Günlerim vVerimli geçsin istiyorum

nightingale62

🦋
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
15 Şubat 2021
695
427
Merhaba kızlar, o kadar boş biriyim kiiiii
Ne ev işi, ne dikiş-hobi.... :KK14: üşengeç mi üşengeç.... takıntı, kaygı desen var; mutsuzluk, huzursuzluk dolu biriyim; ama artık yetti gayri.
Piskolojim bozuldu çoktan....
Bi insan akşama kadar boş geçirir mi yaa.

Vitamin eksikliğim yok bu arada, yeni baktırdım/ kolum kalkmıyor

bulaşık makinesini bile yerleştirsem yazacağım ki dönüp baktığımda bakalım ilerleme var mı?

Not:34 yaşındayım, 1,5 aylık kızım var ve hamileyim

İsteyenler katılabilir birlikte motive olalım

Tarih: 20/02/2021
Yapılan ev işleri: yok
Dua: kuran

Yapılan en küçük aktivite: yarım şarkılık dans
Olumsuz olaylar: başım çatladı, sinirliyim
Olumlu olaylar: farklı olay yok
Bakım: (unutmamak içinyazıyorum; saç,vücut kremi, yüz kremi veya temizleme, ayak) hiçbiri yok
Vitamin: demir ve balık hp
Harcanılan para ve alınan ürün: yok
Birikim: yok
Banyo: evet
Sevdiklerini ara (herzaman olmaz, unutmamak adına notladım) aradım
Beslenme öğünleri: sabah-öğle-akşam-ara-
Meyve/yoğurt/pekmez? Tek öğün yiyebildim. Vakit ve hâl yok (kızıma bakarken çok zorlanıyorım her zaman) iki küçük muz
İçtiğim su miktarı: 1 bardak ancadır
Not: hiç ama hiç verimli geçmedi ilk günüm. Üzgünüm çok

Son düzenleme:
üzülme
hareketli bir müzik ac biraz dans etmeyi dene beynin endorfin salgilasin
muz badem vs serotonin iceren gidalar al

kizina sarilip dopamin salgila.

sonra da en basit ev islerinden birini yap :)

haydi bakalim... harekettt

üzülme
hareketli bir müzik ac biraz dans etmeyi dene beynin endorfin salgilasin
muz badem vs serotonin iceren gidalar al

kizina sarilip dopamin salgila.

sonra da en basit ev islerinden birini yap :)

haydi bakalim... harekettt
Sağol . Aa bak muz yemiştim unutmuşum 😀 eşim gelince inşallah etrafo toparlıcam

20 şubatın devamı
Saat akşam 6 yı geçe eşim gelmeden etrafı toparlayayım dedim.
bazı küçük işler yaptım, yanlarında tikleriyle beraber şimdi paylaşacağım
✅yerdeki oyuncakları topladım
✅su şişesine su koyarak buzdolabına koydum
✅dünden kalan, çıkardığım kıyafetleri kirli sepetine attım
✅genital bölgemi olsijenli su ile temizledim
✅salondaki masanın üzerini toparladım
✅750 ml lik şişe kaptım, yatana kadar içeceğim
✅yatağın üzerine çarşafını örttüm
✅kızımın odasını havalandırdım
Bu yaptıklarımı yavaş yavaş yaptım

20 şubatın devamı
Saat akşam 6 yı geçe eşim gelmeden etrafı toparlayayım dedim.
bazı küçük işler yaptım, yanlarında tikleriyle beraber şimdi paylaşacağım
✅yerdeki oyuncakları topladım
✅su şişesine su koyarak buzdolabına koydum
✅dünden kalan, çıkardığım kıyafetleri kirli sepetine attım
✅genital bölgemi olsijenli su ile temizledim
✅salondaki masanın üzerini toparladım
✅750 ml lik şişe kaptım, yatana kadar içeceğim
✅yatağın üzerine çarşafını örttüm
✅kızımın odasını havalandırdım
Bu yaptıklarımı yavaş yavaş yaptım

Tebrikler.

