Gri İnsanlar

canavar

Yılmak yok. Yola devam...
Pro Üye
12 Temmuz 2006
2.779
183
Sokaktaki 100 kişiye sorsak; EN SEVDİĞİNİZ RENK HANGİSİDİR?

Cevap verenlerden hiçbiri gri demez sanırım .....MAVİ, KIRMIZI ,BEYAZ, PEMBE, YEŞİL,SİYAH CEVAPLAR ARASINDA VARDIR AMA GRİ YOKTUR.....

Psikologlar dergi sayfalarında ,gazete köşelerinde sevdiğiniz renge göre kişilik tahminlerinde bulunurlar. Bunların içinde de yoktur gri rengi sevenler şöyledir ya da böyledir diye bir ibare.

Bence; gri, gizlenmişliğin, farkedilmemenin, kabullenmişliğin rengidir. NEDEN Mİ?
ÇÜNKÜ; GRİ , NE SİYAHTIR NE BEYAZ .....

Siyah ile beyaz arasına sıkışmıştır. İkisinden de izler taşır ama orijinal değildir.
OKULLARDA TERCİH EDİLEN ÖĞRENCİ ve İŞÇİ KIYAFETLERİNDENDİR...

ÇÜNKÜ; Kiri gizler , tozu emer, lekeyi belli etmez. .Ayrıca diğer renklerde olduğu gibi harekete geçirici , canlandırıcı ,enerji verici ya da dinlendirip sakinleştirici vs. özellikleri olmadığından kurallara uymak ve uydurmak için ideal bir seçimdir.

Çalışanların İŞ HAYATINDA KULLANDIKLARI TAKIM ELBİSELERDE VAZGEÇİLMEZ RENKTİR GRİ TAKIMLAR. Toz ve leke sorunlarına karşı biçilmiş kaftandır. Kişiliğiniz hakkında patronunuza ya da anlaşma masasındaki karşı tarafa sizinle ilgili ipucu vermez...... Gösterişten uzak , sıradan, olması gerektiği gibi, normal bir vatandaş imajı çizer sizin için.... Oysa bir siyah takım öylemidir; daha heybetli, güçlü ,ağır, dokunulmazlığı olan, imajı vermez mi? (Hatta o sebepten değil midir ki, makam arabalarının siyah oluşu )

Yani griyi hayatımızda bu kadar çok kullandığımız halde en sevilen renk sorusuna cevap olarak veremeyiz ....

BİR DE GRİ İNSANLAR VAR HAYATIMIZIN İÇİNDE tıpki gri renk gibi onlar her yerdeler. Ama sorsanız,en sevdiğimiz ya da olmak istediğimiz örnek alınacak insanlar grubuna dahil değillerdir. Gri insanlar sizinle herşeye evet derler. Her fikre katılırlar....Sonra başka bir ortamda da onlar diğerleri gibi düşünüp , onları haklı buluyor olurlar...Gri insanlar her düşünce ve durumda o ortamın renkleri içinde kaybolur onlar gibi olurlar. Sivrilmekten, kendileri olarak ortaya açıkmaktan korkarlar. "NEME LAZIM "cıdırlar . Siyah - beyaz , Açık - koyu tercihi yapamaz ortada kalıp hepsinden olurlar ki ; kimseye hedef olmasınlar. Onlar, herşeyi kararında severler! . Dikkatleri üzerilerine çekmeye, eleştirilmeye ,öncü olmaya cesaretleri yoktur.

GRİ İNSANLARDAN LİDERLER, YÖNETİCİLER, ÖNCÜLER, KAHRAMANLAR ÇIKMAZ. Hatta başınız sıkıştığında"GRİ İNSANLARA" akıl danışıp fikir sorsanız orijinal bir fikirleri bile yoktur. Onlar fikir insanı değil uyum insanıdır!

Ve ben gri insanları pek sevmem... Uyumlu oldukları için değil tabiki.... Onlar HERŞEYe uydukları; bir kriter, bir tarz belirleyemedikleri için. etrafınıza bir bakın ne kadar çok gri insan var var değil mi?

Oysa ki gelişen toplumlarda gri insanlardan ziyade , değişik ve çok renkli insanların oranı fazla olmalıdır...

Alıntı..

Yazıya göre gri insanlar,etliye sütlüye karışmayan,ne iyi ne kötü fikir beyan etmeyen insanlar...Yaa böyle insan olur mu hiç?Varlığı ile yokluğu arasında pek bi fark yok yani.Böyle olunca nasıl bir alışveriş olabilir ki?

