guzellik standartlari

Merhaba

Baska bir ulkeye tasindim, yakin bir kiz arkadas buldum var kendisi iran kokenli fakat ingilterede dogup buyumus, londrali. Bazen kadinsal konular hakkinda konusuyoruz, bana guzel buldugu kadinlari gosteriyor, hepsi silikon dudak, gogus, ve asiri buyuk kalcalara sahip kadinlar( kardashian makyaji vesaire) . Bana diyor , burada erkekler boyle kadinlari tercih ediyor. Benimde aklima gercekten almiyor, acaba diyorum ben mi cok safim, yoksa erkekler gercekten boyle abartili kadinlari seviyormu. Bana gosterdigi kadinlar asiri sisman geliyor gozume. Ben lisede cok bir kilom olmamasina ragmen kizlar tarafinda buyuk popolu olarak sisman muamelesi gormustum. Bu arkadasim ise gecen gun popo implanti yaptirdi. bu gorunusu ise bana sisman olarak geliyor. Ben de mi sorun var yoksa ingileteredeki guzellik algilari turkiyeden mi farkli? Yoksa ben cok mu gecmiste kaldim. Aynaya baktigimda kendimden mutlu olurken simdi sorguluyorum, acaba begenilmek icin benim de mi dudak, gogus kalca sisirtmem gerekiyor diye.
Cevresi Iranli /arap erkek doluysa olabilir. Frannsa'da bu tarz sisman kadinlari sadece paris varoslarindaki rap dinleyen zenciler, kuzey afrikalilar begenir. Yani elit bir ingilizin hayatta bu tarz kadinla isi olmaz

ya zevk meselesi ve çok kişisel bişi
ben sevmiyorum estetik falan herkes birbirine benzeyince hoşuma gitmiyor
bi arkadaşım var yakışıklı diye gösterdiği adamların resmini buraya atsam kusarsınız
mesela dövme falanda kimi insanda çok hoş dururken kimisinde berbat duruyor
bi arkadaşım var minimalist 3-4 dövmesi var çok tatlı duruyor
başka bi arkadaşım da her yerine ufak ufak ama abuk sabuk dövmeler yaptırmış
ondakileri asla beğenmiyorum mesela bi gece elbisesi giydiğinde kötü duruyor
ama yüzlerine söylenmez çünkü ayıp ve kişisel yani onu ilgilendirir

Benim begendigim bir tek standart var ona uyarim gerisine de şişirme indirme vs yapmam. 😀 Herkesin zevkine göre vucut mu değişir.

Kalca 90cmden buyuk olmamali
Bel 65cmden geniş olmamali en fazla.
Omuzlar, boy ölçüsünün dortte biri genişliğinde olmali. Bu gayet orantili bir goruntu veriyor "bana göre." Ha bu rakamlara uymayan kotu görünür demek icin yazmadim bu arada, yani illa bir standart olacaksa genel kabul gorur olculer bunlar.

Arkama bez baglamiş gibi gezemezdim bazi erkeklerin sacma fantzilari var diye. 😄 Herkest begenmiyor o goruntuyu.

Merhaba

Baska bir ulkeye tasindim, yakin bir kiz arkadas buldum var kendisi iran kokenli fakat ingilterede dogup buyumus, londrali. Bazen kadinsal konular hakkinda konusuyoruz, bana guzel buldugu kadinlari gosteriyor, hepsi silikon dudak, gogus, ve asiri buyuk kalcalara sahip kadinlar( kardashian makyaji vesaire) . Bana diyor , burada erkekler boyle kadinlari tercih ediyor. Benimde aklima gercekten almiyor, acaba diyorum ben mi cok safim, yoksa erkekler gercekten boyle abartili kadinlari seviyormu. Bana gosterdigi kadinlar asiri sisman geliyor gozume. Ben lisede cok bir kilom olmamasina ragmen kizlar tarafinda buyuk popolu olarak sisman muamelesi gormustum. Bu arkadasim ise gecen gun popo implanti yaptirdi. bu gorunusu ise bana sisman olarak geliyor. Ben de mi sorun var yoksa ingileteredeki guzellik algilari turkiyeden mi farkli? Yoksa ben cok mu gecmiste kaldim. Aynaya baktigimda kendimden mutlu olurken simdi sorguluyorum, acaba begenilmek icin benim de mi dudak, gogus kalca sisirtmem gerekiyor diye.
Adı üzerinde kişiden kişiye değişiyor ama haklı oralarda öyle kadınlar daha çok seviliyor.

