Görümcemin yalanları

CasminaL

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
1 Haziran 2009
347
-1
Ben olayı size en baştan anlatacağım
Ama biraz uzun olabilir :)
Ben nişanlıyken görümcem 1. kocasıyla evliydi ve 2 çocukları var
Paraya para demez,para hesabı tutmaz,dershaneye kurslara gider
Hala daha üniversite okuyor
Ben 2006 Temmuzda evlendim 24 yaşındayım bu arada
2000 yılında eşimin abisi mide kanserinden vefat etmiş
Kayınpederim oğlunu nüfustan sildirmeye gittiğinde öğreniyor ki
Görümcem 1999 da boşanmış
Adamcağızın yaşadığı şoku düşünün
Boşanmışlar fakat kağıt üstünde boşanmaymış (vergi kaçırmak için)
Benim nişanımda görümcemin elinden cep telefonu hiç düşmedi
Herkesin de dikkatini çekmiş
Bana senin görümcen fingir fingir onda bi işler var dediler (akrabalar vs.)
Görümcem güzel bir kadındır genç kız gibidir(41 yaşında şuan)
Neyse ben evlendim 1 ay sonra kocasıyla evleri ayırdılar
Yani gerçekten ayrıldılar ve görümcem İstanbuldan Antalyaya taşındı
Kendine otel kuracakmış yani iş sahibi olacakmış
Bizde o yaz Antalyaya tatile gittik eşim ve arkadaşlarla
Bizim kaldığımız otele geldiler bizi görmeye
Bi baktık yanında sevgilisi kendinden 11 yaş küçük hiç evlenmemiş
Bunlar böyle 3 sene beraber dost hayatı yaşadılar
Bi ara kavga ettiler ayrıldılar o sırada sevgilisine senet falan imzalattı
Bişeyler oldu avukatlık ama tam hatırlamıyorum
Sonra nasıl olduysa barışmışlar
Hiçbir gelirleri yok ama 1.500 Tl lik eve kiraya çıkmışlar aidati saymıyorum bile
O sitede Rus konsolusu oturuyordu düşünün yani
Ama 5 ay oturabildiler sonra tekrar başka eve çıktı
Zaten göçebe gibi zırt pırt ev taşır gömlek değiştirir gibi
2009 da nikahım var gelin diye çağırdı ben hamileydim 5 aylık
Gittik ama ortada nikah falan yok
Gülben Ergenin gelinliğinden diktirmiş
Bizde o biçim giyindik ama sadece yemeğe gittik
Nikahı sonradan yaparız dediler
Bi zaman sonra aradım ne yaptınız nikahı falan diye
Geçen perşembe yaptık dedi
Hıım yani 15 Ekim dedim evet dedi
Ve yalanı ortaya çıktı o tarihte nikah olmamış evlilik cüzdanında gördüm
Neyse orda tutunamadılar oteli kapattılar
Geçen Temmuz ayında İstanbula geri taşındılar
Ordan da Aralık ayında Kıbrısa taşındılar
Oğlu üniversite okuyacak diye bize zorla kredi çektirmeye çalıştı
Biz çekmeyince annesine dadandı zorla çektirdi aldı parayı gitti
Gidiş o gidiş 5 taksit oldu hala gıkı çıkmıyo ödeyeyim diye ki ödeyecem diyordu
Kaynanam onun yüzünden bu kışı dibi delik sobayla idare etmek zorunda kaldı
Bi de görümcem kaynanama benim mal sahibi olmam için sizin ölmenizi mi beklicem
Şurda ölseniz size bir bardak su vermem demiş kaynanam ağlaya ağlaya anlattı bana
Geçen Temmuz ayında kayınpederim aniden durduğu yerde kalpkrizi geçirerek öldü
O da cenazesine beyaz bi bluz ve kot şortla geldi ki südyeni alelen ortadaydı
Cenazenin 2. günü eve doğalgaz döşetme planları yaptı 3. günü de gitti
Oğlu cenaze evinde internete girdi sevgilisiyle konuştu saatlerce
Gözlerinde 1 damla ya görmedim ne kızının ne oğlunun
Neyse bu sene ki olaya gelelim Mart sonu kocası aldatıldığını düşünerek kavga çıkarmış
tartışmışlar o sese polis gelmiş bunları karakola götürmüş kocası nezarette kalmış sonra bunların eşyalarını kapıya atmış o....u diye bağırmış
Kocası bunun facesini çalmış bu onunkini çalmış
Neyse kocası yeni face açmış beni ekleyip duruyor bende eklemiyorum
Öle bi adamla işim olmaz diye
Adamın kardeşi aradı beni babasının evine dönmüş
Hep ağlıyormuş gel barıştıralım şunu falan diyor fakat olayı bilmiyor
Kimseye anlatmamış kız bana soruyo sorunları ne diye
Bende ben karışmam kendileri anlatsınlar ama affedilecek birşey değil dedim
Kız öyle ağlıyo falan deyince acıdım adama kabul ettim facede
Konuştuk olayı bi de onun dilinden dinledim ve tamamen farklıymış herşey
Kısacası herşey görümcemin onu aldattığını gösteriyor buna bende inanamadım
Ben bayağı konuştum kocasıyla herşey döküldü arkamdam demediği kalmamış
