Gücüm tükendi artık, annem ve babam her şeye sessiz kalıyorlar

konu sahibesi gereksiz yere çok atarlanmışsınız.
kardeşinizi düşünmeniz elbette normal ancak siz haksız bir fayda edinmeye çalışmışsınız. bu nedenle insanlar tepki göstermiş ki bu da normal.

siz ebeveyn değilsiniz, kardeşsiniz.
hem ailenizi hem kardeşinizi de güç durumda bırakmışsınız ki bunu yapmaya da hakkınız yok.

rollerinizi karıştırmayın.

Yine de bir büyük tavsiyesi anne babanın derdi başından aşkın ztn birde onların başına bela olup durma hayatlarını kolaylaştır zorlaştırma. Seni mi ikna etsinler hasta çocuğu mu iyileştirsinler senin bağırıp çağırdığın insanlar ile mi ugrassinlar kendi hayatlarını mi yaşasınlar biraz insaf

ben de fen bilimleri öğretmeniyim. öncelikle geçmiş olsun.
kardeşiniz için üzgünüm. öğretmen bence çok büyük kabalık etmiş. böyleleri de var maalesef. benim velim olsanız merak etmeyin ben o kısmı bi
şekilde tolere edicem ama kağıda müdahale edemem. farklı notlarla yükseltirim derdim ki böyle bir öğrencim varsa demenize gerek kalmazdı zaten
2. mesele diploma notuyla iyi bir anadolu lisesine girmek falan yok. iyi okullar lgs sınavıyla öğrenci alıyorlar..bu sınav da cidden zor bir sınav. zaten iy bir liseye gitmesi ona eziyet. çünkü çok zayıf bir öğrenci anladığım kadarıyla.
ayrıca birçok okul anadolu lisesi olarak geçiyor şu an ama lafta. iyilere girmek şu sınav sisteminde sadece çok iyi matematik ve fen yapabilen çocukların işi maalesef. sözelci bir öğrenci din sosyal ingilizce türkçeyi full de yapsa matematik ve fen yapmadan doğru düzgün bir yere giremez LGS sınavından dolayı
umarım kardeşiniz için en güzeli olur. öncelik sağlığı. gerisi hal olur

Rehberlikçi sizden saklanıyor o zaman .

Benim kızım 7.siniftayken korona patlak verdi dersler online oldu 8. Sınıfta da online ders gördüler. Hep ekstra ders videoları kaynak kitaplar aldım.Kardesiniz o sıralarda eğer azmi yada hedefi olsaydı zaten asılırdı derslere. Benimki Sürekli ders çalıştı (günde ortalama 16 saat felan)ortaokuldan lgs de en yüksek puanı alarak bitirdi(kendi calisarak cunku online derste kendi hocalarinın anlattigi basit kaliyormus).Simdi öğretmen sizin sözlü notunu yükseltse bile lgs de belli seviyeyi geçemezse ikamet ettiğiniz yere göre yazilirsiniz.Yani notu yüksek tutmanın pek bir önemi yok temeli olmazsa lgs sınavında çakar. Şimdi 10. Sınıfız biz ve Ankara hukuk okumak istediği için 11 ve 12 de 2 sene dershaneye gitmek istiyormuş bende yazdırdım okulu bitince bu yaz başlayacak üniversite sınavına hazırlanmak için (kendi tercihi bu arada).O yüzden okul notundan önce dersleri anlaması ve temeli olması gerekiyor lgs de başarılı olabilmesi için.Yoksa maalesef iyi bir lise hayal.Siz önce alabilirseniz ders aldırmaya arayı kapattırmaya temelini güçlendirmeye bakın.Cunku not ne kadar yükselirse yükselsin dersleri anlamaz ve arayı kapatmazsa başarısız olur.

Benim kız lgs de 10 soruda 9 doğru yaptigi halde İngilizcede , gittiği okulda yetersiz kaldı İngilizceden bildiği halde.2 yıldır ekstra hem özel hoca hem kurs olarak 2 türlü İngilizce dersi aliyor.Okul puanı ne kadar yüksek olursa olsun eğer temel yoksa lgs sinavini cozemezse iyi bir lise hayal.bazi liseler belli puan üstü alıyor(lgs puani) eğer tutturamazsa ikamet yerine göre kayıt olunur.

Nitelikli okul için karne notu değil lgs notu önemlidir.Benim kızımın yıl sonu karne notu 99.98 ama bu nitelikli okula girecekse önemli değil.Lgs sınavına girip o okulun istediği baraj puanını aşması gerekiyor.yoksa ikametinize göre yazilacaksiniz.Sistem böyle maalesef.Ayrica söyle birsey var o okulun baraj puanını gecseniz bile sizden daha yüksek puan alan varsa okul önce onu alır kontenjan kalırsa sizi çeker.Yani sizin bu kadar not not diye cabalamaniz gereksiz.

Rehberlikçi sizden saklanıyor o zaman .
Çok üst düzey bir espri. Gül gül öldük. Rehberlikçi, sadece maaşını almak için o mesleği tercih etmiş gibi görünüyor. Zira ben ilk defa odasında bu kadar ısrarla bulunmayan bir rehberlikçi gördüm.

