Gozalti isik dolgusu sonrasi gozalti ameliyati olan varmi

mamismarshmallow

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
12 Kasım 2014
190
98
34
Kizlar merhaba 5 ay once isik dolgusu yaptirdim daha torbali ve mor bir goruntu olustu eritmede yapmak istemiyorum bu islemden sonra gozalti kapak ameliyati olan varmi varsa dr onerisi lutfen

Kizlar merhaba 5 ay once isik dolgusu yaptirdim daha torbali ve mor bir goruntu olustu eritmede yapmak istemiyorum bu islemden sonra gozalti kapak ameliyati olan varmi varsa dr onerisi lutfen
Aynı durumdan muzdaribiz. Bende gözaltı torbalarım için dolgu yaptırdım ama direkt aldırmak istiyorum. Doktorum eritmek gerektiğini söyledi. 23 ünde randevum var. Eritmeden ameliyat esnasında dolguyu alma fikrimi ona sunucam. Gittikten sonra konu hakkında bilgilendiririm

Ben oldum. Göz altı ışık dolgusunu 5,6 yıl önce yaptırmıştım nişantaşında bir yerde. Güzel olsa 3 ay da erir şansıma geçici teosyal dolgu denilen dolgu bunca yıl erimedi. Hat şeklinde duruyordu. Göz altı torba ameliyatı oldum 2 ay önce. Ama dolgu temizlenemedi. Gene öyle duruyor ama torbalar gidince dikkat pek çekmez oldu. Yani göz altı için dolgu vs değil operasyon yaptırın. Sonuç daha iyi kesinlikle.

Aynı durumdan muzdaribiz. Bende gözaltı torbalarım için dolgu yaptırdım ama direkt aldırmak istiyorum. Doktorum eritmek gerektiğini söyledi. 23 ünde randevum var. Eritmeden ameliyat esnasında dolguyu alma fikrimi ona sunucam. Gittikten sonra konu hakkında bilgilendiririm
Randevunuz nasıl geçti acaba? Benim de yaptırdğım dolgu sözde 2 yılllık ama 1.5 yıldır gram erime yok. Olması gerekenden fazla dolgu yapılmış. Daha doğrusu DR 1 ml lik dolguyu sadece göz pınarlarınım aşağı kısmına doldurduğu için çok şiş duruyor.. şimdiye kadar nasılsa erir diye sabrettim ama değişiklik yok. Biraz araştırınca öğrendim ki teosydal ın 2 yıllık diye gecen dolguları 10 yıl bile kalıyormuş... ama daha büyük problemim, göz altlarımın morarması oldu. Keş gibi görünüyorum. Dolguyla alakalı olduğunu bilmeden dermatoloğa gittim (kılcal damarlar için lazer düşünmüştüm) ama doktor, dolgun çok fazla oldğu için damarları baskılıyor, kan dolaşımını bozmuş, erittirmen gerek yoksa çözülmez dedi. Hatta doktora siz eritir misiniz diyince doktor da, yapan kişi eritmeli dedi.

Bir süredir eritme konusunu araştırıyorum çünkü çok kötü yorumlar da okudum, korkutmadı değil. Youtube'da yabancı DR ların videolarına baktım. Birisi eritme maddesinin içinde keçi sütünden elde edilen protein olduğunu, alerjisi olanlarda kötü sonuclar doğuracağını söyledi. Dokuların erimesi gibi. Başka bir dr da eritme maddesinin gereğinden fazla enjekte edilmesi durumda, başka bir dr da enjeksiyonun dolgunun içine değil dokuya yapıldığıda doku erimesiyle karşılaşılabilineceğini söyledi. Ne yapacağımı şaşırdım

Erittirmedim henüz ameliyatta olmadım. Doktorla görüşmeye gittim. Dolgu yaptırmadan gelseydin işlem çok basitti ama dolgu işi karmaşıklaştırıyor dedi. Bazı dolgular ameliyatla alınıyormuş bazıları dokuyla bütünleşirse ameliyatla alması zor sana net bir şey söyleyemem dedi. Ben dolgu yaptırdıktan 9 ay sonra gitmiştim. 1 seneye tamamlayalım tekrar değişime bakalım dedi. Dolgum kısmen erisi 13 ay oldu yaptıralı zaten baştada çok kötü bi sonuç almamıştım. Şimdilik bu şekilde idare ediyorum ama aralık gibi tekrar doktorlarla görüşme aşamasına geçmek istiyorum göz altı torbalarım için

X