Gündem Haberleri

Facebook'un (Meta) #SAND'ı 4milyar dolara satın alacağı iddiaları var. Bu iddialar Sand'ı %10 yükseltti !

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın 2023 seçimlerinde yeniden cumhurbaşkanı adayı olmasının önünde anayasal bir engel olmadığını söyledi

İspanya Başbakanı Pedro Sanchez, İspanya’nın Kuzey Afrika’daki toprağı Melilla’ya girmeye çalışırken öldürülen Afrikalı sığınmacılar için İspanyol polisine teşekkür etti.

İngiltere'nin Brighton kentinden Brownsell ailesinin bebeği Barnaby, babasının kullandığı testosteron jeline maruz kaldığı için 2 yaşında ergenliğe girdi. Doktorlar testesteron hormonlarının bir süre sonra normal düzeylere geleceğini belirtti.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Belarus Devlet Başkanı Aleksandr Lukaşenko ile görüşmesinde, "ABD, Avrupa kıtasında 200 adet taktik nükleer silahı barındırıyor" dedi. Litvanya’nın Rusya'ya karşı aldığı karar ise savaş ilanı olarak adlandırıldı.

Temmuz ayında idrak edilecek olan Kurban Bayramı öncesinde devlet tarafından yardıma muhtaç ailelere verilecek olan 1100 lira sosyal yardım parası yine büyük bir ilgi görüyor.

Kurban Bayramı’nda devlet desteğine ihtiyaç duyanlar için sosyal yardım başvuru ekranı her zaman açık tutuluyor ve bu işlemler e-Devlet sistemi üzerinden gerçekleştiriliyor.

Sosyal yardım parası adı altında verilen 1100 lira desteğin Haziran ayında alınması esasında bu rakam Kurban destek parası olacak. Bu ödemeler için başvuru işlemleri T.C. kimlik numaralarına göre gerçekleştirilecek.

Vatandaşlar bu yardım parası için başvurularını hafta içlerinde T.C. kimlik numaralarının son rakamına göre gerçekleştirecek. Hafta sonunda Cumartesi ve Pazar günleri ise başvurular herkese açık olacak.

T.C. kimlik numarası son rakamı 0 olanlar; Pazartesi
T.C. kimlik numarası son rakamı 2 olanlar; Salı
T.C. kimlik numarası son rakamı 4 olanlar; Çarşamba
T.C. kimlik numarası son rakamı 6 olanlar; Perşembe
T.C. kimlik numarası son rakamı 8 olanlar; Cuma

Cumartesi ve Pazar günlerinde ise e-Devlet sistemi üzerinden 1100 lira Kurban Bayramı sosyal yardım parası için başvurularda T.C. kimlik numarasının son rakamı önemli olmayacak ve başvurular herkes için açık bir hale gelecek.

Rusya ile Polonya arasında gerilim son dönemde yaşanan gelişmelerle iyice tırmandı. Son olarak Rusya Savunma Bakanlığı Donetsk bölgesinde 80 Polonyalı askerin öldürüldüğünü duyurdu

Acun Ilıcalı: "Çok üst düzey bir forvet arıyoruz."

( Futbolcu yari olan varsa iş ilanını iletelim )

AKP MKYK üyesi Şamil Tayyar: "İl sayısı 50’ye düşürülse, her ilden 2 vekil seçilse ne iyi olur. Az vekil, az vali, az masraf, çok hizmet."

Temel Karamollaoğlu: "Seçimi %100 kazanırız diyemem ama '%99 kazanırız' diye düşünüyorum."

96.Gazi Koşusunun favorisi FINAL DANCE'in jokeyi ünlü jokey Halis Karataş ve menajeri Eray Pak Veliefendi Hipodromuna geldiler.

6 kez Gazi Koşusu kazanmış şampiyon jokey bugün 7'inci birincilik için piste çıkacak...

CHP'li Aykut Erdoğdu 50 kişiyle birlikte oldu dediği Tuba Torun'u ilk önce Parti meclisine sokmaya çalışmış sonra aynı kadınla eşini aldatıp evlendiği iddialarıyla gündem çalkalanıyor..( özet geçtim ) Parti yönetiminden henüz bir açıklama gelmedi.

Kılıçdaroğlu: "Yunanlılar bizim Kuvâ-yi Milliyeci olduğumuzu bilirler. Rahmetli Ecevit’i, Erbakan’ı da tanırlar. Şimdi konuşsunlar, iktidara geldiğimizde o adalardaki silahların ne olacağını onlara göstereceğiz!"

Sığınmacıların sağlık giderleri için bu yıl harcanacak para 4 milyar 90 milyon lirayı aştı.

Sedat Peker’e ait olduğu iddia edilen 'Deli Çavuş' hesabından, ulusal bir kanalın CEO’su olduğu iddia edilen bir şahsın erkek erkeğe seks videosu yayınlandı.

Cem Küçük'ün, Sedat Peker'in 'blöf yaptığı' ve 'elinde önemli şeyler olmadığı' iddiası üzerine İhlas Holding CEO'su Rasim Kaan Aytoğu'nun bir grup erkekle birlikte olduğu anların görüntüleri sızdırıldı.

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer: "Başörtüsü yasağıyla yurt dışına gidişlere vesile olanların beyin göçüyle ilgili konuşacağı bir şey yok."

Fatih Erbakan: "Milli Görüş varolduğu sürece LGBT sapkınlığına asla geçit vermeyeceğiz!"

Özgür Demirtaş: "24 Haziran 2022 Cuma günü BDDK tarihe geçen kararlar aldı. Türkiye pazartesi günü yeni bir gerçekliğe uyanacak."

Süleyman Soylu: "Suriye’de toplamda 240 bin evi yapıp tamamlayacağız. Dönmeyi kabul ettikleri anda o evlerde yaşayacaklar. Belli bir süre yaşadıktan sonra o evler kendi evleri olacak."

X