Güneş Kremleri Güneş kremi seçimi

Güneş kremleri, bronzlaşma

tr_lelli

Elbet bir gün çiçek açar umutlar 🌸
Kayıtlı Üye
1 Mart 2010
44.410
112.679
Merhaba.

Güneşkremi secerken neye dikkat ediyorsunuz?

Benim şuan kullandığım bir güneş kremim var fakat az kaldı

Yenisini alırkende farklı bir ürün denemek istiyorum

Ben solante pigmenta kullanıyorum(doktor tavsiyesiyle)
Yogun bir krem cilde çok fazla yedirilmediğinde beyazlık kalıyo.

Aklımda olan ürünler
Kozmetik_3393098.jpg
IMG_20160309_094206.jpg
IMG_20160309_094305.jpg

Bu ürünlerden kullanıp memnun olan var mı?

Merhaba.

Güneşkremi secerken neye dikkat ediyorsunuz?

Benim şuan kullandığım bir güneş kremim var fakat az kaldı

Yenisini alırkende farklı bir ürün denemek istiyorum

Ben solante pigmenta kullanıyorum(doktor tavsiyesiyle)
Yogun bir krem cilde çok fazla yedirilmediğinde beyazlık kalıyo.

Aklımda olan ürünler
Eki Görüntüle 1791607
Eki Görüntüle 1791608
Eki Görüntüle 1791609

Bu ürünlerden kullanıp memnun olan var mı?
Canım hayırlı olsun.çok iyi oldu.yaz gelmeden buluruz İNŞALLAH :)

Canım hayırlı olsun.çok iyi oldu.yaz gelmeden buluruz İNŞALLAH :)
Kullanıp memnun kalanlardan fikir almak daha iyi olur diye dusundum
Netten arastirdim ama cogu blog hediye olarakgonderildigi icin abartili super yorumlar yapmislar
Okurken alti ustu gunes kremi be sanki yokeden mucize anasini satim diye okudum
Reklam yapmak icin nasil abartmislar.

Ben surekli kullanip memnun kalanlardan ögrenmek istiyorum

Biodermanin likit temizleyicisi hosuma gitmisti bioderma ürünlerine bi tik sicak bakmami sagladi

Sebamed in de likit yuz temizleyicisii kullandim sanki fazla kuruttu
(Benim cildim karma ama yaglanmaya pek musait)

Kullanıp memnun kalanlardan fikir almak daha iyi olur diye dusundum
Netten arastirdim ama cogu blog hediye olarakgonderildigi icin abartili super yorumlar yapmislar
Okurken alti ustu gunes kremi be sanki yokeden mucize anasini satim diye okudum
Reklam yapmak icin nasil abartmislar.

Ben surekli kullanip memnun kalanlardan ögrenmek istiyorum

Biodermanin likit temizleyicisi hosuma gitmisti bioderma ürünlerine bi tik sicak bakmami sagladi

Sebamed in de likit yuz temizleyicisii kullandim sanki fazla kuruttu
(Benim cildim karma ama yaglanmaya pek musait)
Çok haklısınız biliyorsunuz bu konuda çok hassasım devamlı yazıyorum.ama hep diyorum yıllarca kullanıp asla leke yapmayan lekeyi önleyen çok iyi krem bulmak istiyorum diye...

Annem yıllarca sebamed kullanır yaz kış ve çok memnun. Yağlı ve sivilce problemi yaşadığı bir cildi var ama bunu kullandığında sivilcelere bile olumlu etki ediyor der her zaman. Sebamed i öneririrm yani.

Çok haklısınız biliyorsunuz bu konuda çok hassasım devamlı yazıyorum.ama hep diyorum yıllarca kullanıp asla leke yapmayan lekeyi önleyen çok iyi krem bulmak istiyorum diye...
Benimde cildim biraz aydinlandi
Kullandiklarim;
Dr verdigi karisim(az vardi icinde yenisini yaptircam recetemi sakliyorum)
Solante pimenta guneskremi
Keci sütü sabunu
Kil maskesi.
Annem yıllarca sebamed kullanır yaz kış ve çok memnun. Yağlı ve sivilce problemi yaşadığı bir cildi var ama bunu kullandığında sivilcelere bile olumlu etki ediyor der her zaman. Sebamed i öneririrm yani.
Cok tesekkur ederim yorum icin
Sebamed basarili bir marka denemek istiyorum olagan lekelerim var(yazin daha fazla olup kısin azalıyo)
Cildimi çok iyi korumam gerekiyo bu sebeple

Solante kullanıyorum.
Kullanmadan önce termal su sıkıyorum yüzüme. Çok kolay sürülüyor ve emiliyor. Bütün kremler bu şekilde malesef.
Solenta dan baska bisi kullanmadigimdan belki kivamlarini bilmiyorum
Doktor tavsiyesiyle aldim bende.
Aslında korumasi güzel cildimde sivilce de yapmadi
Sadece biraz fazla yedirmek gerekiyo sanki(digerleride ayni olabilir baska urun kullanmadigimdan tecrube edemedim)

Ama benimde kullandigim urunleri böyle sizin gibi baskasida kullanip yorum yapinca iyi oluyo

En azidan devam etmekde tereddut etmiyo insan.

