Gözlük derdim oldu. Bilgisi olan varsa hemen cevaplarsa sevinirim

Yani cam dursa sadece kulak ustlerindeko saplari baska saplarla degistirmezlermi. Ee degistirince dogal olarak burun ortasindaki ince demir de degisir. . Acaba camlara delik acmislar ya saplari takmak icin her sap o deliklere uygun bi sekilde takilir mi yoksa sadece bu saplara gore mi ayarlanip aciklmistir o delikler
Cama birebir uyan baska bi cerceve bulmasi gerekir ki sizden fark almasin
Burun ortasindaki demir kisalir saplar birbirine yaklasirsa gozluk kafanizi sikabilir, burunda iz yapar hem de bas agrisi olur
Zaten burun yapiniza uygun bi gozluk vermistir tecrubesiyle

Geçmiş olsun
Kaç numara camlarınız?

Bende gözlük kullanıyorum kapalı değilim ama çok zor alışmıştım :)
Astigmatlı göze lens kullanımı çok zor diyorlar.
Kullanmadan önce doktorunuza danışın bence

lens kullanmayi deneyin birde yerinizde olsam cocuk varken gozluge okadar para vermem kizim 3 kere bu fiyatlardaki 3 ayri gozlugumu kirdi
simdi 60liralik cerceve aldim rahatim :))

yanlış anlamadı isem çerçeve böyle bir şey

cache_200_1__i_81217824_VPC.jpg

sorun da cam ile sap arasındaki bombe

bu tarz çerçevelerin hepsinde o sıkıntı olur zira özelliği o bombe

siz kulpu kapatılan kemik çerçeve gibi olan bir şeyler almalısınız ama o da tam yüzünüze oturmalı ki örtünüzü kaldırmasın

Saglik sorunu yoksa, lens varken gozluk sevmiyorum. Arada imaj olsun diye takiyorum sadece. Gozler bozuk zaten

Geçmiş olsun
Kaç numara camlarınız?

Bende gözlük kullanıyorum kapalı değilim ama çok zor alışmıştım :)
Astigmatlı göze lens kullanımı çok zor diyorlar.
Kullanmadan önce doktorunuza danışın bence
Lens gozluk ve goz dereceleri hakkonda pek bir bilgim yok yeni yeni tecrübe ediniyorum. Yillardir bunaik ve yansimalo bir sekilde gordugum seyleri gözlerimi kisarak odakladigim icin bunun bir goz kusuru oldugundan habersizdim. Taa ki bir yakinimiz fark etti neden goz doktoruna gitmiyorsun herseye gozlerini kisarak bakiyorsun dedi. Sol 1.25 sag 2.25 çıktı
2 gundur gozluk takiyorum ve cikarinca gercekten gozlerimde kusur oldugunu anliyorum. Oh be dunya varmis dedim bugün

yanlış anlamadı isem çerçeve böyle bir şey

cache_200_1__i_81217824_VPC.jpg

sorun da cam ile sap arasındaki bombe

bu tarz çerçevelerin hepsinde o sıkıntı olur zira özelliği o bombe

siz kulpu kapatılan kemik çerçeve gibi olan bir şeyler almalısınız ama o da tam yüzünüze oturmalı ki örtünüzü kaldırmasın
Yaaa iste bu kadar iyi anlatilanilirdi evetttt. :) gozlugumde bunun aynisi gerceten.
Gittim optikciye bugun anlattim derdimi. Dediki hangi gözlüğü kullanirsan kullan bir nebze acacaktir esarbini yanlardan dedi. Biraz yanlardan daraltma gbi bisey yapti. Ama pek bi fark olmadi. Yani aldim artik bu gozlugu mecbur aliscam.

Konuma cevap veren arkadaslara cok tesekkur ederim son bi soru sormak istiyorum sonra konumu kapattircam.
Gozluk her sene degisirmi yani goz numarasi degisirmi

lens kullanmayi deneyin birde yerinizde olsam cocuk varken gozluge okadar para vermem kizim 3 kere bu fiyatlardaki 3 ayri gozlugumu kirdi
simdi 60liralik cerceve aldim rahatim :))
Benim bir cok seye alerjim var direk bas agrisi yapiyor yada ciltte kizariklik yapiyor. Bu nedenle cok hafif titanyum onerdiler. Ee camlarda garantili kirilmaz buhar yapmaz cizilmez HD vs vs vs dediler bu fiyat cikti. Insallah bi sorun yasamam ya dikkat etcem cocuklara vermemeye caliscam.

Lens gozluk ve goz dereceleri hakkonda pek bir bilgim yok yeni yeni tecrübe ediniyorum. Yillardir bunaik ve yansimalo bir sekilde gordugum seyleri gözlerimi kisarak odakladigim icin bunun bir goz kusuru oldugundan habersizdim. Taa ki bir yakinimiz fark etti neden goz doktoruna gitmiyorsun herseye gozlerini kisarak bakiyorsun dedi. Sol 1.25 sag 2.25 çıktı
2 gundur gozluk takiyorum ve cikarinca gercekten gozlerimde kusur oldugunu anliyorum. Oh be dunya varmis dedim bugün

Aynen bende bilmezdim önceden doktora bana gözlük vermeyin lens takayım dedim olmaz kullanamazsın demişti. ilk gözlükleri taktigimda insalara suyun altından bakıyormuşum gibi geliyordu :)) simdi alıştım gözlüksuz bir saniye duramıyorum :)

Neyse napalim artık dünyayı camların arkasından izleyeceğiz diyorum ben :))

Aynen bende bilmezdim önceden doktora bana gözlük vermeyin lens takayım dedim olmaz kullanamazsın demişti. ilk gözlükleri taktigimda insalara suyun altından bakıyormuşum gibi geliyordu :)) simdi alıştım gözlüksuz bir saniye duramıyorum :)

Neyse napalim artık dünyayı camların arkasından izleyeceğiz diyorum ben :))
Hele ben gorsen dun yuruyemedim sacmaladim bayaa. Adim atıyorum bisluga basiyormusum gbi hissediyorum falan :) aliscaz aynen

Konuma cevap veren arkadaslara cok tesekkur ederim son bi soru sormak istiyorum sonra konumu kapattircam.
Gozluk her sene degisirmi yani goz numarasi degisirmi
Sen bana cevap vermezsin ama yazayim yinede:) gozluk takanlari 1 senede lens takanlarin 6 ayda bi kontrole gitmesi gerekir. Aynida kalabilir degisebilirde.. onerilen budur

Sen bana cevap vermezsin ama yazayim yinede:) gozluk takanlari 1 senede lens takanlarin 6 ayda bi kontrole gitmesi gerekir. Aynida kalabilir degisebilirde.. onerilen budur
Okudum ama cevap vermemisim GOZumden kacmis :)
Tesekkur ediyorum bilgilendirdigin icin o halde senede 1 gitmeliyim

X