Yapışkan,kapıcı kızı SlGns,evleri küçücük,İstemeye gittiğimiz ev babannesinin eviydi(evet doğru bizim ev küçük olduğundan babannemin evinde rahat ederiz diye çünkü 2 katlı orayı seçtik ne var ki bunda ),
Çok söyledim kardeşime o kızla evlenme diye ama dinlemedi beni(eşime sordum kesinlikle öyle birşey yok ben seninle evleneceğimi söylediğimde kimse bişey demedi diyemezdi de zaten dedi),ben onlara koltuk takımı aldım onlar bana kredi bile çekmediler(koltuk takımı aldılar fakat nişanlıyken 1. kocasının kredi kartından geçtiler bizde düğündeki altınlar bozdurup ödedik parasını 6.000 Tl çok iyi biliyorum),annesi hiç hediye almaz mevlütte birşey takmadı(Annem mevlütte hediyesini bana verdi sanki o başımda mı bekledi de takmadığını gördü acaba )
bunları duyunca çok üzüldüm çok ağladım
Daha da konuştuk kocasıyla daha ne yalanları çıktı ortaya inanın hayatı yalanmış
İlk kocasıyla 2005 te ayrıldım demiş adam bunu duyunca delirdi
Ben bilmiyordum hayır ben evlendikten sonra ayrıldılar dedim inanamadı
Kocasına sakın söleme bana söylerse inkar ederim sonuçta eşimin ablası kötü olmak istemem dedim
Tamam sen benim bacımsın benle mezara gidecek bunlar dedi
Sabah 7.30 bi baktım facede mesaj görümcemden
çok güzel konuşmuşsun aferin sana artık hayatında x dye birisi yok beni çıkarın hayatınızdan sizinle görüşmek istemiyorum yazmış
Ben delirdim,eşimde evden çıkmak üzereydi işe gidecek zor sabrettim o gidene kadar (mesajdan haberi yok)
Hemen kocasını aradım böle böle dedim seni zarflıyor kimin söylediğini bilmiyor sende yeme dedi
Bende yemedim tabi inkar ettim sonra alttan almaya başladı özür falan işte neyse öyle kapandı konu
sonra ben Kıbrısa bilet almıştım taa Mart başında
olaylar böyle olunca gitmeme kararı aldım bileti iptal ettim paramın yarısını geri aldım havayolu şirketten görümceme de mesaj yazdım iptal ettim falan diye o da tamam yazmış en son konuşmamız buydu
sonra ben 4 günlüğüne anneme gittim ordan bi faceye bakayım dedim bi baktım beni ve eşime arkadaşlıktan silmiş içim içimi yedi acaba yine ne oldu diye hemen kocasını aradım kapalıydı teli kardeşini aradım bi bilgim yok abim burda değil dedi bi bilgim olursa ararım dedi kapattık
2 gün sonra facesini dondurmuş
Msn den ileti yazdım 10 gün oldu cvp yazmadı
Kızıyla facede konuştum annen napıyo flan diye iyi falan yazdı o da bişey çaktırmadı
Acaba ne oldu da sildi bizi çok merak ediyorum
Kocası bişey olmadı olduysada haberim yok ama dava açıldı falan dedi
Bi de yukarda yazmayı unuttum oğlu ek kontenjandan üniv.e girdi ekim sonunda başladı okula
ve 120 saat dewamsızlıktan sınıfta kalmış,kilisenin damında bira içip içip içine girip dua ediyormuş zaten Allah'a inanmıyor biliyoruz ama bilmiyormuş gibi yapıyoruz ayrıca alkolik zaten 18 yaşında ama koca şişe içkiyi dikleyip içiyor,görümcem kaynanama çektirdiği krediyle oğluna laptop almış bizi okul için alıyom diye kandırmış
Kızı da hristiyan olucam diyormuş
Nisan başı Türkiyeye geldi pasaportu yok diye giriş çıkış yapması gerekiyormuş
Bende giriş çıkışa para vereceğine o parayla pasaport çıkartsana dedim uçak bileti daha ucuz diyo bana (her ay giriş çıkış yapınca daha mı ucuza gelecek nasıl bir akılsa artık)
Babasından kalma tüfekleri eşim üstüne alması için görümcem bana vekalet göndercekti gönderdim dedi vekale elime bi geldi tarihe bi baktım dediği tarihten 1 hafta sonra ve
antalya noterinde çıkarılmış yaw bu kadar yalana ne gerek var 1 hafta sonra göndercem de neden yalan söylüyorsun Sen kıbrısta yaşıyorsun nasıl Antalyadan çıkarıyorsun neden bize gittiğini söylemiyorsun Altı üstü velaket bunun için yalan mı söylenir dövecem mi ben seni
Ya inanın söylediği herşey yalanmış bi insanın hayatı bu kadar yalan olabilir mi?
Eşim bana karışmasın da ne halt yerse yesin diyor artık o da çok bunaldı
Bende artık ondan haber almak istemiyorum zaten ne olduysa görüşmüyoruz böyle çok rahatım
Size içimi dökmek istedim sadece
Sizce bu nasıl bi insan nasıl bir anne ki oğlunun alkolik olmasına izin veriyor ben anlamadım..
Anlamadığınız bir yer varsa sorun cevaplarım.
Okuduğunuz için teşekkür ederim.
Çook uzun olmuş :)