İyi dediğine iyi,kötü dediğine kötü diyen,''sen ne dersin?''sorusuna,''sen neyi diyorsan,aynısı'' diyen birisi..

Ayy,bana göre gri insanların,odamdaki dört duvardan farkı yokmuş.
Etrafımda olsa bile,çok yakıımda değiller...
Ama gri rengi severim,bazı objelere de çok yakıştığını düşünüyorum.Özellikle kıyafetlerde ağır bir renk...

oooo,çok tatlı bir konu,gerçekten dikkatimi çekti..
Renkleri şöyle ele alsanda,o renklerin ve sevenlerinin özelliklerini yazsan,çok hoş olur.Emeğine sağlık...

Çok ilginç bi yaklaşım yaaa, şimdiye kadar çoğumuzunda hiç düşünmediği bişidir sanırım, böyle ilginç ve detay içeren bi yazıyı okumak çok hoşuma gitti, teşekür ederim oooo :))

ben üniversitedeyken birçok giysim griydi..griyi çok severdim..ama o zamanlar psikolojim iyi değildi..hep depresiftim..ailevi sorunlarım çoktu falan filan..
ve o zamanlar kim sorsa böyle bi soru..GRİ derdim kesinlikle..
ve evet.. kimseyi kırmamak, kırılmamak için hep uyumluydum, mutsuz olsam da herkesi sıkmıyım diye hep neşeli esprili gözükmeye çalışırdım..tatlı bulurdu herkes beni, ve sanırım severdi de...ama siliktim bence .. kendimin farkında değildim...ve kendimi keşfetmemiştim..
şimdi ise 30 yaşındyaım..bir sürü şey atlattım,,,,ve şimdilerde en sevdiğin renk diyen olsa karar veremiyorum...ama dilimde şunalr var hep kırmızı,turuncu, pembe, mor....mavi yeşil:)
çok mutluyum çünkü...."hayır" demekten korkmayan bir kızım...dürüstüm..fikirlerimi kibarca söyleyebiliyorum...önce can sonra canan demeye çabalıyorum ve kendimi artık çok seviyorum......

ben üniversitedeyken birçok giysim griydi..griyi çok severdim..ama o zamanlar psikolojim iyi değildi..hep depresiftim..ailevi sorunlarım çoktu falan filan..
ve o zamanlar kim sorsa böyle bi soru..GRİ derdim kesinlikle..
ve evet.. kimseyi kırmamak, kırılmamak için hep uyumluydum, mutsuz olsam da herkesi sıkmıyım diye hep neşeli esprili gözükmeye çalışırdım..tatlı bulurdu herkes beni, ve sanırım severdi de...ama siliktim bence .. kendimin farkında değildim...ve kendimi keşfetmemiştim..
şimdi ise 30 yaşındyaım..bir sürü şey atlattım,,psikologa gittim,, dibe vurdum,,,kişisel gelişimle ilgili çok kitap okudum,,hayatımdaki megatif insanları temizledim,,aşk acısı çektim,,iş hayatına atıldım,,.........
ve şimdilerde en sevdiğin renk diyen olsa karar veremiyorum...ama dilimde şunalr var hep kırmızı,turuncu, pembe, mor....mavi yeşil:)
çok mutluyum çünkü...."hayır" demekten korkmayan bir kızım...dürüstüm..fikirlerimi kibarca söyleyebiliyorum...önce can sonra canan demeye çabalıyorum ve kendimi artık çok seviyorum......

:çiçek: :çiçek:

Yazıya göre gri insanlar,etliye sütlüye karışmayan,ne iyi ne kötü fikir beyan etmeyen insanlar...Yaa böyle insan olur mu hiç?Varlığı ile yokluğu arasında pek bi fark yok yani.Böyle olunca nasıl bir alışveriş olabilir ki?

İyi dediğine iyi,kötü dediğine kötü diyen,''sen ne dersin?''sorusuna,''sen neyi diyorsan,aynısı'' diyen birisi..

Ayy,bana göre gri insanların,odamdaki dört duvardan farkı yokmuş.
Etrafımda olsa bile,çok yakıımda değiller...
Ama gri rengi severim,bazı objelere de çok yakıştığını düşünüyorum.Özellikle kıyafetlerde ağır bir renk...

oooo,çok tatlı bir konu,gerçekten dikkatimi çekti..
Renkleri şöyle ele alsanda,o renklerin ve sevenlerinin özelliklerini yazsan,çok hoş olur.Emeğine sağlık...

bunu araştırcamm

X