Aile Planlaması Gynefix spiral ve korunma sorunu

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
Bir cok şeyi bende bu forumda öğrendim ama aynen böyle insanlar yüzünden yıllar oldu girmedim hadi dedim bilirler belki ama şoka girdim konu nerelere geldi yok o doktor bilmem be babana yani :)

Aynen oyle.. gebeliklerimde vs bir cok seyi burda ogrendim okudum vs. Cok paylasimim oldu.. surekli bir linc var burda son zamanlar hepte ayni kisiler genelde

Doktorlar iyiki var ama doktor ve doktor var. Son yaşadığım acı tecrübeler her doktora güvenmemem gerektiğini öğretti bana .
Kesinlikleee onları anlıyorum ülkede bir çok meslek mesleki deformasyon umutsuzlukla dolu hatta soru bile cok az soruyorum inanın yormayayım diye :) ama ben de sizin gibi zor güveniyorum yaşadığım şeylerden sonra ..her iş için , ehline denk gelmek umuduyla.. 🙏

9sene spiralle korundum hic bir sekilde kayma olmadi (tabiki bende olmadı) aşırı kanamam oldugundan yara yapmış rahimi oyuzden çıkarttılar hap kullandim ve hapi unutunca 13sene sonra kızımı dünyaya getirdim 🤗
Tavsiyem kesinlikle kontrol altinda gitmeniz

Özellikle annenizde pıhtılaşmaya bağlı felç oluşmuşsa kesinlikle tavsiye edilmez. Hap yada spirali elediğinizde hala başka korunmakta yöntemlerini olduğunu unutmayın. En basitinden kondom !
Ayrica kanser hastaligi varsa ailesinde vs. Genetik mi diye bilinmesi gerekiyor(tabii bu hormonlu spirallerde)

Buarada mirena neden dusunmuyorsun konu sahibi?
Mirenayıda araştırdım soruşturdum daha çok kanaması fazla olana takılıyormuş ,kanaması az olanlarda hepten kesiliyormuş.Reglimm normalde 4 gün sürüyor bakır spiralde kayma dışında hiç sorun yaşamamıştım esasen :) keşke kaymasaydı bir kez daha şans vereceğim ama o gynefix mi olur bilmem bu esnada kızımıda kaldırdım 16 kg belki etkisi olmuştur onun :) bakalımmmm cok sağol 🌸

Mirenayıda araştırdım soruşturdum daha çok kanaması fazla olana takılıyormuş ,kanaması az olanlarda hepten kesiliyormuş.Reglimm normalde 4 gün sürüyor bakır spiralde kayma dışında hiç sorun yaşamamıştım esasen :) keşke kaymasaydı bir kez daha şans vereceğim ama o gynefix mi olur bilmem bu esnada kızımıda kaldırdım 16 kg belki etkisi olmuştur onun :) bakalımmmm cok sağol 🌸
Valla benimde var tanidiklarim kaymayla tosun gibi cocuklari
Oldu😐 evet mirena ya azaltiyor ya da bitiriyor

Olur mu doktor ne önerdiyse kullanmalıyız yoksa cahilin önde gideniyiz :) ben hapı sormasam bana 2. Seçenek sunulmadı bile değil gynefix :) ne yapıyorsak araştırıp didikleyip yapıyoruz KESK’e herkes işinin ehli olsa ama bademde durum bu oluyor
Benim gittiğim tüp bebek doktoru hiç deneme bile senin çocuğun olmaz dedi. Yaşadığım yıkımı ben bilirim. Arkadaşımın ve eşimin yönlendirmesi ile başka bir doktora gittim. Tek sperm ve tek yumurta ile dört çocuğu olan tanıdığım var dedi. Rabbim doğal yoldan nasip etti. Şimdi bir doktor ilaç yazdımı özellikle de asistan bir kaç doktora ve eczacıya dahi soruyorum. Ama burada şunu gördüm ki hata ediyormuşum 😅

Benim gittiğim tüp bebek doktoru hiç deneme bile senin çocuğun olmaz dedi. Yaşadığım yıkımı ben bilirim. Arkadaşımın ve eşimin yönlendirmesi ile başka bir doktora gittim. Tek sperm ve tek yumurta ile dört çocuğu olan tanıdığım var dedi. Rabbim doğal yoldan nasip etti. Şimdi bir doktor ilaç yazdımı özellikle de asistan bir kaç doktora ve eczacıya dahi soruyorum. Ama burada şunu gördüm ki hata ediyormuşum 😅
Her dr cok biliyorum diyor ama
Hepsi ayni seyi soylemiyor, tecrubeside ayni degil.. bende tedavi gordugumde gebelik icin.. burda ve baska yerlerde okuduklarimi soruyordum ve boylelikle arastirmalarimizi sekteye ugramadan yaptirttim.