Solenta dan baska bisi kullanmadigimdan belki kivamlarini bilmiyorum
Doktor tavsiyesiyle aldim bende.
Aslında korumasi güzel cildimde sivilce de yapmadi
Sadece biraz fazla yedirmek gerekiyo sanki(digerleride ayni olabilir baska urun kullanmadigimdan tecrube edemedim)

Ama benimde kullandigim urunleri böyle sizin gibi baskasida kullanip yorum yapinca iyi oluyo

En azidan devam etmekde tereddut etmiyo insan.
O saydıklarının çoğunu kullandım. İnan solantenin yanından geçmez. Kıvamlari da aşağı yukarı aynı. Sivilce ve kaşıntı yapmadığı ve cillerimi baya azalttığı için ben devam ediyorum.

O saydıklarının çoğunu kullandım. İnan solantenin yanından geçmez. Kıvamlari da aşağı yukarı aynı. Sivilce ve kaşıntı yapmadığı ve cillerimi baya azalttığı için ben devam ediyorum.
Gecen yildan bu yana kullaniyorum bende
Bitene kadar devam edim tesekkurler

Kısa vadeli etkiler arasında güneş yanıkları, bronzlaşma ve çillerın oluşması sayılabilir. Uzun vadeli etkiler arasında sayılabilecek kırışıklık ve lekeler gibi foto yaşlanma belirtileri, deri kanserine yol açar.

Güneşten koruma faktörü (SPF), UVB nin yol açtığı kızarıklığa karşı koruma miktarını, böylece güneş koruyucuların etkinliğini gösteren bir ölçü birimidir.

En az 15 koruma faktörlü ürünler tercih edilmelidir. Ancak SPF’nin sadece UVB ışınlarına karşı koruma için bir ölçü olduğu unutulmamalıdır. Kullanacağınız güneş koruyucusunun deri yaşlanmasında, güneş yanıklarında ve kanser oluşumunda etkili olan UVA ışınlarına karşı da koruyucu olabilmesi için geniş spektrumlu bir ürün tercih edin.

Güneş koruyucular kullanırken bunlara dikkat edin:

• Birçok faktör, güneş koruyucuların etkinliğini etkiler. Bunlardan biri de kullanılan miktardır. Yapılan çalışmalarda güneş koruyucu kullananların bu ürünleri gerekenden daha az miktarda uyguladıkları saptanmıştır. Ayrıca sırt, boynun iki yanı, şakaklar ve kulaklar sıklıkla güneş koruyucu sürmenin atlandığı bölgelerdir.
• Güneş koruyucular, az kullanıldıkları takdirde koruma oranları düşmektedir; deri yüzeyinin santimetrekareye 2 mg gelecek şekilde uygulanmalıdır.
• Güneş koruyucular, güneşe çıkmadan 15-30 dakika önce sürülmeli dışarı çıkmadan hemen önce tekrarlanmalıdırlar. Bu uygulama, hem atlanan alan yüzeyini minimuma indirilmesini, hem de optimum güneş koruyucu miktarının kullanılmasını sağlar.
• Güneş koruyucular 2-3 saatte bir, özellikle yüzme, terleme ya da havlu ile kurulanma sonrası tekrarlanmalıdır.

RoC® BULUŞU

SPF 50+ Güneş Koruma Faktörü ile cildinize çok yüksek koruma sağlarken, cildinizi güneşin zararlı ışınları nedeniyle meydana gelen erken yaşlanma etkilerine karşı korur.

1. Güneşe Karşı Çok Yüksek Koruma: Yüksek performansa sahip, patentli* güneş filtreleri kombinasyonu, uygulandığı andan itibaren UVA ve UVB** ışınlarının 95%’inden fazlasını bloke eder.

2. Kahverengi lekelere karşı aktif madde: Soya özü içeren patentli teknolojisi sayesinde ciltte kahverengi lekelerin oluşmasına sebep olan melanin oluşumunu düzenler**. Kahverengi lekeler gözle görülür seviyede azalır.

SOYA EKSTRESİ

MELANİN PİGMENTİNİN KERATİNOSİTLERE TRANSFERİNİ KISITLAR.
MELANİN OLUŞUMUNU KISITLAR.

Yumuşak , kadifemsi ve yağlı olmayan yapısı sayesinde ciltten kolayca emilir.

Senelerce sebamed kullandm daha sonra baska birsey denemek istedim ve bioderma aldm memnunum hic bir sıkıntı yaratmadi yüzümde şükürler olsun ki

la roche posay anthelios xl kullanıyorum memnunum sadece kokusu ilk sürdüğümde ağır geliyo bi kaç sn sonra geçiyor.

X