Görüşmeye başladığım çocuğun eski sevgilisiyle hala hayatları çok içli dışlı, sürekli birbirlerini gördükleri ortamlarda bulunuyor. Napmalıyım?

lavieestbelle_

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
29 Temmuz 2022
48
78
30
Yurtdışında yaşıyoruz, çok küçük bir ilde. Bu cocuk eski okul arkadaşım. 2019 yazında bana sosyal medyadan yazmaya başladı. 3 yıllık sevgilisinden yeni ayrıldığını bildiğim için hiç yüz vermedim. 2019 dan beri 3 yıl olmuş bir ayrıl bir barışlar. Ben de çocuktan öyle inanılmaz hoşlanıyorum diyemem daha yeni görüşmeye başladık. Ama eski sevgilisi hayatına öyle bir sirayet etmiş ki heryerde. Çocuğun kız kardeşiyle kanka, tüm ama tüm arkadaşları ortak vs. Dün doğum günü vardı flörtümün, ve aynı akşama başka bir arkadaşlarınınki de denk geldi beraber kutlandı. Hop ex de orda. Şuan bloklu onda ama kız flörtümle foto paylaşmış vs. Uzun yıllar sonra kötü ayrılmadılarsa arkadaş kalınır, burada daha yaygın türkiyeye göre ama bu nedir heryerden çıkıyor. Ve zaten 3 yıldır asla tam kopamadılar küçük şehir, ortak çevre derken. Sizce başlamadan bitireyim mi ? Böyle ayrılamayan çiftler gördünüz mü? Hayır ben değil, kimse de giremez hayatlarına bu şekilde devam ettikçe.

Başlığı görünce zorunlu sandım her neyse.

Bu durum sizi rahatsız ediyorsa eğer başlamadan bitirin. Hiç dile getirmeyin. Dile getirip sizin deyiminizle şekillenirse hiçbir anlamı kalmaz.

Ve evet arkadaş olduklarım var. Kimisinin sevgilisi var kimiside evli. Ve hayır hayatlarına sirayet etmedim. Hepsine mutluluklar dilerim. Hiçbir duygu sonsuza kadar kalıcı değil çünkü.

Başlığı görünce zorunlu sandım her neyse.

Bu durum sizi rahatsız ediyorsa eğer başlamadan bitirin. Hiç dile getirmeyin. Dile getirip sizin deyiminizle şekillenirse hiçbir anlamı kalmaz.

Ve evet arkadaş olduklarım var. Kimisinin sevgilisi var kimiside evli. Ve hayır hayatlarına sirayet etmedim. Hepsine mutluluklar dilerim. Hiçbir duygu sonsuza kadar kalıcı değil çünkü.
hayır arkadaş kalabilirler tabiki ama her an her etkinlikte olması garip değil mi? tabiki arkadaş kalsınlar, zaten normal mi diye soruyorum daha önce başıma gelmediği için.

Bütün çevreleri ortaksa yanyana gelecekler yani bunu sınırlamanın bir yolu yok, flörtünüze de sınırla derseniz hem müdahale etme hakkınız yok hem onu da gereksiz strese sokarsınız. Eğer bu durum sizin yaşam şeklinize tersse devam etmeyin çünkü eski sevgili yüzünden adam tüm yaşantısını değiştiremez. Bu konu yüzünden tartışıp durmak da ilişkiyi başlamadan çökertir olan boşa giden zamana olur

Bütün çevreleri ortaksa yanyana gelecekler yani bunu sınırlamanın bir yolu yok, flörtünüze de sınırla derseniz hem müdahale etme hakkınız yok hem onu da gereksiz strese sokarsınız. Eğer bu durum sizin yaşam şeklinize tersse devam etmeyin çünkü eski sevgili yüzünden adam tüm yaşantısını değiştiremez. Bu konu yüzünden tartışıp durmak da ilişkiyi başlamadan çökertir olan boşa giden zamana olur
benim yaşaşmıma ters değil ama bu nedenle son 3 yıldır ayrıl barış devam ettiler. yine aynı şey olursa da diye tedirgin oluyorum. tamamen ayrılmış seneler sonra bir araya gelmişler gibi bi durum olsa hiç takmam. kıskanç biri değilim ama bu sanki eski karısı gibi bi durum. yok ben flörtüme bişe demiyorum zaten, o yüzden buraya danışmak istedim.

