Davranış Bozuklukları Göz teması

Çocuğumuzda karşılaştığımız huysuzluk, saldırı, şiddet, içe dönüklük, korkaklık, hiperaktiflik, pasiflik, dikkatsizlik, çevreye uyum, utangaçlık, hırçınlık vs birçok sorununuzun paylaşıldığı konular.

Dadlimidadli

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
10 Aralık 2019
109
180
32
Arkadaşlar merhaba, çocuğunda göz teması az olup başka hiç bir sorunu olmayan anneler bu sorunu nasıl çözmek gerekir ?
Doktora gittik her şey normal çocuk biraz utangaç geçer dedi. Tv ve tlf malesef hayatımızda var. Göz teması kurmada biraz zorluk çekiyor ve bursa da dikkat eksikliği var.
Sosyallesme konuşma konularında başarılı. El kol hareketleri de yok . Yani sadece gözünü kaçırması beni rahatsız ediyor. Bak deyince bakıyor cagirinca da efendim anne dinliyorum diye bakar. Anladınız umarım. Göz teması guclensin dikkat eksikliği azalsin amacım başka da bir şey değil.

Neden? Bakıcı ya da aile büyükleri falan mı bakıyor çocuğa? Onlara söz geçmiyorda bazen.
Eşim bu konuda çok serbest tlfnuna çocuğu için oyun yüklemiş birlikte oynuyorlar. Bir sey söylesem ben de babasıyım her şey senin isteğin doğrultusunda olacak değil diyor

Arkadaşlar merhaba, çocuğunda göz teması az olup başka hiç bir sorunu olmayan anneler bu sorunu nasıl çözmek gerekir ?
Doktora gittik her şey normal çocuk biraz utangaç geçer dedi. Tv ve tlf malesef hayatımızda var. Göz teması kurmada biraz zorluk çekiyor ve bursa da dikkat eksikliği var.
Sosyallesme konuşma konularında başarılı. El kol hareketleri de yok . Yani sadece gözünü kaçırması beni rahatsız ediyor. Bak deyince bakıyor cagirinca da efendim anne dinliyorum diye bakar. Anladınız umarım. Göz teması guclensin dikkat eksikliği azalsin amacım başka da bir şey değil.
Ay aynı benim kızım da öyle ya sinir olurum adıyla seslenince bakiyo göz teması kuruyo falan ama bazen hiç bakmiyo geçen bı çocuk egile egile bakıyor kziim baksana dedim biraz baktı utamgacliktan kaynaklaniyo galiba işine gelince kuruyolar cunku

Dikkat eksikliğinde olabiliyor yazıyor bazı makaleler de var ama surduremiyorlar dikkatleri kısa olunca

Ay aynı benim kızım da öyle ya sinir olurum adıyla seslenince bakiyo göz teması kuruyo falan ama bazen hiç bakmiyo geçen bı çocuk egile egile bakıyor kziim baksana dedim biraz baktı utamgacliktan kaynaklaniyo galiba işine gelince kuruyolar cunku

Özgüvenle bir alakası var mi acaba ozguvenleri mi düşük ne yapicaz biraz uyanık olsun istiyorum. Göz teması ilerde tüm hayatını etkiler. Gözünü kaçırması karşıdaki insana samimiyetsizlik gibi de görünebilir. Erken yaşta bu sorunu cozersek tüm hayatı o şekilde ilerler.

Dikkat eksikliği bana göre de var gibi ama bu durumda ne yapılabilir aynı bizim durumda olup biz bu sorunu bu şekilde çözdük diyen birileri olursa bize çok yardımcı olacak

Bugün biraz araştırma yaptım gözünüze baktırarak 10 a kadar sayın yazıyordu. Uyguladık. Ilk once yapamadı. Sonra yaptı. Gelişmeleri yazicam sizler de yazın lütfen

Özgüvenle bir alakası var mi acaba ozguvenleri mi düşük ne yapicaz biraz uyanık olsun istiyorum. Göz teması ilerde tüm hayatını etkiler. Gözünü kaçırması karşıdaki insana samimiyetsizlik gibi de görünebilir. Erken yaşta bu sorunu cozersek tüm hayatı o şekilde ilerler.
Bilmiyorum belki de ama bazı insanlar oyleler mesela ben de ve ablam da göz teması çok zorlaniriz kurarken. Benim kızım da öyle bazen o kadar tutuk davraniyo ki bişey bilmiyor gibi davraniyo.

X