Oftalmoloji - Göz Hastalıkları Göz tembelliği tedavisi

benim oğlumda göz tembelliği ileri derecede fakat kendisi hiç gözlük takmadığında bile hayatından memnun ,göremiyorum demiyor..
yani göz tembelliği sadece klinik bir bulgumu, nedir? çözemedim ben.

peki siz ne gibi rahatsızlık duyuyorsunuz?

Benim oğlumdada göz tembelliği var küçük yaşta kapama uyguladık görme oranı baya iyileşti..Şimdi 18 yaşında oldu gözlüklerini düzenli takmadığı için yine tembelleşmiş göz..Gözlük takmak şart oğlunuzu takması için zorlayın bence..oğlunuz gözlük takmayı istemiyorsa görmesede şikayet etmez kesinlikle görmüyorum demez çünkü ben yaşadım oğlumda..Gözlüklerini takmadığında arkadaşlarını nasıl seçiyorsun oğlum diye sordum renklerle anne dedi arkadaşlarımın hangi renk kıyafet giydiğini ezberliyorum baştan sonra gözlüklerimi çıkarıyorum dedi yüzlerini seçemiyor yani.....göz tembelliği bir gözün yeterince görememesi diye biliyorum ben..

Benimde sağ gözümde tembellik vardı annemde sağolsun çok dil döktü ne kılıklara girdi ben gözümü kapayım diye ama kapamadım. İnadım inat işte. Ve sonuç ne size söyleyimmi. Sağ gözümde %50 görme kaybı! Yaşım olmuş 20 varmıdır bir tedavisi?

Benimde sağ gözümde tembellik vardı annemde sağolsun çok dil döktü ne kılıklara girdi ben gözümü kapayım diye ama kapamadım. İnadım inat işte. Ve sonuç ne size söyleyimmi. Sağ gözümde %50 görme kaybı! Yaşım olmuş 20 varmıdır bir tedavisi?

aynı durumdayız benimde annem çok uğraştı ama bende kapatmadım şimdiki aklım olsaydı elimden geleni yapardım ama o zaman düşünemiyo işte insan. bende 18 yaşındayım sol gözümde %70 civarı kaybım var özellikle sağlam gözü kapatıp o farkla gördüğünde insanın çok morali bozuluyo . yeni bi teknik varmış istanbulda özel bi hastanede yetişkinlerede uygulamışlar faydasını görmüşler görmenin büyük bi kısmını kurtarabiliyolarmış vs. hastanenin sitesinde tanıtım videosunda sayıları felanda veriyo internetten ararsan göz tembelliği tedavisi diye bulabilirsin yalnız fiyatı ile ilgili birşey bulamadım en kısa zamanda randevu alıp görüşmek istiyorum ama şehir dışında okuduğum için vakit ayırmam lazım eğer bişey öğrenirsem haber veririm sende bişey öğrenirsen haber verirsen sevinirim arkadaşım...

arkadaşlar göz tembelliği 3 nedenden olabiliyor birincisi şaşılık çoçuğunuz şaşı olursa veya katarakt veya bir gözü diğerinden iki dereceden daha fazla derecesi varsa işte bu sebeplerden beyin iyi görmeyen gözü yok sayıyor ve kullanmıyor ve göz tembelleşiyor.eğer zamanında bu sorunlar tedavi edilirse göz tembelliği oluşmuyor yani göz tembelliği başka bi rahatsızlığın sonucu olarak ortaya çıkıyor tek tedavisi kapama evet Benim kızıma 7 yaşındayken tesadüfen göz tembelliği olduğunu öğrendik gözü yüzde 5 görüyordu doktor bana demediğini bırakmadı dünya başıma yıkıldı nasıl annesin dedi ben çok ağladım 7 yaşında artık geç kalmışsınız dedi ve ben bi daha o doktora gitmedim başka bi sürü doktora gittik çok araştırdım diğer doktorlarda çok ümitli değillerdi ama gözlük ve kapatma yaptık bilgisayarda oyun oynadı kitap okudu ama kızım kapatmayı kabullendi ama görmeniz lazımdı ilk kapattığımız gün kızım o gözüyle kör gibi boş boş bakıyordu önünü bile görmüyordu nasıl farketmedin derseniz benim kızın sağlam gözü sıfır derece yani yüzde yüz görüyor ve hiç kayma yok ve en zor tespit edileniymiş neyse çok uzattım birbuçuk sene oldu ve sonuç geçen ayki kontrolünde kızım yüzde seksen görüyordu yani nerdeyse yüzde doksanı bile seçecekti kızım yüzde yüz yapıcam anne diyor umudunuzu hiç yitirmeyin