Son düzenleyen: Moderatör:
hepsini okudumda bence karışma sen kocasıyla falanda konuşma derim böyle bir insandan her türlü iftira beklenebilir

Fenalık geldi yemin ederim :KK37:

Bence sizi ilgilendiren bi durum yok.Eşiylede boşuna konuşmuşsunuz...

Fenalık geldi yemin ederim :KK37:

Bence sizi ilgilendiren bi durum yok.Eşiylede boşuna konuşmuşsunuz...

Boşuna olur mu?
Bütün bunları bilmiyorduk konuşmasaydım öğrenemicektim
Hele arkamdan söylediklerini öğrendiğim iyi oldu iyice tiksindim ondan

Tüm bunlardan bize ne? Herkesin kendi ayıbı,sen kendi huzuruna baksana.Niye bütün bunları anlattın çözebilmiş değilim. Bir görümcen varmış çoooooook zengin ve güzelmiş.Kocasını aldatmış.Bize ne?Sana ne? Sevmediğimiz insanlara kapımızı kapatmamız yeterli diye düşünüyorum,sen çare aramak için yazmamışsın ki bunları.. BiR DEDiKoDUM VAR diye bir başlık açsaydın keşke.........

olabilir dünyada çeşit çeşit insan var herkesin fıtratı farklı.

Tüm bunlardan bize ne? Herkesin kendi ayıbı,sen kendi huzuruna baksana.Niye bütün bunları anlattın çözebilmiş değilim. Bir görümcen varmış çoooooook zengin ve güzelmiş.Kocasını aldatmış.Bize ne?Sana ne? Sevmediğimiz insanlara kapımızı kapatmamız yeterli diye düşünüyorum,sen çare aramak için yazmamışsın ki bunları.. BiR DEDiKoDUM VAR diye bir başlık açsaydın keşke.........

İlgilenmiyorsan cevap yazmazsın.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ayy arkadaşım okurken çatladımm:KK37:

Bence görümcen ve kocasıyla asla muhatap olma.Böyleleri bide seni suçlu çıkarır.:KK47:Hiç görüşme bilee

Ziyagil köşkünde yoktur bu kadar entrika:) yalnz derdnz ne pek çözemedim sizin olaylarla direkt bağlantnz yokki eşiyle falan iletsme gecmenz gereksz

Ziyagil köşkünde yoktur bu kadar entrika:) yalnz derdnz ne pek çözemedim sizin olaylarla direkt bağlantnz yokki eşiyle falan iletsme gecmenz gereksz

Katılıyorum..Konuya eşinden fazla müdahale etmiş,bu kadar müdahele edip bu işten zararsız çıkılmaz.
Bir yerde bir pislik var ise o pislikle uğraşırsanız mutlaka size bulaşır..
nedne bu kadar mevzuya ilgi duymuş anlamadım.

