Habersiz misafir

portakalll

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
4 Nisan 2024
2
8
29
Kızlar eşim bana sormadan ailesini çağırıyor ve ben bu durumun yanlış olduğunu önce bana danışması gerektiğini gelmeleriyle ilgili bir problem olmadığını ama evin hanımı olarak bana sorması gerektiğini söyleyince inanılmaz tartışma çıkıyor. Siz bu konuda nasıl iletişime geçiyorsunuz eşinizle? Ne yapmalıyım?

Kızlar eşim bana sormadan ailesini çağırıyor ve ben bu durumun yanlış olduğunu önce bana danışması gerektiğini gelmeleriyle ilgili bir problem olmadığını ama evin hanımı olarak bana sorması gerektiğini söyleyince inanılmaz tartışma çıkıyor. Siz bu konuda nasıl iletişime geçiyorsunuz eşinizle? Ne yapmalıyım?
Misafiri kendi ağırlayacak ise sorun yok, temizlik bulaşık yemek 😁

Sütyeni kayınpederinin göreceği sekilde unutmuş gibi ortada bırak 😈 Ya da kapıyı banyodan çıkmış gibi aç 😎 Şeytan daha çok şey diyor da neyse :KK53: Haklısın arkadaşım, hadi bir iki defa oldu ama bu huy halindeyse aliskanlik haline gelmişse büyük sıkıntı. Kendi ailen bile olsa mahremiyete saygı önemli. Geldikten sonra mecbur saygılı şekilde ağırlaman gerekir yapacak bir şey yok ama bunu öğrendin madem önlemlerini almak sana kalmış 😈

Bana haber verir esim
Ve kayınvalıdem birgünden fazla asla kalmaz
O da aksam gelır yemek yenir sabah kahvaltıyı yaparız en geç bir gibi çıkar

Bızde o yuzden sorun olmuyor

Tartışması benciliğini sergiliyor kusura bakmayında ev bu sonuçta sorulmadan pat diye de ne gidilir nede eşler birbirine danışmadan misafir çağırır

Sorun sadece eşinizde değil, eş ailesinde de sıkıntı var. Bidahaki sefere haberiniz olmazsa yine, olmayan bir plan uydurun,iptal edemeyeceğinizi söyleyin ve dımdızlak ortada bırakın. Eşim geleceğinizi söylemedi ama keşke siz haber verseydiniz çat kapı yapacağınıza deyip, lafı sokuşturup bi sinema bi kahve yapıp, keyifinize bakın valla. Nefret ediyorum böyle tiplerden…

Ya aklıma eşimin benim ailemi habersiz çağırması geldi🤣 markete giderdi geri gelirdi birazdan dayinlar,annen kagvaltiya gelecek derdi🤣 kızardım niye böyle yapiyosun söylesene cagircam diye soylenirdim(benim dayimlar ve annem falan ) ev dağınık oluyo bişey oluyor,anneme söyledim habersiz çağırıyor diye ondan sonra eşim çağırdı anda annem arardı sana geliyoz haberin haberin olsun diye o arada evi toparlardim biraz,eşim yardım ederdi hazırlamaya sofra kurmaya ama yani kendi ailem akrabalarım oldugu halde kızardım sormadan cagirmasina,Allah'a şükür diye diye anladı

Eşiniz neden size sormadan çağırıyor? Ev müsait mi, siz misafir ağırlamak istiyor musunuz vs yani kendi çağırıp kendi ağırlıyorsa ne âlâ ama diğer türlü çok çirkin.

Biz anlaşıyoruz baska bir gun cagirmak icin. Sonra kaynanam ariyor 4 kere telefonda ben de pide yaptirmak icin kiyma cikarmistim diyor. Ben de anne baska bir gun gelin. Bugun musait değiliz diyorum. Esim dayanamiyor tamam gelin diyor. Sonra ben de ne alaka diyorum esime, teli kapattiginda. Bana araba da bagiriyor, kufur ediyor. Ikinizin arasinda kalmaktan biktim diyor. Sonra kaynanamlar geliyor. Benim surat bes karış. Kaynanam Aa bu ne surat ikinizin de. Paramla rezil oldum diyor 😂😂 derken derken olaylar büyüdü büyüdü.
Kisaca ben iletişime geçemedim hic 😂 kendi aralarinda calip oynadilar hep 8 aydir.

Geçen gün arkadaşlarla dışarda otururken çat diye "akşam müsaitseniz bize gelin" dedi. Ev pis değil ama dağınıktı. Suratım düştü moralim bozuldu. İnsanlar anladı ama yine de yüzsüz gibi geldiler. Neyse eve girer girmez "siz yabancı değilsiniz" diye lavaboya girdim. Sonra gittim bir çay koydum, geçtim salonu oturdum. Eve gitmeden önce de "madem bana sormadın benim misafir ağırlamaya takatim yok, ağırlarsın misafirlerini" demiştim. Çay olana kadar kahve yaptı. Çay demlendi mısır patlattı. Sonra misafirler gidince de "sen mutfağı topla sonra da uyuyalım" dedim geçtim yatağa uzandım telefonla oynadım. Mutfağı balkonu toparladı geldi yattı. Hiiiiç umrumda bile olmaz.

Eşim bana sormadan arkadaşını eve çağırdı. Hastayım, halim yok, davet etti, saf. Hiç birşey yapmadan yatmaya devam ettim. O ağırlayıp gönderdi. Bir daha sormadan kimseyi çağırmıyor 🤭. Numara da değil gerçekten de hastaydım...

Kvalide ile aranız iyiyse, habersiz davet ediyor. Anne sen bali beni ara de...

Evini temizle, yemeğini hazırla gerisini eşin halletsin bir süre.
Sonra da eşine söylemeden kendi aileni davet et, gelmeden yarım saat önce söyle öyle pat diye gelindiğinde ne oluyormuş görsün.

Ben olsam o akşam geçer odada yatardım 2 dk bir içeri gider kusura bakmayın biraz rahatsızım migrenim tuttu der yatardım.
Niye sinirleniyorsunuz ki insan yerine koyup haber vermiyorlar eşin kendi ağırlayacak demek ki senden bir şey beklenmez bu durumda

X