Çivi çiviyi söker diyenlerdenim. Özgüvenim yerindeyse bu ilişkiyi denerdim belki de oğlan daha iyi birini bulamadığı için hep bu kıza geri dönüyodur. Ben daha iyisiyim kıza giderse kendi kaybeder diye düşünürüm fnfnfjd

Aynisi basima geldi , Aralarını bozdum 😇 artık gorusmüyorlar
:))
Çivi çiviyi söker diyenlerdenim. Özgüvenim yerindeyse bu ilişkiyi denerdim belki de oğlan daha iyi birini bulamadığı için hep bu kıza geri dönüyodur. Ben daha iyisiyim kıza giderse kendi kaybeder diye düşünürüm fnfnfjd
evet zaten birbirlerinin dışına çıkamadıkları için sürekli birbirlerine dönüp dönüp ayrılıp barışıyolar. biz başlamadan da öyleydi. 3-4 ayda bir ayrıl, fotoları sil hadi bidaha başla.

Yurtdışında yaşıyoruz, çok küçük bir ilde. Bu cocuk eski okul arkadaşım. 2019 yazında bana sosyal medyadan yazmaya başladı. 3 yıllık sevgilisinden yeni ayrıldığını bildiğim için hiç yüz vermedim. 2019 dan beri 3 yıl olmuş bir ayrıl bir barışlar. Ben de çocuktan öyle inanılmaz hoşlanıyorum diyemem daha yeni görüşmeye başladık. Ama eski sevgilisi hayatına öyle bir sirayet etmiş ki heryerde. Çocuğun kız kardeşiyle kanka, tüm ama tüm arkadaşları ortak vs. Dün doğum günü vardı flörtümün, ve aynı akşama başka bir arkadaşlarınınki de denk geldi beraber kutlandı. Hop ex de orda. Şuan bloklu onda ama kız flörtümle foto paylaşmış vs. Uzun yıllar sonra kötü ayrılmadılarsa arkadaş kalınır, burada daha yaygın türkiyeye göre ama bu nedir heryerden çıkıyor. Ve zaten 3 yıldır asla tam kopamadılar küçük şehir, ortak çevre derken. Sizce başlamadan bitireyim mi ? Böyle ayrılamayan çiftler gördünüz mü? Hayır ben değil, kimse de giremez hayatlarına bu şekilde devam ettikçe.
Başlamadan bitir

Medeni bir şekilde karşılaştığında selamlaşmak zorunlu hallerde atnı ortamda yüz yüze bakabilmek başka, hep aynı ortamda içli dışlı görüşmek hatta beraber taraflardan biri için özel bir günü kutlayıp, fotoğraf çektirmek bunu sosyal medyada paylaşmak başka birşey. Bence flörtünüzün size saygısı yok , yapılan hareket sizi yok yerine koymaktan başka birşey değil. Zaten anladığım kadarı ile eski sevgili size gövde gösterisini yapmış ancak bunu yapabilmesinin tek nedeni erkeğin onada mavi boncuk dağıtmaya devam etmesi. Böyle çetrefilli ilişki ağına girmeye gerek yok. Zaten siz o erkek için gerçekten değerli olsanız, şu dönemde kafanız karışmasın ondan uzaklaşmayın diye kendi mesafesini korurdu. Yol verin gitsin bu hikayede vazgeçilende üzülende siz olursunuz.

Büyük konuşmak istemem ama benlik degil gibi ya. 3 4 ayda bir ayrıl barış yapıyorlarsa sizle sevgiliyken yine aşklarının depresmeyecegi ne malum? Cok stresli bir durum degil mi

Yeni ayrılmış olamaları sıkıntı, dediğiniz gibi herşey unutulduktan sonra arkadaşlıkları devam etse yadırgamam, aynı çevredelermiş hep, olabilir. Ama ayrılık yeni olduğu için terk edilen büyük ihtimalde içinde bir umut taşıyordur. Daha önce bu duruma iki kez şahit oldum, bu yüzden önüme bakardım.

X