arkadaşlar göz tembelliği 3 nedenden olabiliyor birincisi şaşılık çoçuğunuz şaşı olursa veya katarakt veya bir gözü diğerinden iki dereceden daha fazla derecesi varsa işte bu sebeplerden beyin iyi görmeyen gözü yok sayıyor ve kullanmıyor ve göz tembelleşiyor.eğer zamanında bu sorunlar tedavi edilirse göz tembelliği oluşmuyor yani göz tembelliği başka bi rahatsızlığın sonucu olarak ortaya çıkıyor tek tedavisi kapama evet Benim kızıma 7 yaşındayken tesadüfen göz tembelliği olduğunu öğrendik gözü yüzde 5 görüyordu doktor bana demediğini bırakmadı dünya başıma yıkıldı nasıl annesin dedi ben çok ağladım 7 yaşında artık geç kalmışsınız dedi ve ben bi daha o doktora gitmedim başka bi sürü doktora gittik çok araştırdım diğer doktorlarda çok ümitli değillerdi ama gözlük ve kapatma yaptık bilgisayarda oyun oynadı kitap okudu ama kızım kapatmayı kabullendi ama görmeniz lazımdı ilk kapattığımız gün kızım o gözüyle kör gibi boş boş bakıyordu önünü bile görmüyordu nasıl farketmedin derseniz benim kızın sağlam gözü sıfır derece yani yüzde yüz görüyor ve hiç kayma yok ve en zor tespit edileniymiş neyse çok uzattım birbuçuk sene oldu ve sonuç geçen ayki kontrolünde kızım yüzde seksen görüyordu yani nerdeyse yüzde doksanı bile seçecekti kızım yüzde yüz yapıcam anne diyor umudunuzu hiç yitirmeyin
çok iyi haber bunlar bizde kapamaya devam ediyoruz 1 yıldır..inşallah ilerleme kaydederiz..gelişmeleri paylaşalım ..

2 yaş 10 aylık olan kızımda 1 ay önce farkettik,sol gözünde hafif bir kayma vardı,bahsi geçen özel hastaneye götürdük ve öğrendik ki kızımın sol gözü % 20 görüyormuş sadece. dr 3 hafta süre verdi,günde en az 6 saat kapatın sonra yine gelin dedi bu arada tabi ki gözlük de verdi sol 3.75 sağ 2.75.
renkli bantlardan aldık,ilk 1 hafta bandı çıkarırken çok zorlandık elmacık kemiğine denk gelen kısım tahriş etti ve sonra üzerine yağlı krem sürüp çıkarmak gerektiğini keşfettik (petekli bir dokusu olduğu için üstten sürünce aynen alta geçiyor krem) ilk gün 8 saat kapatma yaptık ve 3 hafta boyunca 6-8 saat arasında kapatma yaptık. Gözü bantlıyken sol gözünü odaklaması gerektiği için bilgisayar oyunları,boyamalar,kes yapıştır etkinlikleri,hafıza kartları ile vakit geçirdik. 3 hafta sonunda yani dün tekrar kontrole gittiğimizde öğrendik ki kızımın gözü artık % 100 görüyor ancak yakından bir nesneye odaklandığında 25 derecelik içe doğru bir kayma oluyor. Dr bunun ameliyat ile düzelebileceğini söyledi ve 4 gün sonraya gün verdi.

Aranızda bu ameliyatı yaptıran,memnun olan,tek seferde düzelen ya da hiç ameliyat olmadan kayması ortadan kalkan var mı?

