Grip sonrasi uzayan geniz akintisi

Thallosofili

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
25 Ekim 2018
3.319
5.951
Merhabalar herkese,Aralık ayında mevsimsel grip olmuştum(Dr öyle söylemişti)Gögüs hastalıkları Dr a gittim,tedavi oldum ve geçti ama bunun sonrasında bir kulak tıkanıklığı yaşadım, ilaç verdi tekrar ve geçti ama o zamandan beri geçmeyen bir geniz akintisi var ki illet bir şey.Zaman zaman bogazda yanma ,kuruma da artiyor,sonra azaliyor ama sepmtomlar sadece bunlar.Geceleri ben uzun zamandir kulak tikaci ile uyuyorum ,acaba bundan olabilir mi diye de düşündüm.Pazartesi KBB den randevu aldım ama benim merak ettiğim bu seneki grip sonrasi sizde de böyle uzayan ,zaman zaman alevlenen bir akıntı, bir bogaz kuruması vs oldu mu? Yani bunu bu senenin grip mikrobu mu yapıyor, uzun sürdürüyor bunu bilemedim? Benim şimdiye dek hiç böyle uzun bir akintim,bogaz sorunum olmamıştı grip sonrasi uzayan.Alerji vs de yok bildiğim kadarıyla.Bilgisi olan arkadaşlar yazarsa sevinirim🙏🙏

Bu kış grip olmadım. O yüzden karşılaştırma yapamayacağım. Bildiğiniz bir alerjinizin olmadığını diyorsunuz ama illa ota, yiyeceğe vs olması gerekmiyor. KBB muayenesi ile anlaşılır bu durumunuz.

Kulak tıkacını ben de arada kullanıyorum. Kulağıma zarar verecek diye korkmuyor değilim. Havasız kalır da mantar oluşur diye korkum var biraz.

Bu kış grip olmadım. O yüzden karşılaştırma yapamayacağım. Bildiğiniz bir alerjinizin olmadığını diyorsunuz ama illa ota, yiyeceğe vs olması gerekmiyor. KBB muayenesi ile anlaşılır bu durumunuz.

Kulak tıkacını ben de arada kullanıyorum. Kulağıma zarar verecek diye korkmuyor değilim. Havasız kalır da mantar oluşur diye korkum var biraz.
En son bogaz reflüsünü okudum İnternette. O da kronik farenjit tarzı belirtiler yapabiliyormuş.Artan ,azalan bogaz yanmasi ,kurumasi ve geniz akintisi benim de belirtilerim.Hatta dar pantolon giymek,akşam yemeklerinden sonra abur cubur vs yemek de bu bogaz reflüsüne sebebiyet veriyormuş ve ben bunları yapıyorum maalesef...Dediğiniz gibi KBB muayenesi söyleyecek bakalım. Kulak tikaclarinin da çok masum olduğunu düşünmüyorum.

En son bogaz reflüsünü okudum İnternette. O da kronik farenjit tarzı belirtiler yapabiliyormuş.Artan ,azalan bogaz yanmasi ,kurumasi ve geniz akintisi benim de belirtilerim.Hatta dar pantolon giymek,akşam yemeklerinden sonra abur cubur vs yemek de bu bogaz reflüsüne sebebiyet veriyormuş ve ben bunları yapıyorum maalesef...Dediğiniz gibi KBB muayenesi söyleyecek bakalım. Kulak tikaclarinin da çok masum olduğunu düşünmüyorum.

Reflü benim de boğazımı tahriş ediyor sıkça, geniz akıntısı da farenjite sebep oluyor. Bu aralar çok yiyorum. Yemekten sonra hemen öksürüğüm başlıyor. Geçmiş olsun.

X