Görüş günü

Efsa0705

Velayet
Kayıtlı Üye
12 Temmuz 2018
200
221
Merhaba. 2.kere oğlumu bugün yatılı olarak verdim babasına mahkeme kararıyla ama öyle bir sarıldı ki zor ayrıldık. Nasıl alışıyorsunuz nasıl baş ediyorsunuz bu durumla acaba? Çocuk nasıl yıpranmadan çıkartıyorsunuz bu süreçten. Şimdi babası o tabi ki görecek diyenler lütfen yazmasın tabi ki babası görecek lecek bundan yana sorun yok ama çocuğum istemiyor nasıl alışırız nasıl yaparız bilmiyorum. Bu durumu yaşayıp nasıl yol çizdiniz acaba

Çocuğunuza güzelce durumu anlatırsanız ppmajdm kalmayacaktır. Baba hakkında yanında yapıcı şeyler konuşun. Sorun çözülür. Yine şanslı bir çocuk babası alıyor. Pozitif yanından bakın olaya.

Boşanma koca insanların psikolojisini nasıl bozuyor çocukların nasıl bozmasın.

Çocuğunuz da travma yaşıyor anne baba bir aradayken artık ayrı olmasını kaldıramıyor bu sarılmalar üzülmeler ondan.

İyi taraflarını anlatmaya çalışın, babası çocuğu unutup giden de var.

Elbette kolay bir durum değil çocuk için. Bir anda bir orda bir burda ama anne baba bunu dramatize etmediğinde süreç daha kolay ilerliyor. Çok istenen bir durum olmasa da hayatın içinde maalesef boşanma da var.
İçsel olarak çocuğu sizden koparıyorlar gibi hissetmeyi bırakmanız gerekiyor. Tek başınıza duygularınızı yönetemediğinizde hem kendiniz hem çocuk için bir psikolog desteği alabilirsiniz.

Bence baba seni gezdirecek,babayla eğlenceli vakit geçireceksiniz diye telkin edin babada gerçekten eğlenceli aktiviteler yapsın kaç yaşında çocuğunuz benim 2 çocuğum var babaları yatılı alamıyor şu an hem işi hem bulunduğu ortam müsait değil ama almasını isterdim bi akşam tiyatro sinema yapabileyim diye yani bence bu günleri kendinize ayiracaginiz vakit olarak düşünün çocuk da bikaç kere alındıktan sonra alisacaktir

Alamsaydıda hiç almıyor , babasız büyüyorlar diye sorun edecektiniz .. evet çok zor bir süreç ama öncesinde çocuğa sürekli anlatın babanla da gezip dolaşacaksın oyunlar oynarsınız birkaç gün de babanla vakit geçirip yine yanıma geleceksin seni alacağım vs diye sürekli anlatmanız lazım gidip geri geldiğini gördükce sürec yumuşayacaktır zamanla .. zor görünse de çocuk için sağlıklı olan bu babadan kopması ilerde ona sorun yaşatır. Kararlı olun dramatik yaklaşmayın sizin biraz yüreğiniz üzülür ama olması gereken bu malesef

Boşanma koca insanların psikolojisini nasıl bozuyor çocukların nasıl bozmasın.

Çocuğunuz da travma yaşıyor anne baba bir aradayken artık ayrı olmasını kaldıramıyor bu sarılmalar üzülmeler ondan.

İyi taraflarını anlatmaya çalışın, babası çocuğu unutup giden de var.
Sürekli geziyorlardı zaten ama akşam getiriyordu. Karar yatılıya dönünce ilk gittiğinde çok iyi gitti kalacağını alamadı sanırım şimdi ise sarıldı bırakmak istemedi çok zor gerçekten sadece çocuklara oluyor olan

Elbette kolay bir durum değil çocuk için. Bir anda bir orda bir burda ama anne baba bunu dramatize etmediğinde süreç daha kolay ilerliyor. Çok istenen bir durum olmasa da hayatın içinde maalesef boşanma da var.
İçsel olarak çocuğu sizden koparıyorlar gibi hissetmeyi bırakmanız gerekiyor. Tek başınıza duygularınızı yönetemediğinizde hem kendiniz hem çocuk için bir psikolog desteği alabilirsiniz.
Oğlum hasar almadan kurtarsam o bana yeter.

Merhaba. 2.kere oğlumu bugün yatılı olarak verdim babasına mahkeme kararıyla ama öyle bir sarıldı ki zor ayrıldık. Nasıl alışıyorsunuz nasıl baş ediyorsunuz bu durumla acaba? Çocuk nasıl yıpranmadan çıkartıyorsunuz bu süreçten. Şimdi babası o tabi ki görecek diyenler lütfen yazmasın tabi ki babası görecek lecek bundan yana sorun yok ama çocuğum istemiyor nasıl alışırız nasıl yaparız bilmiyorum. Bu durumu yaşayıp nasıl yol çizdiniz acaba
Babasıyla güzel vakit geçiriyorsa siz de evde babasıyla geçirilen vakiti övün. Ya da sadece babaya özgü bir aktivite olsun. Örneğin sadece babayla bowling oynamaya gitsin. Çocuğun yaşına ve ilgisine göre aktivite değişir. Bir de giderken çok duygusala bağlamayın çocuk da etkilenmesin, rutininiz bu gidiş gelişler olacak. Siz de kendinize zaman ayırın ,dinlenin.

