Göz kapağı estetiği ameliyatım ( Prof Dr Sevim Çakmak)

10 gün sonra alındı, teşekkür ederim, 1.5 ay oldu, şu anda memnunum
Benim yarın alacak, 6. Gün oluyor.. çok kasma hissediyorum iplerden . İnşallah alınınca düzelir.
Merhaba ben de üst göz kapağı oldum pişmanım bir taraf çok az alındı bir taraf fazla goz şeklim değişti henüz 12 gün oluyor diye bekliyorum ama sonuç hiç tatmin etmedi siz tekrar mı oldunuz ?
Benim bir gözüm diğerinden yavaş kapanıyor ve tam kapanmıyor. Daha 5 gün oldu acele etmek istemiyorum, alt ameliyatı da olduğum için çok fazla ödem var. Bence sizde en azından 15 günü doldurun ümitsizliğe kapılmayın

Sağ üst kapağımin daha yukarıdan kesildigini görüyorum doktor eşit diyor cumartesi günü iki hafta olmuş olacak ben pek düzeleceğini artık dusunmuyorum eski halim çok cilt vardı ama eşitti

Alt göz kapağı ameliyatını estetik doktorları yapamıyor ben 1 yıldır uğraşıyorum 3.ameliyatımı oldum daha yeni ,kaç doktor gezdim, plastik cerrahlar dan sürekli revizyon için hastalar geliyor dediler ilk ameliyattan çıkmış halimi görseydiniz kasap mı yaptı bu ameliyatı derdiniz hangi doktoru seçersiniz bilemiyorum ama asla Said A. yı seçmeyin özelden açık açık isminide yazarım Allah ona yaptıklarını çektirsin inşallah ,maddiyatı geçtim manevi olarak yaşadıklarım yüzünden kimsenin de ona gitmesini istemem ,umarım bu son ameliyatım olur

Umarım duzelirsiniz ben de estetik cerraha guvenemem diye göz cerrahına oldum sonuç bir dikiş yukarıda bir dikiş baya aşağıda konu doktorun çok iyi olması buradan uyarıyorum sitelerindeki resimlere aldanmayın kötü sonuclari asla yayinlamiyorlar tabi ki

Ersin bey ile ameliyat sonrasi nasil ilgilenmeye devamediyormu?
Açıkçası ben ona çok soru yoneltmedim, çok net belirtti çünkü iyilesmen zaman alacak, sağ ile sol bile aynı hızla iyileşmez diye. Benim en büyük sorunum sağ gözümün tam kapanmamasi bu yüzden hala çok bulanık ve kuruyor. Ersin bey düzelecek dedi çok rahattı. Herşeyi yapabilirsin ama sadece burnuna masaj yapma dedi. O yüzden şunu yapayım mı bunu yapayım mı diye sormadım tekrar. Eminim sorsam sıkılmadan cevap verir. Kısa ve net cevaplar ama , işi çok uzatmiyor 😅

Benim dikişler 5. Gün alındı zaten, bugün 10. Günüm hala gergin göz kapaklarım, göz altlarim ise balon gibi. Bazen krem sürüyorum Rahatlatıyor. Neden vermedi ki ersin bey bir krem ya 😓

Umarım duzelirsiniz ben de estetik cerraha guvenemem diye göz cerrahına oldum sonuç bir dikiş yukarıda bir dikiş baya aşağıda konu doktorun çok iyi olması buradan uyarıyorum sitelerindeki resimlere aldanmayın kötü sonuclari asla yayinlamiyorlar tabi ki
Haklı olabilirsiniz ama göz çevresindeki kaslar çok farklı bunu da en iyi okulaplasti uzmanları biliyor ilk ameliyatımı estetik doktoru yaptı kesi yerlerini bir görseniz ben ameliyat etsem böyle yapmam inanın alt göz kapaklarım dışa döndü ve beni o şekilde 9 ay bekletti sonuç hüsran şimdi çok iyi bir göz doktoru buldum ona 3.ameliyatımı oldum şimdilik herşey yolunda umarım öylede devam eder göz estetiği okulaplasti uzmanının alanı benim deneyimlediğim budur her bölgenin farklı uzmanlık alanı var bunu paylaşmak istedim

Benim dikişler 5. Gün alındı zaten, bugün 10. Günüm hala gergin göz kapaklarım, göz altlarim ise balon gibi. Bazen krem sürüyorum Rahatlatıyor. Neden vermedi ki ersin bey bir krem ya 😓
Daha çok normal canım, tuzlu yeme, ananas ye bol ve güneşe çıkma, 1 aydan önce beklentiye girme, ben yaptım pişmanım acele edip, kendimi üzdüğüme, şimdi çok güzel oldu

Daha çok normal canım, tuzlu yeme, ananas ye bol ve güneşe çıkma, 1 aydan önce beklentiye girme, ben yaptım pişmanım acele edip, kendimi üzdüğüme, şimdi çok güzel oldu
Evet çok haklısın, doktor bile söylüyor şu an çok şiş burnun diye, her gün incelemek çok gereksiz haklısın , insanın psikolojisi alt üst oluyor.

