Gözlük derdim oldu. Bilgisi olan varsa hemen cevaplarsa sevinirim

Ask933

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
7 Ağustos 2018
1.333
1.044
Selam arkadaslar.
Doktor miyop astigmattan dolayi bana gozluk yazdı.
Kapali oldugum icin bi turlu gözlük secemedim. Cunku esarbimi yanlardan genisletiyor yani ucgen bir görüntü veriyor. Gecen bir optikcide modelin birinde karar kildim ama tabi cocuklarla ugramaktan cok ta dikkat edemedim bu aldigim da yanlardan esarbimi aciyormus cok hafif bir model titanyum.
Gözlükcu sorun ne olursa olsun gelebilirsin dedi . Gidip soylesem ...alirken dikkat etmedim ama cok icime sinmedi. Ama surekli kullanmam gerekiyor nasil bir cozum buluruz desem rezil olurmuyum.
Nasil bir çözüm bulabiliriz. On camlarda çerçeve yok sadece kulak ustlerimdeki saplari var bilgidi olan varsa acil yazarsa sevinirim bugun gozlukcuye gidicem de.

Daha yüzümüze uygun bir çerçeve seçebilirsiniz. Ya da imkan varsa lens kullanabilirsiniz.

Simdilik bu aldigim gozluge bir cozum bulmam lazim gozlugu daha dun aldim 700 tlye.
Gozlukcuye soylesem cerceveyi yani saplarini degistirme imkanim varımdır

saplarını değiştirmek çözüm olmaz ki, mantıken çerçevenin (sizin durumunuzda çerçeve olmadığı için camların) daha dar olması lazım. Çünkü eşarbınızı geren bu genişlik. Çerçeve genişliği de yüzünüze tam uyuyorsa yapacak birşey yok.
Eğer camları yanlardan biraz kısaltma imkanınız varsa gözlükçünüze bir danışın. Öncesinde daha dar bir gözlük modeli deneyin, camları ona göre kesebiliyor mu bir baksın.

sorun saplarda değil camlardadır bence. gözlükçüye gidin, yardımcı olurlar.

sorun saplarda değil camlardadır bence. gözlükçüye gidin, yardımcı olurlar.
Demez mi sen alirken denedin zaten neden simdi yan cizdin diye.
Zaten alirken esarbim baya bi bozulmustu cocuklarla ugrasmaktan. Dikkat edemedim yanlardan esarbi genislettigini.

En iyisi gitmek yine de bi sorayim

Yani cam da cerceveye uygun bi formda oldugundan baska bi cerceve almaniza musaade ederler mi bilemedim .s ya birebir camlara uyan bi cerceve sectirir ki cerceve genisligi ayni olacagindan sorununuz devam edecrktir muhtemelen ya da yeni cam parasini ve varsa farki karsilamaniz sartiyla bi degisim yapar ki bu da 700 ustune bi daha para saymaniz demektir
Benim cercevem baya uygundu, en ucuz kemiklerden 80 90 lira bisi
Ama camim 200 kusurdu hem inceltilmis hem filtreli
Ama neredeyse her modelde benzer sorunu yasarsiniz
Ben 15 senedir gozluk kullaniyorum ve 10 senedir kapaliyim
Daha esarbi cektirmeyen cerceveyle karsilasmadim
Esarp baglamadan once gozlugunuzu takip ona gore gevsekligini ayarlamayi deneyin
700 lira iyi paraymis yalniz .s

Sorun çirkin gözükmesi mi, yoksa eşarbı açıyor ve saçlarınız mı gözüküyor? Çerçeveyi değiştirmez çünkü sizin gözüne göre cam takılmış ama belki ince bir şey takabilir kuşağa gelen kısma.

Sorun çirkin gözükmesi mi, yoksa eşarbı açıyor ve saçlarınız mı gözüküyor? Çerçeveyi değiştirmez çünkü sizin gözüne göre cam takılmış ama belki ince bir şey takabilir kuşağa gelen kısma.
Yok sorun esarbi yanlardan aciyor ve esarbim onden balon gibi duruyor ben biraz yuzume yapisan esarplari sallari seviyorum tabi gizluk biraz acacaktir yanlardan ama bu kadar olacagini tahmin edemedim

Yani cam da cerceveye uygun bi formda oldugundan baska bi cerceve almaniza musaade ederler mi bilemedim .s ya birebir camlara uyan bi cerceve sectirir ki cerceve genisligi ayni olacagindan sorununuz devam edecrktir muhtemelen ya da yeni cam parasini ve varsa farki karsilamaniz sartiyla bi degisim yapar ki bu da 700 ustune bi daha para saymaniz demektir
Benim cercevem baya uygundu, en ucuz kemiklerden 80 90 lira bisi
Ama camim 200 kusurdu hem inceltilmis hem filtreli
Ama neredeyse her modelde benzer sorunu yasarsiniz
Ben 15 senedir gozluk kullaniyorum ve 10 senedir kapaliyim
Daha esarbi cektirmeyen cerceveyle karsilasmadim
Esarp baglamadan once gozlugunuzu takip ona gore gevsekligini ayarlamayi deneyin
700 lira iyi paraymis yalniz .s
Yani cam dursa sadece kulak ustlerindeko saplari baska saplarla degistirmezlermi. Ee degistirince dogal olarak burun ortasindaki ince demir de degisir. . Acaba camlara delik acmislar ya saplari takmak icin her sap o deliklere uygun bi sekilde takilir mi yoksa sadece bu saplara gore mi ayarlanip aciklmistir o delikler

Bence gozlukcu degisim yapamaz, camlar gozlugunuze gore yapiliyor. Ama bilemem belki sistemleri farklidir.

Lens tavsiye edebilirim. Evde aksamlari gozluk, disari cikarken lens.

Bence gozlukcu degisim yapamaz, camlar gozlugunuze gore yapiliyor. Ama bilemem belki sistemleri farklidir.

Lens tavsiye edebilirim. Evde aksamlari gozluk, disari cikarken lens.
Ilerleyen zamanda lens te kullanmayi dusunuyorum. Ama simdilik bu probleme bi cozum bulmam lazim.

X