Gündem Haberleri

Marmaris'te çıkan yangınla ilgili yakalanan şüpheli tutuklandı. Şüpheli verdiği ifadede babasıyla arazi anlaşmazlığı nedeniyle sorunlar yaşadığını ve yangını bu nedenle çıkardığını söyledi.

Bakan Nurettin Nebati, TBMM de devam eden ek bütçe görüşmelerinde zammı ile ilgili açıklamada bulundu. Nurettin Nebati, temmuz ayında ile ilgili yüzde 40 oranında bir öngördüklerini söyledi.

Son düzenleme:
Erdoğan'dan orman yangınlarıyla ilgili açıklama: "Caydırıcı bir ceza olmalı. Ben de diyorum ki ucu nereye dayanıyor, idama mı, idam olmalı. Bu tartışılmalı ve bunun üzerinde etraflıca durmalıyız"

Son düzenleme:
Bakan Nebati: Ben çiftçiyim, ekonomistim, iş adamıyım, her türlü pozisyona hazır birisiyim.

Tekel Bayileri Platformu Bşk. Aybaş: Temmuz ayının ilk haftası sigara yüzde 15 ila 20 arasında zamlanacak.

Sulak Alanların Korunması Yönetmeliği değiştirildi. Buna göre orman rejimine tabi olmayan alanlardaki sulak alan sınırları artık cumhurbaşkanı kararıyla belirlenecek.

İsmailağa tarikatinin lideri Mahmut Ustaosmanoğlu'nun askerliğini yaptığı Selimiye Kışlası'nda bayrak yarıya indirildi. MSB görüntülerin, "yıpranan bayrakların rutin değiştirme işlemine ait olduğunu" açıkladı.

Tarım Yazarı Ali Ekber Yıldırım: "Türk Şeker, Tarım Kredi ve bazı marketlere ucuza sattığı şekere %67, diğerlerine %37 zam yaptı. 50 kg Kristal şekerin fabrika satış fiyatı 27 Haziran itibariyle Tarım Kredi vb. marketlerde 390 TL'den 650 TL'ye, diğerleri için 550 TL'den 750 TL'ye çıktı."

ABD Yüksek Mahkemesi kürtajı anayasal hak olmaktan çıkardı!

Biden: "150 yıl geriye gittik"

Johnson: "Bu geriye doğru atılmış bir adım"

Macron: "Mahkeme kadınların özgürlüklerini baltalıyor"

Obama: "Milyonların özgürlüklerine darbe"

Trump: "Tanrı'nın isteği bu"

ABD'de Starbucks, Tesla, Netflix, Disney, Airbnb, Levis, JPMorgan ve Reddit bulundukları eyalette kürtajın yasaklanması halinde çalışanlarına kürtajın serbest olduğu bir eyalete uçak bileti sağlayacağını açıkladı.

BDDK konut kredisi kredi değer oranını güncelledi;

2-5 milyon TL arası konutlarda %70 kredi kullanılabilecek.
2 milyon TL altındaki konutlarda %90 kredi kullanılabilecek.

Reactions: The
Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, "Kütüphanesiz Okul Kalmasın" kampanyasıyla ilgili konuştu. Özer, kampanya başlatıldığında 28 milyon olan kitap sayısının şu anda ise 70 milyona ulaştığını ifade etti....

Reactions: The
Putin: Enflasyondaki artış, G7 ülkelerinin sorumsuz makroekonomik politikasının sonucu...

Diyarbakır’da topladıkları 22 milyon 750 bin TL ile ortadan kaybolan 6 kişi Adana ve Osmaniye'de yakalandı.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…