Herkese merhaba,
Bu sabah saat 10'da, uzun zamandır istediğim göz kapağı ameliyatımı oldum, oldukça yağlı ve sarkmış göz kapaklarım vardı, sol tarafım 1 saniye kadar geç kapanıyordu. Benim derim hem çok ince hem de çok kalitesiz olduğu için çok dikkatli olmak zorundaydım. Ayrıca 15 gün önce meme dikleştirme ve kol germe ameliyatı olmuştum. Gelelim detaylara... Öncelikle estetik cerrah yerine, pitosiz ve tümörlü gözlerde uzmanlaşmış ayrıca çocukları da ameliyat edebilen bir doktoru tercih ettim. Sorunlu, travmatik gözlerle yada çocuklar gibi zor hastalarda başarıl olan bir doktor, kolay gözü ameliyat eden bir doktora göre daha iyi sonuç verir diye düşünüyorum. Günde 4 göz kapağı ameliyatı yapıyor, bu yüzden ayda 1 tane yapan plastik cerraha göre daha tecrübeli. Hem burada okuduğum kadarıyla, plastik cerrahi mağduru oldukça fazla. Hele forumda okuduğum bir kaç kadın var ki, inanın şifa bulmaları için dua ettim. Göz doktoru, gözün yapısını daha iyi bilir. Benim 3 büyük korkum vardı.
1.kornea çizilmesi ve kör olmak
2.göz kapağının fazla alınması ve kapanmaması
3. Yüz felci (çok hafif) geçirdiğim için asimetri olması ki zaten yüzüm normalde de asimetrik.
Doktor hanımı instagram da buldum, pek çok ameliyatını detaylı inceledim. Bir şey dikkatimi çekti, göz kapağını alıyor ama kaş altını çok deşmiyor yani kaş altı biçimli kalıyor. Perşembe konuştum, cumartesi için OK dedik. 3000 TL ödedim 2 göz için.
Kendisi badem göz estetiği de yapıyordu ama resimlerime bakınca, göz yapımın güzel olduğunu, benim badem göze ihtiyacım olmadığını, sadece fazla derinin alınması gerektiğini söyledi ve badem gözü yapmayı kabul etmedi. Bu benim hoşuma gitti çünkü üste para verecektim, daha fazla kazanacaktı ama yinede kabul etmedi ve etik kurallara bağlı kaldı. Önce muayenehanede görüşme yapıldı, dosyam açıldı, sakinleştirici hap verildi ve anestezik krem sürüldü, hastaneye kadar etkisini göstersin diye. Hastane çok yakındı, beraber gittik. Ameliyat özel Ataköy hastanesinde yapıldı, tüm ekip kadındı ve çok neşeli ve yardımsever bir ekipti, kendimi prenses gibi hissettim. Hem sohbet ederek hem de sakin sakin ameliyatı yaptı hatta gözümün kenarında ki beni bile aldı. Gözümün çizilmesi, iğne yapılması, ameliyat falan toplansa 1 saat sürdü. Ameliyat biter bitmez resim çekildi, benim cildim zaten incecik olduğundan orada şişip morarmaya başladı, buz verdiler. Doktor Sevim Çakmak, her gün fotoğraf çekip bize atacaksın, 2 gün her saat başı 15 dakika buz koyacaksın çok önemli dedi. Eşim beni aldı, eve geldik, şimdi paylaşacağım fotolar eve geldiğim an ile şu an arasında ki 10 saat içinde saat başı, buzdan sonra çekilmiş resimler. İlk 3 saat yanma ve batma vardı ama geçti, şimdilik gerginlik var, ağrı kesici içtim ama ağrım kesildi, en güzeli göz kapaklarımı kapatabiliyorum, şükür, en çok bundan korkuyordum
Geçmiş olsun bana da fotonuzu gönderebilir misiniz

Kızlar merhaba ben Şubat ayında endoskopik şakak germe yüz germe ve göz kenarlarını kaldırma operasyonu oldum ancak alt göz kapaklarım aşağı düştü ve sonra ikinci kez operasyon oldum 3 ay sonunda bu sefer yine endoskopik yapılacak sanıyordum ama ameliyat anında göz kenarlarımdan yapıldığını anladım moralim bozuldu ama yapacak bişey yoktu sonuçta gözlerimin düzelmesini istiyordum işlemden 1 hafta sonra dikişlerim alındı ve bi gözüm nerdeyse düzelmiş ama diğeri hala aşağı dönüktü onun üstüne muayenehanede bi işlem daha yapıldı ama hala düzelmiyor intiharın eşiğine geldim ne olur bana yardım edin göz kenarlarımı birleştirecek bi doktor var mı bildiğiniz Allah rızası için yardım edin
nerde yaptiniz ilk ameliyati

Canım alt kapak çok riskli. Azıcık milimetrik hata gözü aşağı çekiyor. Bazen yandan asıyorlar çekmesin diye ama bu defa da yandan aşağı çekiyor. Sen iyi bir cerraha denk gelmişsin. Birde gizli dikiş şart. Ben dr a 2018 de gizli dikiş istediğimi defalarca demiştim. Ama adam beceremedi ve ameliyat sırasında dikiş tutmuyor gibi saçmaladı ve klasik dikiş attı. Şimdi adamın instagramına bakıyorum gizli dikiş reklamı yapıyor gizli dikiş atmayan doktorları ti ye almış. Sanki kendisi çok becerikli. C. E plastik cerrah bağdat caddesi. Gördüğüm en beceriksiz korkak dr . Nasıl plastik cerrah olmuş anlamıyorum. Her şeyi ben yapamam der. Yüzüm onun yaptığı dolgulardan korkunç iltihap etti. Hiç bir çözüm bulamadı rezil dr. 6 ay enfeksiyon yaptı yüzüm davul gibi şişti. Keşke mahkemeye verseydim. Başka dr deva oldu. Ama çok param gitti.
hangi doktor

X