Güneş Kremleri Güneş Kremi Hakkında

Güneş kremleri, bronzlaşma

Lyd_____

Hiç Umudum Kalmadı.
Kayıtlı Üye
27 Haziran 2012
657
2
merhaba kızlar
ben daha önce hiç güneş kremi kullanmadım
beyaz tenliyim güneşte kalsamda cildim sadece kızarıyor yani bronzluk olmuyor
güneş kremi kullanmak istiyorum ama bu kremin özellikleri arasında cilt bronzlaştırmak var mı yani içeriğindeki bir maddeden dolayı mı bronzluk oluyor?yada normalde bronzlaşmayan ben bu kremi sürüp güneşe çıktığımda bronzluk olur mu?çünkü bronzluk istemiyorum sadece korumasını istiyorum.
benim bi arkadaşımın sivilce problemi vardı lekeleri vardı,yaz kış güneş kremi sürdü sivilce lekeleri gitti yüzü daha aydınlık göründü bronzlukta olmadı bende olmasın istiyorum ama kullanmaya korkuyorum.

yüksek faktörlü güneş kremi kullanırsan kolay kolay bronzluk olmaz yani krem bronzlaştıran değil koruyan birşey ama yazın bütün gün güneş altında durursan 50 faktörlük de sürsen bir miktar bronzluk olur krem de bir yere kadar önleyebiliyor

Güneş kremi bronzlaştırmaz, güneşten korur. Ama güneşten korumada tek başına güneş kremi yeterli değildir.
Ben bir konuda tecrübelerimi paylaşmıştım, alıntılıyorum;

Bronzlaşmamak konusunda yardımcı olabilirim, uzmanın o konuda. :KK1:
İlk olarak en az 50 faktörlük bir güneş kremi edineceksin ve markete giderken bile üşenmeden süreceksin.
Güneşte fazla durmayacaksın. Unutma, sadece plajda bronzlaşılmaz. Herhangi bir açık alanda, güneş altında uzun süre durup bronzlaşabilirsin. Özellikle öğlen saatleri dikkat et.
Güneş kremini 3-4 saatte bir yenileyeceksin. Özellikle plajda denizden çıktıktan sonra hemen kurulanıp, gölge bir yere geçip kremlenmelisin. Kremi dikkatlice, homojen bir şekilde uygulamalısın.
Güneşte uzun süre durman gerekirse güneş kreminin yanında geniş kenarlı bir şapka ve güneş gözlüğü kullanmalısın. Böyle durumlarda üzerine bol, ince kumaşlı, açık renk, uzun kollu bir bluz/elbise giyebilirsin.

http://www.kadinlarkulubu.com/gunes-kremleri-bronzlasma/5289-bronzluk-icin-onerileriniz-var-14.html

Son düzenleme:
ttşkler kızlar
şimdi bi güneş kremi alıp kış boyunca kullanıcam:)yazında devam ederim

X