Guzel vaktinizi ayirip su degerli kardesinize bir akil verir misiniz ablalarim kardeslerim arkadaslarim?

Sabır yok saygı yok anlayış hiç yok.Bence bir kez daha düşünün her şey sevmek değil.Yaşlarınız çok genç.Istemediği birşey olduğunda ömür boyu burnunuzdan getirecek.Ailesi pohpohlamış her istediğini hemen yapmış sanırım.Evlenmek evcilik oyunu değil.
Bende bunu dusunuyorum yani diyorum ki demek ki ne bana ne ailemin fikirlerine saygisi yok. Gerci onun isyerinde benim arkadasim calisiyor onunla konusmus benim telefonda o a ettigim lafa bozulmus. Milletin laf yapmasini takip ona ataranmisim gibi bahsetmis kavgamizdan.

Diplomasi var oda okumus iki senelik bir okul. Suanki iside marketleri var onu yonetiyor. Hep gorusuyoruz biz aslinda ayni yerde yasiyoruz zaten haftada bir iki bazen daha fazla hep beraberiz

Evlilik için planı nedir ? Siz çalışacak mısınız , çalışmanıza dair görüşü nedir ?

Aileniz gerçekten okul biter bitmez evlenmenizi destekliyor mu ?

Ailene saygısı olmayanın sana da saygısı olmaz. Ben 22 yaşındayken üniversite biter bitmez nişanlandım daha önce. KPSS puanım düşüktü 1 yıl atanamadım ama akademik kariyer için uğraştım okulda kaldım. O süreçte nişanlımın aşağılamarını görecektin. Kendisi subaydı. Babam da subaydı. Artık aileme varıncaya kadar saygısızlıklar… ailenin lafından çıkmıyorsun atan da evlenelim vs vs… artık tak etmişti canıma. Ondan seve seve ayrıldım. 2 ay annemle beraber uyudum. Ağlaya ağlaya. Ama dedim ki bu ilişki bitecek. Bitti de. Daha sonra hayatıma başkaları girdi çıktı ara ara. Dedim ki gerçekten nefes almıyormuşum daha önce. Şimdi üç yıllık evliyim. 30 yaşındayım bebek bekliyoruz. İnan ağzımdan çıkan her sözün tonlamasına bile dikkat eden bir eşim var. Gerçekten çok üzülünce karşına çok güzel şeyler çıkıyor. Ama senin de mücadele etmen gerek. Kendine değer ver önce. Evet ağla üzül yalnız uyuyamayacak duruma gel ama yine de o alışkanlığından vazgeç. Çalış kendi paranı kazan. Ye gez toz eğlen. Gerçekten hayata bakış açın değişiyor ve insanları farklı yönlerden tanımayı öğreniyorsun. Ailem de bana erken demişti dinlememiştim. Haklılarmış. Aileni üzme olur mu. Değmiyor. Ailene tek laf edeni anında sil gitsin. Bunlar sana birer işaret. Gör bunları. Kendine değer ver. Evli değilsin onun da dediği gibi. Nişanlı da değilsin. Ayrıl gitsin. Senden o kadar emin ki. Korkmuyor bile kaybetmekten. Sen ayrıldığında zaten o koşacak peşinden. Ama dediğim gibi değmez. Arkana bile bakma
Anneme anlatamiyorum bunlari anneme anlatsam kadinda diyecek ki sana boyle baski yapan biriyle olmaz. Ama 8 aydir be cektigimi bir ben biliyorum

Evlilik için planı nedir ? Siz çalışacak mısınız , çalışmanıza dair görüşü nedir ?

