Günlük Ayak Bakımı İçin Kullandığınız Kremler,Losyonlar?

orchidea

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
10 Aralık 2008
4.390
7
soru açık. hangi bakım kremlerini kullanıyoruz ayaklarımız için???

bana gelince

zaman zaman vazelin kullanmakla birlikte genelde lapitak ayak bakım kremini kullanıyorumm

hiç bakım yapmıyorum desemmm:kedi:
yumuşacık, kokusuz ayaklarım var krem sürmesemde :CüvCüv:

çok şükür benim de ayaklarım güzell

zaten ayak kokusu hiç yaşamış biri değilim.

ama şu anda bulunduğum yerin suları çok kireçli. ayaklarım iyice kurudular. ben de belkim benim denemediğim bişiler vardır dedim de konu açtım ama pek cevap alamadım.

Bende ogrencıyken bu sorunu yasadım arkadasım bı sey soyledı yaptım ayaklarım yumusacık oldu

Vazalını gece yatmadan ıyıce heryerıne surup sıtrecle kapadım sabaha kadar yattım sabah kalktıgımda yumusacık olmustu....

streçle kaplamak iyi fikir olabilir....

ben de genelde vazelin kullanınca pamuklu çorap giyiniyorum ama çıkarında 2 saat içinde aynı oluyor.

streci hemen bu gece deneyeyim

teşekkürler..

topuk sertliği ile benim başım dertte ne denediysem olmadı..yani kalıcı çözümü bulamamıştım. fakat şimdi neutrogena ayak bakım kremi kullanıyorum. çok memnunum.
kesinlikle tavsiye ederim.

ayrıca ayda bir kere ılık suya arap sabunu koyarsanız ve yarım saat sonra elinizle ovalarsanız ayağınızdaki ölü deri kaybolacaktır.
a.s.

topuk sertliği ile benim başım dertte ne denediysem olmadı..yani kalıcı çözümü bulamamıştım. fakat şimdi neutrogena ayak bakım kremi kullanıyorum. çok memnunum.

ayrıca ayda bir kere ılık suya arap sabunu koyarsanız ve yarım saat sonra elinizle ovalarsanız ayağınızdaki ölü deri kaybolacaktır.
a.s.

kremi eczanedenmi aldın markettenmi ?

kozmetikçiden almıştım. dermatolojik olarak eczanelerde de satılıyor.

Son düzenleme:
bende lapitağı diyarbakırın kireçli suyu ve kuru havası için kullanıyorum memlekete gidince bende hiç krem kullanmam cildimde,elimde,ayağımda çok düzgün olur yani krem kullananlar bakımsızdamı kullanıyor

bakımsızlıktan değil bazen ırsi bile olabiliyor.
giyilen ayakkabı ne kadar süre ayakta kaldığın da etkili hatta...
oluşan nasırlar bakım yapmazsanız kaskatı oluyor bu da hem kötü görüntü hem de acı veriyor.

a.s.

neutrogena nın el kremini de çok öneriyolardı ama benim elimden 1saatte emilip gidiyo:bbo:
lapitak denicem bakalım

kızlar topuklu ayakkabılardan dolayı benim de ayağımın ön kısmında sertleşme oldu.ve şimdilerde acı veriyor.nasırlaşıyor sanırım ordaki deri.buna çözümü olan var mı

Yumuşacık ayaklara sahibim
Tek yaptığım şey 10 günde bir törpülemek ve ardından her hangi bir vücud kremi sürmek

Ayaklarımı çok seviyorum! :KK70: Ama hergün yorgun argın işten gelince güzel bir bakımı da hak ediyorlar doğrusu.. Her gece ılık suyla sabunlayıp duruluyorum.. Kullandığım ürün ise Neutrogena Ayak Bakım Kremi.. Yıllardır kullanırım, çok da memnunum.. Üstünü de strech film sarıp, pamuklu çorabımı giyip yatarım. Sabah kalktığımdaysa yumuşacık ve pürüzsüz ayaklar! :))

X