Görüş günü

Mayısta 4 yaşında olacak inşallah. Babasıyla tabi ki görüşsün zor alışılmaz da bu duruma ama çocuğumun vebalini vermesinler diyorum artık çok zormuş

Anlıyorum seni. Evladını insan gözünden sakınır.
İnşallah zamanla alışırsın. Ona sık sık onu nekadar sevdiğini söyle. Gidip geldiğinde bak durumuna mutlumu nasıl diye. İnşallah alışırsınız bu düzene🥹

Bu şekilde alması doğru değil bence. Eski eşinle konuş anlatmaya çalış yaşı küçük, zorlayacak olmaz, henüz hazır değil demek ki, istediğin zaman gel gör görüntülü ara gündüz daha sık görüş ama gece için biraz büyümesini bekle. Beni düşünmüyorsan da çocuğunu düşünürsün sen iyi babasın falan gazla. Ben aman o da babası nolcak alışır diyemiyorum. Çocukta tranva oluşacak böyle zorla koparıp götürürse. Anlaştıktan sonra bi kaç kere birlikte çıkarın hatta eski eşle bu zorlamayı unutsun Bi. Umarım uzlaşabilirsin tabi.

Ben görüşmelerine karşı değilim. Bizi geçtim çocuğa bunu yaşattıkları için Allah a havale ettim. Boşanmak için sebep olarak çalışmamı gösteriyor istifa etmem için zorladı ya da kredi çekecektim ya da senet imzalayacaktım bunları yapmadım diye bu süreçteyiz
Anladım, boşanma süreci tamamlandı mı bilmiyorum ama bundan sonra evladınız sebebiyle hep bir bağınız bağlantınız olacak. Çocuklar düzene çok çabuk uyum sağlarlar, başka üyeler de yazmış, siz evladınız için üzerinize düşeni yapın babasıyla ilişkisi zaman içinde şekillenir zaten

Çocuğun babasından Allah korusun cinsel istismar görmesiyle ilgili bir korku yoksa babasının yatılı almasında bir sakınca yok, bence çocuğun yanında da dramatize etmeyin olayı ya, siz üzüldükçe o da yanlış bir şey oluyor sanıyor belki de.

Siz annesiyseniz o da babası. Allaha havale ettiğiniz kısım nedir onu anlayamadım? Hiç almak istemese arayıp sormasa daha mı iyi olacak sanıyorsunuz?
Arkadaşa katılıyorum,siz bu durumu normal görün üzüldüğünüzu belli etmeyin,o süreçten hep keyifli normal bir şey gibi bahsedin,bı sure sonra cocukda sizin gibi dusunucek eğer gerçekten orda ona zarar veren çek bir şeyler yoksa.ozellike 7 yaş öncesi çocuklar annenin duygularıyla aynı duygulari hisseder,siz farkında değilsinizdir ama bir hareketinizden sozunuzden hemen duygularınızı hissederler.Kendiniz için de çocuğunuz içinde bu süreci dramatize etmeyin.Babasi yani kötü aliskanliklari olan biri değilse çocuğunuzla onun arasını iyi tutun,sizden koparıp götürüyor gibi algilamasin babasını yaşı çok küçük çünkü.

Çocuğun bulunduğu ortamda babasıyla ilgili olumsuz konuşmayın. Çizgi film izliyor, dinlemiyor, anlamıyor diye düşünmeyin. Gitmeden 1-2 gün önce babasıyla yapacakları için heyecanlanmasını sağlayın. Aa ne güzel, çok ilginç, ne şanslısın gibi. Babasına gideceği zaman abartılı sevgi gösterileri yapmayın. Normal bir şekilde iyi eğlenceler diyip gönderin.

En başta siz normalleştirin. Ona da geçecektir. Sizin karı koca ilişkiniz bitti. Onların baba-evlat ilişkisi devam ediyor. Kötü koca demek kötü baba demek değildir. Babası da kötülüğünü istemiyor. Siz sakin olun, çocuğunuz da sakinleşir.

Merhaba. 2.kere oğlumu bugün yatılı olarak verdim babasına mahkeme kararıyla ama öyle bir sarıldı ki zor ayrıldık. Nasıl alışıyorsunuz nasıl baş ediyorsunuz bu durumla acaba? Çocuk nasıl yıpranmadan çıkartıyorsunuz bu süreçten. Şimdi babası o tabi ki görecek diyenler lütfen yazmasın tabi ki babası görecek lecek bundan yana sorun yok ama çocuğum istemiyor nasıl alışırız nasıl yaparız bilmiyorum. Bu durumu yaşayıp nasıl yol çizdiniz acaba
Siz üzüldüğünüzü belli etmeyin. Sizi böyle gördükçe kendini kötü hissedecek sizi üzdüğünü düşünüp babasına nefret geliştirecektir. Tam aksine üzülmeni bile belli etmeyin babasıyla olacağı için mutlu olduğunuzu gösterin.Sizi mutlu görünce bu davranışları son bulacaktır. Böyle davranmasının sebebi sizi üzgün görmesi.

X