Aileniz gerçekten okul biter bitmez evlenmenizi destekliyor mu ?
Calisacagim oda istiyor calismami. Ailem durumu biliyor zaten okulunu bitir once sonra bakariz diyorlar. Ya birde benim isim de hazir gibi birsey o yuzden

Bende bunu dusunuyorum yani diyorum ki demek ki ne bana ne ailemin fikirlerine saygisi yok. Gerci onun isyerinde benim arkadasim calisiyor onunla konusmus benim telefonda o a ettigim lafa bozulmus. Milletin laf yapmasini takip ona ataranmisim gibi bahsetmis kavgamizdan.
Fikirlerinize değer vermeyen, hoşgörülü davranmayan bir erkek evlenince daha fena olacak unutmayın.
Aramayın bence artık.Telefona cevap
veremeyecek denli büyük bir olay yok ortada.Aklınca şimdi her dediğimi yaptırırım ona kafasına bürünmüş o.Aramayın onun size dönmesini bekleyin.Küsen erkek de hiç çekilmez.

Fikirlerinize değer vermeyen, hoşgörülü davranmayan bir erkek evlenince daha fena olacak unutmayın.
Aramayın bence artık.Telefona cevap
veremeyecek denli büyük bir olay yok ortada.Aklınca şimdi her dediğimi yaptırırım ona kafasına bürünmüş o.Aramayın onun size dönmesini bekleyin.Küsen erkek de hiç çekilmez.
Biz hep kavga ediyorduk bu konulardan ama hic boyle cevap vermemezlik yapmazdi. Arkadasima demis o aramiyor yazmiyor bende aramam. E kac kere aradim bugun asla cevap yok

Psikolojimin bozukluğunu hissediyorum artik ama o kadar da seviyorum ki hala kendimi yiyorum neden cevap vermiyor diye
İşte amaçta o merak et. Neden de ?neden bitti de. Sorgula . Zira bunu yaratan her erkek, kadını kendine bağımlı yapıp; her istediğini kabul ettirir. Bırak bunu ;tabi ilerde boşanmakta bir durum. Ne istediğine karar var. Mutlu huzurlu bir yaşam mı. Yoksa sorun mu. Sorun istiyorsan aramaya devam et.:işsiz:

Anneme anlatamiyorum bunlari anneme anlatsam kadinda diyecek ki sana boyle baski yapan biriyle olmaz. Ama 8 aydir be cektigimi bir ben biliyorum
İşte ben de ailemden uzun süre sakladım. Artık yüzümden anlamaya başladılar. Bir gün oturdum herşeyi anlattım. Kesinlikle bu ilişkinin bitmesi gerektiğini ama son kararı benim vermem gerektiğini söylediler. Ben de arkama ailemin desteğini de alarak ayrıldım. Çok da iyi oldu. Zaten bu durumu kime anlatsanız ayrılın diyecek. Annenin yüreği dayanır mı. Ayrıca düzelir diye bekliyor olabilirsin ama düzelmiyor. Düzelmeyecek. Evlilik okul durumunu halledip evlensen bile başka problemler çıkaracak bu çocuk sana. Sorun senin okulun ya da gerçekleşemeyen evliliğiniz değil. Sorun o çocuğun kendisi. Bir başkası ile olsa yine aynısını yapacak. Sorunlu insanlar sorunlu devam ediyor hayatlarına. Sana daha fazla vakit kaybettirmesine izin verme bence

Diplomasi var oda okumus iki senelik bir okul. Suanki iside marketleri var onu yonetiyor. Hep gorusuyoruz biz aslinda ayni yerde yasiyoruz zaten haftada bir iki bazen daha fazla hep beraberiz
Çocuğun bu denli evlilik istemesi seni fazlaca arzulaması mı acaba diye düşünüyorum bir yandan da. Hani aranızda cinsel boyutta bir şey geçmediyse bir an önce evlenip o raddeye gelmek istiyor gibi. Ama bunu baskılayarak yapıyor. Çok yanlış. Seni kendine bağımlı hale getirmiş.

Biz hep kavga ediyorduk bu konulardan ama hic boyle cevap vermemezlik yapmazdi. Arkadasima demis o aramiyor yazmiyor bende aramam. E kac kere aradim bugun asla cevap yok
O aramıyor yazmıyor ben de aramam, direkt ego savaşı. Bu evlilikten bir yol olmaz. Sevgide karşılık beklenmez. Yoksa ego çatışmasına döner bu hal.

