göz kapağı estetiği oldum :)

merhaba kızlar, göz kapağı estetiği ve şakak germe ameliyatı oldum 9 mart tarihinde. Ameliyat beklediğimden rahat geçti yani sonrasında herhangi bir ağrı olmad.ı Özellikle sadece göz kapağı ameliyatı yaptımayı düşünen arkadaşlara söylüyorum çok hafif sızı şeklinde bi ağrı olyor o da arada sırada. gözlerinizi açıp kapatırken herhangi bir ağrı söz konusu değil.Ameliyat günü gözleriniz tam kapanmıyor ödemlerden dolayı ama ödemler gittikçe gözkapağınız da kapanmaya başlıyor. Doktor zaten kuruluk şikayeti oluşmaması için göz damlası veriyor. Şaşırdığım nokta gerçekten hiç ağrım olmadı. Şakaklarda sadece sürekli bir gerginlik hissi en başta biraz rahatsızlık veriyor ama sonrasında alışıyorsun. bir gece hastanede kaldım ertesi gün eve geçtim. Herhangi bir ağrı evde de yaşamadım geceleri çok rahat uyudum. Yüzüm tabi ki şişti saatte 15 dakika gün boyu buz tuttum 2 gün full şişti yüzüm şu an biraz geçti ve yarın göz kapağımdaki dikişler alınacak daha net anlayacağım. Ama ben şu anki halimle bile çok mutluyum. Yaptırmayı isteyen herkese öneririm. Ağrısız bir süreç. Bu arada göz kapaklarımı kaldırmak için botoks yaptırıyordum.. Yaptırdığım estetik merkezi kampanya yapmıştı 2 tane botoks aldım. Botoks fiyatı 600 TL. Ameliyat oldugum için uzun süre botoks yaptıracağımı sanmıyorum:) Eğer botoks yaptırmak isteyen arkadaşlar varsa hakkımı devredebilirim yeri Pendik te ya da epilasyon için kullanacağım:)

sorunuz varsa memnuniyetle yardımcı olmaya çalışırım. Ameliyat öncesi benimde çok ihtiyacım olmuştu
Merhaba,
Doktorunuzun adini paylasir misiniz, Guncel halinden memnunsunuzdur umarim. Tskler

merhabalar. ben de göz kapağı ameliyatı oldu. şu an nerdeyse 1 ay oldu. deneyimlerimi paylaşmak isterim. birincisi doktorların anlattığı gibi hiç de kolay bir süreç değil. öncelikle hala iyileşmeye devam ettiğini düşündüğümden dolayı çok ta korkutmak istemediğimi bilmenizi isterim. öncelikli sorun, gözünüzde daha önce olmayan sorunlar ile karşı karşıya kalabiliyorsunuz. misal: göz de kuruluk. daha önce yaşamadığım bir deneyim oldu ve
halen devam ediyor. hayatımda hiç göz kırptığımı hissetmez iken şimdi her kırpmayı hissediyorum, hala dikiş yerinde hafif acı hissediyorum. göz kuruluğu, gözüme kum kaçmış gibi bir his yaratıyor. göz kapağımı gece uyurken açık kalıp kalmadığını henüz test edemedim çünkü yalnız yaşıyorum. sanırım hafif bir açıklık yaşıyorum ki sabah daha şiddetli hissediyorum kuruluğu. ışığa hassasiyet gelişti... göz kapağı kapalıyken bile ışığı görüyorum, bu sebeple gece gözümün üstüne uyuma maskesi takmaya başladım. dikişlerin alındığı gün enfeksiyon kaptı dikişler, bir kaç güne geçti ama enfekte olan bölge eğer bölgede göre hala ayırırdedilebilir ölçüde kızarık.şekline gelince; şekli günden güne daha iyiye gidiyor. asimetri zamanla düzelecek gibi görünüyor. aslında büyük bir asimetri den de bahsetmek haksızlık olur. değişik bulduğum bir diler durum da alt göz kapağının ameliyattan sonra çok daha fazla kırışık olması. ancak bunu üst göz kapağı ameliyatına bağlamak da yanlış olur kanaatimce... çünkü neredeyse 7 yıldır düzenli botox yaptırıyorum ve bu sorun ameliyattan sonra botoks u yaptırmak için beklediğimden dolayı olabilir. son olarak kanaatim şudur ki; göz kapağı ameliyatı öyle bahsedildiği gibi basit bir işlem değil çünkü aynı zamanda fonksiyonu olan bir organ. umarım şu an beni endişelen mevzular geçici bir durumdur yani iyileşmenin bir parçasıdır. eğer değil de bir komplikasyon ise çok sıkıntılı bir süreç beni bekliyor demektir. buradaki arkadaşlardan da iyileşme süreçleri hakkında ayrıntılı bilgi gelir ise sanırım daha hazırlıklı olabiliriz bizi bekleyen iyileşme sürecine.
İz kaldımı

Merhaba, ben de 3 hafta ameliyat oldum, tek gözüm diğerinden çok farklı görünüyor ve hala göz yaşı geliyor sürekli, bunlar geçer mi, gözlerim çok simetrik değildi ama bu kadar da bariz fark yoktu. Daha önce böyle olup düzelen var mı acaba?