2 yaş 10 aylık olan kızımda 1 ay önce farkettik,sol gözünde hafif bir kayma vardı,bahsi geçen özel hastaneye götürdük ve öğrendik ki kızımın sol gözü % 20 görüyormuş sadece. dr 3 hafta süre verdi,günde en az 6 saat kapatın sonra yine gelin dedi bu arada tabi ki gözlük de verdi sol 3.75 sağ 2.75.
renkli bantlardan aldık,ilk 1 hafta bandı çıkarırken çok zorlandık elmacık kemiğine denk gelen kısım tahriş etti ve sonra üzerine yağlı krem sürüp çıkarmak gerektiğini keşfettik (petekli bir dokusu olduğu için üstten sürünce aynen alta geçiyor krem) ilk gün 8 saat kapatma yaptık ve 3 hafta boyunca 6-8 saat arasında kapatma yaptık. Gözü bantlıyken sol gözünü odaklaması gerektiği için bilgisayar oyunları,boyamalar,kes yapıştır etkinlikleri,hafıza kartları ile vakit geçirdik. 3 hafta sonunda yani dün tekrar kontrole gittiğimizde öğrendik ki kızımın gözü artık % 100 görüyor ancak yakından bir nesneye odaklandığında 25 derecelik içe doğru bir kayma oluyor. Dr bunun ameliyat ile düzelebileceğini söyledi ve 4 gün sonraya gün verdi.

Aranızda bu ameliyatı yaptıran,memnun olan,tek seferde düzelen ya da hiç ameliyat olmadan kayması ortadan kalkan var mı?

Merhabalar aradan uzun bir zaman geçmiş son durumunuz nedir?
Aynı sorun bizdede var? %90 görmüyor ve 6 yaşındayız.
Ameliyatı oldunuz mu?

neurovision tedavisi olan varmı? bununla ilgili tecrübelerinizi paylaşırmısınız?

evet ben oldum. %40 görüyordu sol gözüm. 18 yaşındayken başladık. 6 ay kadar sürdü. dünya göze gittik. neurovision u yaparken görmenizin canlandığını herşeyin renklendiğini hissediyorsunuz. ders çalışırken başım ağrıyordu göremediğimdenmiş meğer.en son aralık ayında kontrole gittiğimde %90ı geçtiğini %100e yaklaştığını söyledi doktorum. bu yaz da lazer olacağım sorun tamamen kalkacak. biraz pahalı tabi ama öneririm

merhaba ben 20 yaşındayım ve sol gözümde tembellik var %10-12 görüyor . sağ gözüm %100 görüyor küçük yaşlarda kapatma yapılmamış neurovision u duyunca umutlandım ama neurovision için göz %15-20 üstü görmesi yazıyor şuan günde 1 saat kapatıyorum belki biraz görme derecesi artar umuduyla neurovision yaptıran arkadaşlar bilgi verirse sevinirim.

Merhaba 4.5 yaşındaki kızımızda derin göz tembelliği var hypermetropi 8 derece sağ ve sol görme eşelinde iki sırayı görebildi. Dr 7 derece gozluk verdi ve bir buçuk ay boyunca sürekli takılmasını istedi sonrasında göz kapama ve başka tedavilerimiz de var dedi. Derin tembellikte tedaviye yanıt alabilen var mı hangi yontemler uygulandı paylaşır mısınız

Bir buçuk ay sonra dr kontrolümüzde çok şukur gözlüğümüz işe yaramış tabloda 1 sıra okuyabilirken 5 e çıkmış, doktorumuz hatta 6 - 7 sıra bile olabilir küçük olduğu için biraz da dedi. Göz tembelliği teşhisi ile inanılmaz uzulmuştum kapama tedavisi de vermedi doktorumuz 4 ay sonra kontrol dedi. Bu sorunu yaşayanlar için yazmak istedim