Oncelikle uc senelik bir iliskim var( suanlik yari a cikamayabiliriz) benim daha okulum bitmedi bir sene uzadi suan o uzayan senemdeyim. Okulumun uzadigi flan iki sene oncesinden belliydi zaten sevgiliminde bundan haberi vardi. Biz gecen yaz ayrildik sonra baristik ve bu kisi bana evlilik teklifi etti. Bende cok seviyorum tabi kabul ettim napicam baska ama dedim ki biliyorsun ki benim okulum var isleri birazdan agirdan alalim sene sonuna dogru baslatiriz birseyleri. Kemkum edildi tamam falan dendi bana. Teklifi alali 8 ay oldu arkadaslar benim bu 8 ay burnumdan geldi. Etmedigimiz kavga dovus kalmadi. Beklemekten sıkılıyor ve biz surekli kavga ediyoruz. Aileme actim. bu durumu ailemde tabi once okulunu bitir biz zaten size karsi degiliz zamani gelince olucak hepsi dedi. Ben 8aydir surekli bu insani alttan alip duruyorum butun evlilik baskilarini. Sadece bana olmasinida gectim disardan biri bir sey dediginde bu adam agzini acip “ kizin daha okulu var onu bekliyoruz vsvs” tarzi cevap bile vermiyor yok bana kalsa ben hazirim bizde cok niyet siz bizden umidi kesln gibilerinden konusuyor. Bende bunca ay hic sesimi cikarmadim. Gecen gun yine bu konu acildiginda dedim ki bak beni insanlara karai savunmaman cok agrima gidiyor milletin agzina laf veriyorsun. Vay efendim bana bir bagirmak telefonda. Bunu yapan sensin senin aylardir hicbirsey yapmaman kapat su telefonu ya diyip suratima kapadi. Bir iki gun ben hicbisey yazmadim. Baktim ses yok bugun dedim ariyim yine duzeltiyim yani. Ariyorum acmiyor. Mesaj atiyorum donmuyor ama wpye giriyor. Ben kafayi yiycem arkadaslar bu cocuk ayrilicak heralde ben mi sucluyum simdi?
Bi bit yeniği vardır detayları bilmediğim için yorum yapamıyorum laftan anlamaz takıntılı insandan kurtul derim hayat çok daha güzel şeyler çıkaracak karşına

8 ayda bunlari yapan evlendiginizde dert edip takmak icin illa ki bir gundem olusturur kendisine.
Bu sevgi degil dupeduz suclamak.Kusuru karsindeki kisiye yuklemek.Ustelik ortada bir kusur da yokken.
Ben yerinde olsam dikkat ederim.
Her olumsuzluk icin bir bahane uretenlerle,her fikir ayriliginde bir suclu arayanlarla yola cikilmamali.
Ben guvenemedim bu kisiyi.
Uc gun sonra bir anlasmazlik olsa aranizda bu kisi net bir tavirla butun hatayi sana yuklemeye meyilli gibi hissettim ben.

Bi bit yeniği vardır detayları bilmediğim için yorum yapamıyorum laftan anlamaz takıntılı insandan kurtul derim hayat çok daha güzel şeyler çıkaracak karşına
Benimde aklima gelmiyor degil biliyor musun diyorum bunun altinda baska bisey mi var sonra konduraniyorum sacmalama diyorum

Konu o kadar saçma geldi ki. Sanki evlenmek istemiyorum falan demişsin ne kadar boş tavırları var ayrıca 25 yaşındaymış beklesin 2-3 sene ne var bunda. Şimdi böyleyse evlendiğinizde daha büyük olaylarda sen bununla nasıl anlaşacaksın, çok yorucu.

Konu o kadar saçma geldi ki. Sanki evlenmek istemiyorum falan demişsin ne kadar boş tavırları var ayrıca 25 yaşındaymış beklesin 2-3 sene ne var bunda. Şimdi böyleyse evlendiğinizde daha büyük olaylarda sen bununla nasıl anlaşacaksın, çok yorucu.
Birde sıkıntı su kendide diyor ben biraz erken davrandim galiba teklif konusunda. Eee bunun farkinda ama hala bana yukleniyor

X