merakimi mazur gorun oksijenli su ne icin dogum sonrasi dikisler icin mi acaba

Tebrikler.

merakimi mazur gorun oksijenli su ne icin dogum sonrasi dikisler icin mi acaba
Sağolun. Estağfirullah. Doğum sonrası dikişler için almıştım
Şimdi de ikinci doğum için kullanıyorum akıntıdan dolayı temizlensin diye. 1-2 kez kullanmış oldum. (Şişenin ucunu tam kesmemişim çok hava almanıştır) Hamile olduğumu çok tepki olur diye yaZıp silmiştim.hani bu üşengeçlikle nasıl baş ediyorsunuz vb eleştirileri cevaplıcak mecalim yok :) elimde olmayan durum üşengeçliğim çünkü. Ben de üzülüyorum

Sağolun. Estağfirullah. Doğum sonrası dikişler için almıştım
Şimdi de ikinci doğum için kullanıyorum akıntıdan dolayı temizlensin diye. 1-2 kez kullanmış oldum. (Şişenin ucunu tam kesmemişim çok hava almanıştır) Hamile olduğumu çok tepki olur diye yaZıp silmiştim.hani bu üşengeçlikle nasıl baş ediyorsunuz vb eleştirileri cevaplıcak mecalim yok :)
Ben anne degilim henuz Rabbim bana da nasip eyler ins o yuzden bu tur konulari bilmiyorum dikis vs biraz da korkuyorum neysekonu bu degil

ben hamile ya da anne olmamama ragmen sizin gibiyim. uzulmeyin kendinizi boyle kabul edin. her insanin kapasitesi farkli en buyuk rakibiniz siz olun.

elestiren de once kendini elestirsin. sonra burayaz yazsin ! boşverin yani

Ben anne degilim henuz Rabbim bana da nasip eyler ins o yuzden bu tur konulari bilmiyorum dikis vs biraz da korkuyorum neysekonu bu degil

ben hamile ya da anne olmamama ragmen sizin gibiyim. uzulmeyin kendinizi boyle kabul edin. her insanin kapasitesi farkli en buyuk rakibiniz siz olun.

elestiren de once kendini elestirsin. sonra burayaz yazsin ! boşverin yani
Amin. Ben de korkardım, kimseye itiraf etmeden. İtiraf edince üstüne geliyorlar ya da gelmeseler dahi onların bu durumu bilmesi, piskolojimi bozuyor. Nasıl anlatsam olumsuz enerjiler birleşecek gibi... hamile olunca cesaret veririm inşaallah.şimdiden düşünmeyin. Bu yaştan sonra değişmem olanaksız gibi, ben de kabullendim aslında ama biraz daha çabalayarak temel görevleri yerine getirsem. Düşünmesi ve çabalaması bile stres. Neden? Çünkü ben bu değilim 🤩

Amin. Ben de korkardım, kimseye itiraf etmeden. İtiraf edince üstüne geliyorlar ya da gelmeseler dahi onların bu durumu bilmesi, piskolojimi bozuyor. Nasıl anlatsam olumsuz enerjiler birleşecek gibi... hamile olunca cesaret veririm inşaallah.şimdiden düşünmeyin. Bu yaştan sonra değişmem olanaksız gibi, ben de kabullendim aslında ama biraz daha çabalayarak temel görevleri yerine getirsem. Düşünmesi ve çabalaması bile stres. Neden? Çünkü ben bu değilim 🤩
Esim işten sonra annesine gitti yarin kardesini sinava goturecek. ben de sabahtan beri forumda takiliyorum. mutfakta az bulasik, salonda kurumus camasirlar var. bugun yaptığım tek ev isi wcyi yikamak oldu.

kendime bugun yuklenmedim. bugun biraz da olsa agir elestirmedim. birazdan da uyurum muhtemelen mutfak sabaha kalir.

esim evde olsaydi gelir gider 10 kere soylenirdi mutfaga. oyle bi huyu var taktigi hemen olsun ister. ben de de inat var. ustune dusulen seyi yapmam.

kisacasi bu pandemi herkesi derinden etkiledi.