Oğlunuz kaç yaşında?
Oğlunuza sürekli yapıcı konuşun.
Onun yanında ağlayıp sızlanmayın.
Eğer babasında tehlikede değilse (şiddet küfür vs gibi onu gitmesi için teşvik edin)
Siz ayrı olsanız bile babasıyla görüşmesi çok önemli.
Büyükler bile etkileniyor çocukların etkilenmesi gayet doğal.

Baba yalnız mı yaşıyor? Ailesiyle beraber mi? Çocuk istemiyorsa kaliteli vakitte geçirmiyorlar demek ki pek

Baba yalnız mı yaşıyor? Ailesiyle beraber mi? Çocuk istemiyorsa kaliteli vakitte geçirmiyorlar demek ki pek
Annesi var bazen ablası geliyor ankaradan oda ayrı eşinden. Bilmiyorum 3.5 yaşında çocuğum sarılıp gitmek istememesi beni mahvetti ben Allah a havale ettim vardır bir hayır elbet

Oğlunuz kaç yaşında?
Oğlunuza sürekli yapıcı konuşun.
Onun yanında ağlayıp sızlanmayın.
Eğer babasında tehlikede değilse (şiddet küfür vs gibi onu gitmesi için teşvik edin)
Siz ayrı olsanız bile babasıyla görüşmesi çok önemli.
Büyükler bile etkileniyor çocukların etkilenmesi gayet doğal.
Mayısta 4 yaşında olacak inşallah. Babasıyla tabi ki görüşsün zor alışılmaz da bu duruma ama çocuğumun vebalini vermesinler diyorum artık çok zormuş

Annesi var bazen ablası geliyor ankaradan oda ayrı eşinden. Bilmiyorum 3.5 yaşında çocuğum sarılıp gitmek istememesi beni mahvetti ben Allah a havale ettim vardır bir hayır elbet
Açıkçası çocuk sarılıp anneyi bırakmak istemediyse almasaydı keşke yatılıya zorla zaten olmamalı çocuğa deseydi oğlum yemek yiyelim oyun alanına gidelim sonra anneye vereyim seni diye demek ki yatılı için henüz küçük kendi istemesi lazım çocuğun.. sırf mahkeme dedi diye kurala uyulması da saçma geliyor kimi her gün kalmak ister kimi hiç istemez çocuğun isteği önemli olmalı

Bence baba seni gezdirecek,babayla eğlenceli vakit geçireceksiniz diye telkin edin babada gerçekten eğlenceli aktiviteler yapsın kaç yaşında çocuğunuz benim 2 çocuğum var babaları yatılı alamıyor şu an hem işi hem bulunduğu ortam müsait değil ama almasını isterdim bi akşam tiyatro sinema yapabileyim diye yani bence bu günleri kendinize ayiracaginiz vakit olarak düşünün çocuk da bikaç kere alındıktan sonra alisacaktir
Yatılı almadığı zamanlar bende rahattım ama inanın yatılı gittikleri zaman bu düşünce yerle bir oluyor bir şey yapacak haliniz kalmıyor

Açıkçası çocuk sarılıp anneyi bırakmak istemediyse almasaydı keşke yatılıya zorla zaten olmamalı çocuğa deseydi oğlum yemek yiyelim oyun alanına gidelim sonra anneye vereyim seni diye demek ki yatılı için henüz küçük kendi istemesi lazım çocuğun.. sırf mahkeme dedi diye kurala uyulması da saçma geliyor kimi her gün kalmak ister kimi hiç istemez çocuğun isteği önemli olmalı
Alır malesef o merhamet yok onlarda ortalığın yıksa da çocuk alır götürür ne yazık ki diyorum ya Allah büyüktür vardır bir bildiği

Çocuğun babasından Allah korusun cinsel istismar görmesiyle ilgili bir korku yoksa babasının yatılı almasında bir sakınca yok, bence çocuğun yanında da dramatize etmeyin olayı ya, siz üzüldükçe o da yanlış bir şey oluyor sanıyor belki de.

Siz annesiyseniz o da babası. Allaha havale ettiğiniz kısım nedir onu anlayamadım? Hiç almak istemese arayıp sormasa daha mı iyi olacak sanıyorsunuz?

Çocuğun babasından Allah korusun cinsel istismar görmesiyle ilgili bir korku yoksa babasının yatılı almasında bir sakınca yok, bence çocuğun yanında da dramatize etmeyin olayı ya, siz üzüldükçe o da yanlış bir şey oluyor sanıyor belki de.

Siz annesiyseniz o da babası. Allaha havale ettiğiniz kısım nedir onu anlayamadım? Hiç almak istemese arayıp sormasa daha mı iyi olacak sanıyorsunuz?
Ben görüşmelerine karşı değilim. Bizi geçtim çocuğa bunu yaşattıkları için Allah a havale ettim. Boşanmak için sebep olarak çalışmamı gösteriyor istifa etmem için zorladı ya da kredi çekecektim ya da senet imzalayacaktım bunları yapmadım diye bu süreçteyiz

X