Ben bu ameliyatı 2015’te oldum, bir çok işlem yaptırdım içlerinde keşke hiç yaptırmasaymışım dediğim bu oldu... Göz kapaklarım asimetrik, iki gözüm birbirnden çok farklı ve yara izlerim çok belirgin. Üstelik benim cildimde normalde hiç belirgin iz kalmaz geçer hep, ona rağmen çok belirgin boydan boya izler kaldı gözümde. İzlerim simetrik olsa ona da razıydım ama onlar da çok asimetrik doktor öyle bi kesmiş ki alakası yok iki gözümdeki izin..

Bir de göz kapaklarım ameliyattan sonra rengi koyulaştı, bembeyazdı normalde hiç bir ton farkı yoktu hiç bir yerinde asla morarmazdı. Şu an kirpik diplerimde kılcal damarlarım çıkıyor ve mosmor renk alıyor çoğu zaman. En çok da buna üzülüyorum çünkü asimetri bir şekilde düzelse, izlerim de lazerle vs azalsa bile bu renk değişimi kalıcı olacak sanırım..

Eski fotoğraflarıma şimdi bakıyorum göz kapaklarım düşük ama cildim çok güzel, kusursuz izsiz. Ve tamamen simetrik.. Benim tavsiyem yaşınız 30 altıysa, göz kapaklarınz buruş buruş olmuş sarkmış değilse, görüş açınızı etkilemiyorsa, ihtiyaçtan değil de sırf estetik kaygılarla yaptırmayı düşünüyorsanız ASLA yaptırmayın. Botoks şakak germe kaş kaldırma hepsini deneyin ama bunu asla yaptırmayın. Gözler yüzdeki en önemli en dikkat çeken yer. Ve hatanın telafi edilmesinin çok zor olduğu bir yer çok hassas o deri. Burnunu 10 kere de yaptırrsın ama göz kapakları öyle değil.

Göz kapaklarını tam kapatamamaktan şikayet edenleri çok duydum. Sırf bundan korktuğum için, daha çok kesilince daha kötü olur diye revizyon olmaktan çekiniyorum. 5 yıldır asimetrik bakışlarla boydan boya izlerle şaşı gibi geziyorum. Eğer revizyon için çok çok memnun kaldım kusursuza yakın diyen varsa bana yazarsa çok memnun olurum.
Aynı sorunları yaşıyorum sizinle, ben yazsam aynısını yazardım o derece. Şu an ne durumdasınız bilemiyorum düzelme oldu mu çok merak ettim. Ben ameliyat olalı 1 yıl olacak nisan ayında. Şakaklarıma kadar dikişi izi, asimetri ve göz kapaklarımda morluk var. Bir de bonus sol gözüm kapanmıyor.

Aynı sorunları yaşıyorum sizinle, ben yazsam aynısını yazardım o derece. Şu an ne durumdasınız bilemiyorum düzelme oldu mu çok merak ettim. Ben ameliyat olalı 1 yıl olacak nisan ayında. Şakaklarıma kadar dikişi izi, asimetri ve göz kapaklarımda morluk var. Bir de bonus sol gözüm kapanmıyor.
Merhaba canım. Öncelikle çok çok geçmiş olsun. Üst göz kapağı operasyonu mi olmuştun ? Göz kapaklarımda koyuluk bende de kaldı. Kahve rengi duruyor 4 yıl oldu. C.E bağdat caddesi yapmıştı. Üstelik çok yetersiz deri alıyor hiç memnun kalmadım.Adamın yaptığı operasyonlar 3 yıl bile gitmiyor. Bana ikinci defa yapmıştı. Radikal sonuç beceremiyor. Instagramda devamlı göz kapağı operasyonu paylaşıyor ama gizli dikiş atmayı bile yeni öğrenmiş. Çünkü 4 yıl önce bana gizli dikiş atamamıştı. Üstelik kaç yıllık plastik cerrah. Bu ameliyatlar şans işi. Keşke sadece göz resmini koysan.

merhaba, ben de yeni ameliyat oldum, Bugun 7. gun. benim de sol gozum tam kapanmıyor, Dr. gececek dedi, ama ne kdar surede geçecek? Kurlulktan baş agrisi yapiyor, ileride göz hastalıklari da yapabilirmis internetten okudum. Dikis izlerim ise simetrik degil, biri anyada bi konyada resmen. Sizin durumunuz simdi nasil? Goz kapanma probleminiz düzeldi mi? Duzeldi ise, ne kadar zaman aldi? Bilgi verirseniz cok memnun olurum.

X