Güneş Kremleri Güneş kremi derdim

Güneş kremleri, bronzlaşma

elifff_____

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
9 Eylül 2015
3.641
1.322
mrb herkese
Malum havalar çok sıcak, beyaz tenli olduğum için güneşte biraz kalsam hemen kızarıyorum bunun için doktora gittim mümkün olduğunca güneşe çıkma çıktığında da 50 faktör güneş kremi kullan dedi
Bioderma yada solante kullanabilirsin dedi
Ben solante aldım kızarıklığa iyi gelenini..
Bir haftadır kullanıyorum ama sanki yüzümde hafif bir kırmızılık oldu baya beyazdım çünkü
Şimdi sorum şu güneş kremimin bronzlaştırıcı etkisi var mı bunu doktora sormak aklıma gelmedi yani kızarıklığa vs sebep olur mu diye..
Zaten bronzlaşmıyo tenim ama yakıcı etkisi mi var acaba tereddüt ederek kullanıyorum şu anda

Krem kullansan bile olabildiğince güneşte kalma koru kendini.bence normal kızarman yani krem yanıp canın yanmasın derin soyulmasın diye hiç yanmıcan bembeyaz kalmaya devam edicen diye değil ki

kullanmayı bırakıp test yapmak gerekir... bazı güneş kremleri kimyasal olanlar güneşin zararlı etkilerini emerken fiziksel güneş kremleri emilmez cilt üzerinde koruyucu tabaka oluşturur çinko oksit titanyum dioksit içerirler fiziksel olanlarını tercih etmen yararına olur en az 30 faktör kabul edilebilir 50 uygun seçim olmuş güneşe çıkmadan yarım saat önce kullanılması gerekir suya dayanıklı olsalarda 3 saate bir yenilemek ekonomik olmayabilir biraz pahalıda kremler o yüzden sabah sürersek öğleni gölgede geçirirsek girip çıktıktan sonra bir daha yeterli olacaktır

X