Görünmeyen keseye kürtaj ?

Aysemnk

Guru
Kayıtlı Üye
15 Aralık 2011
237
49
Kızlar ben düşük yaptım cumartesi günü betamı 540 öğrendim pzar 610 . Pazartesi betam 420 e düştü . Doktor dediki tutunamamış rahim duvarına düşük yapmışsın. Yani ne demek oluyor bu niye tutunamıyor . Doktora sordugumda olmamış olabilir falan diyor ilk gebeliğim bilgimde yok. Neden olmadı kaç haftalıktı anlamadım kafam karışıyor . Birde düşük yaptım 1 hafta oldu hala kanamam oluyor çok değil kanama ama devam ediyor bana kürtaja gerek kalmaz diye meltier diye bir ilaç vermişti ama kanama durmadı kese bile oluşmayan gebelikte neden kürtaj oluyorum anlayamadım . Kürtaj ilk gebelikten sonra zararlı mı bilgisi olan arkadaşlar bana yardımcı olur fikirlerini söylerse sevinirim

Kızlar ben düşük yaptım cumartesi günü betamı 540 öğrendim pzar 610 . Pazartesi betam 420 e düştü . Doktor dediki tutunamamış rahim duvarına düşük yapmışsın. Yani ne demek oluyor bu niye tutunamıyor . Doktora sordugumda olmamış olabilir falan diyor ilk gebeliğim bilgimde yok. Neden olmadı kaç haftalıktı anlamadım kafam karışıyor . Birde düşük yaptım 1 hafta oldu hala kanamam oluyor çok değil kanama ama devam ediyor bana kürtaja gerek kalmaz diye meltier diye bir ilaç vermişti ama kanama durmadı kese bile oluşmayan gebelikte neden kürtaj oluyorum anlayamadım . Kürtaj ilk gebelikten sonra zararlı mı bilgisi olan arkadaşlar bana yardımcı olur fikirlerini söylerse sevinirim
Sizinki kimyasal gebelik olmuş anladığım kadarıyla. Yumurtanın düzgün döllenememesi, kalitesiz sperm yada yumurta, hayatla bağdaşmayan kromozomal bozukluklar, rahmin yapısı bazen de pıhtılaşma bozuklukları gibi bir bir çok sebebi var bu durumun. Düşüklerde kanam biraz uzun sürebilir bazen kesilip bazen tekrar başlayabilir. Adetiniz gecikebilir. Ancak birkaç ay sonra tekrar eski düzene döner. Sizin durumunuzda kürtaja gerek olmaz diye düşünüyorum ama yine de doktor kontrolünüzü aksatmayın. Ayrıca ilk gebelikte kürtaj zararlıdır diye bir durum yok. Benim de ilk gebeliğim kürtaj ile sonlandı. İki ay sonra tekrar hamile kaldım.

X