Yoksa dr un kendisine sorsan hepsi
Mukemmel hepsi herseyi biliyor…ve yapiyor..

Kızlar yaşım 31 kızım 2.5 yaş ve şimdilik 2.düşünmüyorum..devlet hastanesinde normal bakır spiral taktırmıştım 2 ay sonra kaydığını öğrendim muayenede hiçbir belirtim olmadı kanama vs sadece bacağımda bir agrı olmuştu iyi ki hiç güvenmemişim kendisine :) hap içmek istemiyorum sürekli ama yine kayma ihtimali olan bir şeydir taktırmak içimden gelmiyor. Benim gibi olup bir şans daha veren var mı?

Bir diğeri de gynefixi duydum direk Rahime saplanıp kayma ihtimali yokmuş biraz pahalı ama iyi bir şeyse deneceğini düşünüyorum taktıran var mı acaba gynefix spirali ?

Ben paylaştım iyisini de kötüsünü de. Bu noktada doktorla ile karar vermesi lazım değil mi? Spiral kayıyorsa başka yönteme yönlendirir doktor çünkü. Sağlık konularında kişisel tavsiye vermek doğru gelmiyor bana

C Calcifer kadın zaten doktora sormuş. B blueberriess Bakır spiral deneyimi yaşamış. Korunma yöntemlerini bilmeyen bir insan değil ki. Gynefixi kullanan var mı , kullanan varsa tecrübeleri nedir diye sormuş.

Kadına sanki Aliexpressten sipariş verip evde spiral takacak muamelesi yapılması tuhaf olmuş.

Kesinlikleee onları anlıyorum ülkede bir çok meslek mesleki deformasyon umutsuzlukla dolu hatta soru bile cok az soruyorum inanın yormayayım diye :) ama ben de sizin gibi zor güveniyorum yaşadığım şeylerden sonra ..her iş için , ehline denk gelmek umuduyla.. 🙏

Forumda bir üye Nuvaring ten çok memnun olduğunu yazmıştı. Üyeyi maalesef hatırlamıyorum.

C Calcifer kadın zaten doktora sormuş. B blueberriess Bakır spiral deneyimi yaşamış. Korunma yöntemlerini bilmeyen bir insan değil ki. Gynefixi kullanan var mı , kullanan varsa tecrübeleri nedir diye sormuş.

Kadına sanki Aliexpressten sipariş verip evde spiral takacak muamelesi yapılması tuhaf olmuş.
Aliexpressten verse daha iyi.

Şimdi bir doktor ilaç yazdımı özellikle de asistan bir kaç doktora ve eczacıya dahi soruyorum. Ama burada şunu gördüm ki hata ediyormuşum 😅
:)) körkütük söyleneni yapmak daha modern yapıyor bazılarını ,araştıran soruşturan cahil olmuş memleketimde :) tek temennim kötü bir asistan de elinde heba olmamaları 😃

:)) körkütük söyleneni yapmak daha modern yapıyor bazılarını ,araştıran soruşturan cahil olmuş memleketimde :) tek temennim kötü bir asistan de elinde heba olmamaları 😃

Nuvaringle korunmayı bu konuda okumuştum. Üye arkadaş tecrübesini de yazmış.

Üye bu konuda tecrübesi olanlardan fikir istiyor, doktor ismi sormamış (ki bunu da sorabilir) ilaç ismi sormamış siz site kurallarını biraz karıştırmaya başladınız sanırım. Ne akademik bir makale istenmiş, ne uzman görüşü tam tersine tecrübe soruluyor. Forumun amacı da insanların yaşadıkları tecrübeleri paylaşması.

Bu durum gün geçtikçe cidden sıkıcı bir hal almaya başladı. Bir kitle var ki, insanları soğutuyorsunuz, soru sorduğuna pişman ediyorsunuz, ceza alınca da biz ne yaptık oluyor. Sürü halinde hareket ediyorsunuz zira destekçiniz olmadan yoksunuz. Sosyal medyadan iletişim kurup konulara insanların burnundan getiriyorsunuz. Kalbinizi kırmayayım diyorum ama ya sizin kalbini kırdıklarınız? Sonunuz kötüye gidiyor söylemdi demeyin....

Son düzenleme:
X