yenge demiyormuş ismiyle hitap ediyormuş k validesi eltine yenge de diye kızı darlayıp nişanlısını fitliyormuş yenge demiyor diye.Nişan alışverişinde hangi mağazaya gitseler k.valide hanım kendine de bir şeyler almış borçları bir ödeyecekler diye nişanlısının kredi kartından yapmışlar alışverişi görümcem her ay nişanlısına para verip bitireceklermiş ben k.valideme de abiye almak eşarp almak zorunda mıyım kartla alınıyor ama her işin içinde yok zamanda evine tadilata kalkışmış sırf zevkine yok yerden masraf çıkarıp nişanlıma ağlanıyor onu isterim bunu isterim diye diyor benden fikir istedi ne diyeceğimi bilemedim ahh benim ahım senden çıkıyor annen bana ettiğini sende buldu dememek için kendimi zor tutuyorum.Diyor ki ileride sorun yaşar mıyız sence içini çürütmemek için polyannacılık oynadım ama nedir sizce görünen ? nasıl engel olabilir ? Kayıvalidemlere anlatamıyormuş sen kendin istedin kendin nişanlandın diyecekler diye
Bunlari okuyunca aklima kvdem geldi oda surekli eltine Yenge de neden aramiyorsun eltini diye israr ederdi
Polyonacilik oynama
Yapmasi gereken cok basit mesafe alip istemediklerini soyleyecek

Balık baştan kokar ben ileride sorun yaşanacağını sezdim. Yol yakınken bence ya bitirsin yada rahatsız olduğu konulari nişanlısiyla paylaşsın çözüm yolu arasınlar

zaten mobilyaya bile ortak olmuş normalde erkek tarafı alır ama durup dururken ben de yardım edeceğim diye tutturdu kendi çeyiz borcu dururken belki de baskı yaptılar bilmiyorum

Evet çok gereksiz olmuş. Kız çeyizi zaten incik cıncık bir sürü masrafı olan bir şey. Mobilyaya niye ortak olmuşsa. Hayır böyle tipler sen oğlumla evlenmek için mobilya parasını bile verdin diye yine üste çıkar.

benden fikir istedi ne diyeceğimi bilemedim ahh benim ahım senden çıkıyor annen bana ettiğini sende buldu dememek için kendimi zor tutuyorum.

nasıl engel olabilir ?
özür dilerim belki linçleneceğim ama,bana pek de üzülmüşsünüz veya gerçekten görümceniz için çare arıyor gibi gelmediniz :)

pek samimi bulamadım, konunuzun tek cümlelik özeti aslında boldladığım yer.

eski konularınızı inanın bilmiyorum, ama eğer bu kadar sevmiyorsanız kendisini,2'li oynamayın bence, net olun, kendinizi zor duruma sokmak zorunda değilsiniz kimse için. zoraki tavsiye vermeye çalışmayın,kendinizi zorlamayın derim :)

*** görümce size çektirdi sanmıştım yanlış anlamışım özür dilerim 😊🙏🏻

Son düzenleme:
*** düzeltme
öyle tabi de kızının bir suçu yok insan üzülüyor ne yalan söyleyeyim çok üzüldüm
Ay pardon o zaman ben görümceniz size çektirdi sandım. O halde teselli verirdim eğer bana bir yanlışı olmamışsa. Kv ne alıyorsa görümce de kendi annesine alsın misilleme yapsın. Ama bence en iyisi öyle bir anneden ve süt kuzusu adamdan ayrılmak olacaktır.
Kusura bakmayın ben de görümce size çektirdi sandım, yanlış anlamışım özür dilerim konu sahibi 😊

Nezaman ayaklarinin uzerine saglam basan, nisanli yani mustakbel es ile kararlar alip istisehare yapan kadinlar olacagiz ey turk kadini...!!
Bu ne ya elti gorumce kaynana
Herkes haddini bilsin
Bilmiyosada o ortamda bulunma zaten..

Madem kendi ödeyecek ne diye nişan alışverişi oyunu oynuyor.
Gitsin canı ne istiyorsa alsın kendine, sanki kv alıyormuş gibi onu yanında gezdirip bir de onu giydiriyor.
Böyle uyanık insanlarla, çayın sıcağını bahane edip kin kusanlarla evlilik olmaz.
Arkasına bakmadan kaçsın. Anne babası kızarsa da kızsın. Evlenmek istemiş olabilir ama herkes hata yapar.
Üstelik nişanlılık tanıma sürecidir.

özür dilerim belki linçleneceğim ama,bana pek de üzülmüşsünüz veya gerçekten görümceniz için çare arıyor gibi gelmediniz :)

pek samimi bulamadım, konunuzun tek cümlelik özeti aslında boldladığım yer.

eski konularınızı inanın bilmiyorum, ama eğer bu kadar sevmiyorsanız kendisini,2'li oynamayın bence, net olun, kendinizi zor duruma sokmak zorunda değilsiniz kimse için. zoraki tavsiye vermeye çalışmayın,kendinizi zorlamayın derim :)

*** görümce size çektirdi sanmıştım yanlış anlamışım özür dilerim 😊🙏🏻
Görümcem çektirmiş olsa da ben biraz safım hatta baya baya safım inan onun için yine üzülebilirdim 😏

X