Kardeşime 12 yaşında %70 sağ gözünde göz tembelliği teşhisi kondu. Ailece şok olduk. Doktor bunun 9 yaşına kadar tedavisi olduğunu, bu yaşta tedavisinin mümkün olmadığını söyledi. Kapama tedavisi ile birlikte gözlük verildi. Kapamayı istikrarlı bir şekilde günde 6 hatta 8 saat uyguladık. Bu süre zarfında görmeyen sağ gözü sürekli çalıştırdık. Çalıştırma yöntemi olarak play station portable gibi gözü çalıştıran aletlerle ilgilenmesini, hoşlandığı kitapları okumasını sağladık. Bu konuda çok kesin ve tutarlı davrandık. Hatta kavgalar ettik çünkü ilk zamanlarda gözü görmediği için kapatmak istemiyordu. Kapatma bantları kullandık. Zorlu bir 53 gün sonunda doktora gittiğimizde %70 görmeyen gözün %90 görme seviyesine geldiğini öğrendik. Tabi ki ailece çok mutlu olduk.
Bu tür sorunu olan ailelerin özellikle kapama konusunda çok kararlı olmalarını öneriyoruz, kimsenin böyle bir olay karşısında umutsuzluğa kapılıp tedaviyi boşvermemeleri için de bu başlığı açmak istedim. Hatta tedavinin 17-18 yaşlarına kadar mümkün olduğunu öğrendik. Bu konuda sabırlı ve tutarlı olmanız çok önemlidir.
sağlıklı mutlu günler dileğiyle...

Rica etsem hangi doktora gittiğinizi yazabilir misiniz bu konuda yardima ihtiyacim var

öncelikle hoppidi tşk ederim.
bizim doktor 4 saat kapama önerdi.başladık bakalım.Neurovision (Göz Tembelliği Tedavisi) ni araştırıyorum.bu aralar gündemimiz bu.inşaallah şifa buluruz hepimiz.bi gelişme olursa buradan haberleşiriz umarım.sağlıcakla.(aynı yaşlarda olmalarından dolayı sizi takip edecem)
Nerovisyon tedavisini
öncelikle hoppidi tşk ederim.
bizim doktor 4 saat kapama önerdi.başladık bakalım.Neurovision (Göz Tembelliği Tedavisi) ni araştırıyorum.bu aralar gündemimiz bu.inşaallah şifa buluruz hepimiz.bi gelişme olursa buradan haberleşiriz umarım.sağlıcakla.(aynı yaşlarda olmalarından dolayı sizi takip edecem)
Nerovisyon tedavisini uyguladinizmi tedavi niz hakkinda bilgi verebilirmisiniz

evet ben oldum. %40 görüyordu sol gözüm. 18 yaşındayken başladık. 6 ay kadar sürdü. dünya göze gittik. neurovision u yaparken görmenizin canlandığını herşeyin renklendiğini hissediyorsunuz. ders çalışırken başım ağrıyordu göremediğimdenmiş meğer.en son aralık ayında kontrole gittiğimde %90ı geçtiğini %100e yaklaştığını söyledi doktorum. bu yaz da lazer olacağım sorun tamamen kalkacak. biraz pahalı tabi ama öneririm
Tedavi fiyati nedir acaba soyleyebilirmisiniz

Oğlum 1. Sınıfa giderken okula göz kontrolü için geldiler.bazılarına gözünde bi sıkıntı yok ama dr. Götürmenizde yarar var die bi kağıt yollamışlar.1 sınıf bitiminde gittik 3 ayrı dr.a götürdüm gözü 5 numara çıkıo ölçümlerde ama görmesi o yönde değil 5 numara gözlük aldım ama oğlum hiç göremiodu o gözlükle en son götürdüğüm dr. Ulucanlar göz hastanesine götürmemi istedi kapatma tedavisi yapabilrler die gittik 3 ay gözlük kullanıp gitmemizi söylediler kullandık gittik 3 numaraya düşmüş ölçüm değeri gözlüğü çıkarmadık kapatma tedavisi verdiler bu seferde.şimdi 2 ay boyunca sabah bi gözü bi saat akşam diğer gözü bi saat kapatıyoruz 21 şubatta 2 ayımız dolacak bakalım sonuç ne olacak...Rabbim herkese şifa versin...

Merhaba.Cok zaman olmus siz yazali ama bir deneyelim dedim.hemen hemen aynı hikaye ile bir hafta önce sol gözde yüzde 20 (gözlüklü) görüş ile göz tembelliği teşhisi kondu kızıma.bes doktor gezdik, şu an gözlük ve en az 6 saat kapama verdiler.moralimiz çok bozuk,siz ne durumdasınız acaba şu an.iyilesme nereye kadar gitti.okulda takti mi bandı yoksa evde mi takti sadece.simdiden teşekkür ederim.

X