Açılan konulara yorum yapmak en DOğal hakkım. Sen kısacası ne gıbı bır yardım ıstıyosun bızden? Biraz da gelin görümce psıkolojısıyle yazdın bunları sanırım.Aynı durum kız kardesının basına gelseydı bu kocaman destanın sonuna gulucu koyar mıydın acaba?Derdın care aramak degıl senın...... Bır de demez mı anlamadıgnız yerlerı tekrar anlatıyım..Tarıh dersı verılıyo sankı...Peh!!Cok sacma eldı mızah kosesone alalım senı

arkandan dedikodu yapmış söylediğine görede yani bukadar yaptığı şeyde sana dedikodusu dışında dokunan fazla bişiy yok anası kardeşi vs vs dururken sen neden böyle dertlendin ki? sizce nasıl bir insan demişsin... nasılsa nasıl.. kendin madem bukadar dertlisin uzak dur lafını bile etme sil gitsin.. bende karakumru ya katılıyorum bunu senden fazla takması gereken birsürü kişi varken senin bu çırpınman neden?

Son düzenleme:
arkadaş bizden ne yapmalııym diye fikir istemiyo bence. bi derdi yok yani
siz görümcem hakkında bu yazıyı okuuynca ne düşündünüz demek istiyor.
derdi sadece içini dökmek.. dedikodu yapmak..
oda güzel...

Kusuruma bakma, sende az değilsin ama.
Sanane görümcen böyle yapmış böyle demiş....
Yok faceden sılmiş, yok eklemiş, yok evlenmiş yok boşanmış.
Sana bir zarar dokunmadığı sürece ne yaparsa kendine yapar...
Ama sen bu konularla uğraşmaya seviyorsun, galiba
Bak senin koca nekadar akılıymı, uğraşmıyor onunla.
Sende öyle yap yok sa başın fena halde ağrıtırsın..

arkandan dedikodu yapmış söylediğine görede yani bukadar yaptığı şeyde sana dedikodusu dışında dokunan fazla bişiy yok anası kardeşi vs vs dururken sen neden böyle dertlendin ki? sizce nasıl bir insan demişsin... nasılsa nasıl.. kendin madem bukadar dertlisin uzak dur lafını bile etme sil gitsin.. bende karakumru ya katılıyorum bunu senden fazla takması gereken birsürü kişi varken senin bu çırpınman neden?

Ben burda size yaşadıklarımı anlatıyorum nerdeyse beni suçlucaksınız nedir bu yargınız ben anlamadım
Benim arkamdan konuşması beni yaraladı
Demek sadece o kısmını anlatmam gerekiyormuş yanlış yapmışım
Kusura bakmayın rahatsızlık verdim

Okuduklarımdan çıkardığım şu; görümcenizin hayat tarzı sizi hiç ilgilendirmez. Onun yaşam biçimini, çocuklarını, eşini, işini yargılama hakkını size kimse vermez.

İyi veya kötü kadın öyle yaşıyor. O hayatı benimsemiş. Haa size eşinize bi fenalık yapar onun hakkında konuşursunuz... Ama onun dışında bu söylediğiniz şeyler çok çirkin. O yalancıysa siz de dedikoducu sınıfına girdiniz benim gözümde. Neden diye sorarsanız; yazdığınız cümlelerde yaşanmış olaylardan ziyade yorum var...

Kopyalabildiklerim bunlar. Hayat onun hayatı, yalan bi hastalıktır belki onda, çocukları o şekilde mutludur. Kime ne?

Ayrıca şunu da ekleyeyim; boşandığı eşiyle, kardeşiyle telefonda konuşmaya devam edersen başına iş alırsın. Eşinin de haber yok. Zan altında kalırsın benden söylemesi.

Son düzenleme:
Ayyy resmen fenalık geçirdim yaa kardeşim sanane görümcenin özel hayatından neden bu kadar irdeliyorsun anlamadım valla banane derdim bana olsa aynı şeylerr amannnn fazlasıyla kafanı yormuşsun bence bundan başka düşünecek sorunun yok ondan olabilir kesinlikle

Okuduklarımdan çıkardığım şu; görümcenizin hayat tarzı sizi hiç ilgilendirmez. Onun yaşam biçimini, çocuklarını, eşini, işini yargılama hakkını size kimse vermez.

İyi veya kötü kadın öyle yaşıyor. O hayatı benimsemiş. Haa size eşinize bi fenalık yapar onun hakkında konuşursunuz... Ama onun dışında bu söylediğiniz şeyler çok çirkin. O yalancıysa siz de dedikoducu sınıfına girdiniz benim gözümde. Neden diye sorarsanız; yazdığınız cümlelerde yaşanmış olaylardan ziyade yorum var...

Kopyalabildiklerim bunlar. Hayat onun hayatı, yalan bi hastalıktır belki onda, çocukları o şekilde mutludur. Kime ne?

Ayrıca şunu da ekleyeyim; boşandığı eşiyle, kardeşiyle telefonda konuşmaya devam edersen başına iş alırsın. Eşinin de haber yok. Zan altında kalırsın benden söylemesi.
Görümcemin en yakın arkadaşı falansınız galiba.

X