Ya hep ben üst düzey yaparım böyle esprileri :) belli masanın altındadır o rehberlikçi, şimdi rehberlikçi rehberlik satan meslek erbabı mı oluyor ? Sizin methinizi duyduysa kaçar , siz velisi değilsiniz sizinle neden görüşşün yol geçen hanı mi orası ? Herkes zaten para için meslek tercih ediyor , belki ilerde sen hayrına çalışırsin

Biliyorum suç olduğunu da, işte yine de şansımı denemek istedim zaten hocaya da rica ederken, bu yaptığımın doğru olmadığını kendim söylemiştim ama işte aile söz konusu olunca...
Suç olduğunu biliyorsunuz ve yine şansınızı denemek istediniz öyle misüpermiş valla.. yok öyle bir dünya öğretmen az bile yapmış size bundan sonra haddinizi hududunuzu bilirsiniz inşallah..

Tonguç yayınları var .Kitaplarını alabilirsiniz ayrıca youtubede derste anlatıyordu sanirim.Benim kız dersleri oradan dinliyordu.Cozemedigi soruları anlatarak çözen sistemi de vardı.Girip öğreniyorsun . Koray Varol yayınları, Karekök yayınları gb kaliteli yayınlar var.Tabi kardeşinizin temeli zayıf çözebilir mi bilmiyorum.Gerci okulun bitmesine 1 ay kaldı çabalamak için sanki biraz geç kalmışsınız.Bu sene de eğer cabalamadiysa 3 yıl gerisiniz demekki 6-7-8.Bunlar biraz asılmalı zor olan kitaplar.Denemeleri konu anlatımları var çeşit çeşit.Ozellikle tongucta.

İroni yapmıştım, esprinize espri demeye bin şahit ister, bu sadece laf sokmaya çalışma diyelim. Yoksa üst düzey bi espri yaptığınız yok yani. :)) Yol geçen hanı değil, ben ablasıyım, anne yarısıyım. Kâğıt üzerinde olmasa da velisi sayılabilirim yani. Eğer velisi sayılmasaydım, ilgilenen ben olmasaydım, kimse benimle konuşmazdı "Sen velisi değilsin, git buradan" diye kimse demediğine göre yol geçen hanı değil ama sizin kalbiniz yol geçen hanına dönmüş belli ki, sözlerinize yansımış. Hayrına çalışmayabilir, maaşını alabilir, kastetmeye çalıştığım şey bu değildi, laflarımı çarpıtacağınıza kendi çarpık zihninize söz geçirin önce. Öğretmenlik, sadece dersini anlatıp sınıftan çıkmak değildir. Öğretmen, öğrencinin haystına dokunmalıdır. Sadece maaşını alıyor, odasında bile bulamıyoruz kadını. Bu, öğretmenlik değildir ve sadece parasını alıp yan gelip yatamaz. Tabii sizin gibi ve o rehberlikçi gibi paragözler bunu anlayamaz.

Suç olduğunu biliyorsunuz ve yine şansınızı denemek istediniz öyle misüpermiş valla.. yok öyle bir dünya öğretmen az bile yapmış size bundan sonra haddinizi hududunuzu bilirsiniz inşallah..
Evet, bana karşı işlenen suçları da herkes biliyodu, hasta ve 2 yıldır okula gitmemiş kardeşim için not istemem mi bi tarafınıza battı? Haddim, hududum, haddinizi, hududunuzu bildiğiniz kadardır. Damarıma basmaya çalışıyorsunuz fakat gelmeyeceğim oyununuza. Az bile yapmış dediği ne yapacaktı? Dövecek miydi, küfür mü edecekti? Geleceği varsa göreceği de var öyleyse. Bir eğitimciden bahsediyoruz, onun da tutumu yanlış. Bir eğitimci olarak o da haddini bilsin

Hiçbir şekilde velisi sayılmazsınız öğretmen size iyilik yapmak istemiş sizi muhatap alarak, öğrencinin durumu hakkında konuşarak böyle bir biri olduğunuzu bilememiş işte tek hatası sizinle konuşmayı kabul etmek olmuş.. her şeyi çok bildiğinizi sanıyorsunuz ama hiçbir şey bildiğiniz yok..

benim bir tarafımı hiçbir şey “batmadı” ama bu kadar iğrenç bir seviye ve üslubunuz olduğuna göre size bir şeyler batmış..kiblendiniz. Mune

Hahahaha teveccühünüz efendim, teveccühünüz. Teşekkür ederim bu iyiliği için. Çok minnettar oldum. Eksik olmasın. beni muhatap alarak iyilik yapmışmış. Şimdi bi şey diyecektim de, dilimin ucundan döndü geri. Benim böyle birisi dediğiniz kardeşine yardımcı olmaya çalışan bi abla var burada sadece.

benim bir tarafımı hiçbir şey “batmadı” ama bu kadar iğrenç bir seviye ve üslubunuz olduğuna göre size bir şeyler batmış..kiblendiniz. Mune
Sizin seviyeniz iğrenç olduğu müddetçe benimki de ondan aşağı kalamaz. Siz kendi üslubunuzun iğrençliğine bakın önce. Ayriyeten orada bi hakaret yok. Ben dedim, beni banlatmak içim oyuna getirmeye çalışıyosunuz. Bi tarafınıza battım herhâlde.

Diyorum ya, ancakk klavye arkasına saklanarak böyle konuşabilirsiniz. Yüz yüze olsaydık, böyle konuşamazdınız, sizde o yürek yok. Klavyeden böyle beni oyuna getirmeye çalışarak ancak damarıma basarak korkaklığınızın arkasına gizlenirsiniz.

O öğretmen görüşmeyi reddettiyse öncesinde girdiğiniz diyalog çok da seviyeli değildir.Hiçbir öğretmen, özellikle hasta öğrencisinin velisine bu şekilde yaklaşmaz.
Kardeşinize karşı hassasiyetiniz olmasını anlıyorum ama biraz da suçu kendinizde arayın.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…