Gurbet Zor Arkadaşlar!

Y

Y_LİZ27

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi Y_LİZ27
AİTLİK HİSSİ ÖNEMLİDİR. EŞİNİZE , EVİNİZE, BULUNDUĞUNUZ ŞEHİRE AİT OLMAK İSTERSİNİZ..BEN İZMİR LİYİM İZMİRDE DOĞDUM BÜYÜDÜM 2 SENEDİR BODRUM DA YAŞIYORUM BURAYA YERLEŞTİK .AMA AİLEMDEN İZMİRİMDEN BİR TÜRLÜ VAZGEÇEMİYORUM BİR TÜRLÜ KENDİMİ BURAYA AİT HİSSETMEDİM.UĞRAŞIYORUM BUNUN İÇİN SONUÇTA İŞİMİZ BURDA BEN DOĞDUĞUM YERİ MEMLKETİM OLARAK GÖRMEKTEN VAZGEÇEMİYORUM. VAR MI GURBETLİK ÇEKEN ALIŞMAYA çalışarak yaşayan bulunduğu sehre?

• Konu Sahibi Y_LİZ27
canim sen birde yurt disi yazilara gir oku valla ozaman haline sukredersin yanlis anlama hic olmassa kendi vatanindasin kendi dilini kullanip ezan sesinle uyaniyorsun yinede seni anliyorum kendi alisik cevrenden ayrilmek her an icin bir gurbettir insallah yakinda alisirsin

• Konu Sahibi Y_LİZ27
selam canim huysuz citirin dedigi gibi yurt disi yazilarini oku halinede sükret istedigin zaman da otobüse binip ailene gidersin.ben daha üc gün oldu türkiyeden geleli nasil geldim birde bana sor.11 yil oldu alisamadim sevemedim buralari herseyiyle soguk geliyor bana insanlari,binalari,yasamlari,havasi.benim ablamda bodruma tasindi o da alisamamis bende benim durumumu anlatinca haline sükrediyor.memleketimiz cok güzelmis bunu burda cok daha iyi anladim o yüzden yasadigin yeri sevmeye calis.

• Konu Sahibi Y_LİZ27
Ahhh ah sen birde yurtdisina cikda gurbet neymis gor,turkiyemin hicbir yeri gurbet degil bana,turkiyemin heryani sila bana...senağlamasenağlamasenağlama

• Konu Sahibi Y_LİZ27
Ahhh ah sen birde yurtdisina cikda gurbet neymis gor,turkiyemin hicbir yeri gurbet degil bana,turkiyemin heryani sila bana...senağlamasenağlamasenağlama[/QUO
vatan hasreti çkmek çok daha zordur.allah vatan hasreti çekenler sabır versin.insan toprağın kokusunu bile özlüyordur. ben de nadiren gidebiliyorum ailemin yanına gurbetteyim bi yerde ama an azından ülkemdeyim.o açıdan haklısınız

• Konu Sahibi Y_LİZ27
selam canim huysuz citirin dedigi gibi yurt disi yazilarini oku halinede sükret istedigin zaman da otobüse binip ailene gidersin.ben daha üc gün oldu türkiyeden geleli nasil geldim birde bana sor.11 yil oldu alisamadim sevemedim buralari herseyiyle soguk geliyor bana insanlari,binalari,yasamlari,havasi.benim ablamda bodruma tasindi o da alisamamis bende benim durumumu anlatinca haline sükrediyor.memleketimiz cok güzelmis bunu burda cok daha iyi anladim o yüzden yasadigin yeri sevmeye calis.
merhabalar.....
Evet memleket özlemi bambaşkadır asıl gurbet o zaman hissedilir.insan vatanını toprak kokusunu bile özler o açıdan bakınca gerçekten halime şükrediyorum.ama inan öyle herzaman gidilmiyor.benim otobüsle 4 saat sizin uçakla belki daha yakın.ama yinede vatanımda olmak gurbet duygusunu biraz azaltıyor

• Konu Sahibi Y_LİZ27
valla ben uçakla 11 saatte gelebiliyorum ülkeme,onu da senede 1 yapabilirim tabii imkan bulabilirsem.sen en azından eşinle berabersin,kendi evinde kalıyorsun.haline gerçekten şükret!

• Konu Sahibi Y_LİZ27
canim allah sana ve butun gurbetcilere sabir versin. cok zor gurbette olmak. ben turkiyeye en son geleli 2 yildan fazla oluyor. istedigim an gelemiyorum. burdan ucakla 24 saat suruyor turkiyeye gelmek.
insallah bir problem cikmazsa 2 ay sonra turkiyedeyim.
yasadigin yerin kotu degilde iyi yonlerine bakmaya calis. eminim bodrumun guzel yerleri, insanlari da vardir. eger kafanda devamli burayi sevemem diye dusunursen cok zorluk cekersin.hayat bu; onumuze geleni yasamak zorundayiz. ama nasil yasamak istedigimiz bize bagli. kendine iyi bak canim.

