Göz Tansiyonu Sorunu

Perpul

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
12 Aralık 2018
1.425
2.034
Herkese iyi günler, kardeşime bir ay kadar önce kontrol sırasında göz tansiyonu teşhisi konuldu. O zamandan beri çeşitli ilaç, damla vs kullandı ama şu anda gözleri çok fazla kanlanmaya ve ağrımaya başladı. Kendisi henüz 21 yaşında. Doktoruna söyledik zamanla geçer dedi. Damlalari kullanmaya başlayalı üçüncü günde bu hale gelmeye başladı. Şu an bir aya yaklaştı ve giderek daha kötü oluyor.
Kontrolünü yapan doktor Devlet Hastanesinden, ileriye dönük pek verim alabileceğimizi artık düşünmüyorum açıkçası endişeleniyorum da Ankara'da özellikle bu alanla ilgili olarak önerebileceginiz doktor varsa yardımcı olursanız çok çok sevinirim.
Konuyu yanlış yere mi açtım bilmiyorum, daha doğrusu nereye açmam gerektiğini bilemedim.

Geçmiş olsun.
Ailemde olduğu için biliyorum, göz tansiyonu (glokom) ani gelişen kalıcı görme kayıplarına neden olan ciddi bir hastalık.
Hiç zaman kaybetmeden konunun uzmani bir doktorun takibinde olmasi gerekir. Görme alanı testleri yapılmalı. En önemlisi göz tansiyonunun yukselmemesi gerekir.

Bence başka doktora gösterin mutlaka. Bizde ırsi ben de yıllık kontrollerimi aksatmıyorum. Sizler de mutlaka kontrolünüzü yaptırın.

Herkese iyi günler, kardeşime bir ay kadar önce kontrol sırasında göz tansiyonu teşhisi konuldu. O zamandan beri çeşitli ilaç, damla vs kullandı ama şu anda gözleri çok fazla kanlanmaya ve ağrımaya başladı. Kendisi henüz 21 yaşında. Doktoruna söyledik zamanla geçer dedi. Damlalari kullanmaya başlayalı üçüncü günde bu hale gelmeye başladı. Şu an bir aya yaklaştı ve giderek daha kötü oluyor.
Kontrolünü yapan doktor Devlet Hastanesinden, ileriye dönük pek verim alabileceğimizi artık düşünmüyorum açıkçası endişeleniyorum da Ankara'da özellikle bu alanla ilgili olarak önerebileceginiz doktor varsa yardımcı olursanız çok çok sevinirim.
Konuyu yanlış yere mi açtım bilmiyorum, daha doğrusu nereye açmam gerektiğini bilemedim.
Öncelikle gecmis olsun Allah sifa versin . Doktor ismi degil ama Ulucanlar Göz Hastanesi' nin iyi oldugunu, gozun arkasina bakabilen cihaz orda var diye biliyorum.

prof dr Ahmet AKMAN instagramdan takip edebilirsiniz

X