Esim işten sonra annesine gitti yarin kardesini sinava goturecek. ben de sabahtan beri forumda takiliyorum. mutfakta az bulasik, salonda kurumus camasirlar var. bugun yaptığım tek ev isi wcyi yikamak oldu.

kendime bugun yuklenmedim. bugun biraz da olsa agir elestirmedim. birazdan da uyurum muhtemelen mutfak sabaha kalir.

esim evde olsaydi gelir gider 10 kere soylenirdi mutfaga. oyle bi huyu var taktigi hemen olsun ister. ben de de inat var. ustune dusulen seyi yapmam.

kisacasi bu pandemi herkesi derinden etkiledi.
Uyumadıysan 15-20 dakikada hallet gitsin istersen hâlin varsa. Benim eşim de acayip söyleniyor, gerçi iyi dayandı, yükler onun üzerinde. Yine de söylenmemeleri lazım. Kendi derdimize mi düşelim; onların söylenmelerine mi.. bana da akşam diyo ki, hiç mi mutfağa girmedin. Sofra bezini silkeleyip kirliliğe koymuştum hatta özen de gösterdim ama içinde kırıntılar kalmış, böyle mi atılırmış. Şimdi küs gibiyiz yine. Çocukla ilgileniyor. Benim yatmam 00:00 ı bulur.O varken nerdeyse hiç tel almam elime ama şimdi küs gibiyiz ya ondan.. eskiden ne güzel genelde 22:30 da uykudan baygın halde yatar uyurdum, şimdi kolay kolay uyku basmıyor. İyi geceler sana :KK3:

Uyumadıysan 15-20 dakikada hallet gitsin istersen hâlin varsa. Benim eşim de acayip söyleniyor, gerçi iyi dayandı, yükler onun üzerinde. Yine de söylenmemeleri lazım. Kendi derdimize mi düşelim; onların söylenmelerine mi.. bana da akşam diyo ki, hiç mi mutfağa girmedin. Sofra bezini silkeleyip kirliliğe koymuştum hatta özen de gösterdim ama içinde kırıntılar kalmış, böyle mi atılırmış. Şimdi küs gibiyiz yine. Çocukla ilgileniyor. Benim yatmam 00:00 ı bulur.O varken nerdeyse hiç tel almam elime ama şimdi küs gibiyiz ya ondan.. eskiden ne güzel genelde 22:30 da uykudan baygın halde yatar uyurdum, şimdi kolay kolay uyku basmıyor. İyi geceler sana :KK3:
uyku tutmadi aklima bisey takildi onu araştırıyordum:)

aynen benimki de kullaniyor o cumleyi; "hic mi mutfaga girmedin" . evet girmedim canim istemedi. canim isteyince yapiyorum ki zaten birinin soylemesine gerek yok..

Topiginiz süper, ben evden calisiyorum ayrica 2 yasina girecek bi kızım var. Bazen ev, is, cocuk... bu döngü içinde bütün günüm geçiyor. Bende unutmadikca bu topige gunumu yazarim insallah. Birbirimizi motive etmiş oluruz

Topiginiz süper, ben evden calisiyorum ayrica 2 yasina girecek bi kızım var. Bazen ev, is, cocuk... bu döngü içinde bütün günüm geçiyor. Bende unutmadikca bu topige gunumu yazarim insallah. Birbirimizi motive etmiş oluruz
Teşekkürler. Topiğim süper de ben..... 😂 Allah bağışlasın. Yazarsanız iyi olur evet, memnun olurum. Grafikerler pandemiden önce de evden çalışıyordur genelde, çünkü ikili ilişkilere pek gerek yok. Biz vatandaşa cevap veriyoruz . “Yaz kızım” duruşmada. Mecbur evden olmuyo 😜

20 şubatın devamı
Su çok az da olsa arttırdım. 750 ml lik şişenin 5 te 1 i kaldı
1 saat oldu mu bilmem, kurufasulye turşu yedim. Banyoyu yazmışmıydım yaa yaptım. Kıyafet alamadım kararsızlıktan anca favorilere ekledim
Ve günü kapatıyorum fınısh

X