İranlıların sanırım estetik algısı o şekilde bazı insanlara estetik yakışmıyor ya da yanlış uygulamadan kaynaklı olabilir mesela işte dudak dolgusu modelleri var ya fransız russian vs veya göğüs implantı modelleri, damla, yuvarlak yüksek profil kas üstü vs.. erkekler evet dış görüntüye bakıyor gayette hiç biri iç güzelliğe bakmıyor sizin vücudunuzda begenmediğiniz yerleri yaptırmanız başkasının begenisine göre değil de sizin taleplerinize göre olmalı, tabi doktor fikri çok önemli sizin kendinize yakışacak zannettiğiniz bir uygulama yakışmayabilir de
Sizin gördüğünüz ve şişman olarak düşündüğünüz kişiler bir başkasına göre normaldir ya da yanlış yapılmış bir operasyondur

İranlıları bilmiyorum fakat İngiliz kadınları çok bakımlı yerine göre dolgusu botoksu eksiksiz kadınlar boy ortalamaları zaten Türkiye’den yüksek iri kalıplılar erkekleri de öyle… yani klasik Türk erkeği de İngiliz erkeği yanında vitaminsiz duruyor.
Şu anda dünyada da bu bir akım haline geldi iri göğüs iri popo vs… Kimine çok yakışıyor kimine emanet duruyor. Şimdi bizim 1.55 boy ortalamasına sahip kadınlarımız bu estetikleri yapsa çok varotik durur ama boyunuz 175 ve üzeriyse gayet estetik ve zarif duruyor

Bir dönem bulunduğum yerde Iranlılar vardı. Gerçekten bence her şeyleri çok aşırı, dudak, saç rengi, giyim kuşam, kaş... seçimleri ben buradayım denecek cinsten ve bence hiç güzel değil. Benim için güzel kadın demek zariflik demek. Bu kadın mesela dünyanın en güzel kadınlarından biri bence.

Eklentiler

• download.jpg
    download.jpg
    5,6 KB · Görüntüleme: 53
İranlıları bilmiyorum fakat İngiliz kadınları çok bakımlı yerine göre dolgusu botoksu eksiksiz kadınlar boy ortalamaları zaten Türkiye’den yüksek iri kalıplılar erkekleri de öyle… yani klasik Türk erkeği de İngiliz erkeği yanında vitaminsiz duruyor.
Şu anda dünyada da bu bir akım haline geldi iri göğüs iri popo vs… Kimine çok yakışıyor kimine emanet duruyor. Şimdi bizim 1.55 boy ortalamasına sahip kadınlarımız bu estetikleri yapsa çok varotik durur ama boyunuz 175 ve üzeriyse gayet estetik ve zarif duruyor
Varotik kelimesine bittim 😂ama gerçekten de öyle

Beğenilmek güzel bir his ama kendimi beğenmem çok daha başka bir duygu. Demem o ki '' erkekler kaç beden, hangi tarzda kadınları sever acaba? '' diye düşünmedim düşünmem de. Onların kafaların da yarattıkları şekle girmek aklımın ucundan geçmez. Bunu düşünerek yaşanır mı gerçekten? E ben de hem çekici, keskin yüz hatları, hafif kaslı, uzun boylu, karizmatik vs. erkek beğeniyorum hadi gelsin bulsun beni :) Ama evleneceğim kişi o olmayacaktır muhtemelen. Sadece cinsellik için yaşamıyoruz. Bu güzellik algısı adamı depresyona sokar. Kendim ayna da ne görmek istiyorsam onun için uğraşıyorum. Düz bi popom var ve çok memnunum ne göğüslerim ne de popom büyük olsun istemiyorum erkeklerin de düşüncesi tırtttt benim için.

Son düzenleme:
Ancak sorduğunuz soruya gelirsek Victoria Secret mankenlerine daha çok düşkünlük var bence. İnce, zayıf, zarif bir vücut anladığım kadarıyla yabancı erkeklerin daha çok ilgisini çekiyor. Jason Statham gibi ünlülerin eşleri genelde manken oluyor. Tabi bu benim gözlemim tüm erkekler böyle düşünüyor diyemem. Popoyu görsel açıdan ziyade erkekler kafalarında başka şeyler canlandırdıkları için seviyor da olabilirler. Onların zihnini okuyamazsın boşver sen kendini nasıl beğeniyorsun ya da nasıl görmek istiyorsun önceliğin kendi isteğin olsun.

Merhaba

oyle kadinlari seven erkekler de var, nefret edenler de var. zaten herkesin begeni kriteri farkli. kimi uzun boylu ister, kimi citi piti ister, kimi sarisin, kimi esmer..

Son yıllarda bu tarz görüntü moda oldu çoğu kisi kalça implantı yaptırıyor. Bana göre kötü bir görüntü. Bu sıralar moda ama belli bir süre sonra bunun da modası bitecek. Bir ara sıfır bedenin moda oluşu gibi. Amerika tarzı bir guzellik anlayışı bu bence. Bizim kilolu diyeceğimiz vücutlar instagramda falan güzel diye empoze ediliyor. Her şey ticaret ve trend üzerine kurulu.

Çok fazla takmayın erkekler neyi seviyor neyi sevmiyor. Bana göre bu görüntüyü seven erkek zevksizdir der geçerim çok da düşünmem üstünde. Zayıf seven de çok var.

X