• Konu Sahibi Y_LİZ27
Eğer gurbetteysen bu yurtdışı veya yurtiçi fark etmiyo mesafeleri ve avantajları farklı ama ait olma hissi yoksa eğer olmuyo.yurtdışındaki arkadaşlarıda anlıyorum tr de olmak bi avantaj gibi görünebiliyo ama hasret gönle düştümü ölede yakıyo bölede yakıyo neredenmi biliyorum bende izmirliyim ve bana ait olan herşeyi özellikle ailemi izmirde bırakıp sevdiğim adam için denizliye yerleştim.Kocamı vatan bildim kendime, ait olmakta çok zorlandım hala zorlanıyorum...

a a a a a a a aaayyyy kısss ne kadar çok ortak yanımız var.inanamıyorum yahu...kısss bende izmirliyim ve 1 yıldır bodrumda yaşıyorum.bodruma gelin geldim.. ::))) aynı duyguları malesef bende yaşıyorum.ama artık alılmaya başladım.burayı sevmekten başka çarem yok çünkü.eşimi seviyorum,evimi seviyorum,bi aile kurduk onu seviyorum,eee hal böyle olunca doğal olarak bodrumuda sevmeye başlıyorum....nerde oturuyosun bodrumda????

ben de dün senin mesajına cevap vermiştim.ortak yönümüz olduğunu ben de sana yazmıştım. ben gümbette oturuyorum. ya sen?

Eğer gurbetteysen bu yurtdışı veya yurtiçi fark etmiyo mesafeleri ve avantajları farklı ama ait olma hissi yoksa eğer olmuyo.yurtdışındaki arkadaşlarıda anlıyorum tr de olmak bi avantaj gibi görünebiliyo ama hasret gönle düştümü ölede yakıyo bölede yakıyo neredenmi biliyorum bende izmirliyim ve bana ait olan herşeyi özellikle ailemi izmirde bırakıp sevdiğim adam için denizliye yerleştim.Kocamı vatan bildim kendime, ait olmakta çok zorlandım hala zorlanıyorum...

gerçeken arkadaşım seni çok iyi anlıyorum.ve seni bence yanlızca izmir liler anlar. izmir bi tutku..

bende gurbetteyim 10 saat uzaktayım memleketimden ailemden .bazen cok üzülüyorum aglama krizlerine giriyorum bi daha dünyaya gelsem ailemden uzak yasamayı secmem valla cok zor.canın sıkılınca cekip gidemiyosun cünkü uzak.allah yardımcımız olsun

ayy canım ya görmedim msjını.bende merkezde oturuyorum.yakın sayılırız.çalışmıyorsun sanırım dimi..yani işimiz burda demişsin ne iş yapıyorsunuz canım???tanıyalım azcık birbirimiz.izmirin neresindensin??ay amma soru sordum dimi ya :))

ben çalışmıyorum 4 yaşında bir oğlum var onunla ilgileniyorum.eşim reklamcı. reklamla ilgili herşeyi yapıyor.gümbetteyiz.biraz sen bahset kendinden sen çalışıyor musun? ha bide izmir hatay dan

slm arkadaşım bende 28 yaşından sonra ailemden ayrılmak ve gurbete çıkmak zorunda kaldım benim durumum daha vahim ben ikinci evliliğimi yapıp geldim aslında benim için bi kurtuluştu gurbet ama yaşayınca çok zormuş birde kızım var ilk evliliğimden onun alışması daha zor oldu haline biraz şükret çünkü alışması gereken sadece sensin ben kendimdende geçtim kzım için uğraşıyorum hala daha yazın 3 ay memlekette kalıyor ayrılması nasıl zor oluyor anneannesigilden anlatamam tabi bu durum okul yaşantısınıda etkiliyo zaman zaman neyse sorunlarımla seni dahada sıkmak istemem işte böyle hayat her haliyle zor dilerim bu zorlukları en iyi şekilde yıkılmadan atlatman k.i.b....

slm arkadaşım bende 28 yaşından sonra ailemden ayrılmak ve gurbete çıkmak zorunda kaldım benim durumum daha vahim ben ikinci evliliğimi yapıp geldim aslında benim için bi kurtuluştu gurbet ama yaşayınca çok zormuş birde kızım var ilk evliliğimden onun alışması daha zor oldu haline biraz şükret çünkü alışması gereken sadece sensin ben kendimdende geçtim kzım için uğraşıyorum hala daha yazın 3 ay memlekette kalıyor ayrılması nasıl zor oluyor anneannesigilden anlatamam tabi bu durum okul yaşantısınıda etkiliyo zaman zaman neyse sorunlarımla seni dahada sıkmak istemem işte böyle hayat her haliyle zor dilerim bu zorlukları en iyi şekilde yıkılmadan atlatman k.i.b....

evet arkadaşım senin durumunda zormuş.peki kızın ve eşin anlaşabiliyor mu bari kızın kaç yaşındaydı sen 2. evliliğini yaprken.bide 2. eşininde çocuğu var mı?

canım benim bende izmirliyim 13 senedir ayrıyım ankarada yaşıyorum tayin nedeniyle izmire hasretim seni çol iyi anlıyorum canım benim

X